لوازم حیوانات خانگی

غذای ماهی، راهنمای خرید غذای ماهی گیاه خوار و گوشت خوار ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید غذای ماهی باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که ماهی‌های شما سالم هستند و به خوبی از آن‌ها مراقبت می‌شود، باید مطمئن شوید که آن‌ها را به درستی تغذیه می‌کنید. این بدان معنا نیست که شما اولین نوع غذای ماهی را که روی آن چشم دوخته‌اید را خریداری می‌کنید و تا حد امکان به ماهی خود غذا می‌دهید. شما باید دستورالعمل‌های داده شده در مورد غذای ماهی را که خریداری کرده‌اید را دنبال کنید. همچنین باید در مورد انواع مختلف غذای ماهی در دسترس کمی تحقیق کنید. همه ماهی‌ها با هم متفاوت هستند. همه آن‌ها نیازهای تغذیه‌ای متفاوت و طعم منحصر به فرد خود را دارند. به منظور کشف نوع غذایی که به نظر می‌رسد برای نوع ماهی شما خوب است، توجه کنید. به طور کلی، اکثر مردم تمایل دارند بین پولک و گلوله یکی را انتخاب کنند. بنابراین، اجازه دهید این گزینه‌ها را بیشتر بررسی کنیم.

بیایید با محبوب ترین نوع غذای ماهی شروع کنیم. هنگام خرید پولک می‌توانید فلیک‌های همه منظوره را خریداری کنید. این یک نوع عمومی از غذای پولکی است و بنابراین برای همه انواع ماهی‌های گرمابی مناسب است. با این حال، شما همچنین می‌توانید به سراغ پولک‌هایی بروید که برای گونه‌های خاصی برای آکواریوم منزل شما ایجاد شده‌اند، آن‌ها چارچوب تغذیه خاصی را در ذهن دارند. به عنوان مثال، تکه‌های سیکلید برای تامین نیازهای تغذیه‌ای این نوع ماهی طراحی شده‌اند. اکثر مردم تمایل دارند گزینه دوم را ترجیح دهند زیرا می‌دانند که غذای ماهی آن‌ها دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارند. با این وجود، اگر چندین گونه مختلف ماهی دارید، غذای ماهی همه منظوره بسیار راحت تر خواهد بود. علاوه بر این، هرچه پوسته‌های ماهی تازه‌تر باشد، بهتر است. شما همچنین باید به طور خاص نگران سطح پروتئین موجود در آن باشید. هر چیزی بیش از ۴۵٪ توصیه می‌شود. همچنین باید سعی کنید به دنبال غذاهای ماهی با حداکثر محتوای فیبر ۳٪ یا هر چیزی کمتر و حداکثر رطوبت ۷٪ یا هر چیزی کمتر از این مقدار باشید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید غذای ماهی را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد محصولات و قیمت‌ها با خرید این محصول ارزشمند به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مقاله شما را با انواع غذای ماهی آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید غذای ماهی باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

حتما بخوانید: راهنمای خرید آکواریوم

انواع غذای ماهی موجود در بازار:

این قسمت از مقاله شامل انواع اصلی غذای ماهی است که می‌خواهید انتخاب کنید.

 • پولک: این محبوب ترین نوع غذا ماهی برای گونه‌های ماهی گرمسیری و سردآبی است، اما خیلی هم عالی نیست. ببینید، غذا‌های ماهی از یک فرم بسیار نازک و محلول ساخته شده‌اند که به راحتی در آب حل می‌شود. نقطه ضعف این است که پولک‌ها به سرعت مواد مغذی خود را در آب آزاد می‌کنند و به سرعت شروع به حل شدن می‌کنند. این بدان معنی است که ماهی شما تمام مواد مغذی خود را دریافت نمی‌کند، بلکه آن مواد مغذی ارزشمند ستون آب را آلوده می‌کند و باعث می‌شود کیفیت آب با هر تغذیه بدتر شود. اگرچه چند تکه ماهی مناسب وجود دارد، اما همین اصل حتی اگر برچسب ادعا کند که “آهسته حل می‌شود” نیز صادق است.
 • گلوله‌ای: دومین غذای محبوب ماهی به شکل گلوله‌های کوچک یا متوسط است. گلوله‌ها به دلایل مختلفی بسیار توصیه می‌شوند، که دلیل اصلی آن توانایی آن‌ها در حفظ مواد مغذی پس از برخورد با آب است. این مهم است زیرا ماهی نمی‌تواند تمام لقمه‌های موجود در مخزن را بخورد، بنابراین هر ماهی که آخرین بار به غذا برسد، همچنان می‌تواند نیازهای غذایی روزانه خود را تامین کند. گلوله‌ها نیز بسیار کندتر از دانه‌ها تجزیه می‌شوند و تنها پس از نخوردن در آب برای بیش از یک ساعت شروع به انبساط می‌کنند.
 • گرانول: این نوع غذای ماهی شبیه به خرده های ناهموار است. هر گرانول شکل و اندازه متفاوتی دارد، اما تمام غذاهای ماهی بر پایه گرانول برای گونه‌های کوچکتر ماهی عالی هستند. غذای ماهی میکرو گرانول برای بچه ماهی‌ها یا بچه ماهی‌های کوچکی که برای خوردن گلوله‌های بزرگتر مشکل دارند مناسب تر است.
 • میله‌ها: چوب‌های حوضچه برای نگهبانان کوی و ماهی قرمز در فضای باز رایج است. این چوب ها اغلب بزرگ هستند و به راحتی توسط گونه های بزرگ ماهی بلعیده می‌شوند. چوب‌ها نرم می‌شوند و زمانی که با رطوبت مواجه می شوند شروع به انبساط می‌کنند که به ماهی اجازه می‌دهد چوب‌ها را ببلعد یا آن‌ها را تکه تکه کند.
 • غذای ژل (پودر): نوع جدیدی از غذا ماهی به صورت پودری عرضه می‌شود. این نوع غذا نسبت به سایر غذاهای ماهی نیاز به آماده سازی و نگهداری بسیار بیشتری دارد، اما کیفیت تغذیه ای آن فوق العاده است. این غذا در بین نگهبانان ماهی قرمز محبوبیت بیشتری دارد، زیرا حاوی تعادل مناسبی از پروتئین برای حفظ سلامت آن‌ها است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پودر را با آب مخلوط کرده و به صورت مکعبی در فریزر فریز کنید. تغذیه ممکن است کثیف باشد و اگر بیش از حد این نوع غذا را به ماهی خود بدهید، به سرعت آب را کثیف می کند.

بهترین انتخاب اغلب ترکیبی از غذاها است، نه تنها برای ارائه یک رژیم غذایی متنوع و متعادل، بلکه برای قرار دادن گونه‌های مختلف در مخزن شما. برخی از ماهی‌ها دهان بزرگی دارند، برخی دیگر بسیار کوچکتر. برخی گیاهخوار و برخی شکارچی هستند. برخی از غذاها، مانند گلوله‌ها، می‌توانند مواد مغذی بیشتری را در هر لقمه نسبت به سایرین به بدن برسانند. برخی از غذاها، مانند پرک، در صورت تغذیه نادرست می‌توانند در مخزن شما به هم بخورند. بعضی ماهی‌ها یک روز در میان غذا می خورند، بعضی ماهی‌ها در تمام طول روز غذا می خورند.

نحوه خواندن برچسب‌های غذای ماهی:

خواندن برچسب روی غذای ماهی می‌تواند بسیار پیچیده باشد اگر ندانید به دنبال چه چیزی باشید، کدام قسمت‌های برچسب مهم هستند و به چه ترتیبی باید برچسب را بخوانید. این اولین قدم برای انتخاب غذای مناسب برای ماهی است.

 1. نام تجاری: این بزرگترین قسمت برچسب را تشکیل می‌دهد و در قسمت جلویی با متون و رنگ‌های چشم نواز قرار می‌گیرد. تصویری از نوع ماهی وجود دارد که می‌توان این غذا را برای آن تهیه کرد، که می‌تواند اولین نشانه مناسب بودن این غذا برای گونه ماهی شما را به شما نشان دهد. همچنین می‌توانید با نگاه کردن به برچسب اصلی گزینه‌های خود را محدود کنید و مشخص کنید که آیا این یک شرکت مرتبط با ماهی است که این غذا را ایجاد کرده است یا اینکه یک غذای بی‌نام تجاری است. شما می خواهید از خرید این نوع غذای ماهی خودداری کنید زیرا شرکت به طور خاص روی ماهی تمرکز نمی‌کند، بنابراین کیفیت غذا به طور خودکار پایین می‌آید.
 2. نوع غذا: در زیر عنوان اصلی، یک متن کوچک و در عین حال رنگارنگ وجود دارد که نشان می‌دهد چه نوع غذایی در محصول وجود دارد. این می‌تواند شامل غذاهایی مانند پولک، گرانول، چوب حوضچه، گلوله یا غذای ژل باشد.
 3. برند محصول: در مرحله بعد، برچسب اطلاعاتی در مورد خود برند، هدف آن چیست و این غذا می‌تواند برای ماهی شما انجام دهد را به شما می‌گوید.
 4. راهنمای تغذیه: راهنمای تغذیه تمام اطلاعاتی را که باید در مورد تغذیه این برند از غذا به ماهیان خود بدانید در اختیار شما قرار می‌دهد. این می تواند شامل اندازه و سن مرجع باشد و مقدار مورد نظر بر حسب گرم یا اونس ارائه خواهد شد. در برخی موارد، سازنده تعداد دفعات تغذیه ماهی شما با این غذا را درج می‌کند و محدودیت روزانه تقریبی را در نظر می‌گیرد. بسیاری از ماهی‌های قرمز در نتیجه تغذیه نامناسب، رژیم غذایی و یا اندازه غذای نامناسب می‌میرند، که به راحتی با آموزش صحیح می‌توان از آن جلوگیری کرد. به همین دلیل است که ما پرفروش‌ترین کتاب «حقیقت درباره ماهی قرمز» را توصیه می‌کنیم که همه چیز را در مورد تغذیه ماهی قرمز، نگهداری مخزن، بیماری‌ها و موارد دیگر پوشش می‌دهد.
 5. تاریخ ساخت و انقضا: بخش کوچکی از کل برچسب دارای آدرس سازنده، شماره تلفن در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد غذا و تاریخ تولید همراه با تاریخ انقضا است. خرید مواد غذایی دارای تاریخ انقضا حداقل ۶ تا ۱۲ ماه قبل از انقضا مهم است. ماهی باید با غذای تازه تغذیه شود و غذای تاریخ مصرف گذشته در طول زمان مواد مغذی خود را از دست می‌دهد که باعث می‌شود غذا از نظر تغذیه‌ای برای ماهی شما ضعیف باشد.
 6. عناصر: بیایید نگاهی دقیق تر به مواد تشکیل دهنده این غذا بیندازیم. کنجاله ماهی ممتاز منهادن، سبوس برنج، آرد گندم، کنجاله میگو، کنجاله محصولات جانبی طیور، میدلینگ گندم، گندم آسیاب شده، اسید پروپیونیک (مواد نگهدارنده)، اسید اسکوربیک، اکسید آهن، مکمل ویتامین A، مکمل ویتامین D3، مکمل ویتامین E , مکمل ویتامین B12, مکمل ریبوفلاوین مواد اولیه ذکر شده در برچسب مواد تشکیل دهنده نشان می‌دهد که بیشتر محصول از چه چیزی تشکیل شده است. گنجاندن هر عنصر از صعودی به نزولی می‌باشد. در این حالت پودر ماهی بیشترین سهم غذا را تشکیل می‌دهد. این می‌تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا غذا سرشار از فیلر است که در رژیم غذایی ماهی تقریباً ناچیز است. پودر ماهی، سبوس برنج و آرد گندم در فهرست مواد اولیه قرار دارند، بنابراین این غذا سرشار از فیلر است. ویتامین‌ها و مواد معدنی در بخش میانی فهرست مواد تشکیل‌دهنده قرار دارند و می‌توانید فهرست را کم‌کم کنید تا مشخص کنید آیا این مواد افزودنی برای گونه‌های ماهی شما ضروری هستند یا خیر. علاوه بر این، می‌توانید فهرست را مرور کنید و ببینید آیا می‌توانید مواد مضری را که باید از دادن آن‌ها به ماهی خود اجتناب کنید، شناسایی کنید.
 7. تجزیه و تحلیل تضمینی: تجزیه و تحلیل تضمینی، پروتئین خام ۳۸ درصد، چربی خام ۸ درصد، فیبر خام ۴ درصد، حداکثر رطوبت ۱۰ درصد، تجزیه و تحلیل تضمین شده یک نمای کلی از مقدار پروتئین، فیبر، چربی و رطوبت موجود در غذا ارائه می‌دهد. این باید به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، زیرا میزان تغذیه ماهی شما را مشخص می‌کند. برخی از گونه‌های ماهی به سطوح بالایی از پروتئین نیاز دارند، در حالی که برخی باید پروتئین کم اما فیبر بالایی داشته باشند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید پمپ هوای آکواریوم

نکات مهم هنگام خرید غذای ماهی:

ماهی شما بخش بسیار مهمی از ویژگی آب شماست. آن‌ها نه تنها زیبا به نظر می‌رسند و سرگرمی و همراهی عالی را ارائه می‌دهند، بلکه نقش ضروری در حفظ تعادل حوضچه شما دارند. هنگام انتخاب غذا ماهی برای دوستان باله‌دار خود، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. نوع رژیم غذایی: اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا ماهی شما گیاهخوار، همه چیزخوار یا گوشتخوار است زیرا نژادهای مختلف ماهی دارای سیستم گوارشی تخصصی متناسب با رژیم غذایی خود هستند. این نوع غذاهایی را که می‌توانید به آن‌ها بدهید و اینکه آن‌ها قادر به مصرف آن هستند را مشخص می کند.
 2. کیفیت: غذای ماهی باکیفیت نه تنها برای ماهی شما بهتر است، بلکه برای استخر شما نیز بهتر می‌باشد. غذاهای ماهی با کیفیت پایین دارای فسفات بالایی هستند که می‌تواند منجر به رشد ناخوشایند جلبک و آب سبز شود. یک غذای مغذی و باکیفیت انتخاب کنید که دارای فسفات کم و سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروبیوتیک باشد، که به حمایت از سیستم ایمنی کمک می‌کند و می‌تواند احتمال بیماری را کاهش دهد.
 3. بسته بندی: انتخاب مواد غذایی ماهی که به درستی بسته بندی شده باشد بسیار مهم است. مواد غذایی که در یک کیسه فویل قابل درزگیری بسته بندی می‌شوند تا از مواد غذایی در برابر هوا، نور تخریب کننده ویتامین و آلودگی بیرون محافظت کنند، بسیار بیشتر از سایر روش‌های بسته بندی ماندگاری دارند.
 4. منبع پروتئین: به عنوان مواد اولیه به دنبال پودر ماهی، پودر ماهی مرکب، پودر ماهی سفید، کنجاله آنچوی، کنجاله میگو، کنجاله خون، کنجاله شاه ماهی یا سایر پروتئین‌های آبزی پروری باشید. اینها بهترین منابع پروتئینی برای ماهی هستند. کریل همچنین منبع عالی پروتئین و همچنین تقویت کننده رنگ است.
 5. نحوه تغذیه آن‌ها: برخی از ماهی‌ها مانند هچت‌ماهی‌ها فقط در بالای مخزن تغذیه می‌کنند، در حالی که نژادهای دیگر مانند گربه‌ماهی قادر به خوردن غذایی هستند که به ته می‌رود. مهم است که نحوه تغذیه ماهی‌های خود را در نظر بگیرید تا بتوانند به راحتی غذا بخورند. غذاهای خشک به صورت پولک، گرانول، گلوله و ویفری هستند که یا شناور می‌شوند یا غرق می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که بهترین نوع را برای خود را در نظر می‌گیرید.
 6. آن را مخلوط کنید: درست مانند ما، ماهی‌ها برای ساخت پروتئین و رشد به یک رژیم غذایی متنوع و متعادل پر از چربی برای انرژی و اسیدهای آمینه نیاز دارند. علاوه بر غذاهای خشک، ماهی‌ها بسته به نوع، مزاج و مزه می توانند از غذاهای منجمد، مایع یا زنده نیز استفاده کنند.

نکاتی در مورد غذا دادن به ماهی:

 • برای جلوگیری از تغذیه بیش از حد، ماهی‌های خود را فقط به اندازه‌ای که می‌توانند در سه دقیقه بخورند، تغذیه کنید. در غیر این صورت، غذا می‌تواند به کف حوض فرو رود و ممکن است جلبک و لجن را در حوضچه شما افزایش دهد.
 • ماهی خود را هر بار در همان مکان تغذیه کنید. این مکان باید به اندازه کافی دور از فیلتراسیون یا کفگیر باشد تا قبل از اینکه ماهی فرصتی برای خوردن غذا پیدا کند، غذا را مکش نکند.
 • یک حلقه تغذیه با لوله وینیل متصل به یک کوپلر مشکی بسازید تا از مکیده شدن غذا به داخل اسکیمر جلوگیری کنید.
 • زمانی که دمای آب بین ۵۰ تا ۵۵ درجه فارنهایت است، به ماهی خود غذایی بدهید که مخصوص آب سرد است. غذای ماهی آب سرد
 • پروتئین کمتری دارد و هضم آن برای ماهی راحت تر می‌باشد. از دماسنج حوضچه شناور برای تعیین غذای مناسب برای تغذیه بر اساس دمای آب استفاده کنید.
 • در ماه‌های تابستان، می‌توانید تا سه بار در روز به ماهی خود غذا دهید. در ماه‌های بهار و پاییز، آنها فقط باید دو بار در روز تغذیه شوند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می‌توانید غذای‌ماهی مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه غذای‌ماهی ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ غذای ماهی تترا مدل Tablets Tips بسته ۳۰۰ عددی

غذای ماهی تترا مدل Tablets Tips بسته 300 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲x6x6 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۵ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  پروتئین ۴۳%چربی ۴%فیبر ۲%رطوبت ۱۱ درصد
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  حاوی ۳۰۰ عدد قرص

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ غذای ماهی تروپیکال مدل Krill Gran وزن ۱۳۵ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل Krill Gran وزن 135 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۶ ×۱۲ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۳۵ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۵۰ درصد- اسید چرب و چربی خام ۱۲.۸ درصد- فیبرخام ۳ درصد- رطوبت ۱۰ درصد-ویتامین IU 31500 A-ویتامین IU 1800 D3-ویتامین mg 120 E-ویتامین mg 525 C
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -بسته بندی دارای فیلتر UV+-خوش خوراک-فرورونده در آب-حاوی میزان بالای کریل (۴۰%) – تشدید رنگ-تضمین تخم ریزی- قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ غذای ماهی مدل Pond Sticks Mix کد ۳۳۰۹۴۳ وزن ۴۰۰۰ گرم

غذای ماهی مدل Pond Sticks Mix کد 330943 وزن 4000 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰x40x100 سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۰۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  پروتئین خام ۲۳ درصداسید چرب و چربی خام ۳ درصدفیبر خام ۱.۵درصدرطوبت ۸ درصدفسفر ۷ درصدویتامین IU 12000 Aویتامین IU 1500 D3ویتامین mg 80 Eویتامین mg 50 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  کیسه
 • سایر توضیحات
  خوش خوراکرشته های شناور در آبافزایش رنگ قرمز و طلاییمحدودکردن سطح فسفر در تالاب

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ غذای ماهی تروپیکال مدل D- Allio Plus وزن ۱۰۰ گرم

 غذای ماهی تروپیکال مدل D- Allio Plus وزن 100 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۵x5x8 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۰ درصد- اسید چرب وچربی خام ۸.۵ درصد- فیبرخام ۳ درصد- رطوبت ۶ درصد- ویتامین IU 39200 A- ویتامین IU 2430 D3- ویتامین mg 132 E- ویتامین mg 960 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -بسته بندی دارای فیلتر UV+-حاوی ۳۰ درصد سیر-تسهیل هضم غذا-تقویت ارگانیسم بدن-حاوی ویتامین های متعادل- خوش خوراک- قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ غذای ماهی دیسکس تروپیکال مدل Discus Gran وزن ۳ کیلوگرم

 غذای ماهی دیسکس تروپیکال مدل Discus Gran وزن 3 کیلوگرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۹x29x22 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۰۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۷ درصد- چربی ۶ درصد- فیبر ۲.۳ درصد- رطوبت ۸ درصد-ویتامین IU 23000 A-ویتامین IU 1300 D3-ویتامین mg 85 E-ویتامین mg 350 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -خوش خوراک- شکل نامنظم و جذاب- عدم نیاز به خیساندن قبل از غذادهی- عدم ایجاد مشکل گوارشی- استفاده از عصاره فلفل قرمز به عنوان تقویت کننده رنگ – حاوی بتاگلوکان- حاوی زئولیت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ غذای ماهی جی بی ال مدل کوی پوند فلیک وزن ۷۷۰ گرم

غذای ماهی جی بی ال مدل کوی پوند فلیک وزن 770 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۵*۲۵*۲۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۷۷۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  ۳۵%غلات۲۵%سبزیجات وجلبک۱۰%مشتقات ماهی۵%مواد افزودنی و رنگ۲۵نرم و سخت پوستان
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  غذای کوی پولکی مناسب برای ماهیان ۱۵ سانتی متر و بزرگتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ غذای ماهی اوشن نوتریشن مدل Formula two کد ۰۴۰۰b وزن۲۰۰گرم

غذای ماهی اوشن نوتریشن مدل Formula two کد 0400b وزن200گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰x15x17 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شور
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  مناسب برای آب شور و شیریناین غذا برای ماهیان گیاه خوار و همه چیز خوار طراحی شده است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ غذای ماهی تروپیکال مدل Astacolor کد ۳۲۹۴۰۳ وزن ۱۰۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل Astacolor کد 329403 وزن 100 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۵x5x8 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ غذای ماهی تروپیکال مدل D-50 Plus کد ۳۳۲۱۲۶ وزن ۲۰۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل D-50 Plus کد 332126 وزن 200 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰x10x17 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ پک غذای ماهی سالگرد تروپیکال مدل Unniversary وزن ۴۴۰g

پک غذای ماهی سالگرد تروپیکال مدل Unniversary وزن 440g

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵ ×۱۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۴۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -بسته بندی دارای فیلتر UV+- این محصول شامل:-غذای ماهی تروپیکال مدلTropical Discus Gran D-50 Plus وزن ۱۱۰g / 250ml – خوش خوراک- شکل نامنظم و جذاب- عدم نیاز به خیساندن قبل از غذادهی- عدم ایجاد مشکل گوارشی- دارای رنگدانه طبیعی – افزایش دهنده رنگ- حاوی بتاگلوکان- حاوی زئولیت- قوطی شفاف-غذای ماهی تروپیکال مدلSoft Line America Size S وزن ۵۶g / 100ml-در آب فرو می رود-حاوی شاه ماهی و حشرات با پروتئین بالا-حاوی اسید های چرب-میزان بالای کاروتنوئید-تشدید رنگ بدن-حاوی سیر و بتاگلوکان-بهبود سیستم ایمنی-حاوی سیر و کیتین-تنظیم فرایند هضم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ غذای ماهی مدل Pond Sticks Mix کد ۳۳۰۹۴۳ وزن ۴۰۰۰ گرم

غذای ماهی مدل Pond Sticks Mix کد 330943 وزن 4000 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰x40x100 سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۰۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  پروتئین خام ۲۳ درصداسید چرب و چربی خام ۳ درصدفیبر خام ۱.۵درصدرطوبت ۸ درصدفسفر ۷ درصدویتامین IU 12000 Aویتامین IU 1500 D3ویتامین mg 80 Eویتامین mg 50 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  کیسه
 • سایر توضیحات
  خوش خوراکرشته های شناور در آبافزایش رنگ قرمز و طلاییمحدودکردن سطح فسفر در تالاب

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ غذا ماهی اپتیمم مدل HI PRO کد S03 وزن ۳ کیلوگرم

غذا ماهی اپتیمم مدل HI PRO کد S03 وزن 3 کیلوگرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۴x12x44 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۰۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  ۳۸ درصد پروتیین۴ درصد چربی۳ درصد فیبر۱۲ درصد رطوبت
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  کیسه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ غذای ماهی آروانا تروپیکال مدل Cichlid Large Sticks وزن ۳۰۰ گرم

غذای ماهی آروانا تروپیکال مدل Cichlid Large Sticks وزن 300 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰x10x17 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گوشت‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۸ درصد- اسید چرب وچربی خام ۷ درصد- فیبرخام ۳ درصد- رطوبت ۱۰ درصد- ویتامین IU 30000 A- ویتامین IU 1900 D3- ویتامین mg 100 E- ویتامین mg 260 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  – خوش خوراک–بسته بندی دارای فیلتر UV+-کالری بالا -پفکی شکل و شناور در سطح آب-حاوی کاروتنوئید های طبیعی-حاوی ویتامین C پایدار-حاوی بتاگلوکان-تحریک سیستم ایمنی-تضمین رشد ایده آل-حاوی پروتئین-باعث شادابی-تاثیر در درخشندگی و تلالو رنگ بدن- قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ غذای ماهی تروپیکال مدل D-50 Plus کد ۳۳۲۱۲۶ وزن ۲۰۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل D-50 Plus کد 332126 وزن 200 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰x10x17 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ غذای ماهی جی بی ال مدل پوند استیک وزن ۸۹۰ گرم

غذای ماهی جی بی ال مدل پوند استیک وزن 890 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰*۲۰*۲۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۸۹۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  ۲۵%کاروتنوئیدومیگو ۲۵%جوانه گندم ۲۵%سبزیجات ۲۵%بتا گلوکان
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  غذای عالی همه جانبه برای همه ماهی های استخر طولانی تر از ۱۵ سانتیمتر ۲۵%چوب قرمز: کاروتنوئید و میگو برای رنگهای درخشان ماهی ۲۵%چوب زرد: جوانه گندم برای نشاط و رشد ۲۵%چوب سبز: رژیم غذایی سبزیجات سالم ۲۵%چوب سیاه: بتا گلوکان مقاومت در برابر بیماری ها را فعال می کند

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ غذای ماهی تروپیکال مدل Spirulina Granulat وزن ۱۱۰ گرم

 غذای ماهی تروپیکال مدل Spirulina Granulat وزن 110 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۶x6x12 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گیاه‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۸ درصد- اسید چرب و چربی خام ۷ درصد- فیبرخام ۳.۵ درصد- رطوبت ۱۰ درصد-ویتامین IU 29800 A-ویتامین IU 1900 D3-ویتامین mg 100 E-ویتامین mg 550 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -بسته بندی دارای فیلتر UV+-خوش خوراک-حاوی ۶ درصد اسپیرولینا-تنظیم سوخت و ساخت بدن-جلوگیری از اختلالات روده ای-حاوی کاروتنوئید های طبیعی-افزایش رنگ-محافظت در برابر رادیکال های آزاد- قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ غذای ماهی جی بی ال مدل نوو فیل حجم ۲۵۰ میلی لیتر

غذای ماهی جی بی ال مدل نوو فیل حجم 250 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲*۶*۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  پروتئین : ۵۵%چربی خام : ۱۳%فیبر : ۷%خاکستر : ۹%
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  مناسب ماهیان ۵ تا ۲۰ سانتی مترمناسب لاکپشت هامناسب سمندرساخت آلمان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ غذای ماهی جی بی ال کد ۷۳۷۴۲۷ وزن ۱۱۸ گرم

غذای ماهی جی بی ال کد 737427 وزن 118 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۶x6x12 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۸ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  پروتئین : ۴۰%چربی خام : ۷%فیبر : ۳%خاکستر : ۷%ویتامین ها :A. 25.000 IUD3. 3.000 IUE. 330mgC. 400mg
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • سایر توضیحات
  مناسب برای ماهیان ۶ تا ۱۵ سانتوزن : ۱۱۸gحجم ک ۲۵۰mlساخت آلمان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ غذای ماهی جی بی ال مدل نوو گرانو کالر حجم ۲۵۰ میلی لیتر

غذای ماهی جی بی ال مدل نوو گرانو کالر حجم 250 میلی لیتر

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲ × ۶ × ۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۸ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  پروتئین : ۴۰%چربی خام : ۷%فیبر : ۳%خاکستر : ۷%ویتامین ها :A. 25.000 IUD3. 3.000 IUE. 330mgC. 400mg
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  مناسب برای ماهیان ۶ تا ۱۵ سانتوزن : ۱۱۸gحجم ک ۲۵۰mlساخت آلمان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ غذا ماهی تترا مدل cichlid XL Flake کد T01 وزن ۱۶۰ گرم

غذا ماهی تترا مدل cichlid XL Flake کد T01 وزن 160 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۹x9x18 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۶۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گوشت‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  ۴۸% پروتیین۲% سلولز۹% چربیدارای ویتامین A و D3
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ غذای ماهی تروپیکال مدل Astacolor وزن ۱۰۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل Astacolor وزن 100 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۸x8x14 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۸ درصد- اسید چرب و چربی خام ۷.۸ درصد- فیبرخام ۳ درصد- رطوبت ۶ درصد-ویتامین IU 48500 A-ویتامین IU 2850 D3-ویتامین mg 175 E-ویتامین mg 1150 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -حجم ۵۰۰ میلی لیتر ۱۰۰ گرم-بسته بندی دارای فیلتر UV+-خوش خوراک-حاوی کاروتینوئید-تقویت سیستم ایمنی-تشدید رنگ-تقویت قابلیت باروری- قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ غذای ماهی تروپیکال مدل Discus Gran Wild وزن ۴۴۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل Discus Gran Wild وزن 440 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰×۱۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۴۰ گرم ۱۰۰۰ ml گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۸ درصد- اسید چرب و چربی خام ۸ درصد- فیبرخام ۳ درصد- رطوبت ۸ درصد-ویتامین IU 31500 A-ویتامین IU 1850 D3-ویتامین mg 120 E-ویتامین mg 460 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  -بسته بندی دارای فیلتر UV+-خوش خوراک-حاوی جلبک-حاوی کریل و میوه-تغذیه ماهیانی با خواستگاه وحشی-حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع-ایجاد شادابی و نشاط-ایجادشرایط بدنی بسیارعالی-غنی از اسیدهای آمینه ضروری-حاوی جلبک-منشاء گیاهی-جلوگیری از ایجاد عفونت دستگاه گوارش-افزایش سیستم ایمنی بدن -مبارزه با عوامل بیماری زا-حاوی کاروتنوئید- حفظ رنگ طبیعی ماهی-رشد فشرده و منظم – قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ غذا ماهی تترا مدل Cichlid PRO کد T17 وزن ۱۱۵ گرم

غذا ماهی تترا مدل Cichlid PRO کد T17 وزن 115 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۷x7x14 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۵ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گوشت‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  ۴۷% پروتیین۲% سلولز۱۱% چربیحاوی انواع ویتامین E
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ غذای ماهی تروپیکال مدل Arowana Medium Sticks وزن ۳۶۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل Arowana Medium Sticks وزن 360 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷×۱۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۶۰ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی گوشت‌خوار
 • ترکیبات و درصد آن‌ها
  – پروتیئن خام ۴۸ درصد- اسید چرب وچربی خام ۷ درصد- فیبرخام ۳ درصد- رطوبت ۱۰ درصد- ویتامین IU 30000 A- ویتامین IU 1900 D3- ویتامین mg 100 E- ویتامین mg 260 C
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی
 • سایر توضیحات
  – خوش خوراک–بسته بندی دارای فیلتر UV+-کالری بالا -پفکی شکل و شناور در سطح آب-حاوی کاروتنوئید های طبیعی-حاوی ویتامین C پایدار-حاوی بتاگلوکان-تحریک سیستم ایمنی-تضمین رشد ایده آل-حاوی پروتئین-باعث شادابی-تاثیر در درخشندگی و تلالو رنگ بدن- قوطی شفاف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ غذای ماهی تروپیکال مدل Astacolor کد ۳۲۹۴۰۳ وزن ۱۰۰ گرم

غذای ماهی تروپیکال مدل Astacolor کد 329403 وزن 100 گرم

مشخصات

 • ابعاد
  ۵x5x8 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲ گرم
 • نوع ماهی
  ماهی همه‌چیز خوار
 • غدای آبزیان مناسب برای
  آب شیرین
 • نوع بسته‌بندی
  قوطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید غذای‌ماهی در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اسپری موبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا