لوازم خانگی برقی

فیوز مینیاتوری، راهنمای خرید انواع فیوز مینیاتوری تک فاز و سه فاز اصل

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید فیوز مینیاتوری باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین تجهیزات مربوط به برق ساختمان فیوز مینیاتوری می‌باشد. در واقع این قطعه کوچک نقش بسیار مهمی در سیم‌کشی شما ایفا می‌کند. در صورت افزایش شدت جریان عبوری از سیم و گرم شدن بیش از اندازه سیم داغ می‌شود. در این لحظه است که قبل از وقوع آتش سوزی فیوز مینیاتوری جریان برق را قطع کرده و از وقوع آتش سوزی جلوگیری می‌کند. تصور کنید یک اتصال کوتاه ساده در سیستم برق منزل یا محل کار شما اتفاق بیافتد و این وسیله به درستی کار نکند. در بهترین حالت ممکن کار به آتش سوزی ختم شده و ممکن است تمام دار و ندار خود را از دست بدهید. فیوز مینیاتوری هم دارای جریان و تایپ‌های مختلف است که شما باید مقدار آن را به درستی مشخص کنید تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهد. در غیر این صورت بود و نبود این قطعه تفاوت چندانی نخواهد کرد.

متاسفانه بیشتر برق کارهای ایرانی این کار را بدون علم و به صورت تجربی فرا گرفته‌اند و فیوز مینیاتوری درست را برای شما نصب نمی‌کنند. به همین علت است که باید خود شما هم در مورد خرید این وسیله اطلاعات لازم را داشته باشید تا بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید. ممکن است شما یک برق کار با تجربه و قدیمی هم باشید، اما به هر دلیل فرصت کافی برای یاد گرفتن فیوز مینیاتوری را نداشته‌اید. اما نگران نباشید، ماهی را هر موقع از آب بگیرید، تازه است. هیچ وقت برای یاد گیری دیر نشده شما با مطالعه چند دقیقه این مطلب صفر تا صد نکاتی که برای خرید و استفاده از فیوز مینیاتوری را باید بدانید، خواهید آموخت. در هر صورت انتخاب با خود شماست، می‌توانید علم و دانش خود را افزایش دهید و یا اینکه از خیر این مطلب گذشته و با همان اطلاعات گذشته کار خود را ادامه دهید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به ایمنی سیستم برق ساختمان خود اهمیت می‌دهید و قصد خرید فیوز مینیاتوری را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید.‌ ما در این مطلب شما را با انواع فیوز مینیاتوری آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید فیوز مینیاتوری باید به آن‌ها توجه داشته باشید را به شما آموزش می‌دهیم.

فیوز مینیاتوری‌چیست و چه کاربردی دارد؟

کلید مینیاتوری یا فیوز مینیاتوری تجهیزات خانگی و صنعتی شما را در برابر اتصال کوتاه محافظت می‌کند. در صورتی که جریان عبوری در سیستم برق شما افزایش پیدا کند، کلید برق را قطع کرده و از آتش سوزی جلوگیری می‌کند. در واقع ساده‌ترین وسیله برای حفاظت از وسایل برقی می‌باشد که از وسایل برقی شما در برابر اتصال کوتاه و آتش سوزی محافظت می‌کند. درون این فیوز دو عدد فلز غیر هم جنس وجود دارد. زمانی که جریان از حد مجاز عبور می‌کند، فلز خم شده و جریان را از مدار قطع می‌کند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید کلیو و پریز برق

انواع فیوز مینیاتوری بر اساس تایپ:

 1. کلید مینیاتوری تایپ B: این فیوز بیشتر برای مدارهای روشنایی و خانگی کاربرد دارد. توجه داشته باشید که در مسیر وسایل صنعتی نباید از آن استفاده کنید. حداکثر جریان نامی این کلید‌ها ۳ تا ۵ آمپر می‌باشد. در صورتی که جریان نامی شما بیشتر از ۳ تا ۵ آمپر باشد کلید جریان را قطع کرده و از بروز حادثه جلوگیری می‌کند.
 2. کلید مینیاتوری تایپ C: این کلید استفاده خانگی ندارد و بیشتر برای مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته اگر مصرف کننده‌ای دارید که مانند کولر گازی آمپر بالایی می‌کشد می‌توانید برای جلوگیری از قطع شدن یا پریدن متوالی از تایپ C استفاده خانگی کنید. حداکثر جریان نامی این کلید ۵ تا ۱۰ آمپر می‌باشد و در صورتی که بیشتر از این مقدار جریان از سیم شما عبور کند، فیوز عمل کرده و برق را قطع می‌کند.
 3. کلید مینیاتوری تایپ D: برخی از مصرف کننده‌های صنعتی توان مصرفی خیلی بالایی دارند و دیگر یک کلید تایپ C جواب کار را نمی‌دهد و بایک مصرف معمولی به اشتباه برق را از مدار قطع می‌کند و شما را با چالش مواجه می‌کند. از کلید تایپ D بیشتر برای دستگاه‌های صنعتی اشعه X_ Ray و ترانسفورماتور‌ها استفاده می‌شود که جریان نامی آن‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ آمپر می‌باشد. در صورتی که شدت جریان از این مقدار عبور کند، برق را قطع می‌کنند.
 4. کلید مینیاتوری تایپ K: این کلید هم مانند سری قبلی بیشتر برای ترانسفر ماتورها و موتورهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت عبور بیشتر از جریان نامی خیلی سریع‌تر از مدل‌های قبلی جریان را قطع می‌کنند. در واقع برای وسایل صنعتی گران قیمت که اختلاف آمپر ممکن است به آن‌ها صدمه بزند بهتر است از این نمونه استفاده کنید. البته از نظر توان جریان نامی مانند تایپ C و D عمل می‌کنند.
 5. کلید مینیاتوری تایپ Z: به این کلیدها مینیاتوری فوق سریع هم گفته می‌شود. زمانی که جریان نامی از مقدار ثابت بیشتر شود، خیلی سریع‌تر از فیوز‌های قبلی‌جریان را قطع می‌کنند‌. حساست این فیوزها نسبت به اتصال کوتاه و اضافه بار چند برابر کمتر از تیپ‌های قبلی است و در مدار‌های خیلی حساس به کار گرفته می‌شوند. البته به دلیل محافظت بالا قیمت آن‌ها هم از مدل‌های قبلی مقداری بیشتر است.

انتخاب آمپر فیوز مینیاتوری بر اساس سطح مقطع سیم:

 1. فیوز ۱۰ آمپر: برای خط‌های روشنایی که سطح مقطع سیم آن‌ها ۱.۵ می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید این فیوز تنها مجاز به استفاده در خطوط روشنایی است.
 2. فیوز ۱۶ امپر: این مدل فیوز بیشتر برای پریز‌های برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر این مدل را برای خطوط روشنایی استفاده کنید کارایی لازم را نخواهند داشت. سطح مقطع سیم آن‌ها ۲.۵ می‌باشد.
 3. فیوز ۲۵ آمپر: سطح مقطع سیم این فیوز‌ها نمره ۴ می‌باشد و بیشتر برای برق ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این فیوز برای خطوط روشنایی و پریز‌ها نمی‌توان استفاده کرد. زیرا آن را محافظت نمی‌کنند.
 4. فیوز ۳۲ آمپر: سطح مقطع سیم مجاز برای استفاده از این فیوز‌ها ۶ میلیمتر می‌باشد و بیشتر برای وسایل برقی پر مصرف مثل کولر گازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل بیشتر استفاده صنعتی دارد بنابراین در مصارف خانگی زیاد نباید از آن استفاده کرد. در صورت استفاده بود و نبود آن در مدار توفیق چندانی ندارد.

بهترین مارک فیوز مینیاتوری موجود در بازار:

هیچ گاه شخصی نمی‌تواند ادعا کند که یک برند خاص بهترین مارک کلید مینیاتوری موجود در بازار است. زیرا برند‌های باکیفیت زیادی وجود دارند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. اگر شخصی چنین ادعایی داشته باشد، به احتمال زیاد تبلیغ یک محصول خاص را انجام می‌دهد. از آنجایی که وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه مطلب لیستی از بهترین برندهای کلید مینیاتوری موجود در بازار را به شما معرفی می‌کنیم.

 • کلید مینیاتوری AEG
 • کلید مینیاتوری اشنایدر
 • کلید مینیاتوری درادیس
 • کلید مینیاتوری هیوندای
 • کلید مینیاتوری شیل ایران
 • کلید مینیاتوری دورمن اسمیت
 • کلید مینیاتوری پارس فانال
 • کلید مینیاتوری کاوه
 • کلید مینیاتوری بدیع

حتما بخوانید: راهنمای خرید سیم برق

نکات مهم هنگام خرید فیوز مینیاتوری:

 1. قیمت محصول: قبل از هر کاری شما باید میزان بودجه برای خرید کلید مینیاتوری را مشخص کنید. زیرا قیمت ارتباط مستقیمی با انتخاب شما دارد. با مشخص کردن مقدار بودجه خود به خود بسیاری از کالاهایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف شده و خرید را برای شما آسان می‌کنند.
 2. تایپ کلید مینیاتوری: شما باید مشخص کنید که فیوز را قرار است در چه مداری استفاده نمائید، یک مدار خانگی یا صنعتی و باید میزان حساسیت مدار خود را در نظر بگیرید. اگر به منظور استفاده خانگی می‌خواهید یک فیوز تایپ B مناسب شما است. اما اگر برای استفاده صنعتی قرار است آن را به کار ببرید، با توجه به حساسیت مدار در بین تایپ‌های C و D و K و Z که در ابتدای مطلب برسی شدند باید یکی را انتخاب کنید.
 3. جریان نامی فیوز: هر فیوز یک جریان نامی دارد که اجازه عبور بیش از این مقدار را نمی‌دهد. یعنی شما باید با توجه به سطح مقطع سیم خود و تعداد مصرف کننده‌ها نوع آن را مشخص کنید. اگر فیوز را برای مدار روشنایی می‌خواهید ۱۰ آمپر کافی است و برای پریزهای برق ۱۶ آمپر، اگر برای برق ورودی ساختمان می‌خواهید یک نمونه ۲۵ آمپر هم کفایت می‌کند و برای وسایل پرمصرف مثل کولر گازی می‌توانید از یک فیوز ۳۲ آمپر هم استفاده کنید.
 4. سطح مقطع سیم: به سطح مقطع سیمی که قرار است فیوز را به آن متصل کنید توجه داشته باشید. یکی از راه‌های انتخاب فیوز مناسب توجه به سطح مقطع سیم است. برای سیم با سطح مقطع ۱.۵ باید از فیوز ۱۰ آمپر و برای سیم با سطح مقطع ۲.۵ باید از فیوز ۱۶ آمپر و برای برق ورودی ساختمان یا همان سطح مقطع ۴ باید فیوز ۲۵ آمپر و برای کولر گازی با سیم سطح مقطع ۶ باید از فیوز ۳۲ آمپر استفاده کنید.
 5. کیفیت بدنه: به کیفیت بدنه محصول توجه کنید، اگر پلاستیک بدنه آن کیفیت لازم را نداشته باشد بعد از مدتی بر اثر عبور ولتاژ پوسیده شده و یا در اثر حرارت خواهد سوخت. بهترین جنس برای بدنه فیوز پلی آمید یا همان پلاستیک نسوز می‌باشد که تحمل گرمای زیاد را داشته باشد. اگر این رویه کیفیت نداشته باشد بر اثر حرارت از بین می‌رود.
 6. برند محصول: همیشه به سراغ محصولات معروف و شناخته شده بروید. این محصولات معمولا از قبل تست شده و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک جنس معرف و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ برندهای ناشناخته بازار بروید زیرا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و با خرید این محصولات وقت و هزینه خود را هدر می دهید.

روش نگهداری از فیوز مینیاتوری:

 • همیشه موقع نصب شاسی زیر فیوز را به آرامی به طرف پایین فشار داده و موقع جا گرفتن در جای خود شاسی را به آرامی به داخل فشار دهید. در غیر این صورت به راحتی شکسته شده و در جای خود قرار نمی‌گیرد.
 • هیچ گاه تعداد زیادی خط را روی یک کلید وصل نکنید این کار باعث افزایش جریان نامی کلید شده و مدام جریان را قطع می‌کند. حداکثر تعداد خطوط روی این کلیدها یک یا دو خط می‌باشد.
 • همیشه موقع بستن سیم‌ها روی کلید از محکم بودن پیچ اطمینان حاصل کنید. برای این منظور بهتر است سیم را با دست بکشید، نباید سیم از فیوز خارج شود. اتصال شل سبب اضافه بار و اتش سوزی می‌شود.
 • همیشه فیوز مناسب با خطوط خود انتخاب کنید، در صورت انتخاب اشتباه امکان محافظت از مدار وجود ندارد و امکان خراب شدن فیوز هم به دور از انتظار نیست.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید فیوز مینیاتوری مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین نمونه‌های فیوز مینیاتوری ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ فیوز مینیاتوری سه پل ۱۶ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B16-10KA-3P

فیوز مینیاتوری سه پل 16 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B16-10KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۱۰۰۰۰آمپر
 • منحنی B
 • جریان ۱۶ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۷×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ فیوز مینیاتوری سه پل ۱۶ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B16-6KA-3P

فیوز مینیاتوری سه پل 16 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B16-6KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۶۰۰۰ آمپر
 • منحنی B
 • جریان ۱۶ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ بسته ۱۲ عددی فیوز مینیاتوری تک پل۲۰ آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل۲۴۴۰۴

بسته 12 عددی فیوز مینیاتوری تک پل20 آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل24404

مشخصات

 • ابعاد
  ۱.۸*۶.۵*۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ بسته ۴ عددی فیوز مینیاتوری سه پل ۳۲ آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل۲۴۳۵۳

بسته 4 عددی فیوز مینیاتوری سه پل 32 آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل24353

مشخصات

 • ابعاد
  ۱.۸*۶.۵*۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ فیوز مینیاتوری تک فاز ۲۵ آمپر هیوندای کد C25

فیوز مینیاتوری تک فاز 25 آمپر هیوندای کد C25

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -مناسب برای انواع مدارهای اللکتریکی
 • -قطع مدار در حالت اضافه‌بار یا اتصال کوتاه
 • – ولتاژ کارکرد: ۲۳۰ تا ۴۰۰ ولت AC
 • -دمای کارکزد: ۵- تا ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد
 • -قابل نصب روی ریل‌های ۳۵ میلی‌متری
 • – درجه‌ی حفاظت رطوبتی IP20
 • وزن
  ۱۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ فیوز مینیاتوری تک فاز ۳۲ آمپر پارس اروند الکتریک کد B32

فیوز مینیاتوری تک فاز 32 آمپر پارس اروند الکتریک کد B32

مشخصات

 • ابعاد
  ۹x2x8 سانتی‌متر
 • وزن
  ۹۵ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ فیوز مینیاتوری تک فاز ۱۰ آمپر آ ا گ مدل DE91 کد B10

فیوز مینیاتوری تک فاز 10 آمپر آ ا گ مدل DE91 کد B10

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – نوع کلید: تند کار (تیپ B)
 • – جریان نامی: ۱۰ آمپر
 • – قدرت قطع جریان اتصال کوتاه: ۶ کیلو آمپر
 • – ولتاژ نامی: تک فاز ۲۳۰ ولت
 • – حفاظت اضافه‌ بار (عبور جریانی بیش از جریان نامی) و اتصال کوتاه (اتصال فاز و نول)
 • – دمای کارکزد: ۵- تا ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد
 • – درجه‌ی حفاظت رطوبتی IP20
 • – قابل نصب روی ریل‌های ۳۵ میلی‌متری (DIN RAIL)
 • ابعاد
  ۲x7x9 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۱۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ فیوز مینیاتوری سه فاز ۱۶ آمپر پارس فانال مدل C16 بسته ۴ عددی

فیوز مینیاتوری سه فاز 16 آمپر پارس فانال مدل C16 بسته 4 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰x8x5 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ بسته ۱۲ عددی فیوز مینیاتوری تک پل ۲۵ آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل۲۴۴۰۵

بسته 12 عددی فیوز مینیاتوری تک پل 25 آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل24405

مشخصات

 • ابعاد
  ۱.۸*۶.۵*۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ فیوز مینیاتوری تک فاز ۲۵ آمپر خیام فانال مدل B25 بسته ۱۲ عددی

فیوز مینیاتوری تک فاز 25 آمپر خیام فانال مدل B25 بسته 12 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۸.۸×۷.۵×۱.۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲۵ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ فیوز مینیاتوری تک فاز ۱۶ آمپر هیوندای کد C16

فیوز مینیاتوری تک فاز 16 آمپر هیوندای کد C16

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -مناسب برای انواع مدارهای اللکتریکی
 • -قطع مدار در حالت اضافه‌بار یا اتصال کوتاه
 • – ولتاژ کارکرد: ۲۳۰ تا ۴۰۰ ولت AC
 • -دمای کارکزد: ۵- تا ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد
 • -قابل نصب روی ریل‌های ۳۵ میلی‌متری
 • – درجه‌ی حفاظت رطوبتی IP20
 • وزن
  ۱۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ فیوز مینیاتوری سه فاز ۲۰ آمپر ال اس مدل BKN3 C40

فیوز مینیاتوری سه فاز 20 آمپر ال اس مدل BKN3 C40

مشخصات

 • سایر توضیحات
  سه فاز ۴۰ آمپر
 • ۴۰۰ ولت
 • ابعاد
  ۵x5x8 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ فیوز مینیاتوری سه فاز ۱۶ آمپر هگر مدل mb316s بسته ۸ عددی

فیوز مینیاتوری سه فاز 16 آمپر هگر مدل mb316s بسته 8 عددی

مشخصات

 • سایر توضیحات
  فیوز مینیاتوری سه فاز ۱۶ آمپر هگر مدل mb316s
 • تعداد فاز: ۳ پل
 • گروه تولیدکننده تاسیسات برقی هگر فرانسه برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی مستقر در آلمان است. این شرکت در سال ۱۹۵۵ تأسیس گردیده و تاکنون اداره آن ادامه دارد.
 • ابعاد
  ۸x5x6 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۱۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ فیوز مینیاتوری ۳ پل ۴ آمپر دورمن اسمیت مدل MS3PC04

فیوز مینیاتوری 3 پل 4 آمپر دورمن اسمیت مدل MS3PC04

مشخصات

 • سایر توضیحات
  تیپ B
 • تعداد پل : سه پل
 • قدرت قطع : KA 6
 • رنج جریان : ۴ آمپر
 • ابعاد
  ۷.۵x6x8.5 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳۵۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ فیوز مینیاتوری سه پل ۶۳ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C63-6KA-3P

فیوز مینیاتوری سه پل 63 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C63-6KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۶۰۰۰ آمپر
 • منحنی C
 • جریان ۶۳ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ فیوز مینیاتوری سه فاز ۱۶ آمپر هیوندای مدل C16 بسته ۴ عددی

فیوز مینیاتوری سه فاز 16 آمپر هیوندای مدل C16 بسته 4 عددی

مشخصات

 • سایر توضیحات
  محافظت از جریان زیاد ، مدار کوتاه ، خطای اتصال زمین
 • مانیتورینگ سیستم
 • مصارف خانگی ، صنعتی و تجاری ، برج های مسکونی و دیگر مصارف مشابه
 • ایمن ، نصب آسان و قابل اطمینان
 • تست بین المللی تحت استانداردهای IEC
 • جریان متناوب ۵۰/۶۰Hz
 • ولتاژ : AC 415 V یا AC 240V
 • جریان نامی ۱-۱۲۵A
 • دارای مکانیزم ذخیره سازی قدرت با سرعت بالای on / off در جهت ارتقای اطمینان
 • ساختار کاهش دهنده جریان
 • ساخته شده از مواد باکیفیت در برابر احتراق ، دمای بالا یا شوک الکتریکی
 • اندیکاتور واضح on/off
 • اتصال حرارتی دوبل به وسیله کابل یا bus bar
 • ابعاد
  ۷ × ۷.۵ × ۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۵۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ فیوز مینیاتوری سه پل ۶۳ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C63-10KA-3P

فیوز مینیاتوری سه پل 63 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C63-10KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۱۰۰۰۰آمپر
 • منحنی C
 • جریان ۶۳ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ فیوز مینیاتوری تک فاز ۳۲ آمپر هیوندای کد C32

فیوز مینیاتوری تک فاز 32 آمپر هیوندای کد C32

مشخصات

 • سایر توضیحات
  -مناسب برای انواع مدارهای اللکتریکی
 • -قطع مدار در حالت اضافه‌بار یا اتصال کوتاه
 • – ولتاژ کارکرد: ۲۳۰ تا ۴۰۰ ولت AC
 • -دمای کارکزد: ۵- تا ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد
 • -قابل نصب روی ریل‌های ۳۵ میلی‌متری
 • – درجه‌ی حفاظت رطوبتی IP20
 • وزن
  ۱۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ فیوز مینیاتوری سه فاز ۱۰ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C10-10KA-3P

فیوز مینیاتوری سه فاز 10 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C10-10KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۱۰۰۰۰آمپر
 • منحنی C
 • جریان ۱۰ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ فیوز مینیاتوری سه فاز ۲ آمپر آ ا گ مدل E93E کد C2

فیوز مینیاتوری سه فاز 2 آمپر آ ا گ مدل E93E کد C2

مشخصات

 • ابعاد
  ۵.۴×۷.۴×۸.۴ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۸۵ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ فیوز مینیاتوری سه فاز ۶۳ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B63-6KA-3P

فیوز مینیاتوری سه فاز 63 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B63-6KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۶۰۰۰ آمپر
 • منحنی B
 • جریان ۶۳ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ فیوز مینیاتوری تک فاز ۲۵ آمپر بی کی ان مدل C16

فیوز مینیاتوری تک فاز 25 آمپر بی کی ان مدل C16

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – درجه حفاظت ip20
 • – مناسب جهت قطع و وصل مدار در تابلوهای کنتوری
 • – ولتاژ عملکرد : ۲۳۰/۴۰۰ ولت
 • ابعاد
  ۲.۵ * ۷ * ۸.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۵۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ فیوز مینیاتوری سه پل ۲۵ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C25-6KA-3P

فیوز مینیاتوری سه پل 25 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C25-6KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۶۰۰۰ آمپر
 • منحنی C
 • جریان ۲۵ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ فیوز مینیاتوری تک فاز ۵۰ آمپر ال اس مدل BKN C50

فیوز مینیاتوری تک فاز 50 آمپر ال اس مدل BKN C50

مشخصات

 • سایر توضیحات
  تکفاز ۵۰ آمپر
 • ۲۲۰ – ۴۰۰ ولت
 • نوع موتوری و روشنایی
 • ابعاد
  ۳x5x8 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ فیوز مینیاتوری سه فاز ۱۰ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C10-6KA-3P

فیوز مینیاتوری سه فاز 10 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل C10-6KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۶۰۰۰ آمپر
 • منحنی C
 • جریان ۱۰ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ فیوز مینیاتوری تک فاز ۲۵ آمپر دورمن اسمیت انگلیس مدل MS1PC25 بسته ۶ تایی

فیوز مینیاتوری تک فاز 25 آمپر دورمن اسمیت انگلیس مدل MS1PC25 بسته 6 تایی

مشخصات

 • سایر توضیحات
  ساخت انگلستان
 • رنج جریان: ۲۵ آمپر
 • تعداد پل: تک پل
 • تیپ: C
 • قدرت قطع: ۶KA
 • ساخته شده مطابق با انواع استانداردهای بین المللی (EN/IEC 60947-2)
 • مناسب برای انواع مدارهای اللکتریکی
 • قطع مدار در حالت اضافه ‌بار یا اتصال کوتاه
 • ولتاژ کارکرد: ۲۴۰ تا ۴۱۵ ولت AC و ۲۲۰ تا ۴۴۰ ولت DC
 • دمای کارکرد: ۴۰- تا ۷۰ درجه‌ی سانتی‌گراد
 • درجه‌ی حفاظت IP20
 • ابعاد
  ۸.۵×۷.۲×۱.۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ فیوز مینیاتوری سه پل ۳۲ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B32-6KA-3P

فیوز مینیاتوری سه پل 32 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل B32-6KA-3P

مشخصات

 • سایر توضیحات
  قدرت قطع ۶۰۰۰ آمپر
 • منحنی B
 • جریان ۳۲ آمپر
 • درجه حفاظت ip20
 • سه پل
 • دارای قابلیت قطع و وصل بارهای مقاومتی القایی،کلاس قطع اضافه بارهای متوسط
 • بدنه پلی آمید مقاوم در برابر آتش
 • حفاظت اضافه جریان و اضافه بار
 • مطابق با مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان سازمان نظام مهندسی
 • مقاوم در مقابل زنگ زدگی و مناسب برای اب و هوای مناطق شرجی
 • ابعاد
  ۸×۵.۵×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۹۹ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ فیوز مینیاتوری ۴ پل ۳۲ آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل c32

فیوز مینیاتوری 4 پل 32 آمپر دنا الکتریک ایرانیان مدل c32

مشخصات

 • ابعاد
  ۸×۷.۵×۷.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۴۳۵ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ بسته ۱۲ عددی فیوز مینیاتوری تک پل ۱۶ آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل۲۴۴۰۳

بسته 12 عددی فیوز مینیاتوری تک پل 16 آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل24403

مشخصات

 • ابعاد
  ۱.۸*۶.۵*۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ بسته ۱۲ عددی فیوز مینیاتوری تک پل ۱۰ آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل۲۴۴۰۱

بسته 12 عددی فیوز مینیاتوری تک پل 10 آمپر اشنایدر الکتریک سری C60N مدل24401

مشخصات

 • ابعاد
  ۱.۸*۶.۵*۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۲۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید فیوز مینیاتوری در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان ‌بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سایه بان کولر آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا