ماشین‌های اداری

راهنمای خرید انواع ماشین حساب ساده، مهندسی و حسابداری ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید ماشین حساب باید به آن ها توجه کنید.

اگر نگاهی به جهان هستی بیاندازیم متوجه می‌شویم که جهان با یک نظم و حساب کتاب خاص مدیریت می‌شود. زندگی انسان‌ها نیز کاملا به ریاضیات وابسته است، شما هر شغل و حرفه‌ای که داشته باشید، ریاضیات در آن نقش مهمی ایفا می‌کند. در واقع هیچ شغلی را نمی‌توان یافت که علم ریاضی در آن دخیل نباشد. بدون شک یکی از بهترین اختراعاتی که زندگی بشر را متحول کرد ماشین حساب است. این وسیله به شما کمک می‌کند تا کار خود را با دقت بیشتر و بدون خطا انجام دهید. این وسیله برای رشته‌های مهندسی و حسابداری کاربرد بیشتری دارد، زیرا این رشته‌ها کارهای خود را قبل از اینکه انجام دهند نیاز به یک سری محاسبات دارند.

ماشین حساب از مغز انسان سریع‌تر عمل می‌کند، در واقع هر چند هم که ضریب هوشی شما بالا باشد باز هم نمی‌توانید با سرعت ماشین حساب محاسبات خود را انجام دهید. پس اگر خیلی مغز کل هم باشید در کارهای خود برای بالا بردن سرعت کار نیاز به یک ماشین حساب دارید. تنها ایرادی که به ماشین حساب وارد است، تنبل کردن مغز انسان می‌باشد. زیرا ماشین حساب قدرت فکر کردن و اندیشیدن را از انسان می‌گیرد. پس توصیه می‌شود محاسبات خیلی ساده و ابتدایی را با کمک ذهن خود انجام دهید تا مغز شما تنبل نشود و در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید. البته منظور ما این نیست که ماشین حساب یک ابزار زیان آور است، بلکه از هر وسیله‌ای باید درست استفاده کرد.

ماشین‌حساب چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

ماشین حساب یا به لاتین calculator وسیله‌ای که به وسیله آن می‌توان محاسبات عددی را به راحتی و با سرعت بالا انجام داد. نمونه ساده ماشین حساب قادر به محاسبه چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌باشد. البته مدل‌های پیشرفته‌تری هم وجود دارند که علاوه بر چهار عمل اصلی قادر به محاسبه کردن توابع مختلف ریاضی و رسم نمودار هستند. بنابراین این مدل را نمی‌توان یک ماشین حساب دانست بلکه تلفیقی از کامپیوتر و ماشین حساب می‌باشند. زیرا قدرت محاسبه بالایی دارند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید دستگاه تشخیص اصالت اسکناس

تاریخچه پیدایش ماشین‌حساب:

در واقع اولین نمونه ماشین حساب همان چرتکه‌های چوبی هستند که قدمت آن‌ها به ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یا دوران امپراتوری بابل برمی‌گردد. این وسیله قرن‌های گذشته در بازار کشورهای ایران و چین مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه هم این وسیله منسوخ نشده و از آن استفاده می‌شود. البته قبل از پیدایش چرتکه چوب خط وجود داشت که می‌توان آن را اولین ماشین‌حساب دنیا دانست. در سال ۱۶۱۷ یک ریاضی‌دان به نام نیپر به وسیله استخوان وسیله‌ای ساخت که به وسیله آن می‌توان عملیات ضرب و تقسیم را انجام داد. در سال‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ میلادی با اختراع ترانزیستور و کامپیوتر اولین نسل ماشین حساب‌های الکترونیکی ساخته شد.

انواع ماشین حساب:

 • ماشین حساب ساده: اولین و ساده‌ترین نمونه ماشین حساب که قادر به محاسبات سرانگشتی می‌باشد. اگر محاسبات شما محدود به انجام چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌شود. این مدل برای شما بهترین گزینه است. قیمت این مدل ماشین حساب نسبت به مدل‌های پیشرفته ارزان‌تر می‌باشد و اندازه کوچکتری دارند به این مدل ماشین حساب جیبی هم گفته می‌شود.
 • ماشین حساب حسابداری: در واقع همان ماشین‌ حساب‌های ساده هستند. اما در اندازه‌های بزرگتر و با دکمه‌های بزرگتر و خوش دست‌تر، کسانی که با این وسیله زیاد کار می‌کنند یا همان حسابدار‌ها نیاز به یک ماشین‌حساب دارند که دکمه‌های آن قابل تفکیک از یکدیگر باشد و با سرعت بیشتری محاسبات را انجام دهند. این مدل دارای باتری می‌باشند البته دارای سلول خورشیدی هم هستند یعنی جلوی نور خورشید و بدون باتری هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 • ماشین حساب مهندسی: پیشرفته‌ترین مدل ماشین حساب در جهان هستند که برای رشته‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل دارای حافظه برای ذخیره سازی فرمول‌ها و روابط ریاضی، فیزیک و شیمی هستند. یعنی دیگر نیاز به حفظ کردن روابط ندارید و آن‌ها را در حافظه ماشین حساب خود ذخیره می‌کنید. کار با این مدل نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد و قبل از استفاده باید دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید.
 • ماشین حساب مالی: نمونه‌ای از ماشین حساب قابل برنامه ریزی هستند. در این مدل می‌توان یک کد خاص برنامه نویسی را نوشت و به دستگاه داد. این دستگاه طبق الگوریتم کدهایی که از قبل برای آن نوشته‌اید محاسبات شما را انجام می‌دهد. این مدل از ماشین‌حساب‌های مهندسی پیچیده‌تر می‌باشند و معمولا دارای پرینتر می‌باشند تا به وسیله آن بتوانید محاسبات مربوط به کار خود را چاپ کرده و نگهداری کنید.

مزایای استفاده از ماشین حساب:

 1. برای کاهش سختی یک مسئله و بالابردن سرعت حل کردن آن دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.
 2. محاسبات اعشاری را با دست نمی‌توان به صورت دقیق محاسبه کرد و امکان خطا در آن وجود دارد. اما ماشین حساب تا چند عدد اعشار را کنار یک عدد می‌تواند به خوبی نمایش دهد.
 3. شما با استفاده از ماشین‌حساب می‌توانید یک مسئله ریاضی را چندین بار بدون خطا و با دقت بالا انجام دهید.
 4. این وسیله به دانش آموزان و دانشجویان کمک می‌کند که وقت آن‌ها برای حل مسائل کمتر گرفته شود و برای یادگیری تعداد بیشتری مسئله را حل کنند.

راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی:

اگر با حل معادلات پیچیده ریاضی سر و کار دارید و به دنبال جواب دقیق و سریع هستید باید ماشین حساب مهندسی را انتخاب کنید. این مدل قابلیت برنامه ریزی دارند. یعنی شما می‌توانید فرمول‌هایی را که زیاد با آن‌ها سرو کار دارید را در حافظه آن ذخیره کنید و در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. این ماشین حساب‌ها باید توانایی رسم انواع نمودار را داشته باشند و شما بتوانید بیشتر توابعی را که به آن‌ها نیاز دارید به وسیله آن رسم کنید.

راهنمای خرید ماشین حساب حسابداری:

رشته‌های حسابداری معمولا با امور مالی سرو کار دارند و نیاز به یک دستگاه دارند که محاسبات کاری آن‌ها را اختصاصی انجام دهد. بهترین نوع ماشین‌حساب‌های حسابداری، ماشین حساب مالی است. این مدل دقیقا یک کامپیوتر پیشرفته می‌باشد که شما می‌توانید با برنامه نویسی کدهای مخصوص محاسبات خود را درون آن‌ها نوشته و در کار خود از آن‌ها استفاده نمایید‌.

بهترین مارک ماشین حساب‌ در جهان:

اگر بخواهیم تنها یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک ماشین حساب در جهان معرفی کنیم بیشتر تبلیغ آن برند را کرده‌ایم تا معرفی بهترین مارک‌ها به همین علت برای اینکه حق سایر برند‌های معروف ضایع نشود به شما چند نمونه از بهترین مارک‌های ماشین حساب در جهان را معرفی می‌کنیم.

 • ماشین‌حساب کاسیو
 • ماشین‌حساب اینفینیتی
 • ماشین‌حساب سیتژن
 • ماشین‌حساب شارپ
 • ماشین‌حساب کاسیک
 • ماشین‌حساب کنکو
 • ماشین‌حساب سیتیزن

حتما بخوانید: راهنمای خرید هارد اکسترنال

نکات مهم و ضروری هنگام خرید ماشین حساب:

 1. قیمت ماشین‌حساب: همیشه قیمت است که مسیر انتخاب شما را مشخص می‌کند. قبل از انجام هر کاری شما باید میزان بودجه برای خرید ماشین‌حساب را مشخص کنید. با مشخص شدن میزان بودجه خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.
 2. نوع ماشین‌حساب: بسته به نوع استفاده شما ماشین حساب‌های متفاوتی تولید و روانه بازار شده‌اند. مدل‌های زیادی از ماشین‌حساب دیده می‌شود اما از رایج‌ترین مدل‌های آن می‌توان به نوع: ساده، مهندسی، حسابداری و مالی آن اشاره کرد که در قسمت ابتدایی مطلب تک تک آن‌ها به طور کامل توضیح داده شد. شما می‌توانید با توجه به نوع استفاده خود یکی از ان‌ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید.
 3. توان محاسباتی: شما با توجه به نوع محاسبات خود باید نوع ماشین‌حساب خود را انتخاب کنید. یعنی ماشین‌حساب مورد نظر شما باید توانایی محاسباتی را که از آن دارید را داشته باشد. حتی شما باید به آینده هم توجه داشته باشید، زیرا در ترم‌های بعدی ممکن است نیاز به یک سری محاسبات جدید درسی پیدا کنید که ماشین حساب فعلی توانایی انجام آن را نداشته باشد به همین دلیل قبل از خرید حتما با استاد راهنمای خود مشورت کنید.
 4. اندازه و وضوح صفحه: به اندازه صفحه ماشین‌حساب توجه داشته باشید اگر اندازه آن خیلی کوچک باشد هنگام خواندن اعداد با مشکل مواجه می‌شوید. همچنین باید صفحه آن به اندازه‌ای باشد که کل معادله و اعداد از درون آن به خوبی دیده شود. همچنین وضوح تصویر آن از اهمیت بالایی برخوردار است اگر صفحه نمایش آن تار باشد و اعداد به خوبی دیده نشود در مکان‌های پر نور مثل زیر نور خورشید با چالش جدی مواجه می‌شوید.
 5. جنس بدنه: جنس بدنه ماشین‌حساب از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ماشین‌حساب از روی میز و دست شما روی زمین سقوط کند. اگر جنس بدنه آن از کیفیت لازم برخوردار نباشد ممکن است با همان یک بار افتادن متلاشی شده و از بین بروید. بنابراین جنس بدنه آن باید از فلز یا پلاستیک مقاوم ساخته شده باشد تا بعد از افتادن به آن آسیب وارد نشود.
 6. حافظه ماشین‌حساب: بله اشتباه نکرده‌اید، ماشین حساب هم می‌تواند دارای حافظه باشد. با توجه به نوع دستگاه شما می‌توانید از حافظه آن استفاده‌های مختلفی داشته باشید. برای مثال خیلی از مدل‌ها تنها قادر به ذخیره سازی محاسبات انجام شده قبلی دارند. اما مدل‌های مهندسی حافظه آن‌ها به گونه‌ای است که شما می‌توانید فرمول‌ها و روابط خود را درون حافظه آن ذخیره کرده و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.
 7. برند ماشین‌حساب: بهتر است به سراغ برند‌های معروف و شناخته شده بروید. این محصولات معمولا کیفیت بالایی دارند و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده خرید یک برند معروف که امتحان خود را پس داده خیلی بهتر از تست کردن برند‌های ناشناخته است. برند‌‌های شناخته نشده در بیشتر موارد خوب از آب در نمی‌آیند و پول شما هدر خواهد رفت. پس به برند سازنده ماشین‌حساب توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 8. باتری ماشین‌حساب: توجه داشته باشید که باتری آن از کیفیت بالا برخوردار باشد و بعد از خراب شدن به راحتی بتوان آن را پیدا کرد. یک باتری خوب بسته به نوع استفاده شما حتی می‌تواند تا یک سال هم دوام بیاورد. برخی مدل‌ها دارای باتری قابل شارژ هستند. بنابراین باید به این نکته توجه کنید که با چه وسیله‌ای شارژ می‌شوند و تا چه مدت می‌توان از شارژ ان‌ها استفاده کرد.
 9. قابلیت اتصال: برخی ماشین‌حساب‌ها قابلیت اتصال به پورت usb رایانه را دارند. این مدل معمولا قابلیت کد نویسی دارند و می‌توان برنامه دلخواه خود را برای آن نوشت. همچنین برخی از برنامه‌های آن را به صورت آنلاین یا از طریق وب سایت سازنده دریافت نمایید و ماشین حساب خود را از این طریق بروز رسانی نمایید.
 10. قابلیت رسم نمودار: رسم نمودار یکی از قابلیت‌های خاص یک ماشین حساب است که هر دستگاهی این قابلیت را ندارد. این قابلیت بیشتر در مدل‌های مهندسی دیده می‌شود. اگر به رسم نمودار برای محاسبات خود احتیاج دارید حتما باید ماشین‌حساب مورد نظر شما این قابلیت را داشته باشد.

روش نگهداری از ماشین حساب:

 • از قرار دادن ماشین‌حساب در مکان‌های خیس و رطوبت‌دار خودداری فرمائید زیرا ورود آب و رطوبت می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شود.
 • از قرار دادن ماشین‌حساب مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث اسیب به صفحه نمایش ماشین‌حساب و همچنین تغییر شکل دادن بدنه پلاستیکی آن شود.
 • مراقب باشید، ماشین‌حساب را در مکان‌هایی قرار ندهید که امکان افتادن آن زیاد است. زیرا در صورت افتادن احتمال از کار افتآدن کامل یا صفحه نمایش و یا خرابی دکمه‌های آن وجود دارد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید ماشین حساب مورد نظرتان را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برند‌های ماشین حساب جدید، ارزان، محبوب و پرفروش را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ ماشین حساب سیتزیو مدل DJ-2140TV

ماشین حساب سیتزیو مدل DJ-2140TV

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۸۵x185x45 میلی متر
 • وزن
  ۲۸۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

ماشین حساب کاسیو FX-991 ES PLUS

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۲ × ۸۰ × ۱۶۰ میلی متر
 • وزن
  ۱۳۱ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ ماشین حساب کاسیو مدل DS-120

ماشین حساب کاسیو مدل DS-120

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۸۵x185x45 میلی متر
 • وزن
  ۵۲۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-220D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-220D Plus

مشخصات فیزیکی

 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ ماشین حساب کنکو مدل CT-500-10

ماشین حساب کنکو مدل CT-500-10

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۳۰x130x20 میلی متر
 • وزن
  ۱۷۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

ماشین حساب کاسیک مدل DJ-2140TV-XL

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۹۰x184x45 میلی متر
 • وزن
  ۲۹۵ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۳۸ × ۱۴۶ × ۲۱۹ میلی متر
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-120D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-120D Plus

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۳۴.۶ × ۱۴۴ × ۱۹۲ میلی متر
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ ماشین حساب شارپ مدل EL-2135

ماشین حساب شارپ مدل EL-2135

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۶.۲۰.۵ میلی متر
 • وزن
  ۳۵۷ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

ماشین حساب کاسیو مدل DJ-240D Plus

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۲۱۹x38x146 میلی متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ ماشین حساب سیتی زن مدل CT-1600 V

ماشین حساب سیتی زن مدل CT-1600 V

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۵۰x30x190 میلی متر
 • وزن
  ۱۸۵ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ ماشین حساب کاسیو FX-5800

ماشین حساب کاسیو FX-5800

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۵.۱ × ۸۱.۵ × ۱۶۳ میلی متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ ماشین حساب کنکو مدل KK-8875

ماشین حساب کنکو مدل KK-8875

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۲۱۹x146x38 میلی متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

ماشین حساب شارپ مدل CS-2130

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۸۵x175x18 میلی متر
 • وزن
  ۲۶۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ ماشین حساب مدل CT-512 غیر اصل

ماشین حساب مدل CT-512 غیر اصل

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۳۰×۱۳۰×۲۰ میلی متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ ماشین حساب شارپ مدل EL-377W

ماشین حساب شارپ مدل EL-377W

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۸۴x125x72 میلی متر
 • وزن
  ۶۲ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ ماشین حساب مدل CT-2214C

ماشین حساب مدل CT-2214C

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۴۲ × ۱۶۵ × ۱۹۰ میلی متر
 • وزن
  ۲۹۴ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۲۱.۱ × ۸۹ × ۲۰۶ میلی متر
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ ماشین حساب مدل A123

ماشین حساب مدل A123

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۷۰x50x20 میلی متر
 • وزن
  ۳۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۶۵.۵ × ۷۷ × ۱۱.۱ میلی متر
 • وزن
  ۹۰ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ ماشین حساب سیتژن مدل CT-200N

ماشین حساب سیتژن مدل CT-200N

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۹۶ × ۶۳ × ۱۰ میلی متر
 • وزن
  ۳۲ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ ماشین حساب کاسیک مدل DR-2130TW

ماشین حساب کاسیک مدل DR-2130TW

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۴۵x185x180 میلی متر
 • وزن
  ۳۱۵ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ ماشین حساب کاسیو مدل FX-4500PA کد ۵۸۷۵۰

ماشین حساب کاسیو مدل FX-4500PA کد 58750

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۴۰x100x10 میلی متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ ماشین حساب مهندسی اوسیو مدل OS-570ES

ماشین حساب مهندسی اوسیو مدل OS-570ES

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۶۰ × ۸۲ × ۱۵ میلی متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ ماشین حساب شارپ کد as-233-ki مدل CS-2130

ماشین حساب شارپ کد as-233-ki مدل CS-2130

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۸۰x170x180 میلی متر
 • وزن
  ۲۶۵ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ ماشین حساب کاسیو DJ-240 D

ماشین حساب کاسیو DJ-240 D

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۳۸x146x219 میلی متر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ ماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SD

ماشین حساب کاسیو مدل fx-9860G II SD

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۲۱.۲ × ۹۱.۵ × ۱۸۴ میلی متر
 • وزن
  ۲۲۵ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۶۲x80x20 میلی متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • کیس محافظ
  بله

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ ماشین حساب مدل CT-2130C

ماشین حساب مدل CT-2130C

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۸۰x185x42 میلی متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ ماشین حساب کاسیو مدل MS-20UC

ماشین حساب کاسیو مدل MS-20UC

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۲۰×۱۴۰×۲۰۰ میلی متر
 • وزن
  ۱۱۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ ماشین حساب کاسیو مدل FX-570 ES Plus

ماشین حساب کاسیو مدل FX-570 ES Plus

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۳.۸x80x162 میلی متر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ ماشین حساب شارپ ژاپنی مدل CS-2122D

ماشین حساب شارپ ژاپنی مدل CS-2122D

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۷۴ × ۲۲۰ × ۲۱۰ میلی متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ ماشین حساب شارپ مدل sharp cs-2130rp

ماشین حساب شارپ مدل sharp cs-2130rp

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۸۰x180x20 میلی متر
 • وزن
  ۳۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ ماشین حساب کاسیو DS-120TV

ماشین حساب کاسیو DS-120TV

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۴۰.۹X184X186 میلی متر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ ماشین حساب کاسیو HR-100TM

ماشین حساب کاسیو HR-100TM

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۶۷×۱۶۵.۵×۲۸۵ میلی متر
 • وزن
  ۴۵۳ گرم
 • کیس محافظ
  خیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ ماشین حساب تگزاس اینسترومنتس مدل TI-Nspire

ماشین حساب تگزاس اینسترومنتس مدل TI-Nspire

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  ۱۹۰.۵×۸۶.۸×۱۵.۷ میلی متر
 • وزن
  ۳۸۵.۵ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید ماشین حساب در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه شمارش اسکناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا