لوازم جانبی خودرو

راهنمای خرید آینه مانیتوردار و دوربین دنده عقب خودرو + قیمت روز

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید آینه مانیتوردار و دوربین دنده عقب خودرو باید به آن ها توجه داشته باشید.

یکی از لوازم جانبی پرکاربرد در خودروها آینه مانیتور دار و دوربین دنده عقب می‌باشد. بیشتر رانندگان هنگام رانندگی در دنده عقب با مشکل دید کافی مواجه هستند. این مشکل ممکن است به طراحی خودرو شما مربوط شود یا اینکه ممکن است مشکل از کوتاهی قد خودتان باشد. اگر قد شما خیلی کوتاه باشد، هنگام دنده عقب گرفتن دیده کافی و لازم را نخواهید داشت. در این شرایط چاره کار چیست؟ آیا راه حلی برای این موضوع وجود دارد؟ بله، شما با استفاده از دوربین دنده عقب و آینه مانیتوردار می‌‌توانید هنگام دنده عقب رفتن پشت سر خود را به خوبی مشاهده نمایید.

متاسفانه امروزه یکی از دلایلی که باعث برخورد خودرو با عابر پیاده می شود عدم دید کافی، موقع دنده عقب رفتن است. استفاده از دوربین دنده عقب می‌تواند جلوی این حوادث را به خوبی بگیرد. این‌جاست که اهمیت این وسیله ارزان اما کاربردی به خوبی مشخص می شود. یعنی شما می توانید با پرداخت هزینه خیلی کم جلوی خیلی از حوادث جبران ناپذیر را بگیرید و به سلامت اطرافیان کمک بزرگی کنید. استفاده از این وسیله بسیار آسان است، شما فقط کافیست خودرو خود را در حالت دنده عقب قرار دهید با این کار تصویر فضای پشتی خودرو با دوربین دنده عقب گرفته شده و به مانیتور ارسال می شود و شما می‌توانید پشت سر خود را در مانیتور ببینید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تصمیم به خرید دوربین دنده عقب خودرو را گرفته اید، اما اطلاعات لازم در مورد این وسیله کاربردی را ندارید، اصلا نگران نباشید، ما در این مطلب شما را با انواع دوربین دنده عقب و آینه مانیتوردار آشنا می‌کنیم و به شما نکات مهمی را که هنگام خرید دوربین دنده عقب خودرو باید به آن توجه داشته باشید را می آموزش می‌دهیم.

آینه مانیتوردار و دوربین دنده‌عقب خودرو چیست؟

آینه مانیتور دار در واقع یک آینه الکترونیکی محسوب می شود. یعنی قسمت کوچکی از آینه زمانی که خودرو در وضعیت دنده عقب قرار داده می‌شود به مانیتور دوربین تبدیل شده و شما فضای پشت سر خودرو خود را در آن مشاهده می‌کنید. دوربین دنده عقب یک دوربین معمولی است که درون سپر عقب خودرو نصب می شود.

حتماً بخوانید: راهنمای خرید پاور ویندوز

انواع دوربین دنده‌عقب خودرو:

 • دوربین دنده عقب معمولی: در واقع نوعی دوربین معمولی هستند که بر روی سپر یا کنار پلاک خودرو نصب می‌شوند. زمانی که شما خودرو را بر وضعیت دنده عقب قرار می دهید تصویری که در محدوده دوربین شما قرار دارد. از مانیتور داخل خودرو به نمایش گذاشته می‌شود.
 • دوربین دنده عقب داینامیک‌دار: جدیدترین مدل دوربین دنده عقب خودرو می‌باشند. از نظر کارایی دقیقاً همانند دوربین های معمولی عمل می‌کنند. یعنی علاوه بر نمایش فضای پشتی خودرو شما دارای خطای داینامیکی می‌باشند که وظیفه آن‌ها به نمایش گذاشتن زاویه حرکت شما به سمت عقب است. دانستن زاویه حرکت باعث می‌شود درک دقیقی از فضای حرکت خود داشته باشید.
 • دوربین دنده عقب به ۳۶۰ درجه: متاسفانه دوربین‌های قبلی فقط قادر به نمایش زاویه دید دوربین بودند، حتی با اضافه کردن سیستم داینامیک و مشخص کردن زاویه حرکت هم خیلی از رانندگان قادر به درک فضای پشت سر خود نبودند تا اینکه نسل جدیدی از دوربین‌های دنده عقب با تکنولوژی ۳۶۰ درجه وارد بازار شد و این مشکل را برای همیشه حل کرد.

مقایسه سنسور دنده عقب با دوربین دنده عقب:

سنسور دنده عقب همان‌طور که از نامش پیداست، دارای یک یا چند حسگر می باشد که با ارسال امواج الکترومغناطیسی و برخورد با مانع میزان فاصله شما تا مانع را محاسبه کرده و به وسیله آلارم و یا نمایش فاصله روی صفحه مانیتور شما را از برخورد با مانع مطلع می‌کند. متاسفانه این سنسور ها دارای میزانی خطا هستند، یعنی اجسام باریک یا خیلی نازک را تشخیص نمی دهند و ممکن است شما با آنها برخورد کنید. دوربین دنده عقب به دلیل اینکه فضای پشتی شما را در مانیتور نمایش می‌دهد بسیار دقیق تر از سنسور است، زیرا چشم انسان حداقل میزان خطا را دارد به همین دلیل بسیاری از شرکت های تولید کننده خودرو در جهان هر دو وسیله را با هم روی خودرو نصب می کنند تا میزان خطا را به حداقل برسانند.

بهترین مارک دوربین دنده عقب و آینه مانیتور دار:

شاید کمی بی انصافی کرده باشیم اگر فقط نام یک برند خاص را ببریم، زیرا مارک های معتبر زیادی هستند که در زمینه تولید دوربین دنده عقب با مانیتور آن فعالیت دارند و از کیفیت لازم برخوردارند. به همین دلیل تک تک آنها را نام می‌بریم. در صورت تمایل برای خرید به قسمت انتهای مطلب مراجعه کنید.

 • دوربین دنده عقب مکسیس
 • دوربین دنده عقب بوستر
 • دوربین دنده عقب چیتا
 • دوربین دنده عقب زنوتیک
 • دوربین دنده عقب پروماتیکس
 • دوربین دنده عقب کلارو
 • دوربین دنده عقب ایکس تری
 • دوربین دنده عقب لیان
 • دوربین دنده عقب راک اسپیس

مزایای استفاده از دوربین دنده عقب و آینه مانیتور دار:

 • در مقایسه با محصولات مشابه قیمت مناسب تری دارند و به راحتی با ارزان ترین قیمت می توانید آنها را تهیه و روی خودرو خود نصب کنید.
 • شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام دنده عقب گرفتن با دوچرخه یا مانعی برخورد داشته باشید دوربین این مشکل را حل می‌کند.
 • بعضی مواقع به خصوص فصل زمستان شیشه عقب خود را شما بخار می‌کند و قادر به دیدن فضای پشتی ماشین نیستید، دوربین این مشکل را برطرف می‌کند.
 • نصب و ساده و آسانی دارد و شما می توانید آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کمتر از یک ساعت روی هر خودرویی نصب نمایید.
 • نیاز به تغییر خاصی در سیستم سیم کشی خودرو شما وجود ندارد، این دوربین به صورت فابریکی روی خودرو شما نصب می‌شود.

حتماً بخوانید: راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

نکات مهمی که هنگام خرید دوربین دنده عقب و آینه مانیتور دار باید به آن توجه داشته باشید:

 1. قیمت دوربین و آینه: قیمت همیشه نقش مهمی در انتخاب شما دارد، بهتر است قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید دوربین دنده عقب را مشخص کنید. با مشخص شدن میزان بودجه خود به خود خیلی از مدل هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف می‌شوند.
 2. نوع دوربین: همانطور که از قبل گفته شد دوربین دنده عقب انواع مختلفی دارد که عبارتند از: دوربین معمولی، دوربین داینامیک دار، دوربین ۳۶۰ درجه هر کدام از این دوربین ها معایب و مزایا و مربوط به خود را دارند که در قسمت مربوطه به توضیح تک تک آنها پرداخته شد.
 3. نوع مانیتور: اگر خودرو شما مجهز به دستگاه پخش تصویری است کار تا حدودی برای شما آسان می شود در این شرایط شما فقط نیاز به یک دوربین دنده عقب دارید. البته نگران نباشید اگر خودروی شما پخش تصویری ندارد می توانید از آینه‌های مانیتوردار استفاده کنید.
 4. کیفیت تصویر: هرگاه پای خرید یک دوربین در میان باشد، مطمئناً شما باید به سراغ کیفیت تصویر آن بروید، دوربین دنده عقب خودرو هم از این قضیه مستثنا نیست و با کیفیت‌های مختلفی نظیر: معمولی، hd، فول اچ دی و ۴k در بازار موجود است. شما می توانید با توجه به میزان بودجه یکی از آنها را انتخاب و خریداری کنید.
 5. رنگی یا سیاه سفید: دوربین دنده عقب خودرو در دو نوع رنگی و سیاه و سفید موجود می باشد. مثلاً قیمت مدل رنگی مقداری از سیاه سفید بالاتر است. این موضوع بستگی به شما دارد و یک موضوع شخصی است که مدل رنگی را انتخاب کنید یا سیاه و سفید.
 6. گارانتی: بهتر است به سراغ برندهایی بروید که دارای خدمات پس از فروش هستند. این محصولات معمولا از کیفیت بالایی برخوردارند زیرا هیچ وقت یک شرکت جنس بدون کیفیت را ضمانت نمی‌کند. بنابراین ضمانت کردن جنس بدون کیفیت به معنای ضرر رساندن به شرکت است.
 7. از فروشگاه معتبر بخرید: متاسفانه امروزه بازار اجناس تقلبی در بازار بسیار داغ است. پس اگر از فروشگاه مورد اطمینان خرید نکنید ممکن است، جنس چینی و تقلبی ارزان قیمت را با قیمتی چند برابر قیمت واقعی آن خریداری کنید.
 8. نوع نصب: بعد از خرید جنس با کیفیت، اصل برای نصب آن را به یک فرد ماهر و با تجربه واگذار کنید. دوربین دنده عقب معمولاً در معرض شستشو و باران قرار دارد به همین علت امکان ورود آب به داخل دوربین به دور از انتظار نیست بنابراین اگر توسط فرد با تجربه‌ای‌ نصب نشود، در کوتاه مدت با مشکل مواجه می شوید.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید دوربین دنده عقب خودرو مورد نظر خود را خریداری کنید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین نمونه‌های آینه مانیتوردار و دوربین دنده عقب ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک کردن روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ دوربین دنده عقب مدل ۴LED

دوربین دنده عقب مدل 4LED

مشخصات

 • سایر توضیحات
  دوربین دنده عقب مدل ۴ ال ای دی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ دوربین دنده عقب خودرو مدل X2

دوربین دنده عقب خودرو مدل X2

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  -قابلیت نصب بر روی سپر (داخل سپر، بالای سپر و یا زیر سپر) -دارای دید در شب ( استفاده از چراغ های ماشین)-دارای خط کشی رنگی ( قابلیت خط کشی با بریدن سیم سبز)-توانایی نصب به عنوان دوربین جلو ( قابلیت جابجایی تصویر با بریدن سیم سفید رنگ)-زاویه دوربین : ۱۷۰ درجه- تصویر رنگی- سازگاری با تمام مانیتور های فابریک و غیر فابریک-ضد آب-به همراه گرد بر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ دوربین دنده عقب کلارو مدل CL-588

دوربین دنده عقب کلارو مدل CL-588

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • اقلام همراه
  پایه نگهدارنده دوربینمته سوراخکاری برای نصب سریع وآساندفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ دوربین دنده عقب خودرو مدل HD-1080p

دوربین دنده عقب خودرو مدل HD-1080p

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  مناسب برای افزایش دید راننده در هنگام حرکت به سمت عقبدارای خاصیت ضد آب حداقل نور مورد نیاز ۰.۸ Luxدارای زاویه لنز ۱۷۰ درجه دارای مته مخصوص برای سوراخ کردندارای سیم اتصال مناسب برای نصب برای داخل خودرو و خارج ( تو کار و روی کار )

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ دوربین دنده عقب خودرو مدل D108

دوربین دنده عقب خودرو مدل D108

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  زاویه دید ۱۷۰ درجه تصویر رنگی ضد آب دارای ۸ ال ای دی جهت روشنایی در شب حداکثر جریان ۱۵۰ میلی آمپر مناسب برای انواع خودروهای ایرانی و خارجی همراه با مته مخصوص

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ پایه نگهدارنده دوربین دنده عقب خودرو مدل M1

پایه نگهدارنده دوربین دنده عقب خودرو مدل M1

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  مناسب برای انواع دوربین های مربعی که پایه آنها شکسته است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ دوربین دنده عقب خودرو کارینا مدل CAM-2020

دوربین دنده عقب خودرو کارینا مدل CAM-2020

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • اقلام همراه
  گردبر ، فیش نری ، یک عدد کابل RCA
 • سایر توضیحات
  ضد آب (استاندارد IP67) / دوربین دوکاره کارینا قابل نصب روی سپر و زیر پلاک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ دوربین دنده عقب خودرو مدل HA-802

دوربین دنده عقب خودرو مدل HA-802

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  ضد آب زاویه دید ۱۷۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ دوربین دنده عقب خودرو مدل ۲HD-S

دوربین دنده عقب خودرو مدل 2HD-S

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  ضد آبزاویه دید ۱۷۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ کابل تصویر دوربین دنده عقب خودرو کد ۲۸

کابل تصویر دوربین دنده عقب خودرو کد 28

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  ۳۰۰V28AWG6 متر کل(۳ متر هردو سیم)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ دوربین دنده عقب ساوی مدل ۱۰۲

دوربین دنده عقب ساوی مدل 102

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ دوربین دنده عقب خودرو مدل HA-FIX

دوربین دنده عقب خودرو مدل HA-FIX

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  زاویه دید ۱۷۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ پایه نگهدارنده دوربین دنده عقب مدل L1

پایه نگهدارنده دوربین دنده عقب مدل L1

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • روش استفاده
  زیر پلاک نصب میگررد و دوبین داخل آن قرار میگیرد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ دوربین دنده عقب ساوی مدل ۱۰۳

دوربین دنده عقب ساوی مدل 103

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ آینه مانیتور دار و دوربین دنده عقب مدل B50

آینه مانیتور دار و دوربین دنده عقب مدل B50

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  -دارای ۲ دوربین-صفحه نمایش TFT به اندازه ۱۰ اینچ-رزولوشن تصویر فول اچ دی- قابلیت نمایش تاریخ و ساعت – قابلیت عکسبرداری – قابلیت ساپورت رم تا ۳۲ گیگ-دارای ضبط همزمان صدا و تصویر- قابلیت شارژ باتری از طریق شارژر فندکی-زاویه دید ۱۷۰ درجه -نوع صفحه نمایش کاملا لمسی-رزولوشن دوربین دنده عقب اچ دی -امکان دستیابی به تصاویر واضح در نقاط با تضاد کنتراست بالا با بهره گیری از تکنولوژی سخت افزاری WDR-پردازنده دو هسته ای

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ دوربین دنده عقب خودرو مدل ۲MPV

دوربین دنده عقب خودرو مدل 2MPV

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  رزولیشن تصویر: ۱۰۸۰Hقابلیت ضبط صدا: داردمناسب mini ِDVRزاویه دید: ۷۵ درجهنوع لنز: ثابتمنبع تغذیه: آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ آینه مانیتوردار و دوربین دنده عقب خودرو کد ۱۰۰- DR

آینه مانیتوردار و دوربین دنده عقب خودرو کد 100- DR

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • سایر توضیحات
  ابعاد دوربین : ۲۵x8x4 سانتی مترکیفیت دوربین ها : Full HD دوربین جلو : داردمانیتور داخلی : ۱۰ اینچ لمسی امکان پخشی همزمان تصویر جلو و عقب : دارد پوشش زاویه دید دوربین جلو : ۱۷۰ درجهقابل اتصال روی آینه خودرو : داردرزلوشن تصویر: حداکثر ۱۰۸۰P,قابلیت عکسبرداری : داردقابلیت اتصال کارت حافظه : ۳۲ گیگابایتمیکروفن داخلی : دارد اسپیکر : دارددوربین عقب : ضد اب و دید در شب باتری داخلی : داردشارژر فندکی : داردمناسب برای تمامی خودروهای سبک وسنگین

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ دوربین دنده عقب خودرو مدل ۳۰۳LED

دوربین دنده عقب خودرو مدل 303LED

مشخصات

 • سایر توضیحات
  مناسب تمامی خودرو ها ضد آب و ضد غبارزاویه دید ۱۷۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ دوربین دنده عقب خودرو مدل بالا پلاکی کد ۸LED

دوربین دنده عقب خودرو مدل بالا پلاکی کد 8LED

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  تمام خودروها
 • اقلام همراه
  متهکابل تصویرسیم برق
 • سایر توضیحات
  این دوربین زاویه نرمال داره و تصاویر رو واید نشون نمیده۸ ال ای برای دید در شب و استفاده بهتر(۸ ال ای دی دور دوربین هنگام دنده عقب روشن میشوند)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ دوربین دنده عقب خودرو مدل C

دوربین دنده عقب خودرو مدل C

مشخصات

 • سایر توضیحات
  دوربین بالای پلاک دوربین روکارLED دار۱۷۰ درجه ضدآب

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ دوربین دنده عقب مدل ۹۰D

دوربین دنده عقب مدل 90D

مشخصات

 • سایر توضیحات
  دوربین دنده عقب مدل ۹۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید دوربین دنده عقب در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اسپیکر خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا