ابزار برقیکامپیوتر و تجهیزات جانبی

منبع تغذیه متغیر، راهنمای خرید انواع منبع تغذیه آزمایشگاهی ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید منبع تغذیه متغیر باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از ابزار مهم و ضروری برای کسانی که در زمینه الکترونیک و تعمیر برد فعالیت می‌کنند، منبع تغذیه متغیر است. شما برای اینکه یک برد الکتریکی را تست کنید نیاز است به برد خود ولتاژ داده و آن را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین برای پیدا کردن و تست قطعات سوخته یک مدار الکترونیک شما به منبع تغذیه متغیر نیاز دارید. در این دستگاه مقدار ولتاژ و جریان هر دو به دلخواه کاربر قابل تنظیم است به همین دلیل به آن منبع تغذیه متغیر گفته می‌شود. به فرض قرار است یک برد را تعمیر کنید که ولتاژ مورد نیاز برای آن برد ۱۲ ولت و ۲ آمپر است، شما می‌توانید ولتاژ را روی ۱۲ و میزان آمپر را هم روی ۲ تنظیم کنید و بدون آسیب زدن به برد آن را تعمیر کنید.

منبع تغذیه متغیر در آزمایشگاه‌های الکترونیک و فیزیک هم کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال شما قصد طراحی یک مدار الکتریکی را دارید، زمانی که مدار طراحی و مونتاژ می‌شود، شما برای تست کردن کارایی صحیح برد خود باید به وسیله منبع تغذیه متغیر با توجه به طراحی مدار خود به آن ولتاژ اعمال کنید. در آزمایشگاه فیزیک هم برای اینکه شدت جریان عبوری از یک مدار را اندازه بگیرید به یک منبع تغذیه متغیر نیاز دارید. این وسیله کاربردهای مختلفی دارد، بعضی مواقع شما برای اینکه یک وسیله باتری خور خود را بدون باتری روشن کنید می‌توانید از منبع تغذیه متغیر استفاده کنید. امروزه این وسیله طرفداران زیادی پیدا کرده است به طوری که در هر خانه‌ای یک دستگاه منبع تغذیه متغییر دیده می‌شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید منبع تغذیه متغیر را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع منبع تغذیه متغیر آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم و کاربردی را که هنگام خرید منبع تغذیه متغیر باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

منبع‌تغذیه متغیر چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع دستگاهی از که برق مستقیم شهری را برای مصرف کننده‌های مختلف به دو ولتاژ AC و DC به دلخواه کاربرد به ولتاژ‌ها و آمپرهای مختلف تبدیل می‌کند به همین علت به آن منبع تغذیه متغیر گفته می‌شود. این وسیله در کارگاه‌های آموزش الکترونیک و تعمیر بردهای الکترونیکی، آزمایشگاه‌های فیزیک و شیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه کار با این وسیله بسیار ساده است یعنی شما با داشتن هر سطحی از دانش و اطلاعات می‌توانید از آن استفاده کنید. این دستگاه انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

حتما بخوانید: راهنمای خرید هویه و هیت

انواع منبع‌تغذیه متغیر:

 1. منبع تغذیه چند خروجی: این مدل هم یکی از مدل‌های منبع متغیر است با این تفاوت که خروجی آن دارای تعداد پین‌های مختلف است. به عنوان مثال فقط یک پرامپ منفی بوده اما مثلا دارای ۱۰ پرامپ مثبت می‌باشد که شما باید برای تغییر دارد ولتاژ و آمپر دستگاه جای پرامپ مثبت را تعویض کرده و آن را با خروجی دیگری تعویض کنید. میزان ولتاژ و آمپر هم خروجی روی آن نوشته شده که شما با وصل کردن پرامپ روی آن می‌توانید به ولتاژ و آمپر مورد نظر خود برسید. این مدل تقریبا منسوخ شده و کارایی لازم را ندارد.
 2. منبع تغذیه متغیر دکمه‌ای: در این مدل که تقریبا جدیدتر از نمونه قبلی است، شما به جای جا‌به‌جا کردن پرامپ‌ها می‌توانید یک دکمه چند حالته را که از سمت چپ به راست یا راست به چپ قابل تغییر است، ولتاژ و آمپر مورد نظر خود را تغییر دهید. ولتاژ مورد نظر در زیر این کلید چند حالته به صورت عددی نوشته شده که با قرار دادن کلید روی هر عدد می‌توانید به آن میزان از ولتاژ برسید. این دکمه در واقع همان مقاومت متغییر است. که ولتاژ را برای شما با بالا بردن و پایین آوردن مقاومت خود تغییر می‌دهد.
 3. منبع تغذیه متغیر آنالوگ: همان طور که از نامش پیداست ولتاژ و شدت جریان در این منبع تغذیه‌ها ثابت نیست و شما می‌توانید آن را روی ولتاژ و آمپر دلخواه خود تنظیم کنید. در این دستگاه ولتاژ و آمپر دلخواه خود را می‌توانید به وسیله دو عدد پتانسیومتر چرخشی روی اعداد دلخواه تنظیم کنید. لازم به ذکر است در این نمونه تنظیم کردن ولتاژ و آمپر دقیقا روی یک عدد خاص کار ساده‌ای نیست و باید بارها تلاش کنید تا آن را روی یک عدد دلخواه تنظیم کنید.
 4. منبع تغذیه متغیر دیجیتال: این مدل‌ هم مانند نمونه قبلی قادر به تنظیم ولتاژ و جریان روی محدوده‌های دلخواه می‌باشد. این دستگاه دارای دو عدد صفحه نمایشگر دیجیتال است که یکی مربوط به نمایش میزان آمپر و دیگری مربوط به تنظیم میزان ولتاژ می‌باشد. روی این دستگاه چهار عدد دکمه وجود دارد که با دوتای آن‌ها با علامت مثبت و دوتای دیگر دارای علامت منفی هستند. دو کلید اول مربوط به کم و زیاد کردن ولتاژ است و دو دکمه دیگر مربوط به کم و زیاد کردن میزان جریان که با زدن منفی کمتر و با زدن مثبت اعداد به بالا تغییر می‌کنند.

مزایای استفاده از منبع تغذیه متغیر:

 • قیمت این وسیله در مقایسه با سایر لوازم محل کار ارزان‌تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین نسبت به قیمتی که دارد ارزش خرید بالایی دارد.
 • شما به جای داشتن چند عدد منبع تغذیه با ولتاژ‌ها و آمپر‌های مختلف شما می‌توانید تنها یک عدد منبع تغذیه را خریداری کرده و با آن کار تمام منبع‌ها را انجام دهید که در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.
 • از نظر ایمنی بسیار مطمئن هستند یعنی هنگام استفاده از آن‌ها می‌توانید بدون نگرانی در مورد برق گرفتگی از آن استفاده کنید. همان طور که می‌دانید در هر کاری اول باید ایمنی را رعایت نمائید بعد کار کنید.
 • ولتاژ و جریان را می‌توان به صورت دقیق و بدن خطا روی اعداد دلخواه تنظیم کرد. برخی وسایل با حتی یک ولت کم‌تر یا بیشتر دچار آسیب دیدگی می‌شوند که این دستگاه این احتمال را از بین می‌برد.

بهترین مارک منبع تغذیه متغیر:

هرگز نمی‌توان یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک منبع تغذیه متغیر معرفی کرد. زیرا برندهای باکیفیت زیادی هستند که در زمینه تولید منبع تغذیه باکیفیت فعالیت می‌کنند و از آنجایی که برندهای باکیفیت زیادی وجود دارند و وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه لیستی از بهترین برندهای منبع تغذیه را به شما معرفی می‌کنیم.

 • منبع تغذیه الکتریکی یاکسون
 • منبع تغذیه الکتریکی داژانگ
 • منبع تغذیه الکتریکی باکو
 • منبع تغذیه الکتریکی آرتان
 • منبع تغذیه الکتریکی آکام الکترونیک
 • منبع تغذیه الکتریکی آداک
 • منبع تغذیه الکتریکی سانشاین
 • منبع تغذیه الکتریکی تی اس آی
 • منبع تغذیه الکتریکی پاوران
 • منبع تغذیه الکتریکی گودویل

منبع تغذیه الکتریکی از کجا بخریم؟

روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد اما شما به طور کلی شما به دو روش می‌توانید منبع تغذیه مورد نظر خود را خریداری کنید که انتخاب هر یک از روش‌ها با سلیقه شما ارتباط دارد و هیچ قاعده و قانونی در مورد آن وجود ندارد.

 1. خرید حضوری: شما می‌توانید به نزدیکترین فروشگاه لوازم الکترونیکی محل کار یا سکونت خود مراجعه کنید و منبع تغذیه مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. لازم به ذکر است در این مدل تنوع مدل‌ها کم و جنس خریداری شده به هیچ عنوان پس گرفته یا تعویض نمی‌شود.
 2. خرید اینترنتی: امروزه با به وجود آمدن فروشگاه‌های اینترنتی معتبر می‌توانید بدون خارج شدن از منزل و محل کار خود بدون از دست دادن زمان به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مراجعه کرده و از میان حجم زیادی از مدل‌ها و قیمت‌ها جنس مورد نظر خود را خریداری کنید. شما تا هفت روز فرصت دارید تا جنس خریداری شده خود را مرجوع کرده و پول خود را پس بگیرید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید مولتی متر دیجیتال

نکات مهم هنگام خرید منبع تغذیه الکتریکی:

 • قیمت منبع‌ تغذیه: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد. در واقع قیمت است که مشخص می‌کند کدام مدل از منبع تغذیه را خریداری کنید. شما قبل از هر کاری باید میزان بودجه را مشخص کنید با این کار مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.
 • نوع منبع تغذیه: منبع تغذیه الکتریکی انواع مختلفی دارد، از نمونه آنالوگ گرفته تا دیجیتالی که بستگی به نوع کار شما دارد که کدام مدل را انتخاب کنید. اگر یک منبع تغذیه با دقت خیلی بالا می‌خواهید باید نمونه دیجیتال آن را خریداری کنید، زیرا دارای دقت زیادی هستند و ولتاژ را با دقت زیادی می‌توان تنظیم کرد. اگر دقت برای شما اهمیت ندارد می‌توانید یک منبع تغذیه آنالوگ را خریداری کنید.
 • جنس پرامپ: به کیفیت پرامپ‌ها توجه داشته باشید، همان طور که می‌دانید رابط بین مصرف کننده و منبع تغذیه شما همین پرامپ‌های اتصال هستند. اگر پرامپ‌ها از کیفیت لازم برخوردار نباشند، هر لحظه باید منتظر خرابی منبع تغذیه یا مصرف کننده باشید زیرا نوسان برق یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی بردهای الکترونیکی است و خود منبع تغذیه هم یک دستگاه الکترونیکی محسوب می‌شود. پس همیشه به کیفیت پرامپ‌های اتصال توجه کنید.
 • میزان ولتاژ و آمپر: همان طور که می‌دانید هر دستگاه دارای یک حداقل ولتاژ و آمپر است که میزان آن را از این مقدار کمتر نمی‌توان کرد. همچنین هر دستگاه هم دارای یک ماکسیمم ولتاژ و آمپر می‌باشد که توان دستگاه نامیده می‌شود. شما با توجه به نیاز کاری خود به حداقل ولتاژ و آمپر و حداکثر نیاز خود به این پارامتر مهم نوع دستگاه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال تمام بردهایی را که تعمیر می‌کنید ولتاژ آن‌ها تا ۱۲ ولت است یک دستگاه با حداکثر توان ۱۵ ولت هم برای شما مناسب می‌باشد.
 • برند دستگاه: یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام خرید منبع تغذیه باید به آن توجه داشته باشید، برند دستگاه می‌باشد. همیشه به سراغ برند‌های باکیفیت و شناخته شده بروید، زیرا از کیفیت لازم برخودار هستند. این محصولات از قبل تست شده و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک جنس باکیفیت و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ خرید برندهای جدید و ناشناخته بازار بروید.
 • از فروشگاه معتبر خرید کنید: متاسفانه روزانه حجم زیادی کالای تقلبی وارد بازار می‌شود که از نظر ظاهری شباهت زیادی به کالای اصلی دارند. تنها راه تشخیص جنس اصلی از تقلبی داشتن مهارت و تجربه بالا در این زمینه می‌باشد. پیشنهاد می‌کنم اگر تخصص و تجربه لازم در این زمینه را ندارید، حتما از فروشگاه معتبر خرید کنید. هیچ گاه یک فروشگاه معتبر اعتبار چندین ساله خود را از بین نمی‌برد و در صورت اطلاع از تخلف می‌توانید از فروشگاه مورد نظر شکایت کنید.

روش نگهداری از منبع تغذیه الکتریکی:

 1. همیشه منبع تغذیه خود را فقط زمان استفاده روشن کنید. فراموش نکنید روشن بدون دستگاه می‌تواند طول عمر قطعات الکترونیکی آن را کاهش دهد.
 2. توجه داشته باشید که پرامپ‌های مثبت و منفی که شامل دو رنگ قرمز و مشکی است با هم اتصال پیدا نکنند. همچنین در صورتی که از اتصال کوتاه بودن یک برد اطمینان دارید منبع تغذیه را به آن وصل نکنید.
 3. منبع تغذیه را در نزدیکی هویه و هیت قرار ندهید، سیم برق دستگاه و پرامپ‌های آن دارای روکش پلاستیکی قابل سوختن هستند. گرمای حاصل می‌تواند به قسمت‌های پلاستیکی منبع تغذیه آسیب وارد کند.
 4. این وسیله را در مکان خشک و خنک نگهداری کنید، رطوبت می‌تواند به دستگاه شما آسیب جدی وارد کند. این دستگاه نباید در دسترس کودک قرار داشته باشد زیرا ممکن است به دستگاه یا سلامت خودش آسیب وارد کند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید منبع تغذیه متغیر مورد نیاز خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برندهای منبع تغذیه متغیر ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ آمپر دوبل مگاتک مدل MP-3005-D

منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر دوبل مگاتک مدل MP-3005-D

مشخصات

 • اقلام همراه
  ۴ رشته کابل موزی به سوسماری
 • کابل برق
 • CD راهنمای دستگاه
 • ابعاد
  ۴۷۰x350x240 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  دو کانال متغیر ایزوله به همراه یک کانال ثابت ۵ ولت
 • قابلیت سری و موازی کردن کانال ها
 • محافظ در برابر اتصال کوتاه
 • ریپل پایین
 • ثبات ولتاژ عالی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ منبع تغذیه ۱۵ ولت ۲ آمپر یاکسون مدل ۱۵۰۲ پلاس

منبع تغذیه 15 ولت 2 آمپر یاکسون مدل 1502 پلاس

مشخصات

 • اقلام همراه
  پراپ منبع تغذیه با ۷ خروجی
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتال
 • نمایشگر ولتاژ و آمپر
 • برند yaxun اورجینال
 • با کیفیت بالا و جنس مرغوب
 • ۰ تا ۱۵ ولت متغیر
 • ۰ تا ۲ آمپر متغیر
 • پاور ترانسی و سنگین
 • ابعاد
  ۳۰۰x150x200 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۱۵ ولت و شدت جریان ۲ آمپر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ منبع تغذیه متغیر گلد استار مدل LG17301SL15A

منبع تغذیه متغیر گلد استار مدل LG17301SL15A

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۰ × ۲۰۰ × ۳۵۰ سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ۱.حفاظت در برابر اتصال کوتاه.
 • ۲. حفاظت در برابر Overload.
 • ۳.قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۴.قابلیت تنظیم جریان خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۵.نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش ولتاژ خروجی.
 • ۶. نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش جریان خروجی.
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ دستگاه منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ امپر سانشاین مدل ۳۰۰۵DA

دستگاه منبع تغذیه 30 ولت 5 امپر سانشاین مدل 3005DA

مشخصات

 • اقلام همراه
  یک عدد پراپ ۵ آمپر + یک عدد کابل پاور
 • ابعاد
  ۲۴۰x120x170 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  حداکثر خروجی ولتاژ ۰ تا ۳۰ ولت
 • حداکثر خروجی آمپر ۰ تا ۵ آمپر
 • دارای فن اتوماتیک ( فقط در صورت لزوم روشن میشود)
 • به دلیل اتومات بودن فن، دستگاه هیچ صدایی ندارد
 • دارای صفحه نمایش LED
 • دقت بسیار بالا تا هزارم میلی آمپر
 • خاصیت آنتی استاتیک و ضد الکتریسیته ساکن
 • قابلیت شورت کردن (output) تنها با یک دکمه
 • قابلیت اتصال و روشن کردن ۳ گوشی به صورت همزمان
 • دسته محکم و انعطاف پذیر جهت حمل
 • دارای بدنه فلزی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-302D

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-302D

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل برق
 • سایر توضیحات
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • حفاظت از اتصال کوتاه در اثر برخورد قطب مثبت و منفی
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداکار با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ابعاد
  ۱۶۵x135x270 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۲ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ منبع تغذیه ۱۲ ولت ۳۰ آمپر نکست مدل S-360-12

منبع تغذیه 12 ولت 30 آمپر نکست مدل S-360-12

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۰x100x40 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تبدیل برق ۲۲۰ ولت به ۱۲ ولت DC
 • منبع تغذیه قادر است از یک ورودی ولتاژ AC یا DC در محدوده معین ، ولتاژ DC مختلف ( قابل تنظیم ) با سطوح جریان مختلفی تولید نماید .

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ منبع تغذیه مستقیم آداک مدل PS-155U2

منبع تغذیه مستقیم آداک مدل PS-155U2

مشخصات

 • اقلام همراه
  پروب ، دفترچه کار
 • ابعاد
  ۲۱۵x130x160 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی قابل تنظیم ۰ الی ۱۵ ولت ، حداکثر جریان خروجی ۵ آمپر ، خروجی USB با جریان ۲ آمپر و ۵ ولت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ منبع تغذیه سوئیچینگ مینول مدل NES-25-5

منبع تغذیه سوئیچینگ مینول مدل NES-25-5

مشخصات

 • اقلام همراه
  همراه با جعبه
 • ابعاد
  ۳۵x75x90 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ DC: پنج ولت
 • جریان : پنج آمپر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ منبع تغذیه متغیر گلدستار مدل LG17301SL3A

منبع تغذیه متغیر گلدستار مدل LG17301SL3A

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ۱.حفاظت در برابر اتصال کوتاه.
 • ۲. حفاظت در برابر Overload.
 • ۳.قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۴.قابلیت تنظیم جریان خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۵.نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش ولتاژ خروجی.
 • ۶. نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش جریان خروجی
 • ابعاد
  ۱۸۰ × ۲۰۰ × ۳۰۰ سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ۱.حفاظت در برابر اتصال کوتاه.
 • ۲. حفاظت در برابر Overload.
 • ۳.قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۴.قابلیت تنظیم جریان خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۵.نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش ولتاژ خروجی.
 • ۶. نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش جریان خروجی.
 • توان ۹۰ ولت آمپر
 • ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
 • ولتاژ خروجی ۳۰ ~ ۰ ولت
 • وزن ۵ کیلو
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-305D

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل پاور
 • دفترچه راهنمای انگلیسی
 • سایر توضیحات
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • حفاظت از اتصال کوتاه در اثر برخورد قطب مثبت و منفی
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداکار با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ابعاد
  ۲۶۰x125x155 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل yx-305

منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل yx-305

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل برق
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتال
 • نمایشگر ولتاژ و آمپر
 • برند yaxun اورجینال
 • با کیفیت بالا و جنس مرغوب
 • دارای چراغ LED
 • ۰ تا ۳۰ ولت متغیر
 • ۰ تا ۵ آمپر متغیر
 • پاور ترانسی و سنگین
 • دارای فن خنک کننده
 • ابعاد
  ۲۷۰x130x160 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ منبع تغذیه پاناتل مدل PTR102CB

منبع تغذیه پاناتل مدل PTR102CB

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۰x150x50 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  نمایش جریان با دقت میلی‌آمپر و دارای دو پورت شارژ مناسب شارژ انواع گوشی و تبلت.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۱۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 100

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۴۴x70x33 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  منبع تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۲۰۰ وات ۱۶.۶ امپر با بدنه الومینیوم بسیار خنک و بدون فن و بیصدا جهت مصارف صنعتی و تابلوسازها و دوربین های مداربسته و ……میباشد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ منبع تغذیه ۳۰ ولت ۵ امپر سانشاین مدل P-3005D

منبع تغذیه 30 ولت 5 امپر سانشاین مدل P-3005D

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۶x14x12 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداکار با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۵ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-303D

منبع تغذیه الکتریکی داژانگ مدل PS-303D

مشخصات

 • اقلام همراه
  کابل پاور
 • دفترچه راهنمای انگلیسی
 • سایر توضیحات
  دارای دو نمایشگر دیجیتالی ولتاژ و جریان
 • حفاظت از اتصال کوتاه در اثر برخورد قطب مثبت و منفی
 • دارای فن خنک کننده جهت کار مداوم با ولتاژ برق شهری ۲۲۰ و ۱۱۰ ولت
 • ولتاژ خروجی از ۰ تا ۳۰ ولت و شدت جریان ۳ آمپر
 • ۴ عدد ولوم جهت تنظیم ولتاژ و شدت جریان
 • چراغ ال ای دی روشن بودن دستگاه
 • بدنه فلزی محکم و عایق الکتریکی
 • خروجی های رنگی جهت تشخیص قطب مثبت ، منفی و اتصال بدنه
 • ابعاد
  ۲۵۰x15x20 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۳۲ ولت و شدت جریان ۳ آمپر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ منبع تغذیه آداک مدل PS-152

منبع تغذیه آداک مدل PS-152

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ الی ۱۵ ولت
 • ۲ آمپر
 • ساخت ایران
 • ابعاد
  ۳۰۰x150x200 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تعمیرات موبایل – کار با قطعات الکترونیکی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ منبع تغذیه آداک مدل ps-152

منبع تغذیه آداک مدل ps-152

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ الی ۱۵ ولت
 • ۲ آمپر
 • ساخت ایران
 • ابعاد
  ۲۰۵*۱۵۰*۱۱۴ سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تعمیرات موبایل – کار با قطعات الکترونیکی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۲۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 200

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ۱۲ ولت
 • ۱۶.۶ امپر
 • بدنه الومینیومی
 • برد خنک و بیصدا
 • بدون فن
 • ابعاد
  ۱۵۵x90x43 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ۱۲ ولت
 • ۱۶.۶ امپر
 • بدنه الومینیومی
 • برد خنک و بیصدا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ منبع تغذیه الکتریکی ۱۵ولت ۲ امپر باکو مدل ۱۵۰۲DD

منبع تغذیه الکتریکی 15ولت 2 امپر باکو مدل 1502DD

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ تا ۱۵ ولت
 • آمپر قابل تنظیم بین ۰.۶ تا ۲
 • عدم قابلیت شوک دهی
 • ابعاد
  ۱۸۰x125x145 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۱۵ ولت و شدت جریان ۲ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ منبع تغذیه ۴۸ ولت ۲۱ آمپر مینول مدل RSP-1000-48

منبع تغذیه 48 ولت 21 آمپر مینول مدل RSP-1000-48

مشخصات

 • سایر توضیحات
  موارد مصرف منبع تغذیه RSP-1000-48 : اتوماسیون صنعتی ، تجهیزات اندازه گیری ، ماشین های لیزر ، امکانات ازمایشگاهی ، برنامه های کاربردی RF
 • ابعاد
  ۳۰۰x90x40 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ورودی برق یونیورسال ۹۰ ~ ۲۶۴ ولت AC ( یا ۱۲۷ ~ ۳۷۰ ولت DC )
 • دارای PFC ( مدار اصلاح ضریب توان ، power factor correction یا cos ∠ φ )
 • طراحی ۱U
 • بازدهی ۹۰ درصدی
 • سیستم خنک سازی با فن اتوماتیک کنترل سرعت
 • امکان پروگرام ولتاژ خروجی
 • قابلیت پارالل یا موازی شدن تا ۴ دستگاه ، ۴۸ ولت و ۹۱ آمپر تا ۴۰۰۰ وات در منبع تغذیه RSP-1000-48
 • قابلیت کنترل از راه دور ON/OFF ، دارای REMOTE SENSE ( جبران افت ولتاژ در طول مسیر سیم از منبع تا بار ) ، دارای منبع تغذیه کمکی برای عملکرد های خود دستگاه ، دارای سیگنال DC OK
 • محافظت شده در برابر اتصال کوتاه ، اضافه ولتاژ ، اضافه بار ، افزایش دمای پاور سوئیچینگ
 • پوشش COATING اضافه بنا به درخواست مشتری برای محیط های مرطوب و …
 • دارای استاندارد UL/EN/IEC 60950-1
 • EMC: EN 55022/55024
 • دمای کارکرد منفی ۲۰ الی مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ منبع تغذیه مستقیم آداک مدل PS-405U2

منبع تغذیه مستقیم آداک مدل PS-405U2

مشخصات

 • اقلام همراه
  یک جفت پروب ، دفترچه کار
 • ابعاد
  ۲۴۱x132x155 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  خروجی قابل تنظیم ولتاژ ۰ الی ۴۰ ولت ، حداکثر جریان ۵ آمپر ، خروجی USB /5V / 2A ، خروجی ثابت ۵ ولت و ۱۲ ولت با جریان ۱آمپر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ منبع تغذیه ۱۵ ولت ۵ آمپر آداک مدل ۱۵۲

منبع تغذیه 15 ولت 5 آمپر آداک مدل 152

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ولتاژ قابل تنظیم بین ۰ الی ۱۵ ولت
 • ۲ آمپر
 • ساخت ایران
 • ابعاد
  ۲۰۵x150x114 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تعمیرات موبایل – کار با قطعات الکترونیکی
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  صنعتی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۴۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 400

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۵x110x43 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  منبع تغذیه سوییچینگ ۱۲ ولت ۳۳.۳ امپر ۴۰۰ وات با بدنه الومینیومی جهت خنک بودن تغذیه و مصرف تغذیه ال ایی دی و دوربین مدار بسته و تجهیزات شبکه با کیفیت بسیار عالی ساخت کشور چین

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ منبع تغذیه متغیر گلداستار مدل LG17300SL10A

منبع تغذیه متغیر گلداستار مدل LG17300SL10A

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۰ × ۲۰۰ × ۳۰۰ سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ۱.حفاظت در برابر اتصال کوتاه.
 • ۲. حفاظت در برابر Overload.
 • ۳.قابلیت تنظیم ولتاژ خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۴.قابلیت تنظیم جریان خروجی تا حد ( ۱/۰ ).
 • ۵.نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش ولتاژ خروجی.
 • ۶. نمایشگر سه رقمی دیجیتال ( LED ) جهت نمایش جریان خروجی.
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل ۱۵۰۲DD

منبع تغذیه الکتریکی یاکسون مدل 1502DD

مشخصات

 • اقلام همراه
  پراپ منبع تغذیه با ۷ خروجی
 • سایر توضیحات
  دارای صفحه نمایش دیجیتال
 • نمایشگر ولتاژ و آمپر
 • برند yaxun اورجینال
 • با کیفیت بالا و جنس مرغوب
 • ۰ تا ۱۵ ولت متغیر
 • ۰ تا ۲ آمپر متغیر
 • پاور ترانسی و سنگین
 • ابعاد
  ۲۵۰x130x160 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  تامین برق مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی تا ۱۵ ولت و شدت جریان ۲ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل ۳۰۰

منبع تغذیه سوییچینگ جم مدل 300

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹۶x93x43 سانتی‌متر
 • قابلیت ها

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ منبع تغذیه دوبل تراکینگ ۴ کاناله گودویل مدل gpe-4323

منبع تغذیه دوبل تراکینگ 4 کاناله گودویل مدل gpe-4323

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۶x155x210 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی کانال ۱: ۰ تا ۳۲ ولت DC
 • دامنه جریان خروجی کانال ۱: ۰ تا ۳ آمپر
 • ولتاژ خروجی کانال ۲: ۰ تا ۳۲ ولت
 • دامنه جریان خروجی کانال ۲: ۰ تا ۳ آمپر
 • ولتاژ خروجی کانال ۳: ۰ تا ۵ ولت
 • دامنه جریان خروجی کانال ۳: ۰ تا ۱ آمپر
 • ولتاژ خروجی کانال ۴: ۰ تا ۵ ولت
 • دامنه خروجی جریان کانال ۴: ۰ تا ۱ آمپر
 • ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
  آموزشی , صنعتی , عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ منبع تغذیه آداک مدل PS-155U2T

منبع تغذیه آداک مدل PS-155U2T

مشخصات

 • اقلام همراه
  پروب
 • دفترچه راهنمای محصول
 • سایر توضیحات
  حتما قبل از استفاده دفترچه راهنمای محصول را مطالعه فرمایید
 • ابعاد
  ۲۰۰x130x150 سانتی‌متر
 • قابلیت ها
  ولتاژ خروجی قابل تنظیم ۰ الی ۱۵ ولت که قابل تنظیم میباشد
 • جریان خروجی ۰ الی ۵ آمپر که قابل تنظیم میباشد
 • خروجی USB با جریان ۲ آمپر و ۵ ولت
 • دارای بخش تست بلندگو یا بازر
 • دارای بخش تست اتصال کوتاه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید منبع تغذیه متغیر در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع کیت آموزشی الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا