ابزار برقیکامپیوتر و تجهیزات جانبی

منبع تغذیه متغیر، راهنمای خرید انواع منبع تغذیه آزمایشگاهی ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید منبع تغذیه متغیر باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از ابزار مهم و ضروری برای کسانی که در زمینه الکترونیک و تعمیر برد فعالیت می‌کنند، منبع تغذیه متغیر است. شما برای اینکه یک برد الکتریکی را تست کنید نیاز است به برد خود ولتاژ داده و آن را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین برای پیدا کردن و تست قطعات سوخته یک مدار الکترونیک شما به منبع تغذیه متغیر نیاز دارید. در این دستگاه مقدار ولتاژ و جریان هر دو به دلخواه کاربر قابل تنظیم است به همین دلیل به آن منبع تغذیه متغیر گفته می‌شود. به فرض قرار است یک برد را تعمیر کنید که ولتاژ مورد نیاز برای آن برد ۱۲ ولت و ۲ آمپر است، شما می‌توانید ولتاژ را روی ۱۲ و میزان آمپر را هم روی ۲ تنظیم کنید و بدون آسیب زدن به برد آن را تعمیر کنید.

منبع تغذیه متغیر در آزمایشگاه‌های الکترونیک و فیزیک هم کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال شما قصد طراحی یک مدار الکتریکی را دارید، زمانی که مدار طراحی و مونتاژ می‌شود، شما برای تست کردن کارایی صحیح برد خود باید به وسیله منبع تغذیه متغیر با توجه به طراحی مدار خود به آن ولتاژ اعمال کنید. در آزمایشگاه فیزیک هم برای اینکه شدت جریان عبوری از یک مدار را اندازه بگیرید به یک منبع تغذیه متغیر نیاز دارید. این وسیله کاربردهای مختلفی دارد، بعضی مواقع شما برای اینکه یک وسیله باتری خور خود را بدون باتری روشن کنید می‌توانید از منبع تغذیه متغیر استفاده کنید. امروزه این وسیله طرفداران زیادی پیدا کرده است به طوری که در هر خانه‌ای یک دستگاه منبع تغذیه متغییر دیده می‌شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید منبع تغذیه متغیر را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع منبع تغذیه متغیر آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم و کاربردی را که هنگام خرید منبع تغذیه متغیر باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

منبع‌تغذیه متغیر چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع دستگاهی از که برق مستقیم شهری را برای مصرف کننده‌های مختلف به دو ولتاژ AC و DC به دلخواه کاربرد به ولتاژ‌ها و آمپرهای مختلف تبدیل می‌کند به همین علت به آن منبع تغذیه متغیر گفته می‌شود. این وسیله در کارگاه‌های آموزش الکترونیک و تعمیر بردهای الکترونیکی، آزمایشگاه‌های فیزیک و شیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه کار با این وسیله بسیار ساده است یعنی شما با داشتن هر سطحی از دانش و اطلاعات می‌توانید از آن استفاده کنید. این دستگاه انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

حتما بخوانید: راهنمای خرید هویه و هیت

انواع منبع‌تغذیه متغیر:

 1. منبع تغذیه چند خروجی: این مدل هم یکی از مدل‌های منبع متغیر است با این تفاوت که خروجی آن دارای تعداد پین‌های مختلف است. به عنوان مثال فقط یک پرامپ منفی بوده اما مثلا دارای ۱۰ پرامپ مثبت می‌باشد که شما باید برای تغییر دارد ولتاژ و آمپر دستگاه جای پرامپ مثبت را تعویض کرده و آن را با خروجی دیگری تعویض کنید. میزان ولتاژ و آمپر هم خروجی روی آن نوشته شده که شما با وصل کردن پرامپ روی آن می‌توانید به ولتاژ و آمپر مورد نظر خود برسید. این مدل تقریبا منسوخ شده و کارایی لازم را ندارد.
 2. منبع تغذیه متغیر دکمه‌ای: در این مدل که تقریبا جدیدتر از نمونه قبلی است، شما به جای جا‌به‌جا کردن پرامپ‌ها می‌توانید یک دکمه چند حالته را که از سمت چپ به راست یا راست به چپ قابل تغییر است، ولتاژ و آمپر مورد نظر خود را تغییر دهید. ولتاژ مورد نظر در زیر این کلید چند حالته به صورت عددی نوشته شده که با قرار دادن کلید روی هر عدد می‌توانید به آن میزان از ولتاژ برسید. این دکمه در واقع همان مقاومت متغییر است. که ولتاژ را برای شما با بالا بردن و پایین آوردن مقاومت خود تغییر می‌دهد.
 3. منبع تغذیه متغیر آنالوگ: همان طور که از نامش پیداست ولتاژ و شدت جریان در این منبع تغذیه‌ها ثابت نیست و شما می‌توانید آن را روی ولتاژ و آمپر دلخواه خود تنظیم کنید. در این دستگاه ولتاژ و آمپر دلخواه خود را می‌توانید به وسیله دو عدد پتانسیومتر چرخشی روی اعداد دلخواه تنظیم کنید. لازم به ذکر است در این نمونه تنظیم کردن ولتاژ و آمپر دقیقا روی یک عدد خاص کار ساده‌ای نیست و باید بارها تلاش کنید تا آن را روی یک عدد دلخواه تنظیم کنید.
 4. منبع تغذیه متغیر دیجیتال: این مدل‌ هم مانند نمونه قبلی قادر به تنظیم ولتاژ و جریان روی محدوده‌های دلخواه می‌باشد. این دستگاه دارای دو عدد صفحه نمایشگر دیجیتال است که یکی مربوط به نمایش میزان آمپر و دیگری مربوط به تنظیم میزان ولتاژ می‌باشد. روی این دستگاه چهار عدد دکمه وجود دارد که با دوتای آن‌ها با علامت مثبت و دوتای دیگر دارای علامت منفی هستند. دو کلید اول مربوط به کم و زیاد کردن ولتاژ است و دو دکمه دیگر مربوط به کم و زیاد کردن میزان جریان که با زدن منفی کمتر و با زدن مثبت اعداد به بالا تغییر می‌کنند.

مزایای استفاده از منبع تغذیه متغیر:

 • قیمت این وسیله در مقایسه با سایر لوازم محل کار ارزان‌تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین نسبت به قیمتی که دارد ارزش خرید بالایی دارد.
 • شما به جای داشتن چند عدد منبع تغذیه با ولتاژ‌ها و آمپر‌های مختلف شما می‌توانید تنها یک عدد منبع تغذیه را خریداری کرده و با آن کار تمام منبع‌ها را انجام دهید که در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.
 • از نظر ایمنی بسیار مطمئن هستند یعنی هنگام استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون نگرانی در مورد برق گرفتگی از آن استفاده کنید. همان طور که می‌دانید در هر کاری اول باید ایمنی را رعایت نمائید بعد کار کنید.
 • ولتاژ و جریان را می‌توان به صورت دقیق و بدن خطا روی اعداد دلخواه تنظیم کرد. برخی وسایل با حتی یک ولت کم‌تر یا بیشتر دچار آسیب دیدگی می‌شوند که این دستگاه این احتمال را از بین می‌برد.

بهترین مارک منبع تغذیه متغیر:

هرگز نمی‌توان یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک منبع تغذیه متغیر معرفی کرد. زیرا برندهای باکیفیت زیادی هستند که در زمینه تولید منبع تغذیه باکیفیت فعالیت می‌کنند و از آنجایی که برندهای باکیفیت زیادی وجود دارند و وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه لیستی از بهترین برندهای منبع تغذیه را به شما معرفی می‌کنیم.

 • منبع تغذیه الکتریکی یاکسون
 • منبع تغذیه الکتریکی داژانگ
 • منبع تغذیه الکتریکی باکو
 • منبع تغذیه الکتریکی آرتان
 • منبع تغذیه الکتریکی آکام الکترونیک
 • منبع تغذیه الکتریکی آداک
 • منبع تغذیه الکتریکی سانشاین
 • منبع تغذیه الکتریکی تی اس آی
 • منبع تغذیه الکتریکی پاوران
 • منبع تغذیه الکتریکی گودویل

منبع تغذیه الکتریکی از کجا بخریم؟

روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد اما شما به طور کلی شما به دو روش می‌توانید منبع تغذیه مورد نظر خود را خریداری کنید که انتخاب هر یک از روش‌ها با سلیقه شما ارتباط دارد و هیچ قاعده و قانونی در مورد آن وجود ندارد.

 1. خرید حضوری: شما می‌توانید به نزدیکترین فروشگاه لوازم الکترونیکی محل کار یا سکونت خود مراجعه کنید و منبع تغذیه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. لازم به ذکر است در این مدل تنوع مدل‌ها کم و جنس خریداری شده به هیچ عنوان پس گرفته یا تعویض نمی‌شود.
 2. خرید اینترنتی: امروزه با به وجود آمدن فروشگاه‌های اینترنتی معتبر می‌توانید بدون خارج شدن از منزل و محل کار خود بدون از دست دادن زمان به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مراجعه کرده و از میان حجم زیادی از مدل‌ها و قیمت‌ها جنس مورد نظر خود را خریداری کنید. شما تا هفت روز فرصت دارید تا جنس خریداری شده خود را مرجوع کرده و پول خود را پس بگیرید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید مولتی متر دیجیتال

نکات مهم هنگام خرید منبع تغذیه الکتریکی:

 • قیمت منبع‌ تغذیه: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد. در واقع قیمت است که مشخص می‌کند کدام مدل از منبع تغذیه را خریداری کنید. شما قبل از هر کاری باید میزان بودجه را مشخص کنید با این کار مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.
 • نوع منبع تغذیه: منبع تغذیه الکتریکی انواع مختلفی دارد، از نمونه آنالوگ گرفته تا دیجیتالی که بستگی به نوع کار شما دارد که کدام مدل را انتخاب کنید. اگر یک منبع تغذیه با دقت خیلی بالا می‌خواهید باید نمونه دیجیتال آن را خریداری کنید، زیرا دارای دقت زیادی هستند و ولتاژ را با دقت زیادی می‌توان تنظیم کرد. اگر دقت برای شما اهمیت ندارد می‌توانید یک منبع تغذیه آنالوگ را خریداری کنید.
 • جنس پرامپ: به کیفیت پرامپ‌ها توجه داشته باشید، همان طور که می‌دانید رابط بین مصرف کننده و منبع تغذیه شما همین پرامپ‌های اتصال هستند. اگر پرامپ‌ها از کیفیت لازم برخوردار نباشند، هر لحظه باید منتظر خرابی منبع تغذیه یا مصرف کننده باشید زیرا نوسان برق یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی بردهای الکترونیکی است و خود منبع تغذیه هم یک دستگاه الکترونیکی محسوب می‌شود. پس همیشه به کیفیت پرامپ‌های اتصال توجه کنید.
 • میزان ولتاژ و آمپر: همان طور که می‌دانید هر دستگاه دارای یک حداقل ولتاژ و آمپر است که میزان آن را از این مقدار کمتر نمی‌توان کرد. همچنین هر دستگاه هم دارای یک ماکسیمم ولتاژ و آمپر می‌باشد که توان دستگاه نامیده می‌شود. شما با توجه به نیاز کاری خود به حداقل ولتاژ و آمپر و حداکثر نیاز خود به این پارامتر مهم نوع دستگاه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال تمام بردهایی را که تعمیر می‌کنید ولتاژ آن‌ها تا ۱۲ ولت است یک دستگاه با حداکثر توان ۱۵ ولت هم برای شما مناسب می‌باشد.
 • برند دستگاه: یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید منبع تغذیه باید به آن توجه داشته باشید، برند دستگاه می‌باشد. همیشه به سراغ برند‌های باکیفیت و شناخته شده بروید، زیرا از کیفیت لازم برخودار هستند. این محصولات از قبل تست شده و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک جنس باکیفیت و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ خرید برندهای جدید و ناشناخته بازار بروید.
 • از فروشگاه معتبر خرید کنید: متاسفانه روزانه حجم زیادی کالای تقلبی وارد بازار می‌شود که از نظر ظاهری شباهت زیادی به کالای اصلی دارند. تنها راه تشخیص جنس اصلی از تقلبی داشتن مهارت و تجربه بالا در این زمینه می‌باشد. پیشنهاد می‌کنم اگر تخصص و تجربه لازم در این زمینه را ندارید، حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید. هیچ گاه یک فروشگاه معتبر اعتبار چندین ساله خود را از بین نمی‌برد و در صورت اطلاع از تخلف می‌توانید از فروشگاه مورد نظر شکایت کنید.

روش نگهداری از منبع تغذیه الکتریکی:

 1. همیشه منبع تغذیه خود را فقط زمان استفاده روشن کنید. فراموش نکنید روشن بدون دستگاه می‌تواند طول عمر قطعات الکترونیکی آن را کاهش دهد.
 2. توجه داشته باشید که پرامپ‌های مثبت و منفی که شامل دو رنگ قرمز و مشکی است با هم اتصال پیدا نکنند. همچنین در صورتی که از اتصال کوتاه بودن یک برد اطمینان دارید منبع تغذیه را به آن وصل نکنید.
 3. منبع تغذیه را در نزدیکی هویه و هیت قرار ندهید، سیم برق دستگاه و پرامپ‌های آن دارای روکش پلاستیکی قابل سوختن هستند. گرمای حاصل می‌تواند به قسمت‌های پلاستیکی منبع تغذیه آسیب وارد کند.
 4. این وسیله را در مکان خشک و خنک نگهداری کنید، رطوبت می‌تواند به دستگاه شما آسیب جدی وارد کند. این دستگاه نباید در دسترس کودک قرار داشته باشد زیرا ممکن است به دستگاه یا سلامت خودش آسیب وارد کند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید منبع تغذیه متغیر مورد نیاز خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برندهای منبع تغذیه متغیر ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ منبع تغذیه ۱۵ ولت ۲آمپر سانشاین مدل P-1502D

منبع تغذیه 15 ولت 2آمپر سانشاین مدل P-1502D

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹x13x15 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی
 • اقلام همراه
  پراپ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ منبع تغذیه الکتریکی ۳ تا ۷۵ ولت ۲ آمپر اصفهان تک کد ۳۷۵۲A25

منبع تغذیه الکتریکی 3 تا 75 ولت 2 آمپر اصفهان تک کد 3752A25

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۵x145x110 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  قابل تنظیم بر ولتاژ های ۳، ۶، ۹، ۱۲، ۱۵، ۱۸، ۲۱، ۲۴، ۲۷، ۳۰، ۳۳، ۳۶، ۳۹، ۴۲، ۴۵، ۴۸، ۵۱، ۵۴، ۵۷، ۶۰، ۶۳، ۶۶، ۶۹، ۷۲ و ۷۵ ولتدارای دو خروجی مستقیم (DC) و متناوب (AC)دارا بودن فیوز محافظبدنه الکترواستاتیکارتباط با برق شهر با کابل
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ منبع تغذیه الکتریکی ۱۵ولت ۳ آمپر مکانیک مدل DSP15D3

منبع تغذیه الکتریکی 15ولت 3 آمپر مکانیک مدل DSP15D3

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹۰x140x195 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  پراب
 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ تا ۱۵ ولتآمپر قابل تنظیم بین ۰.۵ تا ۳ آمپردارای ۲ پورت USBدارای قابلیت شوک دهینمایش جریان و ولتاژ به دو صورت آنالوگ و دیجیتال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ منبع تغذیه  ۳۰ ولت ۵ آمپر پروسکیت مدل TE-5305B

منبع تغذیه  30 ولت 5 آمپر پروسکیت مدل TE-5305B

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۸۰x160x136 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  نوع منبع تغدیه: خطی (ترانسی)رنج ولتاژ خروجی: ۰ الی ۳۰ ولت مستقیمدقت ولتاژ: ± ۰٫۱ ولترنج جریان خروجی: ۰.۰۸ الی ۵ آمپر مستقیمپورت USB 2A مجهز به نمایشگر جریان مصرفیحفاظت در برابر اضافه ولتاژ: OVPدارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریانمحافظت شده در برابر اتصال کوتاهدارای LED نمایش وضعیت اتصال کوتاهدارای تایمرمحافظ ولتاژ قابل تنظیمدارای تستر بازردارای تستر اسپیکر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ کیت منبع تغذیه مدل V30.1A

کیت منبع تغذیه مدل V30.1A

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۲x28x25 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  قابل استفاده به عنوان مبدل ولتاژ و یا آداپتور ولتاژ کاملا رگوله شده مجهز به مدار یکسوسازمجهز به مدار پارازیت گیرجریان خروجی : ۱ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  فیبر مدار چاپی ، قطعات الکترونیکی لازم برای مونتاژ برد، سیم و دفترچه ی راهنمای مونتاژ ولحیم کاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۲ آمپر گرین مدل GP150-S12

منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 12 آمپر گرین مدل GP150-S12

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵۹x97x30 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  قابلیت کارکرد عملیاتی در سامانه های امنیتی، ارتباطات و اتوماسیون صنعتیتوان خروجی واقعی ۱۵۰W (12V/12.5A)مجهز به سلکتور رنج ولتاژ ورودی ((۱۱۵V/230Vacپشتیبانی از اغلب پروتکشن های ایمنی در خروجی ((OVP,UVP,OCP,SCPقابلیت ارائه حداکثر توان خروجی حتی در دمای محیط حداکثر ۵۰Cرگولاسیون ولتاژ خروجی حداکثر ±۰.۵%راندمان مصرف انرژی حداکثر ۸۹% ((۲۳۰Vacخنک سازی بدون نیاز به فن (تنها با جریان عادی هوای)مجهز به ترمینال های فوق العاده باکیفت دارای محافظابعاد بسیار کوچک و کم حجم (۱U Low Profile)مجهز به نشانگر وضعیت LED
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۶۰x125x155 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  کابل پاوردفترچه راهنمای انگلیسی
 • سایر توضیحات
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریانحفاظت از اتصال کوتاه در اثر برخورد قطب مثبت و منفیدارای فن خنک کننده جهت کار مداکار با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولتولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۵ آمپر۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریانچراغ ال ای دی روشن بودن دستگاهبدنه فلزی محکم و عایق الکتریکیخروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ برد شاسی منبع تغذیه مدل M229

برد شاسی منبع تغذیه مدل M229

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲۰x50x20 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ منبع تغذیه متغیر ۲۴ ولت ۳ آمپر مدیتیم مدل جیبی

منبع تغذیه متغیر 24 ولت 3 آمپر مدیتیم مدل جیبی

مشخصات

 • ابعاد
  ۹۰x60x30 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  قابل تنظیم از ۱.۲ تا ۲۴ ولت DCجریان دهی تا ۰ تا ۳ آمپردارای سوییچ کنترل خروجیمقاوم در برابر اتصال کوتاه لحظه ایمقاوم در برابر اعمال پلاریته معکوس در ورودی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی
 • سایر توضیحات
  توجه: این محصول بدون آداپتور ارائه می گردد.توان نامی این دستگاه ۲۴ وات می باشد و این دستگاه تا حداکثر ۳ آمپر را جریان دهی می کند اما توصیه می شود برای بهبود عملکرد دستگاه، از جریان نامی(۳آمپر) استفاده مداوم نشود و ترجیحاً مطابق با جدول مندرج در دفترچه راهنمای محصول از دستگاه جریان کشی شود.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ منبع تغذیه الکتریکی ۱.۵ تا ۲۴ ولت ۴۰ وات مدل KE-T24

منبع تغذیه الکتریکی 1.5 تا 24 ولت 40 وات مدل KE-T24

مشخصات

 • ابعاد
  ۹۰x73x70 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ ۱.۵ ولت تا ۲۴ ولتجریان حداکثر ۳ آمپر تا حد اکثر توان ۴۰ وات برای زمان کوتاهجریان ۲ آمپر تا حد اکثر توان ۴۰ وات به صورت مداومآسیب پذیر در هنگام اتصال کوتاه برای بیش از ۱۰ ثانیهدارای نمایشگر ولتاژ
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  ۳ عدد فیش ۳.۹ و ۴.۷ و ۵.۳ میلیمتریمادگی با گیره سوسماری
 • سایر توضیحات
  کلید صفرو و یک باعث افزایش رنج ولتاژ به میزان ۴ ولت است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ منبع تغذیه ۱۲ ولت ۳.۳ آمپر اوژن الکترونیک مدل ODP-50-12

منبع تغذیه 12 ولت 3.3 آمپر اوژن الکترونیک مدل ODP-50-12

مشخصات

 • ابعاد
  ۷۰x50x88 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  دارای خروجی ۱۲ ولت ۳.۳ آمپر می باشد عرض بدنه کم ۷۰ میلیمتر جهت نصب در تابلوهاتوان مصرفی پایین در حالت بی باریمحافظت شده در برابر اتصال کوتاه واضافه دمامحافظت شده در برابر اضافه ولتاژ و اضافه باردارای پتانسیومتر تغییر ولتاژ
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۲۹ آمپر گرین مدل GP350-S12

منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 29 آمپر گرین مدل GP350-S12

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱۵x115x30 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  قابلیت کارکرد عملیاتی در سامانه های امنیتی، ارتباطات و اتوماسیون صنعتیتوان خروجی واقعی ۳۵۰W (12V/29A)مجهز به سلکتور رنج ولتاژ ورودی ((۱۱۵V/230Vacپشتیبانی از اغلب پروتکشن های ایمنی در خروجی ((OVP,UVP,OCP,SCPقابلیت ارائه حداکثر توان خروجی حتی در دمای محیط حداکثر ۵۰Cرگولاسیون ولتاژ خروجی حداکثر ±۱%راندمان مصرف انرژی حداکثر ۸۸% ((۲۳۰Vacمجهز به ترمینال های فوق العاده باکیفت دارای محافظابعاد بسیار کوچک و کم حجم (۱U Low Profile)مجهز به نشانگر وضعیت LEDدارای فن خنک کننده
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ منبع تغذیه الکتریکی ۱.۵ تا ۲۴ ولت ۶ آمپر اصفهان تک مدل ۰۲۴۶A11

منبع تغذیه الکتریکی 1.5 تا 24 ولت 6 آمپر اصفهان تک مدل 0246A11

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x145x100 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  خروجی مستقیم و متناوبولتاژهای ۱.۵ – ۳ – ۴.۵ – ۶ – ۷.۵ – ۹ – ۱۲ – ۱۵ – ۱۸ و ۲۴ ولتدارای فیوز خودکارارتباط ورودی با کابلبدنه فلزی با رنگ الکترواستاتیک
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ منبع تغذیه ۱۲ولت ۸ آمپر اوژن الکترونیک مدل GPS-00-12

منبع تغذیه 12ولت 8 آمپر اوژن الکترونیک مدل GPS-00-12

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۰x75x50 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  ۱- تست شده در ۱۰۰٪ بار کامل ۲-محافظت شده در برابر اتصال کوتاه و اضافه جریان ۳-محافظت شده در برابر اضافه ولتاژو دما ۴- راندمان ،طول عمر و ضریب اطمینان بالا ۵-مجهز به سیستم soft starter6-دارای پتانسیومتر تغییر ولتاژ۷- دارای LED نمایش دهنده ولتاژ خروجی ۶-دارای پتانسیومتر تغییر ولتاژ۷- دارای LED نمایش دهنده ولتاژ خروجی ۸-خروجی ۱۲ولت ۸ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ منبع تغذیه متغیر ۳۰ ولت ۳ آمپر اوژن الکترونیک مدل OSP-303U

منبع تغذیه متغیر 30 ولت 3 آمپر اوژن الکترونیک مدل OSP-303U

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x240x100 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما،کابل تغذیه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ منبع تغذیه ۲۴ ولت ۱۴.۶ آمپر مینول مدل LRS-350-24

منبع تغذیه 24 ولت 14.6 آمپر مینول مدل LRS-350-24

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱.۵×۱۱.۵×۳ میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • سایر توضیحات
  انتخاب ورودی AC بین ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت با استفاده از سوِِِئیچتحمل سرج شبکه ۳۰۰ ولت به مدت ۵ ثانیهحفاظت در برابر اتصال کوتاه , اضافه بار ( جریان کشی بار ) , اضافه ولتاژ در خروجی منبع تغذیه , افزایش دمای داخلی پاور سوئیچینگ.عملکرد دستگاه با فن توربو به صورت ON/OFF Control بسته به دمای داخلی منبع تغذیهطراحی مینیاتوری ۱U و کف خوابتحمل کار با لرزش تا ۵Gکارکرد تا ارتفاع بالاتر از ۵۰۰۰ متر از سطح دریانمایشگر LED در زمان روشن بودن منبع تغذیهدر حالت بدون بار مصرف داخلی منبع تغذیه کمتر از ۰.۷ واتارایه صد در صد توان نامی به صورت دایمی برای سالیان سالدمای کارکرد بالا از منفی بیست و پنج درجه سانتیگراد الی مثبت هفتاد درجه سانتیگرادبازده بالا تا ۸۹ درصد , طول عمر بالا و قابلیت اطمینان بالا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ منبع تغذیه متغیر کد ۱۲X5

منبع تغذیه متغیر کد 12X5

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳.۳x5x4.9 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ ورودی: ۲۲۰ ولتولتاژ خروجی: ۳ تا ۱۲ ولت قابل تنظیم (تست شده ۳.۴ تا ۱۲.۴)دارای نمایشگر ولتاژ خروجی (سون سگمنت قرمز رنگ)حداکثر جریان خروجی: ۵ آمپر (برای تمامی ولتاژها)امکان خاموش کردن و قطع خروجیطول کابل‌های ورودی و خروجی: ۸۵ سانتیمترسوکت خروجی: استاندارد ۵.۵ در ۲.۵ میلیمترحداکثر توان خروجی: ۶۰ وات (۵ آمپر در ۱۲ ولت)قابل استفاده برای تمامی دستگاه‌ها با سوکت ۵.۵ در ۲.۵ که به ولتاژی بین ۳ تا ۱۲ نیاز داشته باشند.دارای حفره به منظور نصب کردن آداپتور به وسیله‌ی پیچ روی سطح مورد نظر.
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی
 • اقلام همراه
  تبدیل دوشاخه
 • سایر توضیحات
  برای استفاده با وسایل حساس، دقت لازم در تنظیم ولتاژ خروجی را مدنظر داشته باشید.ابتدا ولتاژ را تنظیم و سپس سوکت را متصل کنید.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ منبع تغذیه متغیر ۳۰ ولت ۵ آمپر اوژن الکترونیک مدل OSP-305

 منبع تغذیه متغیر 30 ولت 5 آمپر اوژن الکترونیک مدل OSP-305

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x240x100 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما -کابل تغذیه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ منبع تغذیه الکتریکی ۱.۵ تا ۱۲ ولت ۳ آمپر استارپاور مدل ۰۱۲۳A7

منبع تغذیه الکتریکی 1.5 تا 12 ولت 3 آمپر استارپاور مدل 0123A7

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۰x110x95 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  خروجی با ولتاژهای ۱.۵، ۳، ۴.۵، ۶، ۷.۵، ۹ و ۱۲ ولت با حداکثر جریان ۳ آمپردارای خروجی AC و DC
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  سیم رابط قابل اتصال به ترمینال های خروجی منبع تغذیه در بسته بندی دستگاه موجود است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ منبع تغذیه متغیر ۳۰ ولت ۵ آمپر اوژن‌ الکترونیک مدل OSP-305U

 منبع تغذیه متغیر 30 ولت 5 آمپر اوژن‌ الکترونیک مدل OSP-305U

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x240x100 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما -کابل تغذیه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ منبع تغذیه الکترونیکی دیجیتال ۱ تا ۳۰ ولت ۳ آمپر کد ۰۳۰۳ADC

منبع تغذیه الکترونیکی دیجیتال 1 تا 30 ولت 3 آمپر کد 0303ADC

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x145x100 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ رگوله شده مستقیم در محدوده ۰ تا ۳۰ ولتبیشترین جریان خروجی ۳ آمپردارای نمایشگر ولتاژ و جریاندارای فیوز خودکار
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ آمپر مولتیمتریکس مدل XA3052

منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر مولتیمتریکس مدل XA3052

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۶۰x260x160 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  منبع تغذیه DC با دو خروجی و با چهار نمایشگر دیجیتال ولتاژ و جریان را به طور مداوم در هر خروجی به طور همزمان نظارت کنیدخروجی های مستقل یا پیکربندی Master/Slave توسط عملکرد جریان ثابت (CC) یا ولتاژ ثابت (CV) دکمه فشاریخروجی های ولتاژ (۲x30Vdc) و جریان (۲×۵.۰A dc)خروجی ها را به صورت موازی تنظیم کنید تا جریان را دو برابر کنید (۱۰A)خروجی ها را به صورت سری روی دو برابر ولتاژ (۶۰ ولت) تنظیم کنیدولتاژ قابل تنظی و جریان خروجی با ریپل کممحافظت کامل از اضافه بار و اتصال کوتاهبرای استفاده مداوم و قابل اعتماد آزمایشگاهی و آموزشی طراحی شده استرتبه بندی ایمنی بین المللی IEC-1010 و CEبرنامه های کاربردی: آموزش، آزمایشگاه های تحقیق و توسعه، تولید و آزمایش، و علاقمندان
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل yx-305

منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل yx-305

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۷۰x130x160 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  کابل برق
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتالنمایشگر ولتاژ و آمپربرند yaxun اورجینالبا کیفیت بالا و جنس مرغوبدارای چراغ LED۰ تا ۳۰ ولت متغیر۰ تا ۵ آمپر متغیرپاور ترانسی و سنگیندارای فن خنک کننده

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۱۷ آمپر گرین مدل GP200-S12

منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 17 آمپر گرین مدل GP200-S12

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱۵x115x30 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  قابلیت کارکرد عملیاتی در سامانه های امنیتی، ارتباطات و اتوماسیون صنعتیتوان خروجی واقعی ۲۰۰W (12V/17A)مجهز به سلکتور رنج ولتاژ ورودی ((۱۱۵V/230Vacپشتیبانی از اغلب پروتکشن های ایمنی در خروجی ((OVP,UVP,OCP,SCPقابلیت ارائه حداکثر توان خروجی حتی در دمای محیط حداکثر ۵۰Cرگولاسیون ولتاژ خروجی حداکثر ±۰.۵%راندمان مصرف انرژی حداکثر ۸۹% ((۲۳۰Vacخنک سازی بدون نیاز به فن (تنها با جریان عادی هوای)مجهز به ترمینال های فوق العاده باکیفت دارای محافظابعاد بسیار کوچک و کم حجم (۱U Low Profile)مجهز به نشانگر وضعیت LED
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ منبع تغذیه سوئیچینگ ۱۲ ولت ۸ آمپر گرین مدل GP100-S12

منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 8 آمپر گرین مدل GP100-S12

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲۹x97x30 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • سایر توضیحات
  قابلیت کارکرد عملیاتی در سامانه های امنیتی، ارتباطات و اتوماسیون صنعتیتوان خروجی واقعی ۱۰۰W (12V/8.33A)ولتاژ ورودی فول رنج ورودی ولتاژ ((۱۰۰-۲۴۰Vacپشتیبانی از اغلب پروتکشن های ایمنی در خروجی ((OVP,UVP,OCP,SCPقابلیت ارائه حداکثر توان خروجی حتی در دمای محیط حداکثر ۵۰Cرگولاسیون ولتاژ خروجی حداکثر ±۰.۵%راندمان مصرف انرژی حداکثر ۸۸% ((۲۳۰Vacخنک سازی بدون نیاز به فن (تنها با جریان عادی هوای)مجهز به ترمینال های فوق العاده باکیفت دارای محافظابعاد بسیار کوچک و کم حجم (۱U Low Profile)مجهز به نشانگر وضعیت LED

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ منبع تغذیه ۴۸ ولت ۷.۳ آمپر مینول مدل LRS-350-48

منبع تغذیه 48 ولت 7.3 آمپر مینول مدل LRS-350-48

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱۵x115x30 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • سایر توضیحات
  انتخاب ورودی AC بین ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت با استفاده از سوِِِئیچ تحمل سرج شبکه ۳۰۰ ولت به مدت ۵ ثانیه حفاظت در برابر اتصال کوتاه , اضافه بار ( جریان کشی بار ) , اضافه ولتاژ در خروجی منبع تغذیه , افزایش دمای داخلی پاور سوئیچینگ. عملکرد دستگاه با فن توربو به صورت ON/OFF Control بسته به دمای داخلی منبع تغذیه طراحی مینیاتوری ۱U و کف خواب تحمل کار با لرزش تا ۵G کارکرد تا ارتفاع بالاتر از ۵۰۰۰ متر از سطح دریا نمایشگر LED در زمان روشن بودن منبع تغذیه در حالت بدون بار مصرف داخلی منبع تغذیه کمتر از ۰.۷ وات ارایه صد در صد توان نامی به صورت دایمی برای سالیان سال دمای کارکرد بالا از منفی بیست و پنج درجه سانتیگراد الی مثبت هفتاد درجه سانتیگراد بازده بالا تا ۸۹ درصد , طول عمر بالا و قابلیت اطمینان بالا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ منبع تغذیه ۳۰ ولت ۱۰ آمپر تی اس ای مدل TPS-3010U

منبع تغذیه 30 ولت 10 آمپر تی اس ای مدل TPS-3010U

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲۰x120x260 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  تعمیرات موبایل – کار با قطعات الکترونیکی می باشد.
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی
 • اقلام همراه
  پروب قرمز ومشکی و کابل تغذیه است
 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ الی ۳۰ ولت۱۰ آمپربا خروجی usb برای تعمیرات موبایل

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ منبع تغذیه ۲۴ ولت ۳۱ آمپر مینول مدل RSP-750-24

منبع تغذیه 24 ولت 31 آمپر مینول مدل RSP-750-24

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۵۰x127x41 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ دستگاه منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵آمپر سانشاین مدل P3005A

دستگاه منبع تغذیه 30 ولت 5آمپر سانشاین مدل P3005A

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۵۰x110x170 میلی‌متر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۱۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 100

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۴۴x70x33 میلی‌متر
 • قابلیت ها
  منبع تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۲۰۰ وات ۱۶.۶ امپر با بدنه الومینیوم بسیار خنک و بدون فن و بیصدا جهت مصارف صنعتی و تابلوسازها و دوربین های مداربسته و ……میباشد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید منبع تغذیه متغیر در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع کیت آموزشی الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا