تسبیح

بهترین راهنما برای خرید تسبیح کهربا اصل آلمان، کهنه و بودار+ قیمت روز

خرید اینترنتی تسبیح کهربا زرد، دانه درشت، اصل و بودار

هیچ چیز در دنیا حسی زیباتر از ذکر و یاد خداوند ندارد، انسان زمانی که به پروردگار خود نزدیک می شود احساس آرامش می‌کند. علاوه بر این حس، ذکر خواص زیادی دارد، خواصی که روی نحوه زندگی کردن در دنیا و آخرت بی تاثیر نیست. اگر شما هم با من موافق هستید، بهتر است، از همین امروز ذکر کنید. برای ذکر کردن می توانید از انگشت دست، تسبیح و حتی صلوات شمار استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌کنم حتما از تسبیح استفاده نمایید، زیرا خیلی به آن اشاره شده، در این مطلب شما را با تسبیح کهربا آشنا می کنیم.

تسبیح کهربا علاوه بر ذکر کردن خواص درمانی هم دارد، یعنی شما با خرید این تسبیح می توانید از خواص سنگ کهربا هم بهره ببرید. کهربا یک سنگ زینتی و گران‌بها است و جزو جواهرات محسوب می‌شود. این سنگ در دو نوع طبیعی و مهندسی در جهان وجود دارد، نوع طبیعی آن که از سمغ درخت مانند کاج و فسیل شدن آن به وجود می آید قیمت بسیار بالایی دارد زیرا بدون دخالت انسان در طبیعت به صورت طبیعی ایجاد می شود. خوشبختانه مدل مهندسی نیز برخلاف عقیق و سایر کانی هایی که مهندسی آن‌ها فاقد ارزش درمانی است، با ارزش و گرانبهاست، پس پیشنهاد می‌کنم این تسبیح شگفت انگیز را از دست ندهید.

اگر شما هم به هر علت قصد خرید تسبیح کهربا را دارید، اما اطلاعات کافی در مورد خرید این تسبیح ندارید، اصلا نگران نباشید، ما در این مطلب شما را با انواع تسبیح کهربا و نکات مهمی که هنگام خرید تسبیح کهربا باید به آن ها توجه داشته باشید، آشنا می کنیم.

تاریخچه پیدایش کهربا:

این کانی طبیعی تقریبا از زمان پارینه سنگی در سواحل دریای قاره اروپا پیدا می‌شد. کهربا چگالی بسیار کمی دارد بنابراین بر روی آب شور و سنگین دریا شناور می شود. افسانه های زیادی وجود دارد که کهربا را همان اشک وال می دانسته‌اند شاید به همین علت به آن طلای دریا گفته می شد. یونانی‌های باستان به آن سنگ برق می گفتند، زیرا با سایش این سنگ الکتریسته ساکن ایجاد می شود.

علت نامگذاری کهربا:

در فرهنگ لغت از دو واژه کاه و ربا تشکیل شده که به معنی رباینده است. علت آن همان الکتریسته ساکنی است که بر اثر مالش در آن ایجاد می شود که وقتی آن را به کاه نزدیک می کنیم کاه را به طرف خود جذب می کند یا به عبارت بهتر می رباید.

کهربا از چه ماده‌ای ساخته می شود؟

کهربا یک ماده گیاهی و حیوانی است. در زمان‌های قدیم شیره درخت کاج‌های مخروطی بعد از سفت شدن به شکل فسیل در می‌آمد و به کهربا تبدیل می شد. سمغ درختان نقش رزین را ایفا می کند، این سنگ درون الکل، کلروفرم و اتر محلول می شود.

رنگ سنگ کهربای اصل، گران‌بهاترین کهربا:

این سنگ را می توان به چهارصد رنگ در طبیعت پیدا کرد، اما معمولا رنگ‌های سفید، کرم، زرد، قرمز، قهوه‌ای، سیاه و خاکستری آن از همه معروف‌تر هستند. کهربا‌هایی که دارای رنگ سفید و زرد هستند از سایر رنگ‌ها ارزش بیشتری دارند به این علت که ۱۰ در صد کل کهربای جهان به این رنگ است. کهربای سبز و آبی هم از همه نایاب‌تر می باشند، کهربایی که ترکیبی از چند رنگ درون خود داشته باشد یعنی از چند صمغ متفاوت ساخته شده، از همه با ارزش‌تر و گران‌بها تر است.

خواص درمانی تسبیح کهربا:

 • در واقع این سنگ را می‌توان نوعی آنتی هیستامین دانست زیرا از بروز آلرژی، اگزما و بثورات پوستی جلوگیری می کند. یعنی بدن را در برابر مواد آلرژی زایی که توسط گیاهان و حیوانات تولید می شود، مقاوم می کند. بیماری تب یونجه را شفا می بخشد. همچنین در درمان دندان درد کودکان و بزرگسالان، روماتیسم، کمردرد، بیماری ریوی، عفونت تنفسی، سرفه و آسم بسیار موثر است. همچنین کهربا یک سنگ آرامبخش است که انرژی های منفی را از شما دور می‌کند. به همین علت شما را به زندگی امیدوار کرده و قدرت اراده را در شما بالا می برد.

انواع تسبیح کهربا:

 • تسبیح کهربا طبیعی: این تسبیح از سنگ کهربای طبیعی که در طبیعت بدون دخالت انسان به وجود می‌آید، ساخته می‌شود. فقط به وسیله انسان تراش می خورد و به تسبیح تبدیل می شوند. این نوع سنگ از قیمت بسیار بالایی برخوردار است.
 • تسبیح کهربا مهندسی: این نوع تسبیح بدون دخالت طبیعت و در کارخانه به دست بشر ساخته می شود. به دلیل فراوانی موادی که از آن ساخته می‌شود، قیمت پایین‌تری دارد. برخلاف سایر سنگ‌ها کهربای مهندسی به علت ساخته شدن از همان موادی که در طبیعت از آن به وجود می آید، باز هم دارای خواص طبیعی هستند.

نکات مهم و کاربردی هنگام خرید تسبیح کهربا:

 • قیمت تسبیح: قیمت نقش مهمی در انتخاب دارد، به طوری که قبل از خرید تسبیح باید میزان بودجه برای خرید آن را مشخص کنید. این سنگ زینتی هم درجه درجه است، هرچه مبلغ بیشتری بپردازید، سنگ شما خالص‌تر و اصلی‌تر می‌باشد. پس اگر به دنبال یک تسبیح اصلی و باکیفیت هستید، باید دور تسبیح های ارزان قیمت را خط بکشید.
 • رنگ تسبیح: همان گونه که در مباحث قبل توضیح داده شد، تسبیح‌کهربا در مختلفی وجود دارد، چیزی در حدود ۴۰۰ رنگ که همگی اصلی و باکیفیت هستند. پس نمی توان کهربای اصل را به سنگ خاصی نسبت داد، اما می توان گفت رنگ‌های آبی و سبز آن به شدت کمیاب و گران‌بها هستند.
 • نوع تسبیح: این نوع تسبیح هم مانند سایر تسبیح‌ها انواع مختلفی دارد، که بعد از انواع آن بر اساس رنگ به انواع آن بر اساس سنگ می رسیم. این سنگ دارای دو نوع طبیعی که از دل طبیعت به دست می آید و نوع مصنوعی که به وسیله ماشین آلات صنعتی است، تولید می شوند. طبیعی است که مدل‌های طبیعی از مصنوعی گران‌تر باشند.
 • نوع تراش سنگ: به تراش سنگ هم دقت داشته باشید، معمولا تسبیح‌های سنگ طبیعی دارای تراش هستند و نوع مصنوعی به وسیله قالب پر می شوند و فاقد تراش هستند. یکی از راه های تشخیص تسبیح کهربا اصل از بدل همین موضوع می باشد. اگر با ذره‌بین جواهر‌شناسی به آن نگاه کنید، اگر تراش خورده باشد و مهندسی نباشد به خوبی تراش های روی آن را خواهید دید.
 • اندازه‌ مهره‌ها: به مهره‌های تسبیح توجه کنید اگر همگی به یک شکل و اندازه تراش خورده باشند، ارزش تسبیح بالاتر است. معمولا در کمتر تسبیحی این توازن دیده می شود. البته مدل‌های مهندسی به علت اینکه قالب گیری می شوند، همگی یک اندازه هستند و حتی میلی متری با هم اختلاف ندارند. بنابراین این موضوع در مورد کهربای طبیعی صدق می‌کند.
 • جلا و درخشش: هرچه سنگ کهربای شما شفاف‌تر و روشن‌تر باشد ارزش بیشتری دارد به گونه‌ای که نخ از داخل مهره به خوبی مشخص باشد. معمولا تسبیح های قدیمی و دست‌خورده جلای بیشتری دارند. زیرا به مرور نگین شفاف‌تر می شود. به همین علت تسبیح‌های کهنه قیمت بیشتری دارند.
 • خالص بودن: مهره‌های تسبیح باید خالص و فاقد حباب یا رگه باشند. هرچه مهره‌های تسبیح خالص‌تر باشد، قیمت آن بالاتر است، زیرا سنگ‌آن خالص‌تر است. پس حتما به دنبال مهره‌های شفاف و فاقد حباب و رگه بروید.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید تسبیح کهربای مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه تسبیح کهربا ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ تسبیح مدل صمغ کهربا معطر حرم امام رضا علیه السلام کد ۵۵

تسبیح مدل صمغ کهربا معطر حرم امام رضا علیه السلام کد 55

مشخصات

 • جنس دانه‌ها
  صمغ
 • قطر دانه‌ها
  ۱۰ میلی‌متر
 • جنس نخ
  پنبه
 • وزن
  ۲۵ گرم
 • سایر توضیحات
  این تسبیح از نوعی صمغ درخت هست که به طور طبیعی بوی عطر حرم امام رضا علیه السلام را میدهد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید‌ تسبیح‌کهربا در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان ‌بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید تسبیح شاه مقصود اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا