سرگرمی و آموزشی

اسباب بازی ساختنی، راهنمای خرید بهترین ساختنی بافرزندان ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید اسباب بازی ساختنی باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

اسباب بازی ساختنی مناسب برای کودکان در هر سن و سلیقه، تجربه‌های بازی قدرتمند، تخیلی و خلاقانه را ایجاد می‌کنند. اسباب‌بازی‌های ساختمانی اسباب‌بازی‌های واقعی و غیر جنسیتی هستند، اگرچه سازندگان اسباب‌بازی اسباب‌بازی‌های ویژه‌ای را برای پسران و دختران ایجاد کرده‌اند. من اغلب از پسرم به عنوان “مهندس کوچک” خود یاد می‌کنم زیرا او عاشق ساختن، طراحی و حل مسئله است. اگر شما هم کوچولویی دارید که به نظر می رسد یک مهندس نوپا باشد، این اسباب بازی‌های ساختمانی برای کودکان ۳ ساله را دوست خواهید داشت. هر یک از این اسباب‌بازی‌های ساختمانی به‌طور خاص به دلیل مناسب بودن با سن و رتبه‌بندی بالا انتخاب شده‌اند و بسیاری از آنها در منزل من مورد بازدید قرار گرفته‌اند. اسباب بازی ساختنی یک انتخاب‌ هدیه فوق‌العاده است، زیرا کودک ۳ ساله شما را درگیر بازی‌های خلاقانه و آموزشی می‌کند.

اسباب بازی ساختنی همچنین سرمایه گذاری خوبی است، زیرا فرزند شما فراتر از سال‌های پیش دبستانی رشد خواهد کرد. مهارتی که در ساختن اشیاء وجود دارد ثابت می‌کند که در ساخت و ساز، فواید بیشتری نسبت به لذت خالص برای کودکان وجود دارد. بازی با بلوک‌ها و سایر اسباب بازی‌های ساختمانی واقعاً چیزی بیش از بازی نیست. کودکانی که در فعالیت‌هایی شرکت می‌کنند که در آن اسباب‌بازی‌ها را می‌توان ساخت، طرز فکرشان را تغییر می‌دهند، این بسیار قدرتمند است. پروژه‌های ساختمانی قطعاً خلاقیت را تحریک می‌کنند و مهارت‌های حیاتی را تقویت می‌کنند. اسباب بازی ساختنی محیط‌های بازی، کودکان را تشویق می‌کند تا بیرون از میدان فکر کنند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید اسباب بازی ساختنی را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این اسباب بازی ارزشمند به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مقاله شما را با انواع اسباب بازی ساختنی آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید اسباب بازی ساختنی باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

منظور از اسباب بازی‌ ساختنی چیست؟

اسباب‌بازی‌های ساختمانی، اسباب‌بازی‌هایی هستند که معمولاً به صورت مجموعه‌ای عرضه می‌شوند و برای ساختن چیزهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌طور سنتی، اسباب‌بازی‌های ساختمانی شامل بلوک‌های ساختمانی ساده، بلوک‌های الفبا، لگو و مجموعه‌های نصب شونده هستند، اما اسباب‌بازی‌های ساختمانی مدرن در اشکال و اندازه‌های گوناگونی یافت می‌شوند و از مواد مختلف ساخته می‌شوند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید لگو

چرا برای کودک خود اسباب بازی ساختنی خریداری کنیم؟

در هر سنی، اسباب‌بازی‌های ساختمانی می‌توانند ساعت‌ها سرگرمی هیجان‌انگیز، قدیمی و بدون باتری را فراهم کنند که این مزایای اضافی را ارائه می‌دهد:

مزایای استفاده از اسباب بازی ساختنی:

 • اسباب بازی‌های ساختمانی برای طیف وسیعی از سنین جذاب هستند، بنابراین در طول زمان سرمایه گذاری خوبی انجام می دهند. بچه‌ها با آن‌ها بزرگ می‌شوند.
 • آن‌ها برای کودکان در سنین مختلف جذاب هستند. دختر ۱۱ ساله من همچنان از بازی با بلوک با برادر ۲ ساله‌اش لذت می‌برد.
 • آن‌ها برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها عالی هستند که برای نوه‌ها آماده باشند زیرا آن‌ها به سرعت از بین نخواهند رفت.
 • آن‌ها نیاز به دستکاری فیزیکی دارند.
 • بیشتر اسباب بازی‌های ساختمانی به باتری‌های گران قیمت نیاز ندارند.
 • آن‌ها از تخیل و مهارت‌های حل مسئله استفاده می‌کنند.
 • آن‌ها را می‌توان بارها و بارها استفاده کرد.
 • آن‌ها جنسیت خاصی ندارند.
 • آن‌ها را می‌توان در بازی‌های تخیلی استفاده کرد و به بازی با سایر مجموعه‌های اسباب بازی تبدیل شد. برای مثال، فرزندان من از بلوک‌ها برای ساختن خانه‌هایی برای کوچک‌ترین پت‌شاپ و آدم‌های کوچکشان استفاده می‌کنند.
 • می‌توانید مجموعه‌های متعددی را جمع‌آوری کنید یا یک مجموعه اولیه را خریداری کنید و سپس در طول سال‌ها به آن اضافه کنید. ما این کار را با ریل‌های چوبی قطار پسرم انجام داده ایم.
 • معمولاً سطوح پایین بسته‌بندی و جنبه‌های بلندمدت دوام این اسباب‌بازی‌ها، آن‌ها را به یک جایگزین مناسب برای محیط‌زیست برای اسباب‌بازی‌هایی تبدیل می‌کند که چند بار استفاده می‌شوند و با از بین رفتن باتری‌ها دور ریخته می‌شوند یا اهدا می‌شوند.

انواع اسباب بازی ساختنی موجود در بازار:

 

اسباب بازی‌های ساختی برای کودکان نوپا (سنین ۱ تا ۳ سال):

کودکان نوپا در حال کشف دنیای خود هستند. کودکان در این سن به سمت اسباب بازی‌های روشن و رنگارنگ در اندازه‌های بزرگتر کشیده می‌شوند که به راحتی قابل دست زدن هستند. ایمنی یک نگرانی برای کودکان نوپا است که اسباب‌بازی‌های کلاسیک کوچک‌تر لگو و سایر مجموعه‌های ساختمانی که برای کودکان بزرگ‌تر طراحی شده‌اند، خطر خفگی برای آن‌ها هستند. اسباب‌بازی‌های ساختمانی برای کودکان نوپا باید به راحتی روی هم چیده شوند یا به هم متصل شوند، زیرا برای کودکان نوپا غیرعادی است که مهارت‌های حرکتی پیچیده‌ای را تا بعد از سه سالگی ایجاد کنند.

بلوک‌های انباشته شده از فوم:

بلوک‌های انباشته فوم در اشکال و رنگ‌های مختلفی وجود دارند. بلوک‌های انباشته فوم در اندازه‌های بزرگ و فوق العاده هستند. آن‌ها سبک وزن و همه کاره هستند و حتی می‌توانند داخل حمام بروند. بازی فعال با بلوک‌های فوم، همان نگرانی‌های ایمنی بلوک‌های چوبی را ایجاد نمی‌کند. بلوک‌های فوم برای خواهر و برادرهای بزرگ‌تر که خواهر و برادر کوچک‌تر دارند، گزینه‌های عالی هستند. بلوک‌های فوم جامبو بزرگ را می‌توان برای ساخت قلعه‌ها استفاده کرد، همچنین می‌توان از آن‌ها در سایر بازی های تخیلی استفاده کرد.

بلوک‌های ساختنی طرح حروف الفبا:

اکثر بلوک‌های الفبایی هنوز با چوب ساخته می‌شوند و جایگزین جذابی برای اسباب‌بازی‌های موزیکال دکمه‌دار با باتری در بازار برای کودکان نوپا هستند. که در رنگ‌ها و الفبای مختلف فروخته می‌شود، می توانید بلوک‌های الفبا را با حروف کوچک و بزرگ خریداری کنید. بیشتر بلوک‌های الفبا نیز دارای تصاویر چاپ شده بر روی خود هستند. بلوک‌های الفبا به زبان‌های مختلف در دسترس می‌باشند. همچنین می‌توانید بلوک‌های الفبا را با حروف عبری، یونانی، اسپانیایی، آلمانی، روسی خریداری کنید. به دنبال بلوک‌هایی باشید که از رنگ غیر سمی استفاده می‌کنند، یا حتی بلوک‌هایی که رنگ نشده‌اند، اما در عوض حکاکی شده‌اند، اینها بسیار خاص هستند‌.

ساختنی‌های مگا بلوک:

مگا بلوک یک سیستم بلوک ساختمانی آجری با اندازه فوق العاده با قطعات به هم پیوسته است. مزیت این بلوک ها این است که اندازه آن‌ها تقریباً سه برابر لگوهای “معمولی” است، بنابراین کودکان نوپا با آن‌ها خفه نمی‌شوند. Megabloks در یک مجموعه کیف دوفله ۲۰۰ تکه مقرون به صرفه عرضه می‌شود که بسیار ارزان تر از سیستم Lego Duplo است. بنیانگذاران Mega Bloks از یک روش تولید پیشرفته استفاده می‌کنند که هزینه ساخت اسباب بازی‌ها را کاهش می‌دهد و این تولید کننده اسباب بازی تولید کمتر خود را به مشتری منتقل می‌کند. مگا بلوکس از آنجایی که به عنوان یک سازنده بی برند بلوک‌های لگو در نظر گرفته می شود به رقیب اصلی لگو تبدیل شده و دفتر مرکزی آن در کانادا است. همچنین دارای آجرهای ساختمانی با اندازه کوچکتر است که دقیقاً به شکل و اندازه لگوهای استاندارد می‌باشد.

ساختنی‌های لگو دوپلو:

آجرهای ساختمانی ساخته شده توسط شرکت لگو به ویژه برای کودکان نوپا تا سن ۵ سالگی با نام Lego Duplo به بازار عرضه می‌شوند. این آجرهای ساختمانی مناسب برای کودکان نوپا تقریباً سه برابر اندازه بلوک‌های لگو هستند که به افراد بالای ۶ سال فروخته می‌شود. لگو دوپلوها در سطل‌های بزرگ فروخته می‌شوند، اما از آنجایی که آجرهای اسباب بازی بزرگتر از بلوک‌های لگو معمولی هستند، سطل های فله دارای آجرهای کمتری هستند. Lego Duplo همچنین مجموعه‌های تخصصی را برای گروه‌های سنی مختلف ایجاد می‌کند، از جمله مجموعه‌هایی که برای سنین ۱۱/۲ تا ۵ سال مشخص شده‌اند و مجموعه‌هایی که برای سنین ۳ تا ۶ سال ایجاد شده‌اند. حتماً توصیه‌های سنی را در این مجموعه‌های تخصصی بررسی کنید تا از خطرات خفگی جلوگیری کنید.

اسباب بازی ساختنی برای کودکان پیش دبستانی (سنین ۳ تا ۵ سال):

کودکان پیش دبستانی به طور کلی از مرحله دهانی فراتر رفته‌اند، بنابراین خفگی آنقدرها هم خطرناک نیست. کودکان در این سن در حال توسعه مهارت های حرکتی سطح ظریف خود هستند و بازی آن‌ها شامل سایر کودکان و شامل یک عنصر تخیلی قوی است. بچه‌ها اغلب از اسباب بازی‌های ساخت و ساز خود به عنوان بخشی از یک طرح بازی خیالی استفاده می‌کنند که شامل مجسمه‌ها، ماشین‌های قوطی کبریت و حتی دایناسورهای پلاستیکی است.

بلوک‌های ساختمانی چوبی:

بلوک‌های ساختمانی اصلی در اشکال و اندازه‌های مختلف برای تقویت تخیل کودکان وجود دارند. در این سن، کودکان می‌توانند ساعت‌ها در ساختن قلعه و هر ساختمانی که تصور کنند، بازی کنند. بچه‌ها اغلب شهرها را برای ماشین‌های اسباب بازی می سازند. بلوک‌های ساختمانی چوبی در این سن بسیار کمتر تهدیدی برای ایمنی هستند، زیرا اکثر کودکان تا به حال از بلوک‌های پرتابی در مرحله کودکی خواهر و برادر بزرگتر شده‌اند. بلوک‌های ساختمانی در مجموعه‌ای اولیه از استوانه‌ها، مکعب‌ها و شکل‌های خاص هستند. شما می‌توانید بیش از ۱۰۰ مجموعه بزرگ بلوک‌های چوبی رنگ نشده غیر سمی را از KAPLA، HAPA، Melissa and Doug و دیگر تولیدکنندگان اسباب بازی خریداری کنید. می‌توانید بلوک‌های ساختمانی خود را با دستگیره‌های در چوبی و دیگر اشیاء چوبی جالب مانند قرقره‌های خیاطی چوبی تکمیل کنید. برای صرفه جویی در هزینه، به دنبال این اسباب بازی‌ها در مغازه‌های دستفروشی و فروش گاراژ بگردید.

مجموعه‌های تخصصی بلوک چوبی:

هنگامی که آماده اضافه کردن به یک مجموعه اولیه از بلوک‌های ساختمانی چوبی هستید، یک مجموعه معماری اضافه کنید. یک مجموعه معماری روسی یا خاورمیانه‌ای منحنی‌های برازنده‌ای را به خلاقیت های خیالی کودک شما اضافه می‌کند. این مجموعه‌ها معمولاً با ستون‌ها و گنبدهای منحنی، یا قطعات ویژه برای قلعه‌ها با مجسمه‌های بازی عرضه می‌شوند. انتظار داشته باشید برای این مجموعه های بهره ویژه کمی بیشتر بپردازید.

خرید اسباب بازی ساختنی برای کودکان نوپا:

 • به دنبال مجموعه‌های ساختمانی باشید که روشن و رنگارنگ هستند.
 • از قطعات کوچک و خطرات خفگی خودداری کنید.
 • به دنبال اندازه‌های بزرگ و اشکال مختلف باشید که به راحتی روی هم چیده شوند و به هم بچسبند.
 • کاوش بخش مهمی از بازی است. بلوک‌های فوم غول پیکر را می‌توان به عنوان بخشی از بازی والدین و کودک استفاده کرد. تصور کنید که
 • یک قلعه یا قلعه با بلوک‌هایی به بزرگی فرزند شما بسازید.
 • کودکان خردسال ممکن است مستعد پرتاب بلوک‌های چوبی باشند. اگر کودک نوپایی دارید که در مرحله عصبانیت است و خواهران و برادران تماشاگر بی گناه دارد، ممکن است بخواهید از بلوک‌های چوبی خودداری کنید.
 • مجموعه‌های اولیه‌ای را بخرید که بتوانید در طول زمان بسازید.
 • ست‌های ساختمانی برای کودکان نوپا را از مواد قابل شستشو خریداری کنید. به عنوان مثال، اسباب‌بازی‌های پلاستیکی Duplo را می‌توان در ماشین ظرفشویی شست و یا در سینک آب گرم و صابون که چند قطره سفیدکننده در آن وجود دارد، استریل کرد. این یک نکته مهم برای کودکان نوپا است که اغلب اسباب بازی‌ها را در دهان خود قرار می‌دهند.

راهنمای خرید اسباب بازی ساختنی:

بیشتر کودکان عاشق ساختن وسایل و چیزهای مختلف هستند. به کودک جعبه‌های مقوایی بدهید و ببینید که آن‌ها را روی هم چیده و اولین سازه مقوایی خود را می‌سازد. برای اکثر کودکان، این یک تجربه آرامش بخش است، زیرا آن‌ها آزادند چیزهایی را که می‌خواهند بسازند یا تصور کنند. اسباب‌بازی‌های ساختمانی ممکن است برای بزرگسالان ساده به نظر برسند، اما بچه‌ها آن‌ها را چیزی می‌دانند که می‌تواند به آن‌ها در ساختن ساختار رویایی‌شان کمک کند. این یکی از دلایلی است که اسباب‌بازی‌های ساختمانی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های کودکان هستند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد اسباب بازی ساختمانی به دنبال آنها باشید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید پازل

نکات مهم هنگام خرید اسباب بازی ساختنی:

 1. مناسب سن و ایمنی: خرید اسباب بازی‌های ساختمانی با خرید اسباب بازی های دیگر تفاوتی ندارد. ایمنی کودک شما باید در راس اولویت شما باشد و انجام تحقیقات شخصی قبل از خرید می‌تواند به شما کمک کند تصمیمی آگاهانه برای خرید اسباب بازی مورد علاقه بعدی کودک خود بگیرید. انتخاب یک مجموعه ساختمانی که مناسب سن کودک شما باشد. اسباب‌بازی‌هایی که برای بچه‌های بزرگ‌تر هدف قرار می‌گیرند، اغلب دارای قطعات و اجزای پیچیده‌ای هستند که می‌تواند بچه‌های کوچک‌تر را ناامید کند. علاوه بر این، این مجموعه‌ها ممکن است حاوی قطعات جداشدنی بسیار زیادی باشند که خطر خفگی بالقوه دارند. توضیحات محصول را به دقت بخوانید و مطمئن شوید که به قطعات یا اجزای موجود در مجموعه بازی ساخت و ساز که قصد خرید آن را برای کودک خود دارید، دقت کنید. همچنین خواندن نظرات سایر والدین یا خریداران برای دریافت ایده در مورد انتظارات از اسباب بازی کمک خواهد کرد.
 2. جنس مواد سازنده: مواد اسباب بازی ساخت و ساز گاهی اوقات به میزان ایمن بودن آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اسباب بازی‌های ساختمانی که از پلاستیک سخت ساخته می شوند، اغلب حاوی مواد شیمیایی مضر مانند PVC یا پلی وینیل کلراید، فتالات، BPA یا بیسفنول-A، سرب و غیره هستند. انواع مختلفی از پلاستیک سخت در ساخت اسباب بازی استفاده می‌شود. بنابراین اگر نمی‌دانید از چه نوع پلاستیکی برای ساخت اسباب بازی ساختمانی استفاده می‌شود، بهتر است چیزهای سازگار با محیط زیست مانند اسباب بازی‌های ساختمانی ساخته شده از چوب را خریداری کنید. علاوه بر این، پلاستیک برای محیط زیست خوب نیست. از تولید تا دفع، پلاستیک بیش از حد از منابع سیاره ما استفاده می‌کند. ما قطعا به دلایل زیادی به دنبال اسباب بازی‌های ساختمانی چوبی توصیه می‌کنیم. آن‌ها از پلاستیک ایمن تر هستند و این اسباب بازی‌ها از مواد پایدار و تجدید پذیر ساخته شده‌اند. بازی با اسباب‌بازی‌های چوبی راه ساده‌ای برای تعیین مسیر کودکتان به سمت یک سبک زندگی پایدار است.
 3. دوام محصول: خرید اسباب‌بازی‌هایی که به راحتی می‌شکنند، واقعاً سرمایه‌گذاری مالی خوبی نیست، زیرا هزینه آن می‌تواند اضافه کار را افزایش دهد. علاوه بر این، قطعات شکسته یا اجزای جدا شده می توانند صدمات جدی ایجاد کنند. اسباب بازی‌های ساختمانی را از اسباب بازی سازان معتبر خریداری کنید. خواندن نظرات آنلاین از سایت‌های مختلف نیز به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که این اسباب‌بازی ساختمانی چقدر بادوام هستند.
 4. میزان بودجه: تنظیم بودجه نیز ایده خوبی است اگر از نظر مالی در تنگنا هستید یا فقط می‌خواهید از هزینه‌های غیرضروری خودداری کنید. می‌تواند به شما کمک کند لیست اسباب بازی‌های خود را محدود کنید و کل تجربه خرید اسباب بازی را آسان و بدون نگرانی انجام دهید.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می‌توانید اسباب بازی ساختنی مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه اسباب بازی ساختنی ارزان، با کیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ ساختنی مدل ماینکرافت کد MG525

ساختنی مدل ماینکرافت کد MG525

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۸۰x100x200 میلی‌متر
 • وزن
  ۳۶۶ گرم
 • تعداد قطعات
  ۶۱۱
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۴۰۰x70x370
 • وزن بسته‌بندی
  ۵۹۰
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ ساختنی پویا تویز طرح ماشین آلات راه سازی کد ۹۷۵۶

ساختنی پویا تویز طرح ماشین آلات راه سازی کد 9756

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۳۰x270x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • سری
  ماشین‌های راهسازی
 • رده سنی
  کودک
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • وزن بسته‌بندی
  ۶۰
 • اقلام همراه
  قطعات کوچک قابل اتصال
 • سایر توضیحات
  راحتی اتصال تنوع اشکالتنوع قطعه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ ساختنی مدل بلوک آجر مینیاتوری هدیه معماری کد ۴۸p-B

ساختنی مدل بلوک آجر مینیاتوری هدیه معماری کد 48p-B

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۰x120x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۲۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  دو
 • سری
  خانه سازی
 • تعداد قطعات
  ۴۸
 • اقلام همراه
  قطعات سنگی (شش نوع آجرک واقعی):آجر مستطیلی x31نیمه آجر x7آجر آرک(طاقی) x2مجموعه پنل های سقف شیروانی ۶ قطعه مختلفپرسوناژ مرد (روح الله تقیلو) x1پرسوناژ سگ (شُبیر تُفلحیان) x1کمچه مینیاتوری بنایی فلزی یک تکهتک برگ راهنما و نفشه ساختبسته پودر ملات ۱۶۰ گرمی (مناسب جهت ۲۰ بار ساخت سازه)تخته کار چوبی ۱۵×۱۲ سانتی‌متری
 • سایر توضیحات
  قابلیت تغییر رنگ و یا اضافه کردن هایلایت و سایه با آبرنگتنوع قطعات سنگی در ۶ نوعقابل شست و شو و استفاده های مجددمتریال صددرصد طبیعی و بهداشتیمناسب همه سنینرنگ کلیه ی قطعات سنگی در یک «تناژ» می باشند(در دیجی کالا رنگ کرم آجری عرضه شده است)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ ساختنی مدل ماینکرافت کد ۱۰۵۵۷

ساختنی مدل ماینکرافت کد 10557

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۵۰x300x500 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۳۶
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ ساختنی مدل بلوک سنگی خانه سازی جمله چین کد ۴۸p-B

ساختنی مدل بلوک سنگی خانه سازی جمله چین کد 48p-B

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۰x120x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۳۵ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  دو
 • سری
  خانه سازی
 • رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۴۸
 • اقلام همراه
  + قطعات سنگی (شش نوع آجرک واقعی):+ آجر مستطیلی x31+ نیمه آجر x7+ آجر آرک(طاقی) x2+ مجموعه پنل های سقف شیروانی ۶ قطعه مختلف+ پرسوناژ مرد (روح الله تقیلو) x1+ پرسوناژ سگ (شُبیر تُفلحیان) x1+ کمچه مینیاتوری بنایی فلزی یک تکه+ تک برگ راهنما و نفشه ساخت+ بسته پودر ملات ۱۶۰ گرمی (مناسب جهت ۳۰ بار ساخت سازه) (دارای جایگزین قابل تهیه آسان)+ قطعه تخته کار (ورق چوبی ۱۵×۱۲ سانتی‌متری)
 • سایر توضیحات
  قابلیت تغییر رنگ و یا اضافه کردن هایلایت و سایه با آبرنگتنوع قطعات سنگی در ۶ نوعقابل شست و شو و استفاده های مجددمتریال صددرصد طبیعی و بهداشتیسرگرم کننده و مناسب همه سنینرنگ کلیه ی قطعات سنگی در یک «تناژ» می باشند(در دیجی کالا رنگ کرم آجری عرضه شده است)امکان ساخت بعضی سازه های خلاقانه کوچک (بدون نقشه ی موجود در بسته) نظیر جاشمعی وارمر تنور و… با این پکیج میسر است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ ساختنی مدل ماینکرافت کد MG566D

ساختنی مدل ماینکرافت کد MG566D

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰۰x65x95 میلی‌متر
 • وزن
  ۶۶ گرم
 • تعداد قطعات
  ۱۱۸
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۲۲۰x40x160
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ساختنی آوا طرح ماشین مدل AMT3110 کد ۱

ساختنی آوا طرح ماشین مدل AMT3110 کد 1

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۱۰x50x250 میلی‌متر
 • وزن
  ۳۵۰ گرم
 • سری
  ماشین
 • رده سنی
  خردسال
 • تعداد قطعات
  ۲۷۸
 • اقلام همراه
  درون جعبه ۲۷۸ قطعه مختلفیک عدد کاتالوگو جعبه جدا کننده

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ ساختنی مدل Batman Who Laughs

ساختنی مدل Batman Who Laughs

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰x20x40 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۱۰
 • اقلام همراه
  – فله فاقد جعبه مقوایی – کیفیت خوب

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ ساختنی سری خانه سازی کد ۲۰۰۵

ساختنی سری خانه سازی کد 2005

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۱۰×۲۱۰×۲۲۰ میلی‌متر
 • سری
  خانه سازی
 • رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۷۳
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • وزن بسته‌بندی
  ۶۷۰
 • اقلام همراه
  قطعات پلاستیکی قابل شست شوفیگور درختان کاج
 • سایر توضیحات
  قطعات قابل شستشومناسب برای ۳ سال به بالا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ ساختنی بی تی مدل لگو ناو جنگی

ساختنی بی تی مدل لگو ناو جنگی

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x50x300 میلی‌متر
 • وزن
  ۴۵۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۵۰۴
 • اقلام همراه
  دارای ۵۰۴ قطعه لگو می باشد که به وسیله دفترچه راهنمای داخل جعبه می توانید ساعت ها مشغول ساخت باشید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ ساختنی طرح مبلمان خانه عروسکی

ساختنی طرح مبلمان خانه عروسکی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x300x100 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۱۸۸
 • اقلام همراه
  پازل و آموزش تصویری سرهم کردن

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ ساختنی مدل دیسنی کاراکترز مجموعه ۴ عددی

ساختنی مدل دیسنی کاراکترز مجموعه 4 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰x40x40 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • جنس
  پلی‌پروپیلن
 • تعداد قطعات
  ۴۸
 • اقلام همراه
  مجموعه لگو ۴ عددی و در مجموع شامل ۴۸ تکه
 • سایر توضیحات
  گرید پلیمر: مدیکالضد حساسیتمناسب کودکان بالای ۳ سالمجموعه ۴ عددی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ ساختنی بی تی مدل آدمک های امداد و نجات مجموعه ۱۲ عددی

ساختنی بی تی مدل آدمک های امداد و نجات مجموعه 12 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۳۰x110x120 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  ۱۲
 • سری
  قهرمانان
 • تعداد قطعات
  ۱۲
 • اقلام همراه
  ۱۲ بسته آدمک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ ساختنی پویا تویز طرح مرد عنکبوتی کد ۹۹۴۱

ساختنی پویا تویز طرح مرد عنکبوتی کد 9941

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲۰x100x295 میلی‌متر
 • وزن
  ۶۲۵ گرم
 • سری
  قهرمانان
 • رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۴۳۰
 • سطح
  C
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۳۷x29x7
 • وزن بسته‌بندی
  ۲۴۰
 • اقلام همراه
  بسته ۴۳۰ تکه ساختنی کنارجین به همراه نقشه مونتاژ راهنمای ساخت
 • سایر توضیحات
  مناسب برای سنین بالای سه سالقابلیت ساخت سایر اشکال سه بعدی با رنگ‌بندی داخل بستهراحتی اتصال و کنارچین بودنمتنوع بودن قطعات و رنگ‌بندیکمک به پرورش خلاقیت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا ۲ کد ۲۳۰۱۰۰۷

 ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا 2 کد 2301007

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۴۰x240x2500 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۹۰۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۱۵۹
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • وزن بسته‌بندی
  ۲۹۰۰
 • اقلام همراه
  آجر کامل ۱۰۰ عددآجر نیمه ۲۰ عددآجر هلال ۱۱ عددآجر چارکه ۱۱ عددآجر نازک ۶ عددملات بزرگ ۱ عددآدمک چوبی ۲ عدداستانبولی بنایی ۱ عددکمچه کوچک بنایی ۱ عددگواش شش رنگ ۱ عددقلمو نقاشی ۱ عددتخته زیر کار ۱ عدددفترچه راهنما ۱ عدد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ ساختنی مدل ماینکرافت کد ۱۰۷۵-۴

ساختنی مدل ماینکرافت کد 1075-4

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۲۰x55x85 میلی‌متر
 • وزن
  ۷۶ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۱۲۸
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ ساختنی لاری مدل بتمن و رابین کد ۱۱۳۵۰

ساختنی لاری مدل بتمن و رابین کد 11350

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x60x200 میلی‌متر
 • وزن
  ۴۰۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  سه
 • سری
  بت من
 • تعداد قطعات
  ۲۱۶
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت آسان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ ساختنی ژی استار مدل ایستگاه مترو کد ۸۹۱۰۴

ساختنی ژی استار مدل ایستگاه مترو کد 89104

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۱۵x525x372 میلی‌متر
 • وزن
  ۳۵۰۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۳۹۵۰
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ ساختنی زینگو مدل مکعب های جادویی ۸۳ قطعه

ساختنی زینگو مدل مکعب های جادویی 83 قطعه

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۵۰x270x50 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۸۳
 • اقلام همراه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ ساختنی مدل Emmet کد ۳

ساختنی مدل Emmet کد 3

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰x10x40 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • سری
  فیلم لگو
 • رده سنی
  کودک
 • اقلام همراه
  – یک عدد آدمک ساختنی
 • سایر توضیحات
  – فله فاقد بسته بندی مقوایی – پلمب شده توسط کارخانه سازنده

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ ساختنی پویا تویز مدل ساز و کار خلاق کد ۹۸۷۱

ساختنی پویا تویز مدل ساز و کار خلاق کد 9871

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۵x275x60 میلی‌متر
 • وزن
  ۷۰۰ گرم
 • سری
  مزرعه داری
 • رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۴۲۰
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • وزن بسته‌بندی
  ۹۰۰
 • اقلام همراه
  دارای ۴۲۰ تیکه ۵ نوع تیکه ۱۰ تنوع رنگی
 • سایر توضیحات
  قابلیت اتصال هم از بالا و هم از بغل رنگارنگراحتی اتصال تنوع تکه ها تنوع اشکال

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ ساختنی مدل بلوک سنگی خانه سازی جمله چین ۴۸p-A

ساختنی مدل بلوک سنگی خانه سازی جمله چین 48p-A

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۰x120x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۷۳۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  دو
 • سری
  خانه سازی
 • رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۴۸
 • اقلام همراه
  قطعات سنگی (شش نوع آجرک سرامیکی واقعی)پرسوناژ خانم تقیلوپرسوناژ خوک تمیزکمچه مینیاتوری بناییتک برگ راهنما و نفشه ساختبسته پودر ملاتتخته کار چوبی ۱۵×۱۲ سانتی‌متری
 • سایر توضیحات
  قابلیت تغییر رنگ و یا اضافه کردن هایلایت و سایه با آبرنگتنوع قطعات سنگی در ۶ نوعقابل شست و شو و استفاده های مجددمتریال صددرصد طبیعی و بهداشتیمناسب همه سنینرنگ کلیه ی قطعات سنگی در یک «تناژ» می باشند(در دیجی کالا رنگ کرم آجری عرضه شده است)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ ساختنی مدل اسلحه

ساختنی مدل اسلحه

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x180x8 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۳۰ گرم
 • رده سنی
  بزرگسال
 • ویژگی‌های حرکتی
  قابلیت حرکت
 • تعداد قطعات
  ۱۷
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  دو صفحه چوبی نگهدارنده قطعات-چهار عدد کش ژله ای-راهنمای تمام رنگی ساخت ماکت
 • سایر توضیحات
  علاوه بر راهنمای تصویری همراه کالا، ویدیوی راهنمای ساخت نیز در آدرسهای اینترنتی سازنده، درج شده روی بسته بندی محصول، قرار گرفته استدر صورت تنگ بودن بیش از حد برخی قطعات، از سوهان و یا سمباده میتوانید استفاده نماییددر صورت نیاز به استحکام بیشتر و گشاد بودن برخی شیارها، از انواع چسب چوب یا مایع استفاده نمایید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ ساختنی کازی مدل اسپایدرمن کد ۸۷۰۰۴

ساختنی کازی مدل اسپایدرمن کد 87004

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰۰x70x150 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • سری
  قهرمانان
 • رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۱۴۳
 • اقلام همراه
  سازه به همراه نقشه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا کد ۲۳۰۱۰۰۶

ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا کد 2301006

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۰x80x200 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۴۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۵۱
 • وزن بسته‌بندی
  ۸۴۰
 • اقلام همراه
  ۴۸ عدد آجر واقعی۱ عدد استانبولی۱ عدد کمچه مخصوص بنایی۱ بسته پودر ملات بنایی۱ عدد تخته چوبی زیر کاردفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ ساختنی مدل ماینکرافت کد DLP561

ساختنی مدل ماینکرافت کد DLP561

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۵x30x50 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۱۱۰
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ ساختنی مدل LA8820

ساختنی مدل LA8820

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۲۰x220x90 میلی‌متر
 • وزن
  ۷۵۰ گرم
 • ویژگی‌های ساختنی
  ضد حساسیت
 • جنس
  پلاستیک
 • سری
  ماشین
 • رده سنی
  بزرگسال
 • ویژگی‌های حرکتی
  قابلیت حرکت
 • تعداد قطعات
  ۴۵۵
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ ساختنی مدل بلوک های خانه سازی کد ARMN 62

ساختنی مدل بلوک های خانه سازی کد ARMN 62

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰۰x50x500 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۵۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۶۲
 • اقلام همراه
  ۶۲ قطعه خانه سازیبروشور آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ ساختنی شیائومی مدل Desert Racing car

ساختنی شیائومی مدل Desert Racing car

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۶x18x15 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۶۰۰ گرم
 • سری
  ماشین
 • رده سنی
  کودک
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما و قطعات ماشین
 • سایر توضیحات
  ساخته شده از پلاستیک و ABS سازگار با محیط زیستطراحی زیبا و سادهاستفاده و بازی آسانتایر و قطعات با کیفیت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ ساختنی طرح مبلمان خانه عروسکی

ساختنی طرح مبلمان خانه عروسکی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x300x100 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۱۸۸
 • اقلام همراه
  پازل و آموزش تصویری سرهم کردن

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید اسباب بازی ساختنی در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پایه خنک کننده لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا