لباس ورزشی زنانهلباس ورزشی مردانهلوازم ورزشی

لباس تکواندو، راهنمای خرید انواع لباس تکواندو مبتدی و حرفه‌ای ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید لباس تکواندو باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از لوازم ورزشی مهم و ضروری در ورزش تکواندو لباس ورزشی می‌باشد. همان طور که برای موفقیت در هر کاری شما نیاز به یک سری لوازم و تجهیزات دارید در این رشته ورزشی هم شما به لباس تکواندو نیاز دارید. لباس مهم‌ترین نقش در این رشته را ایفا می‌کند، داشتن سرعت عمل بالا یکی از مواردی است که شما را به یک تکواندو کار حرفه‌ای تبدیل می‌کند و این موضوع یعنی داشتن سرعت عمل بالا تنها با داشتن یک لباس تکواندو حرفه‌ای صورت می‌گیرد. البته اگر سن شما کم می‌باشد و بدن شما مدام در حال رشد است و یا اینکه تازه می‌خواهید وارد این رشته ورزشی شوید، پیشنهاد می‌کنم حتما لباس تکواندو مبتدی را خریداری کنید. چون ممکن است، این ورزش مورد علاقه شما نباشد و با خرید لباس حرفه‌ای ضرر کنید. بنابراین برای شروع حتما یک لباس معمولی را خریداری نمائید.

رشته ورزشی تکواندو سبک‌های مختلفی دارد که اگر شما به صورت حرفه‌ای کار کنید، باید برای هر سبک یک لباس تکواندو خاص را تهیه نمائید. پیشنهاد می‌کنم تا زمانی که کمربند قرمز و آبی تکواندو را نگرفته‌اید و سطح خود را بالا نبرده‌اید، نباید از لباس مخصوص سبک خود استفاده کنید، بلکه باید از لباس تکواندو معمولی استفاده نمائید. شما برای تمرین حرکات ورزشی نیاز به این لباس ندارید، بلکه برای انجام مسابقات استانی و کشوری حتما باید از لباس تکواندو استفاده کنید. یین یانگ معتقد بود که جهان هستی از سه شکل هندسی دایره، مربع و مثلث ساخته شده است. به همین دلیل دایره همان کمربند لباس، مربع هم شلوار و پیراهن و مثلث را یقه هفتی لباس تکواندو تشکیل می‌دهد.

اگر شما هم از علاقه‌مندان به رشته ورزشی تکواندو هستید و قصد دارید برای خود یک دست لباس تکواندو خریداری کنید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این لباس ورزشی به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع لباس تکواندو آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید لباس تکواندو باید به آن‌ها توجه داشته باشید، را آموزش می‌دهیم.

لباس‌تکواندو چیست و چه موقع استفاده می‌شود؟

مجموعه‌ای از پیراهن، شلوار و کمربند تکواندو با همدیگر را لباس تکواندو یا همان توبوک گفته می‌شود. هانبوک یک لباس باستانی در کشور کره است که اولین بار به عنوان لباس تکواندو مورد استفاده قرار گرفت. با گذشت زمان این لباس دستخوش یک سری تغییرات قرار گرفت و به شکل امروزی در آمد. شما برای هر نوع تمرین ورزشی نیاز نیست که از این لباس استفاده کنید، بلکه فقط برای مسابقات استانی و المپیک باید حتما از لباس مخصوص استفاده نمائید.

تاریخچه پیدایش لباس‌تکواندو:

بسیاری از آموزش‌های شرقی اساس ساخته شدن لباس تکواندو را تشکیل می‌دهند. نظریه یین یانگ بر این باور است که نظام هستی از سه جزء مهم تشکیل شده که هر یک از آن‌ها در لباس تکواندو دیده می‌شود. در این نظریه شلوار تکواندو همان زمین، کمربند تکواندو هم همان انسان و قسمت بالایی پیراهن آن هم نقش آسمان را ایفا می‌کند. در واقع شکل دایره یا همان بی‌نهایت بودن کمربند نشان از زندگی انسان بین زمین و آسمان دارد. دلیل رنگ سفید لباس هم پاک بودن روح و روان ورزشکار و نشانه صلح و آرامش است.

حتما بخوانید: راهنمای خرید کسه بوکس

لوازم مورد نیاز برای انجام ورزش تکواندو:

 • کفش
 • کوله پشتی
 • نقاب و لثه
 • کاپ یا همان نانشیم
 • روپایی
 • دستکش
 • ساق بند
 • ساعد بند
 • لباس تکواندو

انواع مدل‌های لباس تکواندو:

 1. لباس مخصوص مبارزه: همان طور که گفته شد برای هر سبک از ورزش تکواندو نوع خاصی از لباس پوشیده می‌شود. اگر لباس را برای مبارزه می‌خواهید پیراهن و شلوار آن به رنگ سفید یک دست است و مدل پیراهن لباس مسابقه‌ای معمولا جلو بسته می‌باشد. جنس لباس مسابقه یا همان مبارزه باید به حدی محکم باشد که بر اثر فشار پاره نشود.
 2. لباس مخصوص پومسه: این نوع لباس بیشتر برای مسابقات تمرینی و باشگاه ورزشی استفاده می‌شود. رنگ پیراهن آن‌ها همانند مدل مسابقه‌ای سفید بوده و تنها شلوار آن‌ها از نظر رنگی با هم تفاوت دارند. شلوار لباس پومسه معمولا به رنگ قرمز و یا آبی است و بر خلاف مدل مبارزه‌ای پیراهن آن جلو بسته نیست بلکه جلو باز است. مهم نیست که جنس این لباس خوب باشد یا ضعیف زیرا فقط جنبه تمرینی دارد.
 3. لباس تکواندو کودکان: کودکان معمولا روزانه در حال رشد هستند، بنابراین برای ورزش تکواندو نیاز به یک لباس حرفه‌ای ندارند. یعنی اگر برای آن‌ها لباس حرفه‌ای خریداری کنید، بعد از مدتی اندازه لباس به آن‌ها کوتاه شده و دیگر به کارتان نخواهد آمد. اجازه دهید کودک شما یک لباس مبتدی را استفاده کند و بعد از دریافت کمربند آبی و قرمز با ورود به سطح حرفه‌ای این رشته برای خود یک دست لباس حرفه‌ای خریداری کند.

مزایای استفاده از لباس تکواندو:

 • با پوشیدن این لباس شما به سبک و رشته هنرهای رزمی فرد پی می‌برید و احساس غرور و افتخار را در هنر جو به وجود می‌آورد.
 • شما در واقع با توجه به رنگ کمربند و نوع لباس شخص می‌توانید به سطح فرد در رشته ورزشی پی‌ببرید. در اکثر هنرهای رزمی رنگ کمربند سطح هنرجو را نشان می‌دهد.
 • در واقع یک میراث و نماد قدیمی کشور کره می‌باشد که برای ورزش تکواندو و نسل‌های آینده به یادگار مانده است.
 • رنگ بندی کمربند که سطح آموزش هنر جو را نشان می‌دهد، باعث می‌شود تا هنر جو تلاش بیشتری کند تا رنگ کمربند خود را به سطوح بالاتر افزایش دهد.
 • لباس ورزشی است که مشخص می‌کند چه رشته ورزشی را انجام می‌دهید، بنابراین با دیدن لباس یک ورزشکار می‌توان پی‌برد که چه رشته ورزشی را انجام می‌دهد.
 • بسیار نرم و راحت هستند و آزاد بودن آن‌ها باعث می‌شود، ورزشکار بیشترین میزان تسلط را روی کار خود داشته باشد.

انواع سبک رزمی در رشته ورزشی تکواندو:

 1. سبک فرم یا پومسه: پومسه در واقع تعدادی حرکات از قبل تعیین شده مشت و لگد در یک نظم منطقی و معنادار هستند، که در پاسخ به حمله مهاجمین خیالی هنگام انجام تمرینات ورزشی به کار گرفته می‌شود. در این روش به تکواندو کار نظم و انضباط آموزش داده و در سطح استانی و جهانی برگزار می‌شوند.
 2. سبک کیورگی: این سبک بیشتر مبارزه‌ای است و در سه راند دو دقیقه‌ای انجام می‌شوند. در این مسابقات یک داور در وسط زمین و چهار داور دیگر در اطراف زمین مسابقه مبارزه را در نظر می‌گیرند. در این سبک ورزشکار باید از وسایلی مانند: ساق بند، کاپ، محافظ لثه، هوگو و کلاه استفاده کند. هوگو یک وسیله ضربه گیر است که از قفسه سینه و شکم ورزشکار در برابر ضربه محافظت می‌کند.
 3. سبک هان ماندانگ: در واقع یک سبک عمومی در ورزش تکواندو به حساب می‌آید که در جمع خانوادگی تکواندو کار شکستن اشیا سخت و دفاع شخصی را انجام می‌دهند. در مسابقات ماندانگ ورزشکار بخش وسیعی از مهارت‌های خود را به نمایش می‌گذارد. در این مسابقات با پخش آهنگ ورزشکار باید تعدادی از سبک‌های ابداعی خود را به نمایش بگذارد.

بهترین مارک لباس تکواندو:

هیچ گاه شخصی نمی‌تواند با قطعیت یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک لباس ورزش تکواندو به شما معرفی کند و اگر شخصی چنین ادعایی داشته باشد، حتما تبلیغ یک محصول خاص را انجام می دهد، از آنجایی که وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه مطلب لیستی از بهترین برندهای لباس تکواندو را به شما معرفی می‌کنیم.

 • البسه تکواندو کالای ورزشی پروین
 • البسه تکواندو آدیداس
 • البسه تکواندو کوروش
 • البسه تکواندو موتو
 • البسه تکواندو martial
 • البسه تکواندو دیدو
 • البسه تکواندو امپراتور

حتما بخوانید: راهنمای خرید دستکش بوکس

نکات مهم هنگام خرید لباس تکواندو:

 1. قیمت لباس: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، بهتر است قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید لباس ورزشی را مشخص کنید. اگر مقدار زیادی بودجه به این کار اختصاص داده‌اید، می‌توانید به سراغ خرید لباس‌های حرفه‌ای بروید، در غیر این صورت باید به خرید لباس‌های مبتدی اکتفا نمائید.
 2. نوع لباس: اگر به تازگی وارد رشته تکواندو شده‌اید و هنوز حرفه‌ای نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنم یک لباس مبتدی برای خود انتخاب کنید زیرا ممکن است از این ورزش خوشتان نیاید. اما اگر به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنید بهتر است لباس حرفه‌ای بخرید تا مهارت شما در این ورزش بیشتر شود. برای کودکان که در حال رشد هستند، لباس مبتدی بهتر است زیرا بعد از مدتی به کودک شما کوتاه می‌شوند.
 3. جنس لباس: پنبه یک پارچه مناسب برای دوخت البسه تکواندو نیست، زیرا بعد از شستشو کسر آب دارد و بعد از مدتی به شما کوچک می‌شود. در مورد پارچه پلی‌استر هم درست است که با شستشو تغییر سایز نمی‌دهد، اما در اشخاصی که دارای پوست حساس هستند آلرژی‌های پوستی ایجاد می‌کند. بهترین پارچه برای دوخت این لباس پارچه‌های پنبه‌ای پلی‌استر هستند که نه تغییر سایز می‌دهند و نه حساسیت ایجاد می‌کنند.
 4. سایز لباس: لباس ورزشی‌ هم مانند سایر لباس‌ها دارای سایز بندی است، بنابراین شما باید لباس سایز خود را انتخاب کنید. اگر لباس شما تنگ باشد، اجازه اجرای حرکات ورزشی را به شما نمی‌دهد و اگر خیلی گشاد باشد یک لباس دست و پا گیر محسوب می‌شود که به مزاج هر کسی جالب به نظر نمی‌رسد. بنابراین باید سایز خودتان را انتخاب کنید نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ بلکه دقیقا اندازه شما باشد.
 5. وزن لباس: پیشنهاد می‌کنم بی‌خیال مدل‌های با پارچه سنگین شوید. زیرا شما را سنگین کرده و سرعت عمل شما را کاهش می‌دهند. همان طور که می‌دانید راز موفقیت در این رشته ورزشی انجام حرکات ورزشی با سرعت بالا است. بنابراین هر چه وزن لباس شما سبک‌تر باشد، شما می‌توانید حرکات ورزشی خود را با سرعت بالاتری انجام دهید که یک موفقیت بزرگ در این زمینه به حساب می‌آید.
 6. برند لباس: همیشه به سراغ برندهای معروف و شناخته شده بروید زیرا معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند. تجربه هم ثابت کرده تا زمانی که یک جنس خوب و با کیفیت وجود دارد که از قبل هم امتحان خود را پس داده است، نباید به سراغ برند‌های ناشناخته بروید زیرا معمولا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و با خرید آن‌ها شما سرمایه و وقت خود را هدر می‌دهید.

روش نگهداری از لباس تکواندو:

 • تا حد ممکن لباس خود را هر روز شستشو ندهید، پیشنهاد می‌شود هر دو روز یکبار این کار را انجام دهید.
 • هیچ گاه لباس ورزشی خود را به مدت طولانی در ساک ورزشی قرار ندهید، زیرا مقدار رطوبتی که از بدن شما دریافت کرده آن را پوسیده می‌کند.
 • بعد از تمرین و مسابقه لباس خود را در جایی در معرض هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود، بعد می‌توانید آن را در ساک ورزشی یا کمد خود نگهداری کنید.
 • لباس خود را با آب سرد و مایع لباسشویی غیر اسیدی شستشو دهید. در صورت لکه دار بودن با کمی پودر آنزیم‌دار آن را برطرف کنید.
 • همیشه برای خشک کردن لباس خود از نور خورشید و هوای آزاد استفاده کنید. خشک کن لباس را زودتر فرسوده می‌کند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید لباس تکواندو مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه لباس تکواندو ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ لباس تکواندو مدل LBTF14

لباس تکواندو مدل LBTF14

مشخصات

 • جنس
  پارچه
 • تعداد
  یک عدد
 • مناسب برای
  نیم تنه بالا
 • مناسب برای ورزش
  تکواندو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ لباس تکواندو مدل ADITCH03

لباس تکواندو مدل ADITCH03

مشخصات

 • جنس
  پارچه
 • نوع
  تن پوش
 • تعداد
  یک عدد
 • اندازه
  متوسط
 • مناسب برای
  نیم تنه پایین
 • مناسب برای ورزش
  تکواندو
 • نوع و ویژگی نگهدارنده و متصل‌کننده
  کش همراه با چسب
 • سایر توضیحات
  یونیرم های مدل قهرمان کوچک هستند، حتما یک سایز بزرگتر سفارش دهید!

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ لباس تکواندو مدل khosha razm

لباس تکواندو مدل khosha razm

مشخصات

 • جنس
  پارچه
 • تعداد
  یک جفت
 • مناسب برای
  نیم تنه پایین
 • مناسب برای ورزش
  تکواندو
 • نوع و ویژگی نگهدارنده و متصل‌کننده
  بند

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید لباس تکواندو در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع کلیپس مو زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا