ماشین‌های اداری

راهنمای خرید انواع ماشین حساب ساده، مهندسی و حسابداری ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید ماشین حساب باید به آن ها توجه کنید.

اگر نگاهی به جهان هستی بیاندازیم متوجه می‌شویم که جهان با یک نظم و حساب کتاب خاص مدیریت می‌شود. زندگی انسان‌ها نیز کاملا به ریاضیات وابسته است، شما هر شغل و حرفه‌ای که داشته باشید، ریاضیات در آن نقش مهمی ایفا می‌کند. در واقع هیچ شغلی را نمی‌توان یافت که علم ریاضی در آن دخیل نباشد. بدون شک یکی از بهترین اختراعاتی که زندگی بشر را متحول کرد ماشین حساب است. این وسیله به شما کمک می‌کند تا کار خود را با دقت بیشتر و بدون خطا انجام دهید. این وسیله برای رشته‌های مهندسی و حسابداری کاربرد بیشتری دارد، زیرا این رشته‌ها کارهای خود را قبل از اینکه انجام دهند نیاز به یک سری محاسبات دارند.

ماشین حساب از مغز انسان سریع‌تر عمل می‌کند، در واقع هر چند هم که ضریب هوشی شما بالا باشد باز هم نمی‌توانید با سرعت ماشین حساب محاسبات خود را انجام دهید. پس اگر خیلی مغز کل هم باشید در کارهای خود برای بالا بردن سرعت کار نیاز به یک ماشین حساب دارید. تنها ایرادی که به ماشین حساب وارد است، تنبل کردن مغز انسان می‌باشد. زیرا ماشین حساب قدرت فکر کردن و اندیشیدن را از انسان می‌گیرد. پس توصیه می‌شود محاسبات خیلی ساده و ابتدایی را با کمک ذهن خود انجام دهید تا مغز شما تنبل نشود و در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید. البته منظور ما این نیست که ماشین حساب یک ابزار زیان آور است، بلکه از هر وسیله‌ای باید درست استفاده کرد.

ماشین‌حساب چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

ماشین حساب یا به لاتین calculator وسیله‌ای که به وسیله آن می‌توان محاسبات عددی را به راحتی و با سرعت بالا انجام داد. نمونه ساده ماشین حساب قادر به محاسبه چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌باشد. البته مدل‌های پیشرفته‌تری هم وجود دارند که علاوه بر چهار عمل اصلی قادر به محاسبه کردن توابع مختلف ریاضی و رسم نمودار هستند. بنابراین این مدل را نمی‌توان یک ماشین حساب دانست بلکه تلفیقی از کامپیوتر و ماشین حساب می‌باشند. زیرا قدرت محاسبه بالایی دارند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید دستگاه تشخیص اصالت اسکناس

تاریخچه پیدایش ماشین‌حساب:

در واقع اولین نمونه ماشین حساب همان چرتکه‌های چوبی هستند که قدمت آن‌ها به ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یا دوران امپراتوری بابل برمی‌گردد. این وسیله قرن‌های گذشته در بازار کشورهای ایران و چین مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه هم این وسیله منسوخ نشده و از آن استفاده می‌شود. البته قبل از پیدایش چرتکه چوب خط وجود داشت که می‌توان آن را اولین ماشین‌حساب دنیا دانست. در سال ۱۶۱۷ یک ریاضی‌دان به نام نیپر به وسیله استخوان وسیله‌ای ساخت که به وسیله آن می‌توان عملیات ضرب و تقسیم را انجام داد. در سال‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی با اختراع ترانزیستور و کامپیوتر اولین نسل ماشین حساب‌های الکترونیکی ساخته شد.

انواع ماشین حساب:

 • ماشین حساب ساده: اولین و ساده‌ترین نمونه ماشین حساب که قادر به محاسبات سرانگشتی می‌باشد. اگر محاسبات شما محدود به انجام چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌شود. این مدل برای شما بهترین گزینه است. قیمت این مدل ماشین حساب نسبت به مدل‌های پیشرفته ارزان‌تر می‌باشد و اندازه کوچکتری دارند به این مدل ماشین حساب جیبی هم گفته می‌شود.
 • ماشین حساب حسابداری: در واقع همان ماشین‌ حساب‌های ساده هستند. اما در اندازه‌های بزرگتر و با دکمه‌های بزرگتر و خوش دست‌تر، کسانی که با این وسیله زیاد کار می‌کنند یا همان حسابدار‌ها نیاز به یک ماشین‌حساب دارند که دکمه‌های آن قابل تفکیک از یکدیگر باشد و با سرعت بیشتری محاسبات را انجام دهند. این مدل دارای باتری می‌باشند البته دارای سلول خورشیدی هم هستند یعنی جلوی نور خورشید و بدون باتری هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 • ماشین حساب مهندسی: پیشرفته‌ترین مدل ماشین حساب در جهان هستند که برای رشته‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل دارای حافظه برای ذخیره سازی فرمول‌ها و روابط ریاضی، فیزیک و شیمی هستند. یعنی دیگر نیاز به حفظ کردن روابط ندارید و آن‌ها را در حافظه ماشین حساب خود ذخیره می‌کنید. کار با این مدل نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد و قبل از استفاده باید دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید.
 • ماشین حساب مالی: نمونه‌ای از ماشین حساب قابل برنامه ریزی هستند. در این مدل می‌توان یک کد خاص برنامه نویسی را نوشت و به دستگاه داد. این دستگاه طبق الگوریتم کدهایی که از قبل برای آن نوشته‌اید محاسبات شما را انجام می‌دهد. این مدل از ماشین‌حساب‌های مهندسی پیچیده‌تر می‌باشند و معمولا دارای پرینتر می‌باشند تا به وسیله آن بتوانید محاسبات مربوط به کار خود را چاپ کرده و نگهداری کنید.

مزایای استفاده از ماشین حساب:

 1. برای کاهش سختی یک مسئله و بالابردن سرعت حل کردن آن دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.
 2. محاسبات اعشاری را با دست نمی‌توان به صورت دقیق محاسبه کرد و امکان خطا در آن وجود دارد. اما ماشین حساب تا چند عدد اعشار را کنار یک عدد می‌تواند به خوبی نمایش دهد.
 3. شما با استفاده از ماشین‌حساب می‌توانید یک مسئله ریاضی را چندین بار بدون خطا و با دقت بالا انجام دهید.
 4. این وسیله به دانش آموزان و دانشجویان کمک می‌کند که وقت آن‌ها برای حل مسائل کمتر گرفته شود و برای یادگیری تعداد بیشتری مسئله را حل کنند.

راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی:

اگر با حل معادلات پیچیده ریاضی سر و کار دارید و به دنبال جواب دقیق و سریع هستید باید ماشین حساب مهندسی را انتخاب کنید. این مدل قابلیت برنامه ریزی دارند. یعنی شما می‌توانید فرمول‌هایی را که زیاد با آن‌ها سرو کار دارید را در حافظه آن ذخیره کنید و در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. این ماشین حساب‌ها باید توانایی رسم انواع نمودار را داشته باشند و شما بتوانید بیشتر توابعی را که به آن‌ها نیاز دارید به وسیله آن رسم کنید.

راهنمای خرید ماشین حساب حسابداری:

رشته‌های حسابداری معمولا با امور مالی سرو کار دارند و نیاز به یک دستگاه دارند که محاسبات کاری آن‌ها را اختصاصی انجام دهد. بهترین نوع ماشین‌حساب‌های حسابداری، ماشین حساب مالی است. این مدل دقیقا یک کامپیوتر پیشرفته می‌باشد که شما می‌توانید با برنامه نویسی کدهای مخصوص محاسبات خود را درون آن‌ها نوشته و در کار خود از آن‌ها استفاده نمایید‌.

بهترین مارک ماشین حساب‌ در جهان:

اگر بخواهیم تنها یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک ماشین حساب در جهان معرفی کنیم بیشتر تبلیغ آن برند را کرده‌ایم تا معرفی بهترین مارک‌ها به همین علت برای اینکه حق سایر برند‌های معروف ضایع نشود به شما چند نمونه از بهترین مارک‌های ماشین حساب در جهان را معرفی می‌کنیم.

 • ماشین‌حساب کاسیو
 • ماشین‌حساب اینفینیتی
 • ماشین‌حساب سیتژن
 • ماشین‌حساب شارپ
 • ماشین‌حساب کاسیک
 • ماشین‌حساب کنکو
 • ماشین‌حساب سیتیزن

حتما بخوانید: راهنمای خرید هارد اکسترنال

نکات مهم و ضروری هنگام خرید ماشین حساب:

 1. قیمت ماشین‌حساب: همیشه قیمت است که مسیر انتخاب شما را مشخص می‌کند. قبل از انجام هر کاری شما باید میزان بودجه برای خرید ماشین‌حساب را مشخص کنید. با مشخص شدن میزان بودجه خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.
 2. نوع ماشین‌حساب: بسته به نوع استفاده شما ماشین حساب‌های متفاوتی تولید و روانه بازار شده‌اند. مدل‌های زیادی از ماشین‌حساب دیده می‌شود اما از رایج‌ترین مدل‌های آن می‌توان به نوع: ساده، مهندسی، حسابداری و مالی آن اشاره کرد که در قسمت ابتدایی مطلب تک تک آن‌ها به طور کامل توضیح داده شد. شما می‌توانید با توجه به نوع استفاده خود یکی از ان‌ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید.
 3. توان محاسباتی: شما با توجه به نوع محاسبات خود باید نوع ماشین‌حساب خود را انتخاب کنید. یعنی ماشین‌حساب مورد نظر شما باید توانایی محاسباتی را که از آن دارید را داشته باشد. حتی شما باید به آینده هم توجه داشته باشید، زیرا در ترم‌های بعدی ممکن است نیاز به یک سری محاسبات جدید درسی پیدا کنید که ماشین حساب فعلی توانایی انجام آن را نداشته باشد به همین دلیل قبل از خرید حتما با استاد راهنمای خود مشورت کنید.
 4. اندازه و وضوح صفحه: به اندازه صفحه ماشین‌حساب توجه داشته باشید اگر اندازه آن خیلی کوچک باشد هنگام خواندن اعداد با مشکل مواجه می‌شوید. همچنین باید صفحه آن به اندازه‌ای باشد که کل معادله و اعداد از درون آن به خوبی دیده شود. همچنین وضوح تصویر آن از اهمیت بالایی برخوردار است اگر صفحه نمایش آن تار باشد و اعداد به خوبی دیده نشود در مکان‌های پر نور مثل زیر نور خورشید با چالش جدی مواجه می‌شوید.
 5. جنس بدنه: جنس بدنه ماشین‌حساب از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ماشین‌حساب از روی میز و دست شما روی زمین سقوط کند. اگر جنس بدنه آن از کیفیت لازم برخوردار نباشد ممکن است با همان یک بار افتادن متلاشی شده و از بین بروید. بنابراین جنس بدنه آن باید از فلز یا پلاستیک مقاوم ساخته شده باشد تا بعد از افتادن به آن آسیب وارد نشود.
 6. حافظه ماشین‌حساب: بله اشتباه نکرده‌اید، ماشین حساب هم می‌تواند دارای حافظه باشد. با توجه به نوع دستگاه شما می‌توانید از حافظه آن استفاده‌های مختلفی داشته باشید. برای مثال خیلی از مدل‌ها تنها قادر به ذخیره سازی محاسبات انجام شده قبلی دارند. اما مدل‌های مهندسی حافظه آن‌ها به گونه‌ای است که شما می‌توانید فرمول‌ها و روابط خود را درون حافظه آن ذخیره کرده و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.
 7. برند ماشین‌حساب: بهتر است به سراغ برند‌های معروف و شناخته شده بروید. این محصولات معمولا کیفیت بالایی دارند و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده خرید یک برند معروف که امتحان خود را پس داده خیلی بهتر از تست کردن برند‌های ناشناخته است. برند‌‌های شناخته نشده در بیشتر موارد خوب از آب در نمی‌آیند و پول شما هدر خواهد رفت. پس به برند سازنده ماشین‌حساب توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 8. باتری ماشین‌حساب: توجه داشته باشید که باتری آن از کیفیت بالا برخوردار باشد و بعد از خراب شدن به راحتی بتوان آن را پیدا کرد. یک باتری خوب بسته به نوع استفاده شما حتی می‌تواند تا یک سال هم دوام بیاورد. برخی مدل‌ها دارای باتری قابل شارژ هستند. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که با چه وسیله‌ای شارژ می‌شوند و تا چه مدت می‌توان از شارژ ان‌ها استفاده کرد.
 9. قابلیت اتصال: برخی ماشین‌حساب‌ها قابلیت اتصال به پورت usb رایانه را دارند. این مدل معمولا قابلیت کد نویسی دارند و می‌توان برنامه دلخواه خود را برای آن نوشت. همچنین برخی از برنامه‌های آن را به صورت آنلاین یا از طریق وب سایت سازنده دریافت نمایید و ماشین حساب خود را از این طریق بروز رسانی نمایید.
 10. قابلیت رسم نمودار: رسم نمودار یکی از قابلیت‌های خاص یک ماشین حساب است که هر دستگاهی این قابلیت را ندارد. این قابلیت بیشتر در مدل‌های مهندسی دیده می‌شود. اگر به رسم نمودار برای محاسبات خود احتیاج دارید حتما باید ماشین‌حساب مورد نظر شما این قابلیت را داشته باشد.

روش نگهداری از ماشین حساب:

 • از قرار دادن ماشین‌حساب در مکان‌های خیس و رطوبت‌دار خودداری فرمائید زیرا ورود آب و رطوبت می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شود.
 • از قرار دادن ماشین‌حساب مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث اسیب به صفحه نمایش ماشین‌حساب و همچنین تغییر شکل دادن بدنه پلاستیکی آن شود.
 • مراقب باشید، ماشین‌حساب را در مکان‌هایی قرار ندهید که امکان افتادن آن زیاد است. زیرا در صورت افتادن احتمال از کار افتآدن کامل یا صفحه نمایش و یا خرابی دکمه‌های آن وجود دارد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید ماشین حساب مورد نظرتان را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برند‌های ماشین حساب جدید، ارزان، محبوب و پرفروش را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ ماشین حساب سیتیژن مدل CT-8876

ماشین حساب سیتیژن مدل CT-8876

مشخصات

 • وزن
  ۲۱۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • ذخیره سازی
  ۱۲۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ ماشین حساب کاکو مدل lemo k1412

ماشین حساب کاکو مدل lemo k1412

مشخصات

 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری – نوری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ ماشین حساب کاسیو مدل FX-9860GIII

ماشین حساب کاسیو مدل FX-9860GIII

مشخصات

 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  ۴ باتری AAA
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۲۱ × ۸

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ ماشین حساب سیتزیو مدل DJ-2140TV

ماشین حساب سیتزیو مدل DJ-2140TV

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک‌رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ ماشین حساب شارپ مدل sharp cs-2130rp

ماشین حساب شارپ مدل sharp cs-2130rp

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باطری
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

مشخصات

 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  Ni-MH × ۴
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۶۵۰۰۰ رنگ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ماشین حساب سیتی زن مدل CT-1600 V

ماشین حساب سیتی زن مدل CT-1600 V

مشخصات

 • وزن
  ۱۸۵ گرم
 • منبع تغذیه
  باطری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۳۱

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ ماشین حساب کنکو مدل KK-1800

ماشین حساب کنکو مدل KK-1800

مشخصات

 • وزن
  ۱۷۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ ماشین حساب کاسیو مدل HR-8RC-BK

ماشین حساب کاسیو مدل HR-8RC-BK

مشخصات

 • وزن
  ۳۴۵ گرم
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ رقمی
 • سرعت چاپ
  ۲.۰ خط در ثانیه
 • رنگ چاپ
  مشکی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ ماشین حساب مهندسی شارپ مدل EL-531WH

ماشین حساب مهندسی شارپ مدل EL-531WH

مشخصات

 • وزن
  ۱۰۶ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری R6 AA – عمر ۱۷۰۰۰ ساعت
 • قابلیت‌های دستگاه
  قابلیت انجام محاسبات آماری
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ ماشین حساب کنکو مدل KK-105B-W

ماشین حساب کنکو مدل KK-105B-W

مشخصات

 • وزن
  ۵۰ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  یک عدد باطری سکه‌ای ۱.۵ولت AG10
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ ماشین حساب مدل CT-512 غیر اصل

ماشین حساب مدل CT-512 غیر اصل

مشخصات

 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باطری , نوری
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • ذخیره سازی
  دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ ماشین حساب کاسیو DJ-240 D

ماشین حساب کاسیو DJ-240 D

مشخصات

 • منبع تغذیه
  باتری
 • تعداد کاراکتر
  دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا ۱۴ کارکتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ ماشین حساب تگزاس اینسترومنتس مدل TI-Nspire

ماشین حساب تگزاس اینسترومنتس مدل TI-Nspire

مشخصات

 • وزن
  ۳۸۵.۵ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری قابل شارژ
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱۵
 • تعداد کاراکتر
 • ذخیره سازی
  ۶۴ مگابایت حافظه داخلی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ ماشین حساب کنکو مدل KK-402

ماشین حساب کنکو مدل KK-402

مشخصات

 • وزن
  ۴۰ گرم
 • منبع تغذیه
  یک عدد باتری قلمی
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ مشکی
 • تعداد کاراکتر
  ۸
 • ذخیره سازی
  دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ ماشین حساب دلی مدل ۱۵۸۹ کد ۱۲۸۸۸۱

ماشین حساب دلی مدل 1589 کد 128881

مشخصات

 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری و نور
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

مشخصات

 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  باتری
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با تعداد ۱۰+۲ کاراکتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ ماشین حساب شارپ ژاپنی مدل CS-2122D

ماشین حساب شارپ ژاپنی مدل CS-2122D

مشخصات

 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  برق شهری
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ رقمی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

مشخصات

 • وزن
  ۱۳۱ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  باتری
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با تعداد ۱۰+۲ کاراکتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ ماشین حساب کاسیو مدل FX-4500PA کد ۵۸۷۵۰

ماشین حساب کاسیو مدل FX-4500PA کد 58750

مشخصات

 • وزن
  ۵۰ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱ عدد
 • تعداد کاراکتر
  دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا ۱۰+۲ کارکتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-105B

ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-105B

مشخصات

 • وزن
  ۵۰ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  باتری
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-220D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-220D Plus

مشخصات

 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • قابلیت‌های دستگاه
  قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ عدد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ ماشین حساب دلی مدل W39218

ماشین حساب دلی مدل W39218

مشخصات

 • وزن
  ۳۳ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع کاغذ
  .
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۸ رقمی
 • ذخیره سازی
  ندارد
 • رنگ چاپ
  .

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

مشخصات

 • وزن
  ۲۹۵ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک‎رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ ماشین حساب کاسیو HR-100TM

ماشین حساب کاسیو HR-100TM

مشخصات

 • وزن
  ۴۵۳ گرم
 • منبع تغذیه
  عملکرد با چهار باتری قلمی سایز AA یا آداپتور AC
 • نوع کاغذ
  IR-40T
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با ۱۲ کاراکتر
 • سرعت چاپ
  چاپ با سرعت ۲ خط بر ثانیه
 • رنگ چاپ
  چاپ با دو رنگ مشکی و قرمز

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ ماشین حساب کاسیو FX-5800

ماشین حساب کاسیو FX-5800

مشخصات

 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • منبع تغذیه
  برق و باطری
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱ عدد
 • تعداد کاراکتر
  دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش ۴ خط و ۱۶ کاراکتر
 • ذخیره سازی
  دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ ماشین حساب مدل CT-2214C

ماشین حساب مدل CT-2214C

مشخصات

 • وزن
  ۲۹۴ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴ رقمی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ ماشین حساب کاسیو DS-120TV

ماشین حساب کاسیو DS-120TV

مشخصات

 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با تعداد ۱۲ کاراکتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

مشخصات

 • وزن
  ۲۶۰ گرم
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا ۱۲ کاراکتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ ماشین حساب کنکو مدل CT-500-10

ماشین حساب کنکو مدل CT-500-10

مشخصات

 • وزن
  ۱۷۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ ماشین حساب کاسیو مدل DS-120

ماشین حساب کاسیو مدل DS-120

مشخصات

 • وزن
  ۵۲۰ گرم
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک‌رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ ماشین حساب کاسیک مدل DJ-240D

ماشین حساب کاسیک مدل DJ-240D

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  یک عدد باطری قلمی و پنل خورشیدی
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • ذخیره سازی
  دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

مشخصات

 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴ عدد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ ماشین حساب کنکو مدل KK-8875

ماشین حساب کنکو مدل KK-8875

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • منبع تغذیه
  باطری قلمی
 • قابلیت‌های دستگاه
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-120D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-120D Plus

مشخصات

 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ عدد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید ماشین حساب در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه شمارش اسکناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا