کامپیوتر و تجهیزات جانبیلپ تاپ

باتری لپ تاپ، راهنمای خرید باطری لپ‌تاپ دل، ایسوس، لنوو، اپل و msi ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید باتری لپ تاپ باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

مدت زمان ماندگاری باتری لپ تاپ به شرایط خاصی بستگی دارد. لپ‌تاپ‌هایی که مورد استفاده سنگین قرار می‌گیرند تقریباً هر سال به باتری‌های جدید نیاز دارند. برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که باتری ها قبل از نیاز به تعویض، دو سال یا بیشتر دوام می آورند. در نهایت، توانایی باتری لپ‌تاپ برای نگه‌داشتن شارژ به‌قدری کاهش می‌یابد که اصلاً نمی‌تواند لپ‌تاپ شما را تغذیه کند. لپ تاپ بدون باتری وجود ندارد. چیزی که لپ‌تاپ‌ما را به یک دستگاه کاملاً قابل حمل تبدیل می‌کند اندازه یا وزن آن نیست، بلکه باتری آن است. تمام باتری‌ها دارای طول عمر محدودی هستند. باتری‌هایی که در بیشتر لپ تاپ‌ها استفاده می‌شوند مبتنی بر فناوری Li-ion هستند و طول عمر آن‌ها تقریباً ۵۰۰ مرحله شارژ و یا گذشت ۲-۳ سال است. سلول‌ها تحت یک فرآیند پیری طبیعی قرار می‌گیرند، به این معنی که کارایی و ظرفیت آن‌ها با گذشت زمان کاهش می‌یابد. در نهایت مدت زمان باتری بسیار کم می‌شود و امکان استفاده از آن بدون اتصال منبع تغذیه وجود ندارد. به این ترتیب، لپ تاپ دیگر ویژگی‌ قابل حمل بودنی را که در وهله اول می‌خواستیم نشان نمی‌دهد.

در طول سال‌ها، انواع مختلفی از باتری لپ تاپ به وجود آمده است. در ابتدا برای ساخت لپ‌تاپ‌ها از باتری‌های AA به عنوان منبع انرژی استفاده می‌شد. زمانی که باتری‌های قابل شارژ مانند نیکل کادمیوم و بعداً هیدرید فلز نیکل وارد بازار شدند، این باتری‌ها به سرعت از مد افتادند. اینها پیشینیان خوبی برای فناوری فعلی بودند و نشان دهنده پیشرفت بزرگی نسبت به باتری‌های اسیدی بودند، اما مقداری داشتند. یکی از جدیدترین ویژگی های باتری لپ تاپ قابلیت شارژ سریع است. بسیاری از اوقات، شارژ لپ تاپ ساعت‌ها طول می‌کشد. گفته می‌شود این باتری‌های جدید می توانند تا ۸۰ درصد ظرفیت باتری را تنها در یک دقیقه شارژ کنند. البته، این باتری‌های شارژ سریع قیمت بیشتری دارند و ممکن است به اندازه باتری‌های سنتی دوام نیاورند، اما مزایا ممکن است بیشتر از ظرفیت کاهش یافته باشد، به‌ویژه برای کاربران تجاری که به طور روزانه به جا‌به‌جایی رایانه وابسته هستند.

در این راهنما، شما را با مراحل ضروری برای تعویض باتری لپ‌تاپ آشنا می‌کنیم. ما همه چیز را از ابزارهایی که نیاز دارید تا نحوه جدا کردن باتری قدیمی و نصب باتری جدید را پوشش خواهیم داد. بنابراین چه یک کاربر مبتدی یا یک کاربر با تجربه کامپیوتر باشید، می‌توانید باتری لپ‌تاپ خود را مانند یک حرفه‌ای تعویض کنید. تمام باتری‌های لپ تاپ باید در یک مقطع زمانی تعویض شوند. با گذشت زمان، مواد شیمیایی داخل باتری شروع به فرسودگی می‌کنند به این معنی که به تدریج عمر باتری شروع به کاهش بیشتر و بیشتر می‌کند. اما آیا می دانید در زمان نیاز به باتری جایگزین باید به چه نکاتی توجه کنید، پس با ما همراه باشید تا این نکات را به شما آموزش دهیم.

باتری لپ تاپ چیست و چه کاربردی دارد؟

باتری‌های لپ تاپ منبع تغذیه از راه دور برای انواع کامپیوتر قابل حمل یا لپ تاپ هستند. آنها هستند که لپ تاپ‌ها را قابل حمل و متحرک می‌کنند. اگرچه لپ‌تاپ‌ها را می‌توان بدون باتری استفاده کرد، اما این کار تقریباً راحت نیست و کارایی قابل‌ توجه خود را از دست می‌دهند. باتری‌های لپ‌تاپ در طول سال‌ها تکامل یافته‌اند تا بسیار کاربردی‌تر و بادوام‌تر از مدل‌های قبلی خود شوند. در بیشتر موارد، باتری‌های لپ‌تاپ مدرن، باتری‌های لیتیوم یونی هستند. آن‌ها نسبت قدرت به وزن خوبی دارند و از بسیاری از انواع باتری‌های قابل شارژ دیگر دوام بیشتری دارند. باتری‌های لپ تاپ ساخته شده از لیتیوم یون نیز هیچ اثر حافظه‌ای ندارند، به این معنی که برای شارژ کامل در دفعه بعد نیازی به شارژ کامل ندارند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید لپ‌تاپ msi

انواع باتری لپ تاپ:

در حال حاضر برای لپ تاپ سه نوع باتری وجود دارد که معمولاً روی مدل‌های جدید استفاده می شود: نیکل کادمیوم، نیکل متال هیدرید و لیتیوم یون.

 1. نیکل کادمیوم (Ni-Cd): باتری‌های نیکل کادمیوم (Ni-Cd) سالهاست که فناوری استاندارد بوده‌اند، اما امروزه قدیمی شده‌اند و در لپ‌تاپ‌های جدید دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنند. آن‌ها سنگین هستند و بسیار مستعد “اثر حافظه” هستند. هنگام شارژ مجدد باتری NiCd که به طور کامل دشارژ نشده است، شارژ قبلی را به یاد می‌آورد و دفعه بعد که از آن استفاده می‌کنید تا همانجا ادامه می‌یابد. اثر حافظه به دلیل کریستال شدن مواد باتری ایجاد می‌شود و می‌تواند به طور دائم طول عمر باتری شما را کاهش دهد، حتی آن را بی فایده کند. برای جلوگیری از آن، باید باتری را به طور کامل تخلیه کنید و سپس حداقل هر چند هفته یک بار آن را دوباره به طور کامل شارژ کنید. از آنجایی که این باتری حاوی کادمیوم است، یک ماده سمی، همیشه باید بازیافت شود یا به درستی دور ریخته شود.
 2. نیکل متال هیدرید (Ni-MH): باتری‌های نیکل متال هیدرید (Ni-MH) جایگزینی بدون کادمیوم برای NiCad هستند. آن‌ها کمتر از NiCd تحت تأثیر اثر حافظه قرار می‌گیرند، بنابراین نیاز به نگهداری و تهویه کمتری دارند. با این حال، آن‌ها در دمای بسیار بالا یا پایین اتاق مشکل دارند. حتی اگر از مواد کم خطرتر استفاده کنند، یعنی حاوی فلزات سنگین نیستند. هنوز نمی‌توان آن‌ها را به طور کامل بازیافت کرد. یکی دیگر از تفاوت های عمده بین NiCad و NiMH این است که باتری NiMH چگالی انرژی بالاتری نسبت به NiCad ارائه می دهد. به عبارت دیگر، ظرفیت یک NiMH تقریباً دو برابر ظرفیت همتای NiCad آن است. این برای شما به معنای افزایش زمان کارکرد باتری بدون حجم یا وزن اضافی است.
 3. یون لیتیوم (Li-ion): لیتیوم یون (Li-ion) استاندارد جدید برای برق قابل حمل است. باتری‌های لیتیوم یون انرژی مشابه NiMH را تولید می‌کنند، اما تقریباً ۲۰٪ -۳۵٪ وزن کمتری دارند. آن‌ها برخلاف همتایان NiMH و Ni-Cd خود به طور قابل توجهی از اثر حافظه رنج نمی برند. مواد آنها غیر خطرناک هستند. از آنجایی که لیتیوم به راحتی مشتعل می‌شود، نیاز به جابجایی خاصی دارند. متأسفانه، برنامه‌های بازیافت مصرف کننده کمی برای باتری‌های لیتیوم یونی در این مقطع زمانی ایجاد شده است.
 4. باتری‌های هوشمند: باتری‌های هوشمند واقعاً نوع متفاوتی از باتری نیستند، اما شایسته ذکر ویژه هستند. باتری‌های هوشمند دارای بردهای مدار داخلی با تراشه‌هایی هستند که به آنها اجازه می‌دهد با لپ‌تاپ ارتباط برقرار کنند و عملکرد باتری، ولتاژ خروجی و دما را نظارت کنند. باتری‌های هوشمند به‌دلیل افزایش بازدهی، عموماً ۱۵ درصد بیشتر کار می‌کنند و همچنین قابلیت‌های «سوخت سنج» بسیار دقیق‌تری را به رایانه می‌دهند تا تعیین کند که چقدر زمان کارکرد باتری قبل از شارژ بعدی مورد نیاز است.

آموزش نحوه تعویض باتری لپ تاپ:

من این راهنما را جمع آوری کرده‌ام تا به شما کمک کند تا بفهمید باتری لپ تاپ شما خراب است یا خیر و چگونه آن را تعویض کنید. تعویض باتری لپ تاپ خارجی نسبتاً ساده است، اما باتری داخلی بسته به مدل لپ تاپ ممکن است دشوار باشد. این کار معمولاً با برداشتن چند پیچ از پایین لپ‌تاپ و سپس باز کردن و جدا کردن بسته باتری قدیمی قبل از قرار دادن دیگری در جای آن انجام می‌شود.

توجه: باتری لپ تاپ را فقط با باتری سازگار تایید شده خریداری شده از نمایندگی مجاز تعویض کنید.

آیا می توانم باتری لپ تاپم را خودم تعویض کنم؟

بله، تا زمانی که ابزارهای صحیح را در اختیار داشته باشید و دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید، می توانید خودتان باتری لپ تاپ خود را تعویض کنید. برخی از اقدامات احتیاطی در مورد خارج کردن و تعویض باتری لپ تاپ شما وجود دارد. با سازنده چک کنید تا مطمئن شوید که گارانتی را باطل نمی کنید و همچنین نکاتی که ممکن است ارائه دهند.

توجه: برخی از تولیدکنندگان لپ‌تاپ مانند لنوو دارای یک تراشه محافظ هستند که با سیستم‌های لنوو احراز هویت می‌شود. این بدان معناست که اگر نیاز به خرید باتری جایگزین دارید، مطمئن شوید که سازگار و مجاز برای کار بر روی لپ تاپ لنوو شما است.

برای تعویض باتری لپ تاپ به چه ابزاری نیاز دارم؟

به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 1. جایگزینی برای مدل باتری لپ تاپ شما، می توانید یکی از آن‌ها را در فروشگاه کیمیک یا در یک فروشگاه کامپیوتر پیدا کنید.
 2. یک کیت تعمیر کامپیوتر یا لپ تاپ که شامل یک پیچ گوشتی سر فیلیپس و یک درایور Torx است. این کیت همچنین دارای ابزارهایی است که به شما در باز کردن لپ تاپ کمک می‌کند.

چگونه باتری لپ تاپ خود را تعویض کنم؟

برای تعویض باتری این هفت مرحله را دنبال کنید:

 • مرحله اول: یک باتری جایگزین برای مدل لپ تاپ خود خریداری کنید. این کار را می توان به صورت آنلاین یا در فروشگاه کامپیوتر یا لوازم الکترونیکی انجام داد. به عنوان مثال، لنوو یک نمودار مرجع باتری دارد که به شما در انتخاب یک مورد مناسب کمک می کند.
 • مرحله دوم: کیت ابزار شامل پیچ گوشتی سر فیلیپس، درایور Torx و اگر لپ تاپ شما باتری داخلی دارد، یک بند مچی ضد الکتریسیته ساکن را جمع آوری کنید.
 • مرحله سوم: لپ تاپ خود را خاموش کنید و سیم برق را از پشت دستگاه جدا کنید. هر سیم دیگری که به کامپیوتر متصل است از جمله کابل های USB یا اترنت را جدا کنید.
 • مرحله چهارم: لپ تاپ خود را روی یک سطح صاف قرار دهید و با استفاده از پیچ گوشتی سر فیلیپس یا کلید ستاره اگر Torx هستند، تمام پیچ‌ها را از پایین آن جدا کنید. ممکن است لازم باشد با راهنمای سازنده خود در مورد تعداد پیچ‌ها و محل قرارگیری آن‌ها مشورت کنید زیرا این می‌تواند در لپ تاپ‌های مختلف متفاوت باشد.
 • مرحله پنجم: لپ تاپ را با دقت باز کنید و نگاهی به محل قرارگیری باتری قدیمی بیندازید. در برخی از لپ‌تاپ‌ها، در قسمت پایین دستگاه قرار دارد. شما می‌توانید آن را شناسایی کنید زیرا بزرگ است و علامت باتری روی آن خواهد بود. معمولاً چند پیچ وجود دارد که آن را در جای خود محکم می‌کند، بعلاوه یک کابل اتصال یا قبل از اینکه بتوانید باتری را بردارید، باید آن ها را باز کنید.
 • مرحله ششم: با استفاده از پیچ گوشتی سر فیلیپس، پیچ‌هایی را که باتری را در جای خود نگه می دارند بردارید. همچنین اتصال کابل را رها کنید و مراقب باشید که پاره نشود.
 • مرحله هفتم: باتری قدیمی را با یک باتری جدید تعویض کنید و اتصال کابل را دوباره وصل کنید و پیچ هایی را که در طول مسیر برداشته شده اند، تعویض کنید. مطمئن شوید که آنها را بیش از حد سفت نکنید زیرا ممکن است از بین بروند.

آیا تعویض باتری لپ تاپ دشوار است؟

خیر، تعویض باتری داخلی لپ تاپ کار سختی نیست. بسته به لپ تاپ شما باید یک پیچ گوشتی سر فیلیپس و شاید یک درایور Torx داشته باشید. هنگام برداشتن قاب پشتی وقت بگذارید تا هیچ گیره داخلی شکسته نشود، اما کل فرآیند بسیار ساده است.

هر چند وقت یکبار باید باتری لپ تاپ را تعویض کنم؟

اینکه چند وقت یکبار نیاز به تعویض باتری دارید کاملاً به شما، لپ تاپ و نحوه استفاده از آن بستگی دارد، پاسخ برای هر کسی متفاوت خواهد بود. همان‌طور که در زیر نشان داده شده است، باتری لپ تاپ به طور متوسط بین ۲ تا ۴ سال دوام می‌آورد. به طور محافظه کارانه، یک باتری لپ تاپ بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ چرخه دشارژ و شارژ خواهد داشت. نشانه‌هایی که نشان می‌دهد باتری لپ‌تاپ شما از کار افتاده است، شارژ نشدن یا تخلیه سریع آن است.

هزینه تعویض باتری لپ تاپ چقدر است؟

یک باتری داخلی لپ تاپ جایگزین بین ۳۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت خواهد داشت یا به دلیل نوسان قیمت ارز. این با توجه به برند و قدرت خود باتری متفاوت است. به عنوان مثال: یک باتری ۵۱ واتی ارزان تر از باتری ۸۰ واتی خواهد بود. مطمئن شوید که باتری داخلی خود را با همان میزان توان تعویض می‌کنید.

توجه: برخی از تولیدکنندگان لپ‌تاپ مانند لنوو دارای یک تراشه محافظ هستند که با سیستم‌های لنوو احراز هویت می‌شود. این بدان معناست که اگر نیاز به خرید باتری جایگزین دارید، مطمئن شوید که سازگار و مجاز برای کار بر روی لپ تاپ لنوو شما است.

چگونه متوجه خرابی باتری لپ تاپ شویم؟

قبل از اینکه باتری را تعویض کنید، مطمئن شوید که واقعاً معیوب است و نه فقط کم می‌شود یا از مشکلات نرم‌افزاری رنج می‌برد. برای بررسی موارد زیر را بررسی کنید:

بررسی وضعیت باتری در ویندوز: دو گزینه برای مشاهده وضعیت باتری در ویندوز وجود دارد.

 1. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، می‌توانید وضعیت باتری را بررسی کنید. معمولا به نام Battery Check و در Command Prompt اجرا می‌شود. روی منوی استارت راست کلیک کنید، Windows PowerShell (Admin) را انتخاب کنید. در پنجره باز شده وارد کنید: powercfg /batteryreport با این کار گزارشی از جزئیات باتری لپ تاپ ایجاد می‌شود.
 2. ویندوز ۱۰ دارای یک حالت صرفه جویی در مصرف باتری به نام Battery Saver است. به‌طور پیش‌فرض، وقتی باتری به زیر ۲۰ درصد برسد، «بهینه‌سازی باتری» به‌طور خودکار روشن می‌شود. برخی از برنامه‌های پس‌زمینه و اعلان‌های فشاری در این حالت محدود خواهند بود. برای مشاهده یا تنظیم این قابلیت، به Settings > System > Battery Saver بروید. از صفحه صرفه جویی باتری، همچنین می‌توانید ببینید چه برنامه هایی بیشترین انرژی را مصرف می‌کنند. پیوند استفاده از باتری را پیدا کرده و انتخاب کنید. می‌توانید صفحه استفاده از باتری را برای نمایش بازه های زمانی انتخاب شده تنظیم کنید. به صورت اختیاری، می‌توانید برنامه مصرف انرژی خود را تنظیم کنید: کنترل پنل خود را باز کنید و به Hardware and Sound > Power Options بروید. در آنجا فهرستی از تمام برنامه‌های برق موجود را مشاهده می‌کنید و با کلیک بر روی «تغییر تنظیمات توان پیشرفته» گزینه‌های بیشتری برای تنظیم عمر باتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

وضعیت باتری در macOS را چگونه بررسی کنیم:

در macOS وضعیت باتری را با باز کردن منوی Apple > System Preferences > Energy Saver و سپس کلیک کردن روی “Battery” بررسی کنید. این به شما نشان می‌دهد که چقدر زمان باقی مانده تا لپ تاپ شما نیاز به شارژ مجدد داشته باشد و همچنین چند درصد از ظرفیت آن در حال حاضر است.

باتری لپ تاپ چقدر دوام می‌آورد؟

مدت زمانی که باتری لپ تاپ شما دوام می‌آورد به عوامل مختلفی مانند استفاده و مراقبت بستگی دارد. با این حال، به طور متوسط، یک باتری لپ تاپ می تواند بین دو تا چهار سال قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشد، دوام بیاورد. اگر به طور مکرر از رایانه خود استفاده می‌کنید، طول عمر آن کوتاه تر می شود زیرا اغلب شارژ آن تخلیه می‌شود.

چرا ظرفیت باتری لپ تاپ کاهش می‌یابد؟

با گذشت زمان، ظرفیت باتری با استفاده و شارژ مجدد کاهش می‌یابد. این سایش و پارگی طبیعی است و کار زیادی نمی‌توانید در مورد آن انجام دهید. با این حال، می توانید با پیروی از چند دستورالعمل ساده عمر باتری خود را افزایش دهید:

 • لپ تاپ خود را خنک نگه دارید: یک لپ تاپ داغ باتری خود را سریعتر از یک لپ تاپ خنک تمام می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که دستگاه خود را در مکانی با تهویه مناسب نگه می‌دارید و هرگز آن را هنگام شارژ شدن نمی‌پوشانید.
 • از قرار گرفتن در معرض گرمای بیش از حد خودداری کنید: از رایانه خود در محیط هایی که ممکن است بیش از حد گرم باشد، مانند اتومبیل یا نور مستقیم خورشید استفاده نکنید.
 • تا حد امکان از آداپتور برق استفاده نکنید: شارژ باتری لپ‌تاپ وقتی به پریز برق AC وصل می‌شود تمام نمی‌شود، اما اگر این کار را برای مدت طولانی در یک زمان انجام دهید، می‌تواند طول عمر باتری را کاهش دهد. سعی کنید تا حد امکان از یک منبع تغذیه خارجی استفاده کنید.
 • از تخلیه کامل پرهیز کنید: سعی کنید قبل از شارژ مجدد، اجازه ندهید باتری شما کاملاً تخلیه شود. این به حفظ طول عمر و ظرفیت آن در طول زمان کمک می کند. همیشه بین ۵۰ تا ۸۰ درصد شارژ نگه دارید.

چگونه می توانم باتری لپ تاپ خود را تست کنم؟

ابزار Battery Check را اجرا کنید و به گزارش خروجی آن نگاه کنید. به شما نشان می‌دهد که آیا باتری شما مشکلی دارد یا خیر. از طرف دیگر، یک ابزار تست باتری مانند BatteryInfoView یا CoconutBattery را برای macOS دانلود کنید تا اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت سلامت باتری خود دریافت کنید.

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ:

برای کالیبره و تنظیم مجدد باتری در ویندوز ۱۰ مراحل زیر را دنبال کنید:

با لپ تاپ تا زمانی کار کنید که “باتری کم” را نشان دهد تا باتری لیتیوم یون کاملاً تخلیه شود. سپس باتری را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید. این باعث بازنشانی برخی از پرچم‌هایی می‌شود که به خوانش‌های نادرست کمک می‌کنند. این فرآیند ممکن است گاهی اوقات مورد نیاز باشد، اما بر طول عمر باتری تأثیر می‌گذارد.

باتری لپ تاپ را چه چیزی بیشتر خالی می کند؟

چندین چیز وجود دارد که می تواند باتری لپ تاپ شما را خالی کند:

 • سطح روشنایی صفحه نمایش: هر چه صفحه نمایش شما روشن تر باشد، انرژی بیشتری مصرف خواهد کرد.
 • اتصالات وای فای و بلوتوث: اگر اینها روشن باشند، حتی اگر از آنها استفاده نکنید، میزان بیشتری باتری را مصرف می‌کنند. اما اگر به شبکه‌ای متصل هستید و می‌خواهید آنلاین بمانید، آن‌ها را روشن بگذارید.
 • استفاده از لپ تاپ: آیا مشغول بازی یا تماشای ویدیو هستید، این فعالیت ها نسبت به گشت و گذار در فیس بوک یا چک کردن ایمیل شما از قدرت بیشتری استفاده می‌کنند.
 • سلامت و طول عمر باتری: آیا باتری شما قدیمی است، اگر چنین باشد، ممکن است مانند گذشته شارژ خود را نگهداری نکند.

نحوه تعویض باتری لپ تاپ dell:

یک باتری جدید لپ تاپ Dell را می‌توانید در وب سایت Dell پیدا کنید. به وب‌سایت Dell.com/support بروید و لپ‌تاپ Dell خود را شناسایی کنید، سپس روی Download & Install SupportAssist کلیک کنید تا لپ‌تاپ Dell به طور خودکار شناسایی شود. دستورالعمل های روی صفحه را برای نصب Dell SupportAssist دنبال کنید. هنگامی که باتری مناسب لپ تاپ خود را پیدا کردید، ادامه دهید و آن را به Dell سفارش دهید.
یک باتری خارجی به راحتی جدا می شود و با باتری جدید جایگزین می شود. یک باتری داخلی از شما می خواهد که قاب پشتی و سپس باتری را بردارید. برای دستورالعمل های دقیق باید به دفترچه راهنمای پشتیبانی لپ تاپ خود نگاه کنید.

نحوه تعویض باتری لپ تاپ لنوو:

قبل از شروع هر ارتقاء، با فشار دادن F2 در هنگام بوت وارد UEFF یا BIOS شوید و سپس در تنظیمات پیکربندی، «Disable Built-In Battery» را انتخاب کنید. این کار باعث خاموش شدن لپ تاپ و غیرفعال شدن باتری می‌شود تا بتوانید با خیال راحت در داخل دستگاه کار کنید. پس از ارتقا، می‌توانید آداپتور تهویه مطبوع را دوباره وصل کنید و باتری دوباره فعال می‌شود.

باتری داخلی لنوو را تعویض کنید:

 • مطمئن شوید لپ تاپ لنوو خاموش است و آداپتور تهویه مطبوع را جدا کنید.
 • صفحه نمایش لپ تاپ را ببندید و لپ تاپ را برگردانید تا به پنل پشتی دسترسی پیدا کنید.
 • ۸-۱۰ پیچ سر فیلیپس را در امتداد محیط پانل پشتی باز کنید. برخی از مدل‌ها پیچ‌های کمتری دارند.
 • با احتیاط چفت هایی را که قاب پشتی را در جای خود نگه می‌دارند باز کنید و پانل پشتی را بردارید. فقط کافی است با استفاده از یک کارت بانکی یا ناخن مصنوعی، کاور را باز کنید، سپس آن را بیرون بیاورید.
 • باتری داخلی با پیچ و یک کابل اتصال نگه داشته می‌شود. این پیچ‌ها و کابل را بردارید.
 • باتری قدیمی را بردارید و باتری جدید را وارد کنید. کابل را دوباره وصل کنید و باتری را پیچ کنید.

روش صحیح شارژ لپ تاپ:

برای شارژ صحیح باتری لپ تاپ لیتیوم یونی:

 • لپ تاپ را خاموش کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ و باتری نسبتاً خنک یا در دمای اتاق هستند. باتری لپ تاپ داغ یا خیلی سرد را شارژ نکنید.
 • از آداپتور برق مناسب استفاده کنید و سعی نکنید باتری را سریع شارژ کنید، این کار عمر آن را کوتاه می‌کند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید کیف لپ تاپ

نکات مهم برای خرید باتری لپ تاپ:

سازگاری با لپ‌تاپ:

اولین نکته‌ای که هنگام خرید باطری لپ تاپ جدید باید به آن توجه کنید سازگاری با رایانه شما است. بیشتر آن‌ها برای کار با مدل‌های خاصی از رایانه ها ساخته شده اند و این اطلاعات در توضیحات محصول ذکر شده است. برای اطمینان از اینکه یکی با رایانه شما کار می کند، باید شماره مدل و ساخت لپ تاپ خود را بدانید. اگر این را نمی دانید یا مدارک لازم را ندارید، داخل محفظه باتری لپ تاپ خود را در حالی که خاموش و از برق جدا است بررسی کنید. همچنین می توانید شماره قطعه باتری را که روی بدنه آن قرار دارد، پیدا کنید.

مواد سازنده باتری:

همچنین باید موادی را که باتری از آن ساخته شده است در نظر بگیرید: نیکل کادمیوم (NiCad)، نیکل متال هیدرید (NiMH)، یون لیتیوم (LiON)، یا پلیمرهای یون لیتیوم (Li-Poly). باتری‌های NiCad تا حد زیادی منسوخ شده‌اند، زیرا بسیار سنگین هستند و دوام زیادی ندارند. باتری‌های NiMH بیشتر از NiCad ها عمر می کنند، اما به طور قابل توجهی کوتاه تر از LiON و Li-Polys هستند. آن‌ها همچنین وزن بیشتری دارند و دارای “اثر حافظه” هستند که باعث می شود توانایی شارژ مجدد کامل را از دست بدهند.
به طور کلی، باتری‌های LiON و Li-Poly بهترین انتخاب هستند، تا زمانی که با لپ‌تاپ شما سازگار باشند، زیرا سبک هستند، بیشتر از NiMH دوام می‌آورند و حدود یک سوم سبک‌تر هستند. آنها همچنین سریعتر شارژ می شوند و همچنین سازگار با محیط زیست هستند. صرف نظر از اینکه در نهایت کدام نوع باتری لپ‌تاپ را دریافت می‌کنید، باید مطمئن شوید که سلول‌ها به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که استانداردهای بین‌المللی ایمنی باتری لپ‌تاپ را مطابقت دهند، مانند مواردی که توسط Underwriters Laboratories (UL) تعیین شده است.

ظرفیت باتری لپ‌تاپ:

ظرفیت یا رتبه قدرت یکی دیگر از ملاحظات مهم است. این مقدار توانی است که باتری می تواند تولید کند و معمولاً بر حسب میلی آمپر (mAh) نوشته می شود. هرچه ظرفیت بیشتر باشد، باتری قبل از نیاز به شارژ مجدد بیشتر می تواند کار کند، بنابراین به دنبال بالاترین عدد میلی آمپر ساعت باشید. اکثر نمونه های جدید حداقل ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت رتبه بندی می‌شوند.

عمر مفید باتری:

مانند سایر محصولات تکنولوژیکی، باتری‌های لپ‌تاپ عمر مفید مشخصی دارند، مدت زمانی که انتظار می‌رود بهینه کار کنند. این معمولاً بر حسب چرخه نوشته می شود. یک چرخه شامل تمام شدن کامل باتری و سپس شارژ مجدد کامل آن است. اکثر آن‌ها می توانند بین ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ چرخه شارژ را پشت سر بگذارند و پس از رسیدن به حداکثر تعداد چرخه می توان از آنها استفاده کرد، اما ممکن است شارژ را نیز به خوبی نگه ندارند. برخی از رایانه‌ها دارای یک شمارنده چرخه داخلی هستند، اما نرم افزار شمارش چرخه رایگان نیز به صورت آنلاین برای دانلود در دسترس است.

نام تجاری در مقابل برند متفرقه:

همچنین ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید یک باتری لپ‌تاپ با نام تجاری را خریداری کنید، مانند باتری لپ‌تاپ شما، یا یک باتری جایگزین عمومی. بسیاری از شرکت‌های برند و شرکت‌هایی که باتری‌های ژنریک تولید می‌کنند، اجزای خود را از همان تولیدکنندگان دریافت می‌کنند، بنابراین ممکن است تفاوت زیادی ایجاد نکند، اما برخی از نسخه‌های نام تجاری استانداردهای ایمنی دقیق‌تری نسبت به نمونه‌های عمومی دارند. برخی از قطعات متفاوت و با کیفیت بالاتر استفاده می‌کنند. همچنین، برخی از نسخه‌های نام تجاری دارای ضمانت‌های بهتری نسبت به نسخه‌های عمومی هستند. با این حال، باتری‌های مارک دار نسبت به باتری‌های عمومی گران‌تر هستند، بنابراین اگر یک باطری لپ‌تاپ با نام تجاری را با یک باتری عمومی مقایسه کنید و متوجه شوید که تا حد زیادی شبیه هم می‌باشند، ممکن است بخواهید به سراغ باتری‌های عمومی بروید.

باتری جدید در مقابل بازسازی شده:

علاوه بر موضوع برندسازی، باید به این فکر کنید که آیا یک باتری لپ تاپ جدید می خواهید یا یک باتری بازسازی شده، اگرچه برخی از باتری‌های بازسازی‌شده بسیار خوب هستند و اغلب بسیار ارزان‌تر از نمونه‌های جدید می‌باشند، خرید بازسازی‌ شده کمی خطرناک است، زیرا واقعاً نمی‌دانید عمر باتری آن چقدر می‌باشد و ممکن است ناگهان خراب شود. همچنین، بسیاری از باتری‌های بازسازی‌شده دارای ضمانت‌های خیلی خوبی نیستند، بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که یک باتری جدید تهیه کنید، به خصوص اگر از لپ‌تاپ خود زیاد استفاده می‌کنید.

روش مراقبت و نگهداری از باتری لپ‌تاپ:

 • حتی اگر قاب باتری یکسان به نظر برسد، نمی‌توانید به فناوری باتری دیگری ارتقا دهید، مگر اینکه لپ‌تاپ شما از قبل از سوی سازنده پیکربندی شده باشد تا بیش از یک نوع باتری را بپذیرد، زیرا فرآیند شارژ مجدد برای هر یک از این سه نوع باتری متفاوت است.
 • باتری که برای مدت طولانی استفاده نمی‌شود به آرامی خود را تخلیه می‌کند. حتی با بهترین مراقبت، یک باتری پس از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار شارژ مجدد باید تعویض شود. اما هنوز توصیه نمی شود که لپ تاپ را بدون باتری در حالی که برق متناوب است راه اندازی کنید. باتری اغلب به عنوان یک خازن بزرگ برای محافظت در برابر پیک ولتاژ از پریز برق شما عمل می‌کند.
 • از آنجایی که سازندگان هر چند ماه یک بار شکل باتری‌های خود را تغییر می‌دهند، ممکن است در چند سال آینده برای پیدا کردن باتری جدید برای لپ تاپ خود با مشکل مواجه شوید. این فقط در صورتی نگران کننده است که چندین سال از یک لپ تاپ استفاده کنید. اگر شک دارید، اکنون یک باتری یدکی خریداری کنید قبل از اینکه موجودی آن تمام شود.

نکات مهم برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ:

هنگامی که باتری جدید خود را دریافت می‌کنید، به دنبال بهترین استفاده از آن هستید، درست است. ما برخی از نکات مهم خود را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم از عمر باتری خود حداکثر استفاده را ببرید و چگونه می‌توانید از هدر رفتن آن جلوگیری کنید.

 • لپ‌تاپ‌تان را ماه‌ها بدون استفاده، کاملاً شارژ یا کاملاً دشارژ نگذارید، باتری‌های قابل شارژ زمانی بهترین عملکرد را دارند که به طور منظم استفاده شوند.
 • همیشه از شارژری استفاده کنید که با باتری لپ‌تاپ شما سازگار باشد و با ولتاژهای مختلف به هم نخورد.
 • لپ تاپ خود را بیش از شارژ کامل باتری به برق وصل نگذارید، این می‌تواند به لپ تاپ و باتری لپ تاپ آسیب برساند.
 • اطمینان حاصل کنید که باتری یا شارژر شما در حین شارژ یا در زمان ذخیره سازی بیش از حد گرم نمی‌شود.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید باتری لپ تاپ مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه باتری لپ تاپ ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ باتری یوبی سل ۶ سلولیمدل ۵۰۱۰-۴۰۱۰ مناسب برای لپ تاپ دل

باتری یوبی سل 6 سلولیمدل 5010-4010 مناسب برای لپ تاپ دل

مشخصات

 • وزن
  ۲۷۰ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  -دارای یوبی سل ژاپن با توان نگهداری شارژ بالا-کیفیت و ماندگاری طولانی مدت-دارای نشان یوبی سل با بارکد اختصاصی کالا-دارای گارانتی ۶ ماه کالا(آسا)
 • سازگار با
  Dell Inspiron N5110 N 5010 N5030 N5040 N5050 N7010 N7110 N4010 N4110 M5030 M5010 M5110 N4010 N4010D N5010 N5050 N5010D N5030 N7010 N7110 M501
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱~۱۰.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۵۲۰۰~۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ باتری لپ تاپ ۶ سلولی دی بی ای ۵۰۱۰ مناسب برای لپ تاپ دل ۵۰۱۰/۴۱۱۰/۵۰۳۰/۵۰۴۰/۵۱۱۰/۴۰۱۰

باتری لپ تاپ 6 سلولی دی بی ای 5010 مناسب برای لپ تاپ دل 5010/4110/5030/5040/5110/4010

مشخصات

 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • نوع باتری
  شش سلولی
 • امکانات و قابلیت‌ها
  نصب آسان طول عمر بالا ۶ ماه گارانتی تعویض ۳ سال خدمات پس از فروش ۱۰۰ درصد سازگار با مدل های معرفی شده بیش از ۸۰۰ دور شارژ واقعی محافظت ولتاژ بالا به همراه راهنمای فارسی داخل جعبه
 • سازگار با
  Dell Inspiron 4010 Dell Inspiron 5030 Dell Inspiron 7010 Dell Inspiron 7110 Dell Inspiron 4110 Dell Inspiron 5040 DELL VOSTRO 3550 DELL VOSTRO 3450 Dell Inspiron 3010, 3030, 3110, 5110 Dell Inspiron N3010, N3030, N3110, N4010, N4110, N5010, N5030, N5040, N5110, N7010, N711 Dell Inspiron M3010, M3030, M3110, M4010, M4110, M5010, M5030, M5040, M5110, M7010, M7110 Dell Vostro 1440, 1450, 1540, 1550, 2520, 3750
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ باتری لپ تاپ ۸ سلولی گلدن نوت بوک دل A41-X550a مناسب برای لپ تاپ X550/X450/X552/K550/X452/F550/A450/K450

باتری لپ تاپ 8 سلولی گلدن نوت بوک دل A41-X550a مناسب برای لپ تاپ X550/X450/X552/K550/X452/F550/A450/K450

مشخصات

 • وزن
  ۲۰۵ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  نصب آسانطول عمر بالا۱۰۰ درصد سازگار با مدل های معرفی شدهبیش از ۸۰۰ دور شارژ واقعیمحافظت ولتاژ بالابه همراه راهنمای فارسی داخل جعبه
 • سازگار با
  ASUS X550ASUS X450ASUS X552ASUS K550ASUS X452ASUS F550ASUS A450ASUS K450ASUS P550 ASUS R510ASUS X450CASUS X550BASUS F550CCASUS R409CAASUS K450VCپارت نامبرهای:A41-X550A41-X550A0B110-002300000B110-00230100
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۴ ~ ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Asus
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ باتری لپ تاپ ۶ سلولی دی بی ای مدل CQ42 مناسب برای لپ تاپ اچ پی G62/G6/CQ62

باتری لپ تاپ 6 سلولی دی بی ای مدل CQ42 مناسب برای لپ تاپ اچ پی G62/G6/CQ62

مشخصات

 • وزن
  ۳۱۰ گرم
 • نوع باتری
  لیتیوم یونی
 • سازگار با
  HP Presario CQ42 HP Presario CQ56 HP Presario CQ62 HP G62 HP G72 HP Pavilion g6-1000 HP Pavilion dm4-1000 HP Pavilion dm4-2000 HP Pavilion dv6-4000 HP Pavilion dv6-6000 HP Pavilion dv6-3000 پارت نامبرهای: ۵۸۶۰۰۶-۳۲۱ ۵۸۶۰۰۶-۳۶۱ ۵۸۶۰۰۶-۷۶۱ ۵۸۶۰۰۷-۱۲۱ ۵۸۶۰۰۷-۱۴۱ ۵۸۶۰۰۷-۵۴۱ ۵۸۶۰۰۷-۸۵۱ ۵۸۶۰۲۸-۳۲۱ ۵۸۶۰۲۸-۳۴۱ ۵۸۸۱۷۸-۱۴۱ ۵۹۳۵۵۰-۰۰۱ ۵۹۳۵۵۳-۰۰۱ ۵۹۳۵۵۴-۰۰۱ ۵۹۳۵۶۲-۰۰۱ HSTNN-178C HSTNN-179C HSTNN-CB0W HSTNN-CB0X HSTNN-CBOW HSTNN-F01C HSTNN-F02C HSTNN-I78C HSTNN-I79C HSTNN-I81C HSTNN-I83C HSTNN-I84C HSTNN-IB0N HSTNN-IB0W HSTNN-IB0X HSTNN-IB1E HSTNN-OB0X HSTNN-OB0Y HSTNN-Q47C HSTNN-Q48C HSTNN-Q49C HSTNN-Q51C HSTNN-Q60C HSTNN-Q61C HSTNN-Q62C HSTNN-Q63C HSTNN-Q64C HSTNN-Q72C HSTNN-Q73C HSTNN-UB0W HSTNN-UB1G HSTNN-YB0W HSTNN-YB0X MU06 MU06047 MU06055 MU06062 MU09 MU09XL NBP6A174 NBP6A174B1 NBP6A175 NBP6A175B1 WD548AA WD549AA
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۷ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  HP
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل E1-571 مناسب برای لپ تاپ ایسر

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل E1-571 مناسب برای لپ تاپ ایسر

مشخصات

 • سازگار با
  AS10D31 AS10D41 AS10D51 47414740 Aspire 5733 5741 5742 5742G 5750G E1-571 TravelMate 5740 5742
 • ولتاژ باتری
  ۱۰.۸~۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰~۵۲۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Acer
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ باتری لپ تاپ ۹ سلولی مدل J1KND مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron 15 N5030/ 15R M5110 /N5010 /N5110

باتری لپ تاپ 9 سلولی مدل J1KND مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron 15 N5030/ 15R M5110 /N5010 /N5110

مشخصات

 • سازگار با
  Battery J1KND for Dell Vostro 3450 3550 3555 3750 1440 1540 Inspiron 15R N5010 Q15R N5110 17R N7010 N7110Dell Inspiron 15 N5030 15R M5110 N5010 N5110 17R N7010 N7110 Vostro 1440 3450 3550 3555 3750
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۶۶۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ باتری لپ تاپ ۴ سلولی مدل X550 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X550A / X550 / X550L

باتری لپ تاپ 4 سلولی مدل X550 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X550A / X550 / X550L

مشخصات

 • وزن
  ۲۵۰ گرم
 • سازگار با
  مناسب برای لپ تاپ ایسوس مدل X550A / X550
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Asus
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ باتری لپ تاپ ۶ سلولی جیمو مدل N5010-N5110 مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron

باتری لپ تاپ 6 سلولی جیمو مدل N5010-N5110 مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron

مشخصات

 • وزن
  ۳۲۳ گرم
 • نوع باتری
  لیتیومی
 • سازگار با
  N4010N5030N4010N5030N5050N3010N4110N4050N7110N5050VOSTRO 3450
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۷~۱۰.۸ ولت ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مناسب برای لپ تاپ ایسوس مدل N53

باتری لپ تاپ 6 سلولی مناسب برای لپ تاپ ایسوس مدل N53

مشخصات

 • وزن
  ۴۲۰ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  کیفیت سلولی A+,ماندگاری در ۵۰۰ سایکل واقعی,مصرف انرژی پایین و بازدهی مناسب از دیگر ویژگی های خوب باتری لپ تاپ ایسوس n53 می باشد.وزن باتری سبک و بخوبی می تواند شما را در سفر و مکان های عمومی همراهی کند.
 • سازگار با
  ASUS A32-M50 / A32-X64/ L062066 / L072051 / L0790C6 / Pro62 / Pro64 / M50 / M51 / M60 / M70 / N43 / N53 / X55 / X57 / X64 A32-M50/ A33-M50/
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Asus
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ باتری لپ تاپ ۶ سلولی جیمو مدل A32-K53 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X54

باتری لپ تاپ 6 سلولی جیمو مدل A32-K53 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X54

مشخصات

 • وزن
  ۳۳۰ گرم
 • نوع باتری
  لیتیومی
 • سازگار با
  Asus K54CAsus K53SVAsus K43SVAsus X54 Asus A43SAsus A53Sa32k53
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۷~۱۰.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Asus
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ باتری لپ تاپ ۴ سلولی گلدن نوت بوک جی ان مدل VGP-BPS35 مناسب برای لپ تاپ سونی Vaio 14E SVF142 SERIES/ 15E SVF15 Series

باتری لپ تاپ 4 سلولی گلدن نوت بوک جی ان مدل VGP-BPS35 مناسب برای لپ تاپ سونی Vaio 14E SVF142 SERIES/ 15E SVF15 Series

مشخصات

 • وزن
  ۲۰۵ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  نصب آسانطول عمر بالا۱۰۰ درصد سازگار با مدل های معرفی شدهبیش از ۸۰۰ دور شارژ واقعیمحافظت ولتاژ بالابه همراه راهنمای فارسی داخل جعبه۶ ماه گارانتی تعویض۳ سال خدمات پس از فروش
 • سازگار با
  Sony Vaio 14E Series Sony Vaio 15E Series Sony SVF1521A2E Sony SVF15217SC Sony SVF14215SC Sony SVF15218SC Sony SVF15216SC Sony SVF152A27T Sony SVF152A25T Sony SVF152A24T
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Sony
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل ۴۷۴۱-۵۷۴۱-۵۷۴۲_E1-571 مناسب برای لپ تاپ ایسر Aspire

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل 4741-5741-5742_E1-571 مناسب برای لپ تاپ ایسر Aspire

مشخصات

 • وزن
  ۲۸۷ گرم
 • نوع باتری
  لیتیومی
 • سازگار با
  ACER ASPIRE V3-731-4849ACER ASPIRE 5749ACER ASPIRE 4741GACER ASPIRE 4551ACER ASPIRE 4349ACER ASPIRE 4350ACER ASPIRE 4741ACER ASPIRE E1-571ACER ASPIRE 5741-332G25MNACER ASPIRE 4560ACER ASPIRE 4551GACER ASPIRE D730ACER ASPIRE 5742ACER ASPIRE 5741ACER ASPIRE V3-7710GACER ASPIRE 4551-5615ACER ASPIRE 4253GACER ASPIRE E440
 • ولتاژ باتری
  ۴۵ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Acer
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ باتری لپ تاپ ۴ سلولی دی بی ای مدل X550 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X550/X450

باتری لپ تاپ 4 سلولی دی بی ای مدل X550 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X550/X450

مشخصات

 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • نوع باتری
  لیتیوم یونی
 • سازگار با
  ASUS P550-ASUS R510-ASUS X550-ASUS X450C-ASUS X550B-ASUS K550-ASUS F550CC-ASUS R409CA-ASUS K450VC
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۴ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۲۲۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Asus
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل T440P مناسب برای لپ تاپ Lenovo Thinkpad T440P

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل T440P مناسب برای لپ تاپ Lenovo Thinkpad T440P

مشخصات

 • سازگار با
  Lenovo Thinkpad L440 20A SeriesLenovo Thinkpad T440PLenovo Thinkpad L440 20AS0066Lenovo Thinkpad L440 20A S0003US
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Lenovo
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ باتری لپ تاپ ۶ سلولی جیمو مدل J1KND مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron 5110/5010

 باتری لپ تاپ 6 سلولی جیمو مدل J1KND مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron 5110/5010

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • سازگار با
  DELL INSPIRON 17RDELL INSPIRON N7010DDELL INSPIRON M7110DELL INSPIRON 14R M4110DELL INSPIRON 15R N5010DELL INSPIRON 13R N3010DELL INSPIRON 5010DELL INSPIRON N3010D-268DELL INSPIRON 15R-N5010DELL INSPIRON 5110DELL INSPIRON 4010
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ باتری لپ تاپ جیمو مدل J1KND مناسب برای لپ تاپ دل ۴۰۱۰ / Inspiron 5110 / 5010

باتری لپ تاپ جیمو مدل J1KND مناسب برای لپ تاپ دل 4010 / Inspiron 5110 / 5010

مشخصات

 • سازگار با
  DELL INSPIRON 17R DELL INSPIRON N7010D DELL INSPIRON M7110 DELL INSPIRON 14R M4110 DELL INSPIRON 15R N5010 DELL INSPIRON 13R N3010 DELL INSPIRON 5010 DELL INSPIRON N3010D-268 DELL INSPIRON 15R-N5010 DELL INSPIRON 5110 DELL INSPIRON 4010
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل N5010-N5110 مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل N5010-N5110 مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۶ گرم
 • نوع باتری
  لیتیومی
 • سازگار با
  Dell Inspiron N5050 Dell Inspiron N7110Dell Inspiron N4050Dell Inspiron N4110Dell Inspiron N4110Dell Inspiron N30103450 Dell VostroDell Inspiron N5040j1knd
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۷~۱۰.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ باتری لپ تاپ ۴ سلولی مدل L12S4E01 مناسب برای لپ تاپ لنوو G50-70/ G400S

باتری لپ تاپ 4 سلولی مدل L12S4E01 مناسب برای لپ تاپ لنوو G50-70/ G400S

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • سازگار با
  Lenovo G500 G500S G400s G405s G410s G505s G510s S410p S510p Z710p Lenovo IdeaPad G400s,G400s Touch,G405s,G405s Touch,G410s,G410s Touch,G500s,G500s Touch,G505s,G505s Touch,G510s,G510s Touch,S410p,S410p Touch,S510p,S510p Touch,Z710,IDEAPAD G50 IDEAPAD G50-30 IDEAPAD G50-45 Lenovo Eraser G40-30 G40-45 G40-70 G40-70M G50 G50 -30 G50-45 G50-70 Eraser G50-80 G50-70M L12L4A02, L12L4E01, L12M4A02, L12M4E01, L12S4A02, L12S4E01
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۴ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۲۹۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Lenovo
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل H-42 مناسب برای لپ تاپ اچ پی CQ62 /CQ42

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل H-42 مناسب برای لپ تاپ اچ پی CQ62 /CQ42

مشخصات

 • سازگار با
  HP 635 650 655 2000 Pavilion G6 G7 Compaq 635 650 Compaq Presario CQ62CQ42
 • ولتاژ باتری
  ۱۰.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  HP
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ باتری لپ تاپ ۶سلولی مدل LE-58 مناسب برای لپ تاپ لنوو G500 / G505 / G510 / G580 / Y480

باتری لپ تاپ 6سلولی مدل LE-58 مناسب برای لپ تاپ لنوو G500 / G505 / G510 / G580 / Y480

مشخصات

 • سازگار با
  Lenovo G500 G505 G510 G580 G580A G580AM G585 G700 G710 G480 G485 IdeaPad P580 P585 Y480 Y580 Z480 Z585
 • ولتاژ باتری
  ۱۰.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Lenovo
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ باتری ۴ سلولی مدل G50-70 مناسب برای لپ تاپ لنوو

باتری 4 سلولی مدل G50-70 مناسب برای لپ تاپ لنوو

مشخصات

 • وزن
  ۲۵۰ گرم
 • سازگار با
  سری لپ تاپ های :G50-70 ، Z50-70 ، G400S ، G500Sسری پارت نامبر های :L12L4A02 ، L12L4E01 ، L12M4A02 ، L12M4E01 ، L12S4A02 ، L12S4E01
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۴ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۲۲۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Lenovo
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ باتری لپ تاپ ۴ سلولی گلدن نوت بوک مدل HS04 مناسب برای لپ تاپ اچ پی TPN-C125/C126/I119/I120 -G4 240/245/246/250/255/256

باتری لپ تاپ 4 سلولی گلدن نوت بوک مدل HS04 مناسب برای لپ تاپ اچ پی TPN-C125/C126/I119/I120 -G4 240/245/246/250/255/256

مشخصات

 • وزن
  ۲۱۰ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  نصب آسانطول عمر بالا۱۰۰ درصد سازگار با مدل های معرفی شدهبیش از ۸۰۰ دور شارژ واقعیمحافظت ولتاژ بالابه همراه راهنمای فارسی داخل جعبه
 • سازگار با
  TPN-C125TPN-C126TPN-I119TPN-I120240 G4 Series245 G4 Series246 G4 Series250 G4 Series255 G4 Series256 G4 SeriesNotebook 14 SeriesNotebook 14g SeriesNotebook 15 SeriesNotebook 15g SeriesPavilion 14-ar101TXPavilion 14-ar102TXPavilion 14-ar103TXPavilion 14-ar104TXPavilion 14-ar105TXPavilion 14-ar106TXPavilion 14-ar108TXPavilion 14-ar109TXPavilion 14-ar001TXPavilion 14-ar002TXPavilion 14-ar003TXPavilion 14-ar004TXPavilion 14-ar010TXPavilion 14-ar011TXPavilion 15-ac042TXPavilion 15-ac043TXPavilion 15-ac066TXPavilion 15-ac067TXPavilion 15-ac068TXPavilion 15-ac073TXPavilion 15-ac078TXPavilion 15-ac636TXPavilion 15-ac651TXPavilion 15-ac666TXPavilion 15-ac601TXPavilion 15-ac602TXPavilion 15-ac603TXPavilion 15-ac622TXPavilion 15-ac633TXPavilion 15-ac634TXPavilion 15-ac635TXPavilion 15-ac636TXPavilion 15-ac651TXPavilion 15-ac666TXPavilion 15-ac726TXپارت نامبرهای مرتبطHS03HS04HSTNN-LB6UHSTNN-LB6V807612-421807956-001807957-001807967-001
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۲۲۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  HP
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ باتری لپ تاپ ۸ سلولی مدل X550 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X550A / X550 / X550L

باتری لپ تاپ 8 سلولی مدل X550 مناسب برای لپ تاپ ایسوس X550A / X550 / X550L

مشخصات

 • سازگار با
  ASUS P550-ASUS R510-ASUS X550-ASUS X450C-ASUS X550B-ASUS K550-ASUS F550CC-ASUS R409CA-ASUS K450VC
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Asus
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ باتری لپ تاپ ۹ سلولی مدل ۷۸۰۰ مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron 15 N5030/ 15R M5110 /N5010 /N5110

باتری لپ تاپ 9 سلولی مدل 7800 مناسب برای لپ تاپ دل Inspiron 15 N5030/ 15R M5110 /N5010 /N5110

مشخصات

 • وزن
  ۱۴۵ گرم
 • سازگار با
  or Dell Inspiron 15 N5030 15R M5110 N5010 N5110 17R N7010 N7110 Vostro 1440 3450 3550 3555 3750
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۷۸۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ باتری ۴ سلولی لپ تاپ مدل VH08 مناسب برای لپ تاپ اچ پی HPP 8560W

باتری 4 سلولی لپ تاپ مدل VH08 مناسب برای لپ تاپ اچ پی HPP 8560W

مشخصات

 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • نوع باتری
  لیتیوم یونی
 • سازگار با
  باتری لپ تاپ مدل mm VH08 مناسب برای لپ تاپ اچ پی HPP 8560W
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۸ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  HP
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ باتری لپ تاپ ۸ سلولی مدل V3 برای لپ تاپ Dell Vostro 3300-3350

باتری لپ تاپ 8 سلولی مدل V3 برای لپ تاپ Dell Vostro 3300-3350

مشخصات

 • وزن
  ۵۵۰ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  PartNumber : GRNX5,NF52T
 • سازگار با
  Dell Vostro 3300Dell Vostro 3350
 • ولتاژ باتری
  ۱۴.۴ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل bps24 مناسب برای لپ تاپ سونی

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل bps24 مناسب برای لپ تاپ سونی

مشخصات

 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • سازگار با
  bps24-pcg41215l-pcg41216w-svs13112egb
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Sony
 • محل قرارگیری
  داخلی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ باتری لپ تاپ ۶ سلولی گلدن نوت بوک مدل ۱۵۲۰ مناسب برای لپ تاپ دل VOSTRO 1310/1320/1510/1520/2510

باتری لپ تاپ 6 سلولی گلدن نوت بوک مدل 1520 مناسب برای لپ تاپ دل VOSTRO 1310/1320/1510/1520/2510

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  نصب آسانطول عمر بالا۱۰۰ درصد سازگار با مدل های معرفی شدهبیش از ۸۰۰ دور شارژ واقعیمحافظت ولتاژ بالابه همراه راهنمای فارسی داخل جعبه
 • سازگار با
  Dell Vostro 1310Dell Vostro 1320Dell Vostro 1510Dell Vostro 1520Dell Vostro 2510پارت نامبرهای:Dell 312-0724 312-0725 312-0859 312-0922 K738H 0K738H 0N950C 0N956C 0N958C T112C T114C T116C N950C N956C N958C G276C Y022CY024C
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ باتری لپ تاپ ۶ سلولی گلدن نوت بوک ایسر ۴۳۱۰ مناسب برای لپ تاپ Aspire 2930/4310/4315/4520/4530/4710/4720/4730/4920/4935/5332/5516/5535/5536/5738

باتری لپ تاپ 6 سلولی گلدن نوت بوک ایسر 4310 مناسب برای لپ تاپ Aspire 2930/4310/4315/4520/4530/4710/4720/4730/4920/4935/5332/5516/5535/5536/5738

مشخصات

 • وزن
  ۳۰۰ گرم
 • امکانات و قابلیت‌ها
  نصب آسانطول عمر بالا۱۰۰ درصد سازگار با مدل های معرفی شدهبیش از ۸۰۰ دور شارژ واقعیمحافظت ولتاژ بالابه همراه راهنمای فارسی داخل جعبه
 • سازگار با
  Aspire 2430Aspire 2930Aspire 2930GAspire 2930ZAspire 4220Aspire 4220GAspire 4230Aspire 4235Aspire 4240Aspire 4310Aspire 4310GAspire 4315Aspire 4320Aspire 4320GAspire 4330Aspire 4332Aspire 4336Aspire 4520Aspire 4520GAspire 4530Aspire 4535Aspire 4535GAspire 4540Aspire 4540GAspire 4710Aspire 4710GAspire 4710ZAspire 4710ZGAspire 4715Aspire 4715ZAspire 4720Aspire 4720GAspire 4720ZAspire 4720ZGAspire 4730Aspire 4730ZAspire 4730ZGAspire 4735Aspire 4735ZAspire 4735ZGAspire 4736Aspire 4736GAspire 4736ZAspire 4736ZGAspire 4740Aspire 4740GAspire 4920Aspire 4920GAspire 4925GAspire 4930Aspire 4930GAspire 4930ZGAspire 4935Aspire 4935GAspire 4937Aspire 4937GAspire 5235Aspire 5236Aspire 5241Aspire 5242Aspire 5300Aspire 5332Aspire 5334Aspire 5335Aspire 5335ZAspire 5338Aspire 5516Aspire 5517Aspire 5532Aspire 5535Aspire 5536Aspire 5536GAspire 5541Aspire 5541GAspire 5542Aspire 5542GAspire 5734ZAspire 5735Aspire 5735ZAspire 5737ZAspire 5738Aspire 5738DGAspire 5738DZGAspire 5738GAspire 5738PGAspire 5738PZGAspire 5738ZAspire 5738ZGAspire 5740Aspire 5740DGAspire 5740GAspire 7315Aspire 7715ZAspire MS2253Aspire MS2254پارت نامبرهای مرتبطAK.006BT.020AK.006BT.025AS07A31AS07A32AS07A41AS07A42AS07A51AS07A52AS07A71AS07A72AS07A75AS09A71BT.00603.036BT.00603.037BT.00603.041BT.00603.076BT.00604.015BT.00604.022BT.00604.023BT.00604.024BT.00604.030BT.00605.018BT.00605.020BT.00605.036BT.00606.002BT.00607.012BT.00607.013BT.00607.014BT.00607.019BT.00607.034BT.00607.066BT.00607.067BT.00607.068BTP-AS4520GCBI2072ALC.AHS00.001LC.BTP00.012LC.BTP00.072
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Acer
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ باتری لپ تاپ ۶ سلولی مدل DL-13 مناسب برای لپ تاپ دل Vostro 1310 / 1320 / 1520

باتری لپ تاپ 6 سلولی مدل DL-13 مناسب برای لپ تاپ دل Vostro 1310 / 1320 / 1520

مشخصات

 • وزن
  ۲۱۰ گرم
 • سازگار با
  Laptop Battery K738H T114C for Dell Vostro 1310 1320 1510 1511 1520 2510
 • ولتاژ باتری
  ۱۱.۱ ولت
 • ظرفیت باتری
  ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعت
 • مناسب برای لپ‌تاپ‌های برند
  Dell
 • محل قرارگیری
  خارجی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید باتری لپ ‌تاپ در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان ‌بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اکستنشن مو زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا