ابزار سلامت

ماسک تنفسی، راهنمای خرید انواع ماسک طبی، سه‌لایه، سه بعدی، N95

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید ماسک تنفسی باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از تجهیزات مهم و ضروری برای حفظ سلامت انسان‌ها در جامعه ماسک تنفسی می‌باشد. همان طور که می‌دانید بیشتر بیماری‌هایی که انسان به آن‌ها مبتلا می‌شود، از طریق باکتری و ویروس از راه مجاری تنفسی مانند بینی و دهان وارد بدن انسان می‌شود. یکی از راه‌هایی که می‌تواند جلوی آلوده شدن به این باکتری‌ها و ویروس‌ها را بگیرد، استفاده از ماسک تنفسی است. البته به شرطی که از ماسک مناسب استفاده کنید و آن را درست روی صورت خود قرار دهید. اندازه ویروس‌ها نسبت به باکتری‌ها اندکی کوچکتر است بنابراین یک ماسک تنفسی معمولی نمی‌تواند جلوی آلوده شدن به ویروس را بگیرد و فقط قادر به دفع باکتری‌ها می‌باشد.

شاید تا چند سال پیش کمتر کسی از ماسک تنفسی استفاده می‌کرد و فرهنگ استفاده از ماسک تنفسی جا نیافتاده بود. اما امروزه با ورود گونه جدید کرونا ویروس و همه گیری جهان به این ویروس استفاده از ماسک تنفسی تنها روشی است که شما تا زمان واکسیناسیون می‌توانید برای جلوگیری از بیماری از آن استفاده کنید. ویروس کرونا و آنفولانزا هر دو بعد از سطوح از طریق هوا منتقل می‌شوند، یعنی شما برای پیشگیری یا باید بدن خود را در برابر ویروس واکسینه کنید و یا از ماسک تنفسی استاندارد استفاده نمائید. تصور کنید که اگر ماسک تنفسی وجود نداشت، بیشتر جمعیت جهان بر اثر بیماری کرونا از بین رفته بود. اما به لطف ماسک تنفسی و رعایت بهداشت همگانی در جهان این بیماری در حال ریشه کن شدن است.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به سلامت خود و جامعه احترام می‌گذارید و قصد خریداری کردن ماسک تنفسی دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این ابزار مفید به مشکل برخورد کرده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع ماسک تنفسی آشنا کرده و بهشما عزیزان یک سری نکات مهم را که هنگام خرید ماسک تنفسی باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

منظور از ماسک تنفسی چیست و چه کاربردی دارد؟

ماسک در واقع یک پوشش است که بینی دهان و چانه شما را به خوبی پوشش می‌دهد. ماسک معمولا به وسیله تعدادی کش روی صورت فیکس می‌شود. ماسک به گونه‌ای طرحی شده که فقط اجازه عبور هوا به داخل بینی و دهان را می‌دهد و سایر ذرات موجود در هوا مانند گرد و غبار، باکتری‌ها و ویروس‌ها را به خود جذب می‌کند و اجازه عبور آن‌ها به مجاری تنفسی شما را نمی‌دهد. امروزه ماسک‌های مختلفی با کاربردهای مختلف ساخته شده‌اند که در ادامه به شما تک تک آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

حتما بخوانید: راهنمای خرید دستگاه تصفیه کننده هوا

تاریخچه استفاده از ماسک تنفسی:

اولین بار در اوخر قرن نوزدهم میلادی بود که ماسک روی کار آمد، در آن زمان پزشکان برای جلوگیری از آلودگی باکتریائی حین عمل جراحی از ماسک استفاده می‌کردند. البته در کشور چین از سال ۱۹۱۰ میلادی برای جلوگیری از آلوده شدن با بیماری طاعون مورد استفاده قرار گرفت. تقریبا چیزی در حدود هشت سال بعد با پیدایش بیماری آنفولانزا استفاده از ماسک همه‌گانی شد. بعد از فروکش کردن آنفولانزا تقریبا ماسک از میان برداشته شد تا اینکه در سال۲۰۰۲ میلادی ویروس سارس شیوع پیدا کرد و بعد از آن بیماری کرونا ثابت کرد که تنها راه مبارزه با ویروس‌ها رعایت بهداشت و استفاده از ماسک است.

انواع مدل‌های ماسک پزشکی:

 1. ماسک معمولی کش‌دار: این مدل ماسک برای محافظت یک طرفه در برابر آلودگی به کار می‌رود. شخصی که مدام سرفه و عطسه می‌کند، می‌تواند با استفاده از این ماسک بینی و دهان خود را بپوشاند و ویروس را به اطرافیان خود منتقل نکند. این مدل ماسک به وسیله کش به پشت گوش‌ها روی صورت نصب شده و به خوبی روی صورت چسبیده نمی‌شود.
 2. ماسک جراحی سه لایه: این مدل ماسک به وسیله بند روی صورت گره زده می‌شود و نسبت به ماسک‌های مشابه بیشتر روی صورت می‌چسبد. از ورود خون، ترشحات و ۹۵ درصد باکتری‌ها به بدن جلوگیری می‌کند. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته هر فرد صورت خود را در هر ساعت چیزی در حدود ۱۹ تا ۲۳ مرتبه لمس می‌کند که این ماسک از تماس دست آلوده به دهان و بینی جلوگیری می‌کند.
 3. ماسک‌ فیلتردار N95: نوع دیگری از ماسک هستند که به خوبی قسمت زیادی از صورت را پوشش می‌دهند. این ماسک تقریبا تا ۹۵ درصد از ورود ویروس و ۱۰۰ درصد از وجود باکتری با مجاری تنفسی شما جلوگیری می‌کند. لازم به ذکر است که افراد عادی بیش از ۴ ساعت نمی‌توانند از این ماسک استفاده کنند زیرا به ریه‌ها آسیب وارد می‌شود. بنابراین اگر با بیمار ارتباط مستقیم دارید، می‌توانید از این مدل ماسک استفاده کنید.
 4. ماسک‌ سه بعدی: همواره یکی از مشکلاتی که افراد موقع پوشیدن ماسک با آن رو به رو هستند و بیشتر به همین علت از ماسک استفاده نمی‌کنند، نداشتن فرمی زیبا است. ماسک سه بعدی با طراحی زیبا و منحصر به فرد خود علاوه بر زیبایی تا حد زیادی از آلوده شدن شما به ویروس جلوگیری می‌کنند. این ماسک در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است که شما می‌توانید به دلخواه آن را با لباس خود ست کنید.

از ماسک تنفسی چه مدت می‌توان استفاده کرد؟

به طور کلی از ماسک‌های معمولی به مدت ۲ ساعت و برای ماسک‌های فیلتردار یا همان N95 می‌توان به مدت ۸ ساعت استفاده نمود. البته به شرطی که ماسک فرم و حالت خود را از دست ندهد و به خوبی روی صورت چسبیده شود. در صورتی که ماسک فرم خود را از دست بدهد و احساس کنید از کناره‌ها نفس می‌دهد و یا با خون و آلودگی عفونی شده باشد، باید بلافاصله آن را تعویض نمائید.

آیا با زدن ماسک می‌توان از آلوده شدن به کرونا ویروس جلوگیری کرد؟

بله اگر شما از یک ماسک خوب و استاندارد استفاده کنید و به درستی آن را روی صورت خود نصب کنید تا حد زیادی می‌توانید جلوی انتقال این ویروس را بگیرید. زیرا این ویروس بیشتر از طریق قطرات تنفسی فرد آلوده منتقل می‌شود. یعنی اگر فرد آلوده هنگام عطسه و سرفه از ماسک استفاده کند، جلوی پخش شدن قطرات تنفسی در محیط گرفته می‌شود.

چه کسانی نیاز به استفاده از ماسک دارند؟

به طور کلی به علت اینکه خیلی از افراد ناقل بدون علامت هستند و می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند باید تمام افراد جامعه از ماسک استفاده کنند. کسانی هم که علائم شبیه سرماخوردگی دارند به هیچ عنوان نباید از منزل خارج شوند تا چرخه این بیماری به طور کلی متوقف شود. حتی شما با زدن ویروس هم تا پایان چرخه اپیدمی باید از ماسک استفاده کنید.

چه نوع ماسکی برای حفظ سلامتی مفید است؟

به طور کلی هر ماسکی می‌تواند از شما در برابر بیماری محافظت کند، البته به شرط اینکه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید. اگر شما با فرد آلوده‌ای در تماس نیستید، نیاز به استفاده از ماسک فیلتر دار نیست و یک ماسک عادی هم کفایت می‌کند به شرط اینکه به خوبی صوری صورت چسبیده شود. اگر با فرد آلوده در تماس هستید، بهتر است یک ماسک فیلتر دار را استفاده کنید. ماسک فیلتر‌دار برای فرد آلوده به ویروس پیشنهاد نمی‌شود زیرا به راحتی ویروس را منتقل می‌کند.

مزایای استفاده از ماسک تنفسی:

 • از ورود گرد و غبار دود و ریزگردها به دستگاه تنفسی شما جلوگیری می‌کند، همان طور که می‌دانید علت بیشتر سرطان‌های ریه بعد از سیگار آلودگی هوا می‌باشد.
 • خیلی از بیماری‌ها از طریق باکتری منتقل می‌شوند، ماسک می‌تواند جلوی آلوده شدن و منتشر کردن بیماری‌های باکتریائی را بگیرد.
 • منشا بسیاری از بیماری‌های خطرناک و کشنده، ویروس است، مانند: آنفولانزا، سارس، کرونا و بیماری کشنده نیپا که از طریق ویروس منتقل می‌شود.‌ماسک می‌تواند جلوی انتقال ویروس را بگیرد و از شما محافظت کند.
 • شغل‌هایی هستند مانند جوشکاری که بعد از جوش زدن گاز سمی و سرطان‌زا تولید می‌کنند، استفاده از ماسک می‌تواند مانع انتقال این گازهای سمی به ریه شما شود. همچنین نجارها موقع برش زدن می‌توانند با ماسک مانع از ورود ریزگردها به درون ریه شوند.
 • رنگ‌ کارهای ساختمان و خودرو که برای رنگ کردن از پیستوله استفاده می‌کنند، معمولا مواد شیمیاییخطرناک مانند، تونر و رنگ را در هوا پراکنده می‌کنند. استفاده از ماسک جلوی ورود این مواد به ریه را می‌گیرد.

حتما بخوانید: راهنمای خرید دستگاه اکسیژن ساز

نکات مهم هنگام خرید ماسک پزشکی:

 1. قیمت ماسک: یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید ماسک قیمت آن می‌باشد. هیچ گاه نباید از یک ماسک دست دوز ارزان انتظار داشت که جلوی آلوده شده شما به ویروس را بگیرد. قیمت ماسک‌های خوب و استاندارد معمولا بالاتر از یک ماسک معمولی است. پس با خرید ماسک‌های ارزان خداحافظی کنید زیرا از شما محافظت نخواهند کرد.
 2. نوع ماسک: انتخاب نوع ماسک بستگی به محلی دارد که در آن نیاز به استفاده از ماسک دارید. برای نانوایی سوپر مارکت و جاهایی که فاصله گذاری را می‌توان رعایت کرد و هوا به خوبی جریان دارد یک ماسک معمولی کفایت می‌کند. اما برای اداره و جاهای شلوغ باید از ماسک جراحی سه لایه استفاده کنید. اگر با فرد مشکوک در تماس هستید یا از بیمار آلوده به ویروس نگهداری می‌کنید، بهتر است از ماسک فیلتردار استفاده کنید.
 3. جنس ماسک: جنس ماسک باید از پارچه مخصوص آغشته به مواد نانو باشد تا توان دریافت باکتری‌ها و ویروس‌ها را داشته باشد. هیچ گاه یک ماسک مامان دوز یا پارچه‌ای از شما محافظت نمی‌کند. در کل ماسک شما باید سه لایه محافظ داشته باشد که هر یک از لایه‌ها جلوی ورود یک ماده خاص و باکتری و ویروس را بگیرد. ماسک‌های دست دوز فقط برای محکم کردن ماسک طبی مناسب هستند. هیچ وقت به خاطر زیبایی از ماسک استفاده نکنید.
 4. فیلتردار یا معمولی: اینکه ماسک شما فیلتر‌دار باشد یا معمولی بستگی به نوع استفاده و مکانی دارد که قرار است ماسک را در آنجا استفاده کنید. اگر ماسک را برای مراجعه به پزشک و مکان‌های شلوغ مانند مترو و اتوبوس می‌خواهید توصیه می‌کنم ماسک فیلتر‌دار را انتخاب کنید. زیرا استفاده بیشتر از ۸ ساعت از این ماسک به ریه‌های شما آسیب وارد می‌کند. اما اگر ماسک را برای فضای باز مثل نانوایی و پیاده روی می‌خواهید و قرار است مدت زیادی از ماسک خود استفاده کنید، ماسک معمولی برای شما مناسب‌تر است.
 5. برند ماسک: همیشه برندهای معروف و شناخته شده بازار را خریداری کنید، این محصولات معمولا کیفیت بالایی دارند. تجربه هم ثابت کرده تا زمانی که برند‌هائ معروف و شناخته شده وجود دارند که از قبل امتحان خود را پس داده‌اند، نباید به سراغ خرید برند‌های بی‌نام و نشان رفت زیرا به احتمال زیاد، استاندارد نبوده و تاییدیه وزارت بهداشت را ندارند. شما با خرید این محصولات سلامت خود و اطرافیان را به خطر می‌اندازید.
 6. از فروشگاه معتبر خرید کنید: روزانه حجم زیادی جنس تقلبی وارد بازار می‌شود که از نظر شکل ظاهری مشابه ماسک اصلی و استاندارد هستند و تنها راه تشخیص آن‌ها از یکدیگر داشتن مهارت و تجربه بالا در این زمینه است. پس برای خرید ماسک اصل و استاندارد همیشه ماسک را از فروشگاه کارای پزشکی یا داروخانه خریداری کنید. زیرا روی این مراکز نظارت کافی وجود دارد و امکان تقلبی بودن آن‌ها خیلی کم است.

چند نکته در مورد استفاده از ماسک:

 • همیشه ماسک را کامل باز کنید تا بیشتر فضای صورت یعنی بینی را تا زیر چشم‌ها و دهان را تا زیر چانه شما پوشش دهد.
 • یک عدد فلز در قسمت بینی ماسک قرار داده می‌شود، کار این فلز این است که با اندازه فرم بینی شما روی صورت محکم شود و ویروس از کناره‌ها وارد ماسک نشود.
 • اگر ماسک شما به خوبی روی صورت چسبیده نمی‌شود، کش‌های کنار آن را گره بزنید تا محکم‌تر روی صورت شما قرار بگیرد اگر با این کار نتیجه‌ای حاصل نشد، حتما یک ماسک دیگر برای فیکس شدن روی آن قرار دهید.
 • تمام ویروس‌ها و باکتری‌ها روی ماسک قرار می‌گیرد، پس اگر دست شما با ماسک برخورد کند باید آن را با آب و صابون شستشو دهید. هرگز ماسک خود را شستشو ندهید، فراموش نکنید که ماسک یک وسیله یکبار مصرف است.
 • هیچ وقت ماسک خود را روی زمین رها نکنید زیرا آلودگی به محیط پخش می‌شود و دیگران را آلوده می‌کنید. همیشه ماسک خود را درون کیسه فریزر قرار داده گره بزنید و درون سطل زباله قرار دهید.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید ماسک تنفسی مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه ماسک تنفسی ارزان، باکیفیت و پرفروش را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید‌.


۱ ماسک تنفسی می ماسک مدل ۷۰۲۰ بسته ۱۰۰ عددی

ماسک تنفسی می ماسک مدل 7020 بسته ۱۰۰ عددی

مشخصات کلی

 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  بسته بندی شده و گند زدایی شده طبق پروتکل وزارت بهداشت
 • سه لایه (اسپان باند ، فیلتر ملت بلون ، اسپان باند)
 • تمام اتوماتیک با پرس اولتراسونیک
 • دارای فیکسر فلزی بینی
 • داری کیفیت ساخت بسیار بالا
 • استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه
 • با مجوز از سازمان غذا و دارو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ ماسک تنفسی بایکو مدل BS بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی بایکو مدل BS بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۹.۵×۷.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳ گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  سه لایه (اسپان ، بایکو ، اسپان )

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ ماسک تنفسی می ماسک مدل ۸۰۲۰ بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی می ماسک مدل 8020 بسته ۵۰ عددی

مشخصات کلی

 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  بسته بندی شده و گند زدایی شده طبق پروتکل وزارت بهداشت
 • سه لایه (اسپان باند ، فیلتر ملت بلون ، اسپان باند)
 • تمام اتوماتیک با پرس اولتراسونیک
 • دارای فیکسر فلزی بینی
 • داری کیفیت ساخت بسیار بالا
 • استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه
 • با مجوز از سازمان غذا و دارو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ ماسک تنفسی انزانی مدل EGR12 بسته ۱۰

ماسک تنفسی انزانی مدل EGR12 بسته 10

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ ماسک تنفسی مدل مدیکوم B12 بسته ۵۳ عددی

ماسک تنفسی مدل مدیکوم B12 بسته 53 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ ماسک تنفسی مدل SBN بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مدل SBN بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۷ × ۹ × ۰.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  – ماسک سه لایه نیمه صنعتی
 • – هر بسته حاوی ۵۰ عدد ماسک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ماسک تنفسی مدل SSMMS بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مدل SSMMS بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  ماسک ۳ لایه
 • تهیه شده از بهترین پارچه SMS
 • با مجوز از سازمان غذا و دارو
 • با تنظیم دماغی جهت حفاظت بیشتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ ماسک تنفسی دکتر کرست مدل DRc-Black50 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی دکتر کرست مدل DRc-Black50 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری
 • سایر توضیحات
  رنگ مشکی طبیعی بدون بو و ایجاد حساسیت و خارش پوست
 • پک شده در ۵ بسته ۱۰ عددی
 • پلمپ شده در شیرینگ بهداشتی سلفونی با گرید خوراکی
 • مجهز به ۳ لایه فیلتر حاوی ۲ لایه اسپانباند و یک لایه ملتبلون با گرماژ بالا
 • مجهز به فیکساتور بینی فلزی انعطاف پذیر روکش دار از نوع دابل استندینگ
 • تولید شده بصورت تمام اتوماتیک با دستگاه های التراسونیک
 • اتصال کش بصورت التراسونیک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ ماسک تنفسی می ماسک مدل ۶۰۲۰ بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی می ماسک مدل 6020 بسته ۵۰ عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۷×۹.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳ گرم
 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  بسته بندی شده و گند زدایی شده طبق پروتکل وزارت بهداشت
 • سه لایه (اسپان باند ، ملت بلون ، اسپان باند)
 • تمام اتوماتیک با پرس اولتراسونیک
 • دارای فیکسر فلزی بینی
 • داری کیفیت ساخت بسیار بالا
 • استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه
 • با مجوز از سازمان غذا و دارو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ ماسک تنفسی می ماسک مدل ۶۰۲۰ بسته ۱۰۰ عددی

ماسک تنفسی می ماسک مدل 6020 بسته ۱۰۰ عددی

مشخصات کلی

 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  بسته بندی شده و گند زدایی شده طبق پروتکل وزارت بهداشت
 • سه لایه (اسپان باند ، فیلتر ملت بلون ، اسپان باند)
 • تمام اتوماتیک با پرس اولتراسونیک
 • دارای فیکسر فلزی بینی
 • داری کیفیت ساخت بسیار بالا
 • استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه
 • با مجوز از سازمان غذا و دارو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ ماسک تنفسی دیباسان مدل sm31 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی دیباسان مدل sm31 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۹x9x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۱۰ گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ ماسک تنفسی مدل ماسک تنفسی دیباسان مدل melt بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مدل ماسک تنفسی دیباسان مدل melt بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۹x10x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ ماسک تنفسی انزانی مدل EG10 بسته ۱۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل EG10 بسته 10 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ ماسک تنفسی پلیمد مدل mlt بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی پلیمد مدل mlt بسته ۵۰ عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۰×۱۸.۵ سانتی‌متر
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  – دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی کشور.
 • – سه لایه: لایه اول، هیدرو فوبیک (ضد آب). لایه دوم melt blown با قابلیت فیلتراسیون انواع ویروس ها، باکتری ها و ذرات آلرژی زا. لایه سوم، الیاف بدون بافت ضد حساسیت.
 • – ویژه کادر درمان، مراکز درمانی، دندان پزشکی و استفاده عمومی.
 • – تولید و بسته بندی در شرایط ایزوله و ضد عفونی شده در دستگاه اتوکلاو.
 • – دارای فیکساتور قابل تنظیم برای بینی.
 • – تولید ماسک بدون دخالت دست به روش پرس التراسونیک.
 • – اتصال کش به بدنه ماسک به روش پرس التراسونیک.
 • – دارای کش از جنس مرغوب و اندازه مناسب جهت جلوگیری از بروز حساسیت در ناحیه پشت گوش.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ ماسک تنفسی انزانی مدل سه بعدی BL01 بسته ۲۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل سه بعدی BL01 بسته 20 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ ماسک تنفسی کودک نیک رای مدل S04 مجموعه ۵۰ عددی

ماسک تنفسی کودک نیک رای مدل S04 مجموعه 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۹×۰.۲×۱۳.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  – ماسک ۳ لایه
 • – حاوی دولایه اسپان باند و یک لایه میانی از جنس ملت بلون
 • – مناسب کودکان
 • – کش‌دار
 • – بسته ۵۰ عددی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ ماسک تنفسی دیباسان مدل MSE10 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی دیباسان مدل MSE10 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۹x10x9 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۲۰ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ ماسک تنفسی انزانی مدل G09 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل G09 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ کاور نگهدارنده ماسک مدل rad71

کاور نگهدارنده ماسک مدل rad71

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ ماسک تنفسی آنید مدل ۲۰۲۱ بسته ۱۰ عددی

ماسک تنفسی آنید مدل 2021 بسته 10 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۷x10x0.1 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲.۵ گرم
 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری
 • سایر توضیحات
  مهم ترین ویژگی ماسک های آنید عبات است از:
 • دارای تاییدیه از وزارت بهداشت
 • دارای یک لایه بایکو و یا اسپان باند یک لایه ملت بلون و یک لایه اسپان باند
 • کاربرد پزشکی، کادردرمان و اتاق عمل و عمومی
 • دارای فنر یا همان فیکساتور برای نگه داشتن روی بینی ا
 • شتغال زایی در بخش مونتاژ و بسته بندی از بچه های بهزیستی با دید حمایتی
 • کاملا استریل

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ ماسک تنفسی فراز مهر مدل FZ1 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی فراز مهر مدل FZ1 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۹×۱۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۵ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  بسته ۵۰ عددی
 • سه لایه، تمام پرس التراسونیک (اسپان باند + لایه وسط فیلتر ملت بلون + اسپان باند)
 • دارای مجوز از سازمان غذا و دارو
 • دارای نشان سیب سلامت
 • دارای گواهینامه ISO13485
 • جلوگیری از ایجاد واکنش آلرژیک
 • با قابلیت فیلتراسیون بالا
 • دارای اتصالات مناسب
 • تولید شده توسط دستگاه تمام اتوماتیک
 • لایه ملت بلون، مخصوص جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها و فیلتر اصلی است که بر طبق استانداردهای تعریف شده معاونت غذا و دارو می باشد
 • نکته مهم در تولید این ماسک‌ها، استفاده از فول پرس التراسونیک است و کش‌ها هم بصورت التراسونیک به بدنه نصب گردیده است؛ تا دارای بالاترین استاندارد در نفوذ ناپذیری ویروس و باکتری ها باشد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ ماسک تنفسی انزانی مدل BK3 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل BK3 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , ساختمانی , نجاری
 • سایر توضیحات
  بسته ۵۰ عددی بهداشتی
 • فیکسر بینی منعظف و قابل تنظیم
 • تولید تمام اتوماتیک و پرس اولتراسونیک
 • سه لایه ( اسپان باند + فیلتر ملت بلون + اسپان باند )
 • استفاده از مواد بدون پرز و بدون ایجاد آلرژی
 • اتصال محکم کش ها و کشسانی بالا
 • بسته بندی بهداشتی پلمب شده با نشان انزانی
 • دارای تمامی استانداردها ، مجوز ها و پروانه ساخت از وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ ماسک تنفسی انزانی مدل رنگین کمان بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل رنگین کمان بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری
 • سایر توضیحات
  مدل رنگین کمان ماسک های انزانی دارای ۵ رنگ در بسته بندی های ۱۰ عددی میباشد
 • رنگ های ۱)مشکی ۲)صورتی ۳)خاکستری ۴)زرد ۵)آبی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ ماسک تنفسی آنید مدل ۲۰۲۱ بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی آنید مدل 2021 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۷x10x0.1 سانتی‌متر
 • وزن
  ۲.۵ گرم
 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ ماسک تنفسی مدل ۳۲۷۰ بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مدل 3270 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۲۰x10x10 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۸۰ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ ماسک تنفسی بایکو مدل PB بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی بایکو مدل PB بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۷x10x0.1 سانتی‌متر
 • وزن
  ۳ گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  سه لایه (اسپان ، بایکو ، اسپان )
 • پارچه ۲۵ گرمی مرغوب بافتینه
 • بدنه پرس اولتراسونیک
 • اتصال کش پرسی
 • دارای فیکسر بینی
 • نرم.. بسیار راحت.. و متناسب با هر سایر صورت
 • بدون الیاف شیشه.. بی بو و عدم ایجاد حساسیت پوست
 • تولیدکننده : شرکت وحدت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ ماسک تنفسی بایکو مدل PS بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی بایکو مدل PS بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۹.۵×۷.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۳ گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ ماسک تنفسی انزانی مدل w13 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل w13 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ ماسک تنفسی انزانی مدل Ebl01 بسته ۱۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل Ebl01 بسته 10 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ ماسک تنفسی می ماسک مدل ۷۰۲۰ بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی می ماسک مدل 7020 بسته ۵۰ عددی

مشخصات کلی

 • استاندارد
  EN149:2019-1:2023
 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  بسته بندی شده و گند زدایی شده طبق پروتکل وزارت بهداشت
 • سه لایه (اسپان باند ، فیلتر ملت بلون ، اسپان باند)
 • تمام اتوماتیک با پرس اولتراسونیک
 • دارای فیکسر فلزی بینی
 • داری کیفیت ساخت بسیار بالا
 • استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه
 • با مجوز از سازمان غذا و دارو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ ماسک تنفسی مدل ۴ مجموعه ۱۰ عددی

ماسک تنفسی مدل ۴ مجموعه ۱۰ عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ ماسک تنفسی مدل ملت بلون بسته ۵۱ عددی

ماسک تنفسی مدل ملت بلون بسته 51 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  بسته ۵۰ عددی + یک عدد رایگان جهت تست استاندارد
 • در بسته بندی یک عدد ماسک رایگان قرار داده شده است تا خریدار با تست های مختلف و برش ماسک از وجود فیلتر ملت بلون مطمئن گردیده و با خیال راحت اقدام به مصرف ماسک نماید.
 • سه لایه فیلتردار تمام پرس التراسونیک (اسپان باند + لایه وسط فیلتر ملت بلون + اسپان باند)
 • بسته بندی کاملا بهداشتی پرفراژ دار که ماسک ها در پلاستیک ایزوله و بهداشتی قرار داده شده و سپس درون جعبه، بسته بندی و با هولوگرام پلمپ شده است
 • دارای فیکسر بینی قابل تنظیم
 • جلوگیری از ایجاد واکنش آلرژیک
 • لایه ملت بلون، مخصوص نفوذ ناپذیری ویروس ها و فیلتر اصلی است که بر طبق استاندارد تعریف شده معاونت غذا و دارو می باشد
 • نکته مهم در تولید این ماسک‌ها، استفاده از فول پرس التراسونیک و کش ها هم بصورت التراسونیک به بدنه نصب گردیده است؛ تا دارای بالاترین استاندارد در نفوذ ناپذیری ویروس و باکتری ها باشد، زیرا دوختن با چرخ‌خیاطی یا حرارت یا دستگاه‌های غیر اتومات علاوه بر ایجاد منافذ به واسطه دوختن نخ و سوزن، احتمال آلودگی بیشتر در زمان تولید را نیز دارد.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ ماسک تنفسی مدل ۲۲ مجموعه ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مدل ۲۲ مجموعه ۵۰ عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ ماسک تنفسی بست مدل بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی بست مدل بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۷ × ۱۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۰.۰۱ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی
 • سایر توضیحات
  بسته ۵۰ عددی
 • جلوگیری از ایجاد واکنش آلرژیکی
 • بدون فایبرگلاس
 • قابلیت تنظیم روی بینی
 • فیلتراسیون مناسب

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ ماسک تنفسی مدل BMS20 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مدل BMS20 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  دارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  سه لایه تنفسی پیشروکالا از سه لایه اسپان + ملت بلون + بایکو تشکیل شده است
 • این سه لایه ماسک قوی تر و در مقابل ویروس ها و باکتری ها نسبت به سه لایه اسپان ملت اسپان دارا مقاوم تر میباشد.
 • ماسک های و جعبه ایندربرد توسط دستگاه ضدعفونی کننده UV استریل می شوند
 • کل جعبه توسط دستگاهها حرارتی با پلاستیک ضخیم بسته بندی شده که باعث میشود به علت جابجای جعبه، ماسک آلوده نشده و دقیقا با همان شرایط بهداشتی به دست مصرف کننده برسد.
 • مجهز به فیکساتور بینی فلزی با انعطاف پذیری بالا می باشد که کاملا می توانید ماسک را به صورت خود محکم کنید.
 • بدنه و کش های ماسک توسط سیستم التراسونیک و دستگاههای فول اتوماتیک و بدون دخالت دست بهم دوخته شده است.
 • بدون بو و ضد حساسیت
 • نرمی و راحتی در زمان استفاده
 • لایه ملت بلون، مخصوص نفوذ ناپذیری ویروس ها و فیلتر اصلی است که بر طبق استاندارد تعریف شده معاونت غذا و دارو می باشد
 • بسته بندی این ماسک کاملا بهداشتی و دارای جعبه ایندربرد بوده و برعکس جعبه های معمولی که بعد از مدتی پرز جعبه به ماسک منتقل میشود میتوانید برای مدت زیادی ماسک را درون این جعبه ایندربرد نگهداری کنید.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ ماسک تنفسی انزانی مدل DBL03 بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی انزانی مدل DBL03 بسته 50 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۷ ماسک تنفسی مانترا مدل سه بعدی پنج لایه بسته ۲۵ عددی

ماسک تنفسی مانترا مدل سه بعدی پنج لایه بسته ۲۵ عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۸x10x24 سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • استاندارد
  EN149:2001+A1:2009
 • فیلتر
  دارد
 • نوع فیلتر
  ثابت
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  ماسک سه بعدی ۵ لایه مانترا- رنگ: سفید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۸ نگهدارنده ماسک مدل R4 مجموعه ۴ عددی

نگهدارنده ماسک مدل R4 مجموعه 4 عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۲×۱۰×۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۸۰ گرم
 • استاندارد
  ندارد
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۹ ماسک تنفسی مشهد ماسک مدل پرستاری بسته ۵۰ عددی

ماسک تنفسی مشهد ماسک مدل پرستاری بسته ۵۰ عددی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  ۱۹×۹ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱ گرم
 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان , تراشکاری , ساختمانی , جوشکاری , نجاری

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴۰ ماسک تنفسی ریباطب مدل کوانتوم کد ۳ بسته ۵ عددی

ماسک تنفسی ریباطب مدل کوانتوم کد 3 بسته 5 عددی

مشخصات کلی

 • فیلتر
  ندارد
 • مناسب برای
  عمومی , بیمارستان
 • سایر توضیحات
  ماسک ۴ لایه با گرماژ ۴۰ به همراه لایه ملت بلون
 • عدم تماس ماسک با بینی و دهان
 • تنفس راحت تر
 • امکان صحبت کردن راحت تر
 • قرارگیری کامل بر روی انواع ارگونومی صورت
 • دارای فیکساتور بینی دو فنره

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید ماسک تنفسی در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ماگ مسافرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا