ماشین‌های اداری

راهنمای خرید انواع ماشین حساب ساده، مهندسی و حسابداری ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید ماشین حساب باید به آن ها توجه کنید.

اگر نگاهی به جهان هستی بیاندازیم متوجه می‌شویم که جهان با یک نظم و حساب کتاب خاص مدیریت می‌شود. زندگی انسان‌ها نیز کاملا به ریاضیات وابسته است، شما هر شغل و حرفه‌ای که داشته باشید، ریاضیات در آن نقش مهمی ایفا می‌کند. در واقع هیچ شغلی را نمی‌توان یافت که علم ریاضی در آن دخیل نباشد. بدون شک یکی از بهترین اختراعاتی که زندگی بشر را متحول کرد ماشین حساب است. این وسیله به شما کمک می‌کند تا کار خود را با دقت بیشتر و بدون خطا انجام دهید. این وسیله برای رشته‌های مهندسی و حسابداری کاربرد بیشتری دارد، زیرا این رشته‌ها کارهای خود را قبل از اینکه انجام دهند نیاز به یک سری محاسبات دارند.

ماشین حساب از مغز انسان سریع‌تر عمل می‌کند، در واقع هر چند هم که ضریب هوشی شما بالا باشد باز هم نمی‌توانید با سرعت ماشین حساب محاسبات خود را انجام دهید. پس اگر خیلی مغز کل هم باشید در کارهای خود برای بالا بردن سرعت کار نیاز به یک ماشین حساب دارید. تنها ایرادی که به ماشین حساب وارد است، تنبل کردن مغز انسان می‌باشد. زیرا ماشین حساب قدرت فکر کردن و اندیشیدن را از انسان می‌گیرد. پس توصیه می‌شود محاسبات خیلی ساده و ابتدایی را با کمک ذهن خود انجام دهید تا مغز شما تنبل نشود و در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید. البته منظور ما این نیست که ماشین حساب یک ابزار زیان آور است، بلکه از هر وسیله‌ای باید درست استفاده کرد.

ماشین‌حساب چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

ماشین حساب یا به لاتین calculator وسیله‌ای که به وسیله آن می‌توان محاسبات عددی را به راحتی و با سرعت بالا انجام داد. نمونه ساده ماشین حساب قادر به محاسبه چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌باشد. البته مدل‌های پیشرفته‌تری هم وجود دارند که علاوه بر چهار عمل اصلی قادر به محاسبه کردن توابع مختلف ریاضی و رسم نمودار هستند. بنابراین این مدل را نمی‌توان یک ماشین حساب دانست بلکه تلفیقی از کامپیوتر و ماشین حساب می‌باشند. زیرا قدرت محاسبه بالایی دارند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید دستگاه تشخیص اصالت اسکناس

تاریخچه پیدایش ماشین‌حساب:

در واقع اولین نمونه ماشین حساب همان چرتکه‌های چوبی هستند که قدمت آن‌ها به ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یا دوران امپراتوری بابل برمی‌گردد. این وسیله قرن‌های گذشته در بازار کشورهای ایران و چین مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه هم این وسیله منسوخ نشده و از آن استفاده می‌شود. البته قبل از پیدایش چرتکه چوب خط وجود داشت که می‌توان آن را اولین ماشین‌حساب دنیا دانست. در سال ۱۶۱۷ یک ریاضی‌دان به نام نیپر به وسیله استخوان وسیله‌ای ساخت که به وسیله آن می‌توان عملیات ضرب و تقسیم را انجام داد. در سال‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی با اختراع ترانزیستور و کامپیوتر اولین نسل ماشین حساب‌های الکترونیکی ساخته شد.

انواع ماشین حساب:

 • ماشین حساب ساده: اولین و ساده‌ترین نمونه ماشین حساب که قادر به محاسبات سرانگشتی می‌باشد. اگر محاسبات شما محدود به انجام چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌شود. این مدل برای شما بهترین گزینه است. قیمت این مدل ماشین حساب نسبت به مدل‌های پیشرفته ارزان‌تر می‌باشد و اندازه کوچکتری دارند به این مدل ماشین حساب جیبی هم گفته می‌شود.
 • ماشین حساب حسابداری: در واقع همان ماشین‌ حساب‌های ساده هستند. اما در اندازه‌های بزرگتر و با دکمه‌های بزرگتر و خوش دست‌تر، کسانی که با این وسیله زیاد کار می‌کنند یا همان حسابدار‌ها نیاز به یک ماشین‌حساب دارند که دکمه‌های آن قابل تفکیک از یکدیگر باشد و با سرعت بیشتری محاسبات را انجام دهند. این مدل دارای باتری می‌باشند البته دارای سلول خورشیدی هم هستند یعنی جلوی نور خورشید و بدون باتری هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 • ماشین حساب مهندسی: پیشرفته‌ترین مدل ماشین حساب در جهان هستند که برای رشته‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل دارای حافظه برای ذخیره سازی فرمول‌ها و روابط ریاضی، فیزیک و شیمی هستند. یعنی دیگر نیاز به حفظ کردن روابط ندارید و آن‌ها را در حافظه ماشین حساب خود ذخیره می‌کنید. کار با این مدل نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد و قبل از استفاده باید دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید.
 • ماشین حساب مالی: نمونه‌ای از ماشین حساب قابل برنامه ریزی هستند. در این مدل می‌توان یک کد خاص برنامه نویسی را نوشت و به دستگاه داد. این دستگاه طبق الگوریتم کدهایی که از قبل برای آن نوشته‌اید محاسبات شما را انجام می‌دهد. این مدل از ماشین‌حساب‌های مهندسی پیچیده‌تر می‌باشند و معمولا دارای پرینتر می‌باشند تا به وسیله آن بتوانید محاسبات مربوط به کار خود را چاپ کرده و نگهداری کنید.

مزایای استفاده از ماشین حساب:

 1. برای کاهش سختی یک مسئله و بالابردن سرعت حل کردن آن دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.
 2. محاسبات اعشاری را با دست نمی‌توان به صورت دقیق محاسبه کرد و امکان خطا در آن وجود دارد. اما ماشین حساب تا چند عدد اعشار را کنار یک عدد می‌تواند به خوبی نمایش دهد.
 3. شما با استفاده از ماشین‌حساب می‌توانید یک مسئله ریاضی را چندین بار بدون خطا و با دقت بالا انجام دهید.
 4. این وسیله به دانش آموزان و دانشجویان کمک می‌کند که وقت آن‌ها برای حل مسائل کمتر گرفته شود و برای یادگیری تعداد بیشتری مسئله را حل کنند.

راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی:

اگر با حل معادلات پیچیده ریاضی سر و کار دارید و به دنبال جواب دقیق و سریع هستید باید ماشین حساب مهندسی را انتخاب کنید. این مدل قابلیت برنامه ریزی دارند. یعنی شما می‌توانید فرمول‌هایی را که زیاد با آن‌ها سرو کار دارید را در حافظه آن ذخیره کنید و در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. این ماشین حساب‌ها باید توانایی رسم انواع نمودار را داشته باشند و شما بتوانید بیشتر توابعی را که به آن‌ها نیاز دارید به وسیله آن رسم کنید.

راهنمای خرید ماشین حساب حسابداری:

رشته‌های حسابداری معمولا با امور مالی سرو کار دارند و نیاز به یک دستگاه دارند که محاسبات کاری آن‌ها را اختصاصی انجام دهد. بهترین نوع ماشین‌حساب‌های حسابداری، ماشین حساب مالی است. این مدل دقیقا یک کامپیوتر پیشرفته می‌باشد که شما می‌توانید با برنامه نویسی کدهای مخصوص محاسبات خود را درون آن‌ها نوشته و در کار خود از آن‌ها استفاده نمایید‌.

بهترین مارک ماشین حساب‌ در جهان:

اگر بخواهیم تنها یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک ماشین حساب در جهان معرفی کنیم بیشتر تبلیغ آن برند را کرده‌ایم تا معرفی بهترین مارک‌ها به همین علت برای اینکه حق سایر برند‌های معروف ضایع نشود به شما چند نمونه از بهترین مارک‌های ماشین حساب در جهان را معرفی می‌کنیم.

 • ماشین‌حساب کاسیو
 • ماشین‌حساب اینفینیتی
 • ماشین‌حساب سیتژن
 • ماشین‌حساب شارپ
 • ماشین‌حساب کاسیک
 • ماشین‌حساب کنکو
 • ماشین‌حساب سیتیزن

حتما بخوانید: راهنمای خرید هارد اکسترنال

نکات مهم و ضروری هنگام خرید ماشین حساب:

 1. قیمت ماشین‌حساب: همیشه قیمت است که مسیر انتخاب شما را مشخص می‌کند. قبل از انجام هر کاری شما باید میزان بودجه برای خرید ماشین‌حساب را مشخص کنید. با مشخص شدن میزان بودجه خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.
 2. نوع ماشین‌حساب: بسته به نوع استفاده شما ماشین حساب‌های متفاوتی تولید و روانه بازار شده‌اند. مدل‌های زیادی از ماشین‌حساب دیده می‌شود اما از رایج‌ترین مدل‌های آن می‌توان به نوع: ساده، مهندسی، حسابداری و مالی آن اشاره کرد که در قسمت ابتدایی مطلب تک تک آن‌ها به طور کامل توضیح داده شد. شما می‌توانید با توجه به نوع استفاده خود یکی از ان‌ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید.
 3. توان محاسباتی: شما با توجه به نوع محاسبات خود باید نوع ماشین‌حساب خود را انتخاب کنید. یعنی ماشین‌حساب مورد نظر شما باید توانایی محاسباتی را که از آن دارید را داشته باشد. حتی شما باید به آینده هم توجه داشته باشید، زیرا در ترم‌های بعدی ممکن است نیاز به یک سری محاسبات جدید درسی پیدا کنید که ماشین حساب فعلی توانایی انجام آن را نداشته باشد به همین دلیل قبل از خرید حتما با استاد راهنمای خود مشورت کنید.
 4. اندازه و وضوح صفحه: به اندازه صفحه ماشین‌حساب توجه داشته باشید اگر اندازه آن خیلی کوچک باشد هنگام خواندن اعداد با مشکل مواجه می‌شوید. همچنین باید صفحه آن به اندازه‌ای باشد که کل معادله و اعداد از درون آن به خوبی دیده شود. همچنین وضوح تصویر آن از اهمیت بالایی برخوردار است اگر صفحه نمایش آن تار باشد و اعداد به خوبی دیده نشود در مکان‌های پر نور مثل زیر نور خورشید با چالش جدی مواجه می‌شوید.
 5. جنس بدنه: جنس بدنه ماشین‌حساب از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ماشین‌حساب از روی میز و دست شما روی زمین سقوط کند. اگر جنس بدنه آن از کیفیت لازم برخوردار نباشد ممکن است با همان یک بار افتادن متلاشی شده و از بین بروید. بنابراین جنس بدنه آن باید از فلز یا پلاستیک مقاوم ساخته شده باشد تا بعد از افتادن به آن آسیب وارد نشود.
 6. حافظه ماشین‌حساب: بله اشتباه نکرده‌اید، ماشین حساب هم می‌تواند دارای حافظه باشد. با توجه به نوع دستگاه شما می‌توانید از حافظه آن استفاده‌های مختلفی داشته باشید. برای مثال خیلی از مدل‌ها تنها قادر به ذخیره سازی محاسبات انجام شده قبلی دارند. اما مدل‌های مهندسی حافظه آن‌ها به گونه‌ای است که شما می‌توانید فرمول‌ها و روابط خود را درون حافظه آن ذخیره کرده و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.
 7. برند ماشین‌حساب: بهتر است به سراغ برند‌های معروف و شناخته شده بروید. این محصولات معمولا کیفیت بالایی دارند و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده خرید یک برند معروف که امتحان خود را پس داده خیلی بهتر از تست کردن برند‌های ناشناخته است. برند‌‌های شناخته نشده در بیشتر موارد خوب از آب در نمی‌آیند و پول شما هدر خواهد رفت. پس به برند سازنده ماشین‌حساب توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 8. باتری ماشین‌حساب: توجه داشته باشید که باتری آن از کیفیت بالا برخوردار باشد و بعد از خراب شدن به راحتی بتوان آن را پیدا کرد. یک باتری خوب بسته به نوع استفاده شما حتی می‌تواند تا یک سال هم دوام بیاورد. برخی مدل‌ها دارای باتری قابل شارژ هستند. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که با چه وسیله‌ای شارژ می‌شوند و تا چه مدت می‌توان از شارژ ان‌ها استفاده کرد.
 9. قابلیت اتصال: برخی ماشین‌حساب‌ها قابلیت اتصال به پورت usb رایانه را دارند. این مدل معمولا قابلیت کد نویسی دارند و می‌توان برنامه دلخواه خود را برای آن نوشت. همچنین برخی از برنامه‌های آن را به صورت آنلاین یا از طریق وب سایت سازنده دریافت نمایید و ماشین حساب خود را از این طریق بروز رسانی نمایید.
 10. قابلیت رسم نمودار: رسم نمودار یکی از قابلیت‌های خاص یک ماشین حساب است که هر دستگاهی این قابلیت را ندارد. این قابلیت بیشتر در مدل‌های مهندسی دیده می‌شود. اگر به رسم نمودار برای محاسبات خود احتیاج دارید حتما باید ماشین‌حساب مورد نظر شما این قابلیت را داشته باشد.

روش نگهداری از ماشین حساب:

 • از قرار دادن ماشین‌حساب در مکان‌های خیس و رطوبت‌دار خودداری فرمائید زیرا ورود آب و رطوبت می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شود.
 • از قرار دادن ماشین‌حساب مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث اسیب به صفحه نمایش ماشین‌حساب و همچنین تغییر شکل دادن بدنه پلاستیکی آن شود.
 • مراقب باشید، ماشین‌حساب را در مکان‌هایی قرار ندهید که امکان افتادن آن زیاد است. زیرا در صورت افتادن احتمال از کار افتآدن کامل یا صفحه نمایش و یا خرابی دکمه‌های آن وجود دارد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید ماشین حساب مورد نظرتان را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برند‌های ماشین حساب جدید، ارزان، محبوب و پرفروش را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱.۱ × ۸۹ × ۲۰۶ میلی‌متر
 • رزولوشن صفحه نمایش
  ۵۲۸ × ۳۲۰
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۶۵۰۰۰ رنگ
 • منبع تغذیه
  Ni-MH × ۴
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • سایر توضیحات
  دارای چهار عدد باتری، دارای کابل USB، صفحه نمایش لمسی، دارای صفحه نمایش با اندازه ۴.۸ اینچ، قابلیت انجام کلیه محاسبات ریاضی، قابلیت محاسبه و نمایش الگوریتم، محاسبات دیفرانسیل، قابلیت رسم نمودار

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ ماشین حساب کاسیو DS-120TV

ماشین حساب کاسیو DS-120TV

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰.۹X184X186 میلی‌متر
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با تعداد ۱۲ کاراکتر
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • سایر توضیحات
  قابلیت جمع جبری، محاسبه مالیات

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ ماشین حساب سیتزیو مدل DJ-2140TV

ماشین حساب سیتزیو مدل DJ-2140TV

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۵x185x45 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک‌رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال
 • سایر توضیحات
  – نور و باطری – منبع تغذیه: ۳ عدد باتری سکه‌ای، ۱ عدد باطری قلمی و پنل خورشیدی- صفحه نمایشگر بزرگ- مناسب برای حسابداری- امکان محاسبه رادیکال- دارای دکمه دو صفر و سه صفر- دارای لامپ برای تست اسکناس- ذخیره عملیات محاسباتی در حافظه دستگاه- محاسبه درصد، هزینه و سود و زیان- تفکیک ارقام بصورت سه رقمی- قابلیت برگشت- قابلیت تعیین تعداد ارقام اعشاری- خاموشی خودکار

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ ماشین حساب کنکو مدل kk-568b کد ۰۰۱۱

ماشین حساب کنکو مدل kk-568b کد 0011

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰۰x60x10 میلی‌متر
 • وزن
  ۴۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ مشکی
 • تعداد کاراکتر
  ۸
 • منبع تغذیه
  باطری
 • نوع نمایشگر
  ۸ رقمی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ ماشین‌حساب کنکو مدل CT-8122-120

ماشین‌حساب کنکو مدل CT-8122-120

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰*۱۵۰*۲۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  دارای ۲ نمایشگر با ظرفیت ۱۲ کاراکتر
 • ذخیره سازی
  دارد
 • منبع تغذیه
  باتری نیم‌قلمی
 • نوع نمایشگر
  Natural Display
 • سایر توضیحات
  قابلیت باز‌بینی (Replay)به همراه دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-220D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-220D Plus

مشخصات

 • ویژگی های ماشین حساب
  قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ عدد
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  تک رنگ
 • سایر توضیحات
  کنترل محاسبات تا ۳۰۰ مرحلهنمایش عملیات در حال انجاممحاسبات سود و هزینهصفحه‌ی فلزینمایش اعداد در ۴ حالت مختلفدکمه‌های پلاستیکی مقاومصفحه‌نمایش بزرگمحاسبه‌ی مالیات و درصدمرور محاسبات با فشار یک دکمه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-120D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-120D Plus

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۴.۶ × ۱۴۴ × ۱۹۲ میلی‌متر
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ عدد
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  تک رنگ
 • سایر توضیحات
  محاسبه‌ی سود و هزینهکنترل محاسبات تا ۳۰۰ مرحلهنمایش اعداد در ۴ حالت مختلفدکمه‌های پلاستیکیصفحه‌نمایش بزرگنمایش عملیات در حال انجامکحاسبه‌ی درصد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ ماشین حساب سیتیژن مدل ct-9300w

ماشین حساب سیتیژن مدل ct-9300w

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۵x110x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۸ × ۱۴۶ × ۲۱۹ میلی‌متر
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴ عدد
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  تک رنگ
 • سایر توضیحات
  قابلیت کنترل مجددمحاسبه‌ی مالیاتصفحه‌نمایش بزرگکمه‌های پلاستیکینمایش اعداد در ۴ حالتکنترل محاسبات تا ۳۰۰ مرحلهروکش فلزی مقاوممحاسبات سود و هزینهنمایش عملیات در حال انجام

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ ماشین حساب کنکو مدل KK-8875-12

ماشین حساب کنکو مدل KK-8875-12

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۰x140x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۷۵ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • منبع تغذیه
  باتری
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال
 • سایر توضیحات
  دارای کلیدهای GT برای انجام عملیات جمع کلکلیدهای حافظه M برای انجام عملیات ریاضی ترکیبیکلید MU برای محاسبه نرخ سود حاشیه‌ایدارای استاندارد CE

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ ماشین حساب مدل CT-2214C

ماشین حساب مدل CT-2214C

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۲ × ۱۶۵ × ۱۹۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۲۹۴ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴ رقمی
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  یک خطی
 • سایر توضیحات
  دارای کلید بررسی و اصلاح ۱۱۲ مرحله‌ایدارای کلید دو صفر و سه صفردارای کلید MUدارای کلیدهای حافظهدارای کلید GTدارای لایه‌ی رویی فلزیمجهز به کلیدهای پلاستیکیمجهز به لامپ ماوراء بنفش برای تشخیص اصالت اسکناس

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ ماشین حساب کاسیو مدل DS-120

ماشین حساب کاسیو مدل DS-120

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۵x185x45 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۲۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک‌رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال
 • سایر توضیحات
  – انجام محاسبات درصد معمولی- کلیه قابلیت‌های افزایش و کاهش قیمت یک ماشین‌حساب برای ساده کردن محاسبات هزینه و سود- نور و باطری – یک صفر و دو صفر- حافظه مستقل- ایتم کانتر IT- محاسبات رادیکال- کلید جمع گراند توتال GT- جمع و تفریق جبری حسابداری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ ماشین حساب کاسیو FX-5800

ماشین حساب کاسیو FX-5800

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵.۱ × ۸۱.۵ × ۱۶۳ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱ عدد
 • تعداد کاراکتر
  دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش ۴ خط و ۱۶ کاراکتر
 • ذخیره سازی
  دارد
 • منبع تغذیه
  برق و باطری
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  Natural Display
 • سایر توضیحات
  دارای ۶۶۴ تابع، نمایشگر چهار خطی ماتریسی، ۲۸۵۰۰ بایت حافظه، محاسبه ماتریس ، دارای قابلیت محاسبه دیفرانسیل و انتگرال معین و بردار، قابلیت حل معادلات، دارای ۴۰ ثابت علمی از پیش تعرف شده، دارای قابلیت حل دستگاه ۵ معادله ۵ مجهول، قابلیت مشتق گیری، کیس با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه، قابلیت تعریف کردن توابع دلخواه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ ماشین حساب سیتژن مدل CT-140C

ماشین حساب سیتژن مدل CT-140C

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹۸ × ۱۵۰ × ۴۶ میلی‌متر
 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • ذخیره سازی
  دارد
 • منبع تغذیه
  یک عدد باطری سکه‌ای ۱.۵ولت به همراه پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  تک خطی
 • سایر توضیحات
  دارای دکمه نمایش خودکار مراحل محاسبه (AUTO REPLAY)دارای کلید GTدارای کلید دو و سه صفردارای صفحه کلید بزرگ و روان دارای صفحه نمایش بزرگ و شفافقابلیت روشن شدن بدون باطریامکان محاسبه درصد و رادیکال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ ماشین حساب جوینوس مدل JS-705

ماشین حساب جوینوس مدل JS-705

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۰x120x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • منبع تغذیه
  نور و باتری
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ ماشین حساب کاسیو مدل FX-9860GIII

ماشین حساب کاسیو مدل FX-9860GIII

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۴×۹۱.۵×۲۱.۲ میلی‌متر
 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۲۱ × ۸
 • منبع تغذیه
  ۴ باتری AAA
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  LCD با نور پس زمینه
 • سایر توضیحات
  – توابع REF/RREF- انتخاب عدد صحیح تصادفی- تبدیل واحدها- انواع جدید رگرسیون- ۹ تابع احتمال- نمودارهای ستونی و دایره‌ای- اتصال مستقیم به پروژکتورهای کاسیو- انتقال داده‎‌ها به ماشین‌حساب دیگر و رایانه- اتصال USB برای به اشتراک گذاری فایل- توابع را نمودار کرده و جداول مقدار ایجاد می کند – معادلات مخروطی مجتمع- حل معادلات با توابع انتگرال ، دیفرانسیل و احتمال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۵x175x18 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۶۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش تا ۱۲ کاراکتر
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال
 • سایر توضیحات
  کلیدهای پلاستیکی با عمر طولانی، دارای پایه قابل تنظیم، دارای دو حافظه برای ذخیره

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۵.۵ × ۷۷ × ۱۱.۱ میلی‌متر
 • وزن
  ۹۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  قابلیت انجام محاسبات آماری
 • رزولوشن صفحه نمایش
  ۱۹۲ × ۶۲ پیکسل
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰.۲
 • منبع تغذیه
  باتری LR44 و پنل خورشیدی
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  FULL DOT
 • سایر توضیحات
  ۵۵۲ تابعنمایش Natural V.P.A.M. همانند کتب درسی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ ماشین حساب سیتزیو مدل DR-2130TW

ماشین حساب سیتزیو مدل DR-2130TW

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۵۰X185X185 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ ماشین حساب دلی مدل ۱۵۸۹ touch

ماشین حساب دلی مدل 1589 touch

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹۰x70x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ رقمی
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  LCD
 • سایر توضیحات
  دارای کلیدهای حافظه MC، MR، M+، M- و MUدارای کلید GTدارای کلید دو صفر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ ماشین حساب سیتزیو مدل CT-2124H

ماشین حساب سیتزیو مدل CT-2124H

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۵x180x60 میلی‌متر
 • وزن
  ۳۲۵ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  تک خطی
 • سایر توضیحات
  – دارای کلیدهای حافظه M+ ،M- ،MRC- دارای کلید دو صفر و سه صفر- مجهز به کلید جمع کل (GT)- دارای کلید Auto Replay برای مرور محاسبات به صورت خودکار- قابلیت بررسی ورودی ها تا ۱۱۲ مرحله (Check )- دارای کلید correct جهت تصحیح عدد اشتباه وارد شده – کلید برای تعیین تعداد اعشار- دارای نمایشگر بزرگ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ ماشین حساب مهندسی شارپ مدل EL-531WH

ماشین حساب مهندسی شارپ مدل EL-531WH

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸.۲ × ۱۵۴.۵ × ۷۹.۶ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۶ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  قابلیت انجام محاسبات آماری
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • منبع تغذیه
  باتری R6 AA – عمر ۱۷۰۰۰ ساعت
 • نوع نمایشگر
  ۱ × ۱۲ – ۲ + ۱۰
 • سایر توضیحات
  حافظه: ۹۲۷۲ تابعنمایشگر FSEتصحیح رقم آخربازیابی آخرین پاسخاعداد تصادفیمحاسبه‌ی اعشارمحاسبه‌ی زنجیره‌ای

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ ماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SD

ماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SD

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱.۲ × ۹۱.۵ × ۱۸۴ میلی‌متر
 • وزن
  ۲۲۵ گرم
 • رزولوشن صفحه نمایش
  ۱۲۸ × ۶۴ پیکسل
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۲۱ × ۸ خط
 • منبع تغذیه
  باتری
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  ماتریس نقطه‌ای با نور پس‌زمینه
 • سایر توضیحات
  اسلات کارت حافظه‌ی SD برای انتقال داده‌هانمایش V.P.A.Mحالت EQUAتوابع احتمالانتخاب تصادفی عدد صحیحتبدیل واحدهانمودارهای ستونی و دایره‌ای

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ ماشین حساب کنکو مدل KK-8898

ماشین حساب کنکو مدل KK-8898

مشخصات

 • ابعاد
  ۸۶*۵۴*۳ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۳.۵ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۸
 • منبع تغذیه
  نوری
 • نوع نمایشگر
  دیجیتال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ ماشین حساب کاسیو مدل AX-120ST

ماشین حساب کاسیو مدل AX-120ST

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۶.۱X107X178.5 میلی‌متر
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با قابلیت نمایش ۱۲ کاراکتر
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری
 • نوع نمایشگر
  نمایشگر قابل چرخش
 • سایر توضیحات
  دارای قاب فلزی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ ماشین حساب مدل CT-300

ماشین حساب مدل CT-300

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰×۷۵×۱۲۵ میلی‌متر
 • وزن
  ۶۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰
 • ذخیره سازی
  دارد
 • منبع تغذیه
  ۱ عدد باتری AG13
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  تک سطری سون سگمنتی
 • سایر توضیحات
  دارای جلد مشکی پلاستیکی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ ماشین حساب شارپ مدل sharp cs-2130rp

ماشین حساب شارپ مدل sharp cs-2130rp

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۰x180x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • منبع تغذیه
  باطری
 • نوع نمایشگر
  جوهر الکترونیک
 • سایر توضیحات
  امکان بررسی و اصلاح با کلید‌های Check و Correctامکان مشاهده‌ی محاسبات انجام شده با کلید Auto Replayدارای پایه تاشودارای کلید GTدارای کلید MUدارای کلید های دوصفر و سه صفردارای کلیدهای MRC و M- و M+مناسب برای استفاده در فروشگاه هامناسب برای کاربرد اداری و خانگیمناسب برای محاسبه مالیات و محاسبات درصدی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲ × ۸۰ × ۱۶۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۳۱ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با تعداد ۱۰+۲ کاراکتر
 • منبع تغذیه
  باتری
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  Full Dot Display
 • سایر توضیحات
  دارای قابلیت محاسبه محاسبات معادلات به روش جدیددارای قابلیت Solveدارای قابلیت محاسبه اعداد صحیح تصادفیدارای قابلیت محاسبه معادلاتدارای قابلیت محاسبه دیفرانسیل انتگرالدارای محاسبه ماتریسدارای قابلیت محاسبه برداردارای قابلیت محاسبه اعداد مختلطدارای قابلیت محاسبه اعداد در مبنای مختلفبه همراه دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵۲*۸۰*۱۸ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۵ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • منبع تغذیه
  دو عدد باتری AG 13
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  ۲خطی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ ماشین حساب کنکو مدل CT-500-10

ماشین حساب کنکو مدل CT-500-10

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳۰x130x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۷۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰
 • منبع تغذیه
  باتری
 • نوع نمایشگر
  Lcd

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ ماشین حساب مدل CT-512

ماشین حساب مدل CT-512

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳۰×۱۳۰×۲۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • ذخیره سازی
  دارد
 • منبع تغذیه
  باطری , نوری
 • نوع نمایشگر
  ال سی دی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۲x80x20 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  نمایشگر با تعداد ۱۰+۲ کاراکتر
 • منبع تغذیه
  باتری
 • اقلام همراه
  کیس محافظ
 • نوع نمایشگر
  Dot Matrix
 • سایر توضیحات
  دارای قابلیت محاسبه عامل های اول، محاسبات کسری، محاسبات آماری، ویرایش داده های آماری بر پایه لیست، انحراف معیار، دارای ۹ حافظه عددی مستقل

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ ماشین حساب دلی مدل ۱۵۸۹

ماشین حساب دلی مدل 1589

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳ × ۱۶۰ × ۱۰۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۲ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ رقمی
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  LCD – ساده
 • سایر توضیحات
  دارای کلیدهای حافظه MC، MR، M+، M- و MUدارای کلید GTدارای کلید دو صفر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ ماشین حساب شارپ مدل EL-377W

ماشین حساب شارپ مدل EL-377W

مشخصات

 • ابعاد
  ۸۴x125x72 میلی‌متر
 • وزن
  ۶۲ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰ رقمی
 • منبع تغذیه
  پنل خورشیدی و باتری LR1130
 • نوع نمایشگر
  یک خطی
 • سایر توضیحات
  مجهز به صفحه نمایش اکریلیک با محافظ LCDدارای ویژگی Key Roll Overدارای کلیدهای Tax+ و Tax-دارای کلیدهای حافظه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ ماشین حساب کاکو مدل lemo k1412

ماشین حساب کاکو مدل lemo k1412

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۰*۱۰۰*۲۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  ۱
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲
 • منبع تغذیه
  باتری – نوری
 • نوع نمایشگر
  LED

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ ماشین حساب شارپ ژاپنی مدل CS-2122D

ماشین حساب شارپ ژاپنی مدل CS-2122D

مشخصات

 • ابعاد
  ۷۴ × ۲۲۰ × ۲۱۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • تعداد کاراکتر
  ۱۲ رقمی
 • منبع تغذیه
  برق شهری
 • نوع نمایشگر
  یک خطی
 • سایر توضیحات
  دارای کلید Mark Upدارای کلید درصددارای کلیدهای حافظهامکان محاسبه‌ی تخفیف

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۷ ماشین حساب ایرانی پارس حساب مدل PR-8420LP

ماشین حساب ایرانی پارس حساب مدل PR-8420LP

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۲۰x230x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۶۵۵ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  دو رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • ذخیره سازی
  ۱۴۰ مرحله با امکان تصحیح
 • منبع تغذیه
  برق مستقیم
 • نوع کاغذ
  رول کاغذی ۷۹ میلی متری
 • سرعت چاپ
  حدود ۴/۳ خط در ثانیه
 • رنگ چاپ
  دو رنگ مشکی و قرمز
 • نوع نمایشگر
  لامپ تصویر بزرگ
 • سایر توضیحات
  – دوسری حافظه مستقل- چاپگر اپسون با چاپ خطی و سرعت بالا – شمارشگر تعداد روی کاغذ چاپگر و لامپ تصویر- کلید تک پاک کن- کلید دو و سه صفر- کلید جمع موقت، جمع و جمع کل- محاسبه مالیات- سیستم کامل اعشار- مغز (LSI) ژاپن- دارای فیور جهت حفاظت دستگاه در برابر نوسانات برق شهر- تعویض آسان فیوز دستگاه- عرض اندازه کاغذ ۵۸ میلی‌متر- کنتور مجزا با رنگ متفاوت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۸ ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۹۰x184x45 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۹۵ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر
  تک‎رنگ
 • تعداد کاراکتر
  ۱۴
 • منبع تغذیه
  باتری و پنل خورشیدی
 • نوع نمایشگر
  LCD تک خطی
 • سایر توضیحات
  دارای کلید دو صفر و سه صفرکلید برای تعیین نحوه گرد کردن اعدادکلید برای تعیین تعداد اعشارامکان مرور محاسبات تا ۱۱۲ مرحلهدارای کلید Auto Replay برای مرور محاسبات به صورت خودکاردارای کلید جمع کل (GT)دارای کلید حافظه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۹ ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-105B

ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-105B

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳۰*۸۰ میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • ویژگی های ماشین حساب
  خاموش شدن خودکار
 • تعداد کاراکتر
  ۱۰
 • منبع تغذیه
  باتری
 • اقلام همراه
  کیس محافظ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴۰ ماشین حساب کنکو مدل CT-8875

ماشین حساب کنکو مدل CT-8875

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۳۰x150x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۷۵ گرم
 • منبع تغذیه
  باطری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید ماشین حساب در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه شمارش اسکناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا