ابزار برقیکامپیوتر و تجهیزات جانبی

منبع تغذیه متغیر، راهنمای خرید انواع منبع تغذیه آزمایشگاهی ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید منبع تغذیه متغیر باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از ابزار مهم و ضروری برای کسانی که در زمینه الکترونیک و تعمیر برد فعالیت می‌کنند، منبع تغذیه متغیر است. شما برای اینکه یک برد الکتریکی را تست کنید نیاز است به برد خود ولتاژ داده و آن را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین برای پیدا کردن و تست قطعات سوخته یک مدار الکترونیک شما به منبع تغذیه متغیر نیاز دارید. در این دستگاه مقدار ولتاژ و جریان هر دو به دلخواه کاربر قابل تنظیم است به همین دلیل به آن منبع تغذیه متغیر گفته می‌شود. به فرض قرار است یک برد را تعمیر کنید که ولتاژ مورد نیاز برای آن برد ۱۲ ولت و ۲ آمپر است، شما می‌توانید ولتاژ را روی ۱۲ و میزان آمپر را هم روی ۲ تنظیم کنید و بدون آسیب زدن به برد آن را تعمیر کنید.

منبع تغذیه متغیر در آزمایشگاه‌های الکترونیک و فیزیک هم کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال شما قصد طراحی یک مدار الکتریکی را دارید، زمانی که مدار طراحی و مونتاژ می‌شود، شما برای تست کردن کارایی صحیح برد خود باید به وسیله منبع تغذیه متغیر با توجه به طراحی مدار خود به آن ولتاژ اعمال کنید. در آزمایشگاه فیزیک هم برای اینکه شدت جریان عبوری از یک مدار را اندازه بگیرید به یک منبع تغذیه متغیر نیاز دارید. این وسیله کاربردهای مختلفی دارد، بعضی مواقع شما برای اینکه یک وسیله باتری خور خود را بدون باتری روشن کنید می‌توانید از منبع تغذیه متغیر استفاده کنید. امروزه این وسیله طرفداران زیادی پیدا کرده است به طوری که در هر خانه‌ای یک دستگاه منبع تغذیه متغییر دیده می‌شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید منبع تغذیه متغیر را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع منبع تغذیه متغیر آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم و کاربردی را که هنگام خرید منبع تغذیه متغیر باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

منبع‌تغذیه متغیر چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع دستگاهی از که برق مستقیم شهری را برای مصرف کننده‌های مختلف به دو ولتاژ AC و DC به دلخواه کاربرد به ولتاژ‌ها و آمپرهای مختلف تبدیل می‌کند به همین علت به آن منبع تغذیه متغیر گفته می‌شود. این وسیله در کارگاه‌های آموزش الکترونیک و تعمیر بردهای الکترونیکی، آزمایشگاه‌های فیزیک و شیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه کار با این وسیله بسیار ساده است یعنی شما با داشتن هر سطحی از دانش و اطلاعات می‌توانید از آن استفاده کنید. این دستگاه انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

حتما بخوانید: راهنمای خرید هویه و هیت

انواع منبع‌تغذیه متغیر:

 1. منبع تغذیه چند خروجی: این مدل هم یکی از مدل‌های منبع متغیر است با این تفاوت که خروجی آن دارای تعداد پین‌های مختلف است. به عنوان مثال فقط یک پرامپ منفی بوده اما مثلا دارای ۱۰ پرامپ مثبت می‌باشد که شما باید برای تغییر دارد ولتاژ و آمپر دستگاه جای پرامپ مثبت را تعویض کرده و آن را با خروجی دیگری تعویض کنید. میزان ولتاژ و آمپر هم خروجی روی آن نوشته شده که شما با وصل کردن پرامپ روی آن می‌توانید به ولتاژ و آمپر مورد نظر خود برسید. این مدل تقریبا منسوخ شده و کارایی لازم را ندارد.
 2. منبع تغذیه متغیر دکمه‌ای: در این مدل که تقریبا جدیدتر از نمونه قبلی است، شما به جای جا‌به‌جا کردن پرامپ‌ها می‌توانید یک دکمه چند حالته را که از سمت چپ به راست یا راست به چپ قابل تغییر است، ولتاژ و آمپر مورد نظر خود را تغییر دهید. ولتاژ مورد نظر در زیر این کلید چند حالته به صورت عددی نوشته شده که با قرار دادن کلید روی هر عدد می‌توانید به آن میزان از ولتاژ برسید. این دکمه در واقع همان مقاومت متغییر است. که ولتاژ را برای شما با بالا بردن و پایین آوردن مقاومت خود تغییر می‌دهد.
 3. منبع تغذیه متغیر آنالوگ: همان طور که از نامش پیداست ولتاژ و شدت جریان در این منبع تغذیه‌ها ثابت نیست و شما می‌توانید آن را روی ولتاژ و آمپر دلخواه خود تنظیم کنید. در این دستگاه ولتاژ و آمپر دلخواه خود را می‌توانید به وسیله دو عدد پتانسیومتر چرخشی روی اعداد دلخواه تنظیم کنید. لازم به ذکر است در این نمونه تنظیم کردن ولتاژ و آمپر دقیقا روی یک عدد خاص کار ساده‌ای نیست و باید بارها تلاش کنید تا آن را روی یک عدد دلخواه تنظیم کنید.
 4. منبع تغذیه متغیر دیجیتال: این مدل‌ هم مانند نمونه قبلی قادر به تنظیم ولتاژ و جریان روی محدوده‌های دلخواه می‌باشد. این دستگاه دارای دو عدد صفحه نمایشگر دیجیتال است که یکی مربوط به نمایش میزان آمپر و دیگری مربوط به تنظیم میزان ولتاژ می‌باشد. روی این دستگاه چهار عدد دکمه وجود دارد که با دوتای آن‌ها با علامت مثبت و دوتای دیگر دارای علامت منفی هستند. دو کلید اول مربوط به کم و زیاد کردن ولتاژ است و دو دکمه دیگر مربوط به کم و زیاد کردن میزان جریان که با زدن منفی کمتر و با زدن مثبت اعداد به بالا تغییر می‌کنند.

مزایای استفاده از منبع تغذیه متغیر:

 • قیمت این وسیله در مقایسه با سایر لوازم محل کار ارزان‌تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین نسبت به قیمتی که دارد ارزش خرید بالایی دارد.
 • شما به جای داشتن چند عدد منبع تغذیه با ولتاژ‌ها و آمپر‌های مختلف شما می‌توانید تنها یک عدد منبع تغذیه را خریداری کرده و با آن کار تمام منبع‌ها را انجام دهید که در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.
 • از نظر ایمنی بسیار مطمئن هستند یعنی هنگام استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون نگرانی در مورد برق گرفتگی از آن استفاده کنید. همان طور که می‌دانید در هر کاری اول باید ایمنی را رعایت نمائید بعد کار کنید.
 • ولتاژ و جریان را می‌توان به صورت دقیق و بدن خطا روی اعداد دلخواه تنظیم کرد. برخی وسایل با حتی یک ولت کم‌تر یا بیشتر دچار آسیب دیدگی می‌شوند که این دستگاه این احتمال را از بین می‌برد.

بهترین مارک منبع تغذیه متغیر:

هرگز نمی‌توان یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک منبع تغذیه متغیر معرفی کرد. زیرا برندهای باکیفیت زیادی هستند که در زمینه تولید منبع تغذیه باکیفیت فعالیت می‌کنند و از آنجایی که برندهای باکیفیت زیادی وجود دارند و وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه لیستی از بهترین برندهای منبع تغذیه را به شما معرفی می‌کنیم.

 • منبع تغذیه الکتریکی یاکسون
 • منبع تغذیه الکتریکی داژانگ
 • منبع تغذیه الکتریکی باکو
 • منبع تغذیه الکتریکی آرتان
 • منبع تغذیه الکتریکی آکام الکترونیک
 • منبع تغذیه الکتریکی آداک
 • منبع تغذیه الکتریکی سانشاین
 • منبع تغذیه الکتریکی تی اس آی
 • منبع تغذیه الکتریکی پاوران
 • منبع تغذیه الکتریکی گودویل

منبع تغذیه الکتریکی از کجا بخریم؟

روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد اما شما به طور کلی شما به دو روش می‌توانید منبع تغذیه مورد نظر خود را خریداری کنید که انتخاب هر یک از روش‌ها با سلیقه شما ارتباط دارد و هیچ قاعده و قانونی در مورد آن وجود ندارد.

 1. خرید حضوری: شما می‌توانید به نزدیکترین فروشگاه لوازم الکترونیکی محل کار یا سکونت خود مراجعه کنید و منبع تغذیه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. لازم به ذکر است در این مدل تنوع مدل‌ها کم و جنس خریداری شده به هیچ عنوان پس گرفته یا تعویض نمی‌شود.
 2. خرید اینترنتی: امروزه با به وجود آمدن فروشگاه‌های اینترنتی معتبر می‌توانید بدون خارج شدن از منزل و محل کار خود بدون از دست دادن زمان به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مراجعه کرده و از میان حجم زیادی از مدل‌ها و قیمت‌ها جنس مورد نظر خود را خریداری کنید. شما تا هفت روز فرصت دارید تا جنس خریداری شده خود را مرجوع کرده و پول خود را پس بگیرید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید مولتی متر دیجیتال

نکات مهم هنگام خرید منبع تغذیه الکتریکی:

 • قیمت منبع‌ تغذیه: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد. در واقع قیمت است که مشخص می‌کند کدام مدل از منبع تغذیه را خریداری کنید. شما قبل از هر کاری باید میزان بودجه را مشخص کنید با این کار مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.
 • نوع منبع تغذیه: منبع تغذیه الکتریکی انواع مختلفی دارد، از نمونه آنالوگ گرفته تا دیجیتالی که بستگی به نوع کار شما دارد که کدام مدل را انتخاب کنید. اگر یک منبع تغذیه با دقت خیلی بالا می‌خواهید باید نمونه دیجیتال آن را خریداری کنید، زیرا دارای دقت زیادی هستند و ولتاژ را با دقت زیادی می‌توان تنظیم کرد. اگر دقت برای شما اهمیت ندارد می‌توانید یک منبع تغذیه آنالوگ را خریداری کنید.
 • جنس پرامپ: به کیفیت پرامپ‌ها توجه داشته باشید، همان طور که می‌دانید رابط بین مصرف کننده و منبع تغذیه شما همین پرامپ‌های اتصال هستند. اگر پرامپ‌ها از کیفیت لازم برخوردار نباشند، هر لحظه باید منتظر خرابی منبع تغذیه یا مصرف کننده باشید زیرا نوسان برق یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی بردهای الکترونیکی است و خود منبع تغذیه هم یک دستگاه الکترونیکی محسوب می‌شود. پس همیشه به کیفیت پرامپ‌های اتصال توجه کنید.
 • میزان ولتاژ و آمپر: همان طور که می‌دانید هر دستگاه دارای یک حداقل ولتاژ و آمپر است که میزان آن را از این مقدار کمتر نمی‌توان کرد. همچنین هر دستگاه هم دارای یک ماکسیمم ولتاژ و آمپر می‌باشد که توان دستگاه نامیده می‌شود. شما با توجه به نیاز کاری خود به حداقل ولتاژ و آمپر و حداکثر نیاز خود به این پارامتر مهم نوع دستگاه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال تمام بردهایی را که تعمیر می‌کنید ولتاژ آن‌ها تا ۱۲ ولت است یک دستگاه با حداکثر توان ۱۵ ولت هم برای شما مناسب می‌باشد.
 • برند دستگاه: یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید منبع تغذیه باید به آن توجه داشته باشید، برند دستگاه می‌باشد. همیشه به سراغ برند‌های باکیفیت و شناخته شده بروید، زیرا از کیفیت لازم برخودار هستند. این محصولات از قبل تست شده و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک جنس باکیفیت و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ خرید برندهای جدید و ناشناخته بازار بروید.
 • از فروشگاه معتبر خرید کنید: متاسفانه روزانه حجم زیادی کالای تقلبی وارد بازار می‌شود که از نظر ظاهری شباهت زیادی به کالای اصلی دارند. تنها راه تشخیص جنس اصلی از تقلبی داشتن مهارت و تجربه بالا در این زمینه می‌باشد. پیشنهاد می‌کنم اگر تخصص و تجربه لازم در این زمینه را ندارید، حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید. هیچ گاه یک فروشگاه معتبر اعتبار چندین ساله خود را از بین نمی‌برد و در صورت اطلاع از تخلف می‌توانید از فروشگاه مورد نظر شکایت کنید.

روش نگهداری از منبع تغذیه الکتریکی:

 1. همیشه منبع تغذیه خود را فقط زمان استفاده روشن کنید. فراموش نکنید روشن بدون دستگاه می‌تواند طول عمر قطعات الکترونیکی آن را کاهش دهد.
 2. توجه داشته باشید که پرامپ‌های مثبت و منفی که شامل دو رنگ قرمز و مشکی است با هم اتصال پیدا نکنند. همچنین در صورتی که از اتصال کوتاه بودن یک برد اطمینان دارید منبع تغذیه را به آن وصل نکنید.
 3. منبع تغذیه را در نزدیکی هویه و هیت قرار ندهید، سیم برق دستگاه و پرامپ‌های آن دارای روکش پلاستیکی قابل سوختن هستند. گرمای حاصل می‌تواند به قسمت‌های پلاستیکی منبع تغذیه آسیب وارد کند.
 4. این وسیله را در مکان خشک و خنک نگهداری کنید، رطوبت می‌تواند به دستگاه شما آسیب جدی وارد کند. این دستگاه نباید در دسترس کودک قرار داشته باشد زیرا ممکن است به دستگاه یا سلامت خودش آسیب وارد کند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید منبع تغذیه متغیر مورد نیاز خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برندهای منبع تغذیه متغیر ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ منبع تغذیه سوئیچینگ مدل JHX

منبع تغذیه سوئیچینگ مدل JHX

مشخصات

 • سایر توضیحات
  شدت جریان :۳۰۰ میلی آمپر
 • ولتاژ ورودی:۲۲۰ ولت
 • ولتاژ خروجی :۱۲ ولت
 • توان مصرفی :۳ وات
 • ابعاد
  ۲.۵x2x1.5 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ منبع تغذیه ۴۸ ولت ۶.۷ آمپر مینول مدل RSP-320-48

منبع تغذیه 48 ولت 6.7 آمپر مینول مدل RSP-320-48

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱.۵×۱۱.۵×۳ سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ آمپر دوبل مگاتک مدل MP-3005-D

منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر دوبل مگاتک مدل MP-3005-D

مشخصات

 • اقلام همراه
  ۴ رشته کابل موزی به سوسماری
 • کابل برق
 • CD راهنمای دستگاه
 • ابعاد
  ۴۷۰x350x240 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  دو کانال متغیر ایزوله به همراه یک کانال ثابت ۵ ولت
 • قابلیت سری و موازی کردن کانال ها
 • محافظ در برابر اتصال کوتاه
 • ریپل پایین
 • ثبات ولتاژ عالی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ دستگاه منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ امپر سانشاین مدل ۳۰۰۵DA

دستگاه منبع تغذیه 30 ولت 5 امپر سانشاین مدل 3005DA

مشخصات

 • اقلام همراه
  یک عدد پراپ ۵ آمپر + یک عدد کابل پاور
 • ابعاد
  ۲۴۰x120x170 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  حداکثر خروجی ولتاژ ۰ تا ۳۰ ولت
 • حداکثر خروجی آمپر ۰ تا ۵ آمپر
 • دارای فن اتوماتیک ( فقط در صورت لزوم روشن میشود)
 • به دلیل اتومات بودن فن، دستگاه هیچ صدایی ندارد
 • دارای صفحه نمایش LED
 • دقت بسیار بالا تا هزارم میلی آمپر
 • خاصیت آنتی استاتیک و ضد الکتریسیته ساکن
 • قابلیت شورت کردن (output) تنها با یک دکمه
 • قابلیت اتصال و روشن کردن ۳ گوشی به صورت همزمان
 • دسته محکم و انعطاف پذیر جهت حمل
 • دارای بدنه فلزی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ منبع تغذیه آداک مدل PS-155U2T

منبع تغذیه آداک مدل PS-155U2T

مشخصات

 • اقلام همراه
  پروب
 • دفترچه راهنمای محصول
 • سایر توضیحات
  حتما قبل از استفاده دفترچه راهنمای محصول را مطالعه فرمایید
 • ابعاد
  ۲۰۰x130x150 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی قابل تنظیم ۰ الی ۱۵ ولت که قابل تنظیم میباشد
 • جریان خروجی ۰ الی ۵ آمپر که قابل تنظیم میباشد
 • خروجی USB با جریان ۲ آمپر و ۵ ولت
 • دارای بخش تست بلندگو یا بازر
 • دارای بخش تست اتصال کوتاه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ منبع تغذیه الکتریکی ۳۰ ولت ۵ آمپر آکام الکترونیک مدل ۳۰۵

منبع تغذیه الکتریکی 30 ولت 5 آمپر آکام الکترونیک مدل 305

مشخصات

 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما،کابل برق و پراب خروجی
 • ابعاد
  ۲.۲x1x1.4 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  خروجی با ولتاژ متغیر ۰ تا ۳۰ ولت
 • خروجی با جریان متغیر ۰ تا ۵ آمپر
 • دارای آمپرمتر و وات متر
 • نمایش تقریبی جداگانه MAX جریان تنظیمی
 • محافظت شده در برابر اتصال کوتاه و اضافه جریان
 • محافظت شده در برابر دمای بیش از حد
 • دارای ولوم محدود کننده جریان
 • دارای فن خنک کننده جهت تنظیم دمای منبع تغذیه در کاربرد طولانی
 • دارای ال سی دی دیجیتال
 • نمایش خودکار میلی آمپر و آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ال ای دی ۱ وات و منبع تغذیه کد ۶۰۰۳ مجموعه ۴ عددی

ال ای دی 1 وات و منبع تغذیه کد 6003 مجموعه 4 عددی

مشخصات

 • اقلام همراه
  ال ای دی ۱وات
 • هیت سینک
 • لنز و هولدر
 • منبع تغذیه سوئیچینگ
 • راهنمای مونتاژ
 • سایر توضیحات
  جهت نصب ال ای دی بر روی هیت سینک (با توجه به پایه های مثبت و منفی ال ای دی )از یه هویه ۴۰ وات قلمی استفاده نمائید.همچنین برای انتقال حرارت بیشتر و طول عمر ال ای دی از خمیر سیلیکون در پشت ال ای دی استفاده کنید.
 • ابعاد
  ۵x5x2 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ منبع تغذیه مدل RN-3003-D

منبع تغذیه مدل RN-3003-D

مشخصات

 • اقلام همراه
  ۴ رشته کابل موزی به سوسماری
 • کابل برق
 • CD راهنمای دستگاه
 • ابعاد
  ۴۷x35x24 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  دو کانال متغیر ایزوله به همراه یک کانال ثابت ۵ ولت
 • قابلیت سری و موازی کردن کانال ها
 • محافظ در برابر اتصال کوتاه
 • ریپل پایین
 • ثبات ولتاژ عالی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۳۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 300

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹۶x93x43 سانتی‌متر
 • قابلیت ها

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل yx-305

منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل yx-305

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل برق
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتال
 • نمایشگر ولتاژ و آمپر
 • برند yaxun اورجینال
 • با کیفیت بالا و جنس مرغوب
 • دارای چراغ LED
 • ۰ تا ۳۰ ولت متغیر
 • ۰ تا ۵ آمپر متغیر
 • پاور ترانسی و سنگین
 • دارای فن خنک کننده
 • ابعاد
  ۲۷۰x130x160 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ منبع تغذیه متغیر کد ۱۲X5

منبع تغذیه متغیر کد 12X5

مشخصات

 • اقلام همراه
  تبدیل دوشاخه
 • سایر توضیحات
  برای استفاده با وسایل حساس، دقت لازم در تنظیم ولتاژ خروجی را مدنظر داشته باشید.
 • ابتدا ولتاژ را تنظیم و سپس سوکت را متصل کنید.
 • ابعاد
  ۱۳.۳x5x4.9 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ ورودی: ۲۲۰ ولت
 • ولتاژ خروجی: ۳ تا ۱۲ ولت قابل تنظیم (تست شده ۳.۴ تا ۱۲.۴)
 • دارای نمایشگر ولتاژ خروجی (سون سگمنت قرمز رنگ)
 • حداکثر جریان خروجی: ۵ آمپر (برای تمامی ولتاژها)
 • امکان خاموش کردن و قطع خروجی
 • طول کابل‌های ورودی و خروجی: ۸۵ سانتیمتر
 • سوکت خروجی: استاندارد ۵.۵ در ۲.۵ میلیمتر
 • حداکثر توان خروجی: ۶۰ وات (۵ آمپر در ۱۲ ولت)
 • قابل استفاده برای تمامی دستگاه‌ها با سوکت ۵.۵ در ۲.۵ که به ولتاژی بین ۳ تا ۱۲ نیاز داشته باشند.
 • دارای حفره به منظور نصب کردن آداپتور به وسیله‌ی پیچ روی سطح مورد نظر.
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ منبع تغذیه یونی-تی مدل UDP1306C

منبع تغذیه یونی-تی مدل UDP1306C

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل برق
 • کابل انتقال داده
 • یک جفت پراب سوسماری
 • دفترچه راهنما
 • سایر توضیحات
  رنج ولتاژ خروجی دو کانال: ۰~۳۲V
 • رنج جریان خروجی دو کانال: ۰~۶A
 • توان خروجی: ۱۹۲W
 • رزولوشن ولتاژ: ۱۰mV
 • رزولوشن جریان: ۱mA
 • دقت اندازه گیری ولتاژ:
 • ابعاد
  ۳۵x13x23 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ منبع تغذیه الکتریکی تیزرو صنعت مدل MB00-152B

منبع تغذیه الکتریکی تیزرو صنعت مدل MB00-152B

مشخصات

 • اقلام همراه
  پراپ منبع تغذیه گیره سوسماری
 • کابل برق استاندارد پاور کامپیوتر
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتال ولتاژ و جریان
 • برند تیزرو صنعت ساخت ایران
 • با کیفیت بالا و جنس مرغوب
 • ۱.۵ تا ۱۵ ولت متغیر
 • ۰ تا ۲ آمپر متغیر
 • سوئیچینگ سبک ، پرقدرت و کم مصرف
 • ابعاد
  ۱۹x15x7.5 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  محافظت اتوماتیک اتصال کوتاه و چراغ نمایش اتصال کوتاه
 • کابل برق جدا از منبع تغذیه
 • دارای کلید روشن و خاموش بدون نیاز به درآوردن از برق
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ منبع تغذیه داژنگ مدل PS-A305D

منبع تغذیه داژنگ مدل PS-A305D

مشخصات

 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما
 • کانل برق ورودی
 • سایر توضیحات
  دارای فن جهت خنک کنندگی سیستم (ترانس) ، در زمان اتصال کوتاه ابتدا مسیر ولتاژ را قطع میکند و آمپر را به حداکثر میرساند. در داژنگ‌های مدل قدیمی زمانی که دستگاه، بار بیش از حدّی را تحمل میکرد و داغ میشد، منبع تغذیه دچار مشکل فنی میشد و از کار می‌افتاد اما در این مدل داژنگ با قرار دادن یک هیت‌سینک در قسمت برد اصلی دستگاه، این مشکل تا حدّ زیادی کاهش یافته. این محصول دارای دو عدد صفحه نمایش مختص نشان دادن ولتاز و آمپر است. این مدل داژنگ دارای ۴ عدد ولوم است که ۲ عدد مخصوص تنظیم کردن ولتاژ و ۲ عدد مخصوص تنظیم کردن کارنت یا آمپر است. و همچنین با کلید AMPS شما میتوانید بین دو حالت جریان آمپر و میلی آمپر سویچ کنید .
 • ابعاد
  ۲۸x13x16 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل ۱۵۰۲DD

منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل 1502DD

مشخصات

 • اقلام همراه
  پراپ منبع تغذیه با ۷ خروجی
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتال
 • نمایشگر ولتاژ و آمپر
 • برند yaxun اورجینال
 • با کیفیت بالا و جنس مرغوب
 • ۰ تا ۱۵ ولت متغیر
 • ۰ تا ۲ آمپر متغیر
 • پاور ترانسی و سنگین
 • ابعاد
  ۲۵۰x130x160 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۱۵ ولت و شدت جریان ۲ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ منبع تغذیه ۴۸ ولت ۲۱ آمپر مینول مدل RSP-1000-48

منبع تغذیه 48 ولت 21 آمپر مینول مدل RSP-1000-48

مشخصات

 • سایر توضیحات
  موارد مصرف منبع تغذیه RSP-1000-48 : اتوماسیون صنعتی ، تجهیزات اندازه گیری ، ماشین های لیزر ، امکانات ازمایشگاهی ، برنامه های کاربردی RF
 • ابعاد
  ۳۰۰x90x40 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ورودی برق یونیورسال ۹۰ ~ ۲۶۴ ولت AC ( یا ۱۲۷ ~ ۳۷۰ ولت DC )
 • دارای PFC ( مدار اصلاح ضریب توان ، power factor correction یا cos ∠ φ )
 • طراحی ۱U
 • بازدهی ۹۰ درصدی
 • سیستم خنک سازی با فن اتوماتیک کنترل سرعت
 • امکان پروگرام ولتاژ خروجی
 • قابلیت پارالل یا موازی شدن تا ۴ دستگاه ، ۴۸ ولت و ۹۱ آمپر تا ۴۰۰۰ وات در منبع تغذیه RSP-1000-48
 • قابلیت کنترل از راه دور ON/OFF ، دارای REMOTE SENSE ( جبران افت ولتاژ در طول مسیر سیم از منبع تا بار ) ، دارای منبع تغذیه کمکی برای عملکرد های خود دستگاه ، دارای سیگنال DC OK
 • محافظت شده در برابر اتصال کوتاه ، اضافه ولتاژ ، اضافه بار ، افزایش دمای پاور سوئیچینگ
 • پوشش COATING اضافه بنا به درخواست مشتری برای محیط های مرطوب و …
 • دارای استاندارد UL/EN/IEC 60950-1
 • EMC: EN 55022/55024
 • دمای کارکرد منفی ۲۰ الی مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ منبع تغذیه سوئیچینگ ۵ ولت ۳۰۰ میلی آمپر مدل ON_BOARD بسته دو عددی

منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت 300 میلی آمپر مدل ON_BOARD بسته دو عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳x3x2 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ منبع تغذیه آداک مدل ps-152

منبع تغذیه آداک مدل ps-152

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ الی ۱۵ ولت
 • ۲ آمپر
 • ساخت ایران
 • ابعاد
  ۲۰۵*۱۵۰*۱۱۴ سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تعمیرات موبایل – کار با قطعات الکترونیکی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ کیت منبع تغذیه مدل V30.1A

کیت منبع تغذیه مدل V30.1A

مشخصات

 • اقلام همراه
  فیبر مدار چاپی ، قطعات الکترونیکی لازم برای مونتاژ برد، سیم و دفترچه ی راهنمای مونتاژ ولحیم کاری
 • ابعاد
  ۵۲x28x25 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  قابل استفاده به عنوان مبدل ولتاژ و یا آداپتور
 • ولتاژ کاملا رگوله شده
 • مجهز به مدار یکسوساز
 • مجهز به مدار پارازیت گیر
 • جریان خروجی : ۱ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ امپر سانشاین مدل P-3005D

منبع تغذیه 30 ولت 5 امپر سانشاین مدل P-3005D

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۶x14x12 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداکار با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۲۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 200

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ۱۲ ولت
 • ۱۶.۶ امپر
 • بدنه الومینیومی
 • برد خنک و بیصدا
 • بدون فن
 • ابعاد
  ۱۵۵x90x43 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ۱۲ ولت
 • ۱۶.۶ امپر
 • بدنه الومینیومی
 • برد خنک و بیصدا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ منبع تغذیه آداک مدل PS-405U2-New

منبع تغذیه آداک مدل PS-405U2-New

مشخصات

 • اقلام همراه
  پروب
 • دفترچه راهنمای محصول
 • سایر توضیحات
  حتما قبل از استفاده دفترچه راهنمای محصول را مطالعه فرمایید
 • ابعاد
  ۲۲x14x16 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی قابل تنظیم ۰ الی ۴۰ ولت که قابل تنظیم میباشد
 • جریان خروجی ۰ الی ۵ آمپر که قابل تنظیم میباشد
 • خروجی USB با جریان ۲ آمپر و ۵ ولت
 • دارای دکمه قطع و وصل ولتاژ خروجی
 • دارای سیستم OPV (تعیین قطع ولتاژ بیش از حد)
 • دارای سیستم Timer (انتخاب زمان قطع خروجی در هنگام اتصال کوتاه)
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ منبع تغذیه آداک مدل PS-405U2T

منبع تغذیه آداک مدل PS-405U2T

مشخصات

 • اقلام همراه
  پروب
 • دفترچه راهنمای محصول
 • سایر توضیحات
  حتما قبل از استفاده دفترچه راهنمای محصول را مطالعه فرمایید
 • ابعاد
  ۲۲x14x16 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی قابل تنظیم ۰ الی ۴۰ ولت که قابل تنظیم میباشد
 • جریان خروجی ۰ الی ۵ آمپر که قابل تنظیم میباشد
 • خروجی USB با جریان ۲ آمپر و ۵ ولت
 • دارای بخش تست بلندگو یا بازر
 • دارای بخش تست اتصال کوتاه
 • دارای دکمه قطع و وصل ولتاژ خروجی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ منبع تغذیه ترانسی یوکتو مدل PS-305D

منبع تغذیه ترانسی یوکتو مدل PS-305D

مشخصات

 • اقلام همراه
  کارت گارانتی
 • ابعاد
  ۲۶x15x16 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ متغییر ۰ تا ۳۰ ولت به همراه ولوم تنظیم دقیق.
 • جریان متغییر ۰ تا ۵ آمپر به همراه ولوم تنظیم دقیق.
 • ال ای دی .C.V
 • ال ای دی .C.C
 • سیستم ارتینگ
 • ولتاژ ثابت ۱۲ ولت با جریان ۱ آمپری.
 • ولتاژ ثابت ۵ ولت با جریان ۱ آمپری.
 • شارژر USB با ولتاژ ۵ و جریان دهی ۲ آمپری.
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-303D

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-303D

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل پاور
 • دفترچه راهنمای انگلیسی
 • سایر توضیحات
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • حفاظت از اتصال کوتاه در اثر برخورد قطب مثبت و منفی
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداوم با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۳ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ابعاد
  ۲۵۰x15x20 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۳ آمپر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل پاور
 • دفترچه راهنمای انگلیسی
 • سایر توضیحات
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • حفاظت از اتصال کوتاه در اثر برخورد قطب مثبت و منفی
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداکار با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ابعاد
  ۲۶۰x125x155 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ منبع تغذیه آداک مدل PS-405U2F

منبع تغذیه آداک مدل PS-405U2F

مشخصات

 • اقلام همراه
  پروب
 • دفترچه راهنمای محصول
 • سایر توضیحات
  حتما قبل از استفاده دفترچه راهنمای محصول را مطالعه فرمایید
 • ابعاد
  ۲۲x14x16 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی قابل تنظیم ۰ الی ۴۰ ولت که قابل تنظیم میباشد
 • جریان خروجی ۰ الی ۵ آمپر که قابل تنظیم میباشد
 • خروجی USB با جریان ۲ آمپر و ۵ ولت
 • دارای بخش ولتاژ ثابت +۱۲ ولت ۱ آمپر
 • دارای بخش ولتاژ ثابت +۵ ولت ۱ آمپر
 • دارای دکمه قطع و وصل ولتاژ خروجی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ منبع تغذیه یونیتی مدل UTP3315TFL-II

منبع تغذیه یونیتی مدل UTP3315TFL-II

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل پاور
 • دفترچه راهنما
 • یک جفت پراب سوسماری
 • سایر توضیحات
  قدرت خروجی: ۱۵۰ وات
 • ولتاژ خروجی: ۰-۳۰ ولت
 • جریان خروجی: ۰-۵ آمپر
 • وزن: ۴ کیلوگرم
 • ابعاد: ۱۰۵x165x249 میلیمتر
 • ابعاد
  ۱۶x10x24 سانتی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۴۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 400

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۵x110x43 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  منبع تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۳۳.۳ امپر ۴۰۰ وات با بدنه الومینیومی جهت خنک بودن تغذیه و مصرف تغذیه ال ایی دی و دوربین مدار بسته و تجهیزات شبکه با کیفیت بسیار عالی ساخت کشور چین

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۱۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 100

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۴۴x70x33 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  منبع تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۲۰۰ وات ۱۶.۶ امپر با بدنه الومینیوم بسیار خنک و بدون فن و بیصدا جهت مصارف صنعتی و تابلوسازها و دوربین های مداربسته و ……میباشد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید منبع تغذیه متغیر در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع کیت آموزشی الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا