سرگرمی و آموزشی

اسباب بازی ساختنی، راهنمای خرید بهترین ساختنی بافرزندان ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید اسباب بازی ساختنی باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

اسباب بازی ساختنی مناسب برای کودکان در هر سن و سلیقه، تجربه‌های بازی قدرتمند، تخیلی و خلاقانه را ایجاد می‌کنند. اسباب‌بازی‌های ساختمانی اسباب‌بازی‌های واقعی و غیر جنسیتی هستند، اگرچه سازندگان اسباب‌بازی اسباب‌بازی‌های ویژه‌ای را برای پسران و دختران ایجاد کرده‌اند. من اغلب از پسرم به عنوان “مهندس کوچک” خود یاد می‌کنم زیرا او عاشق ساختن، طراحی و حل مسئله است. اگر شما هم کوچولویی دارید که به نظر می رسد یک مهندس نوپا باشد، این اسباب بازی‌های ساختمانی برای کودکان ۳ ساله را دوست خواهید داشت. هر یک از این اسباب‌بازی‌های ساختمانی به‌طور خاص به دلیل مناسب بودن با سن و رتبه‌بندی بالا انتخاب شده‌اند و بسیاری از آنها در منزل من مورد بازدید قرار گرفته‌اند. اسباب بازی ساختنی یک انتخاب‌ هدیه فوق‌العاده است، زیرا کودک ۳ ساله شما را درگیر بازی‌های خلاقانه و آموزشی می‌کند.

اسباب بازی ساختنی همچنین سرمایه گذاری خوبی است، زیرا فرزند شما فراتر از سال‌های پیش دبستانی رشد خواهد کرد. مهارتی که در ساختن اشیاء وجود دارد ثابت می‌کند که در ساخت و ساز، فواید بیشتری نسبت به لذت خالص برای کودکان وجود دارد. بازی با بلوک‌ها و سایر اسباب بازی‌های ساختمانی واقعاً چیزی بیش از بازی نیست. کودکانی که در فعالیت‌هایی شرکت می‌کنند که در آن اسباب‌بازی‌ها را می‌توان ساخت، طرز فکرشان را تغییر می‌دهند، این بسیار قدرتمند است. پروژه‌های ساختمانی قطعاً خلاقیت را تحریک می‌کنند و مهارت‌های حیاتی را تقویت می‌کنند. اسباب بازی ساختنی محیط‌های بازی، کودکان را تشویق می‌کند تا بیرون از میدان فکر کنند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید اسباب بازی ساختنی را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این اسباب بازی ارزشمند به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مقاله شما را با انواع اسباب بازی ساختنی آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید اسباب بازی ساختنی باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

منظور از اسباب بازی‌ ساختنی چیست؟

اسباب‌بازی‌های ساختمانی، اسباب‌بازی‌هایی هستند که معمولاً به صورت مجموعه‌ای عرضه می‌شوند و برای ساختن چیزهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌طور سنتی، اسباب‌بازی‌های ساختمانی شامل بلوک‌های ساختمانی ساده، بلوک‌های الفبا، لگو و مجموعه‌های نصب شونده هستند، اما اسباب‌بازی‌های ساختمانی مدرن در اشکال و اندازه‌های گوناگونی یافت می‌شوند و از مواد مختلف ساخته می‌شوند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید لگو

چرا برای کودک خود اسباب بازی ساختنی خریداری کنیم؟

در هر سنی، اسباب‌بازی‌های ساختمانی می‌توانند ساعت‌ها سرگرمی هیجان‌انگیز، قدیمی و بدون باتری را فراهم کنند که این مزایای اضافی را ارائه می‌دهد:

مزایای استفاده از اسباب بازی ساختنی:

 • اسباب بازی‌های ساختمانی برای طیف وسیعی از سنین جذاب هستند، بنابراین در طول زمان سرمایه گذاری خوبی انجام می دهند. بچه‌ها با آن‌ها بزرگ می‌شوند.
 • آن‌ها برای کودکان در سنین مختلف جذاب هستند. دختر ۱۱ ساله من همچنان از بازی با بلوک با برادر ۲ ساله‌اش لذت می‌برد.
 • آن‌ها برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها عالی هستند که برای نوه‌ها آماده باشند زیرا آن‌ها به سرعت از بین نخواهند رفت.
 • آن‌ها نیاز به دستکاری فیزیکی دارند.
 • بیشتر اسباب بازی‌های ساختمانی به باتری‌های گران قیمت نیاز ندارند.
 • آن‌ها از تخیل و مهارت‌های حل مسئله استفاده می‌کنند.
 • آن‌ها را می‌توان بارها و بارها استفاده کرد.
 • آن‌ها جنسیت خاصی ندارند.
 • آن‌ها را می‌توان در بازی‌های تخیلی استفاده کرد و به بازی با سایر مجموعه‌های اسباب بازی تبدیل شد. برای مثال، فرزندان من از بلوک‌ها برای ساختن خانه‌هایی برای کوچک‌ترین پت‌شاپ و آدم‌های کوچکشان استفاده می‌کنند.
 • می‌توانید مجموعه‌های متعددی را جمع‌آوری کنید یا یک مجموعه اولیه را خریداری کنید و سپس در طول سال‌ها به آن اضافه کنید. ما این کار را با ریل‌های چوبی قطار پسرم انجام داده ایم.
 • معمولاً سطوح پایین بسته‌بندی و جنبه‌های بلندمدت دوام این اسباب‌بازی‌ها، آن‌ها را به یک جایگزین مناسب برای محیط‌زیست برای اسباب‌بازی‌هایی تبدیل می‌کند که چند بار استفاده می‌شوند و با از بین رفتن باتری‌ها دور ریخته می‌شوند یا اهدا می‌شوند.

انواع اسباب بازی ساختنی موجود در بازار:

 

اسباب بازی‌های ساختی برای کودکان نوپا (سنین ۱ تا ۳ سال):

کودکان نوپا در حال کشف دنیای خود هستند. کودکان در این سن به سمت اسباب بازی‌های روشن و رنگارنگ در اندازه‌های بزرگتر کشیده می‌شوند که به راحتی قابل دست زدن هستند. ایمنی یک نگرانی برای کودکان نوپا است که اسباب‌بازی‌های کلاسیک کوچک‌تر لگو و سایر مجموعه‌های ساختمانی که برای کودکان بزرگ‌تر طراحی شده‌اند، خطر خفگی برای آن‌ها هستند. اسباب‌بازی‌های ساختمانی برای کودکان نوپا باید به راحتی روی هم چیده شوند یا به هم متصل شوند، زیرا برای کودکان نوپا غیرعادی است که مهارت‌های حرکتی پیچیده‌ای را تا بعد از سه سالگی ایجاد کنند.

بلوک‌های انباشته شده از فوم:

بلوک‌های انباشته فوم در اشکال و رنگ‌های مختلفی وجود دارند. بلوک‌های انباشته فوم در اندازه‌های بزرگ و فوق العاده هستند. آن‌ها سبک وزن و همه کاره هستند و حتی می‌توانند داخل حمام بروند. بازی فعال با بلوک‌های فوم، همان نگرانی‌های ایمنی بلوک‌های چوبی را ایجاد نمی‌کند. بلوک‌های فوم برای خواهر و برادرهای بزرگ‌تر که خواهر و برادر کوچک‌تر دارند، گزینه‌های عالی هستند. بلوک‌های فوم جامبو بزرگ را می‌توان برای ساخت قلعه‌ها استفاده کرد، همچنین می‌توان از آن‌ها در سایر بازی های تخیلی استفاده کرد.

بلوک‌های ساختنی طرح حروف الفبا:

اکثر بلوک‌های الفبایی هنوز با چوب ساخته می‌شوند و جایگزین جذابی برای اسباب‌بازی‌های موزیکال دکمه‌دار با باتری در بازار برای کودکان نوپا هستند. که در رنگ‌ها و الفبای مختلف فروخته می‌شود، می توانید بلوک‌های الفبا را با حروف کوچک و بزرگ خریداری کنید. بیشتر بلوک‌های الفبا نیز دارای تصاویر چاپ شده بر روی خود هستند. بلوک‌های الفبا به زبان‌های مختلف در دسترس می‌باشند. همچنین می‌توانید بلوک‌های الفبا را با حروف عبری، یونانی، اسپانیایی، آلمانی، روسی خریداری کنید. به دنبال بلوک‌هایی باشید که از رنگ غیر سمی استفاده می‌کنند، یا حتی بلوک‌هایی که رنگ نشده‌اند، اما در عوض حکاکی شده‌اند، اینها بسیار خاص هستند‌.

ساختنی‌های مگا بلوک:

مگا بلوک یک سیستم بلوک ساختمانی آجری با اندازه فوق العاده با قطعات به هم پیوسته است. مزیت این بلوک ها این است که اندازه آن‌ها تقریباً سه برابر لگوهای “معمولی” است، بنابراین کودکان نوپا با آن‌ها خفه نمی‌شوند. Megabloks در یک مجموعه کیف دوفله ۲۰۰ تکه مقرون به صرفه عرضه می‌شود که بسیار ارزان تر از سیستم Lego Duplo است. بنیانگذاران Mega Bloks از یک روش تولید پیشرفته استفاده می‌کنند که هزینه ساخت اسباب بازی‌ها را کاهش می‌دهد و این تولید کننده اسباب بازی تولید کمتر خود را به مشتری منتقل می‌کند. مگا بلوکس از آنجایی که به عنوان یک سازنده بی برند بلوک‌های لگو در نظر گرفته می شود به رقیب اصلی لگو تبدیل شده و دفتر مرکزی آن در کانادا است. همچنین دارای آجرهای ساختمانی با اندازه کوچکتر است که دقیقاً به شکل و اندازه لگوهای استاندارد می‌باشد.

ساختنی‌های لگو دوپلو:

آجرهای ساختمانی ساخته شده توسط شرکت لگو به ویژه برای کودکان نوپا تا سن ۵ سالگی با نام Lego Duplo به بازار عرضه می‌شوند. این آجرهای ساختمانی مناسب برای کودکان نوپا تقریباً سه برابر اندازه بلوک‌های لگو هستند که به افراد بالای ۶ سال فروخته می‌شود. لگو دوپلوها در سطل‌های بزرگ فروخته می‌شوند، اما از آنجایی که آجرهای اسباب بازی بزرگتر از بلوک‌های لگو معمولی هستند، سطل های فله دارای آجرهای کمتری هستند. Lego Duplo همچنین مجموعه‌های تخصصی را برای گروه‌های سنی مختلف ایجاد می‌کند، از جمله مجموعه‌هایی که برای سنین ۱۱/۲ تا ۵ سال مشخص شده‌اند و مجموعه‌هایی که برای سنین ۳ تا ۶ سال ایجاد شده‌اند. حتماً توصیه‌های سنی را در این مجموعه‌های تخصصی بررسی کنید تا از خطرات خفگی جلوگیری کنید.

اسباب بازی ساختنی برای کودکان پیش دبستانی (سنین ۳ تا ۵ سال):

کودکان پیش دبستانی به طور کلی از مرحله دهانی فراتر رفته‌اند، بنابراین خفگی آنقدرها هم خطرناک نیست. کودکان در این سن در حال توسعه مهارت های حرکتی سطح ظریف خود هستند و بازی آن‌ها شامل سایر کودکان و شامل یک عنصر تخیلی قوی است. بچه‌ها اغلب از اسباب بازی‌های ساخت و ساز خود به عنوان بخشی از یک طرح بازی خیالی استفاده می‌کنند که شامل مجسمه‌ها، ماشین‌های قوطی کبریت و حتی دایناسورهای پلاستیکی است.

بلوک‌های ساختمانی چوبی:

بلوک‌های ساختمانی اصلی در اشکال و اندازه‌های مختلف برای تقویت تخیل کودکان وجود دارند. در این سن، کودکان می‌توانند ساعت‌ها در ساختن قلعه و هر ساختمانی که تصور کنند، بازی کنند. بچه‌ها اغلب شهرها را برای ماشین‌های اسباب بازی می سازند. بلوک‌های ساختمانی چوبی در این سن بسیار کمتر تهدیدی برای ایمنی هستند، زیرا اکثر کودکان تا به حال از بلوک‌های پرتابی در مرحله کودکی خواهر و برادر بزرگتر شده‌اند. بلوک‌های ساختمانی در مجموعه‌ای اولیه از استوانه‌ها، مکعب‌ها و شکل‌های خاص هستند. شما می‌توانید بیش از ۱۰۰ مجموعه بزرگ بلوک‌های چوبی رنگ نشده غیر سمی را از KAPLA، HAPA، Melissa and Doug و دیگر تولیدکنندگان اسباب بازی خریداری کنید. می‌توانید بلوک‌های ساختمانی خود را با دستگیره‌های در چوبی و دیگر اشیاء چوبی جالب مانند قرقره‌های خیاطی چوبی تکمیل کنید. برای صرفه جویی در هزینه، به دنبال این اسباب بازی‌ها در مغازه‌های دستفروشی و فروش گاراژ بگردید.

مجموعه‌های تخصصی بلوک چوبی:

هنگامی که آماده اضافه کردن به یک مجموعه اولیه از بلوک‌های ساختمانی چوبی هستید، یک مجموعه معماری اضافه کنید. یک مجموعه معماری روسی یا خاورمیانه‌ای منحنی‌های برازنده‌ای را به خلاقیت های خیالی کودک شما اضافه می‌کند. این مجموعه‌ها معمولاً با ستون‌ها و گنبدهای منحنی، یا قطعات ویژه برای قلعه‌ها با مجسمه‌های بازی عرضه می‌شوند. انتظار داشته باشید برای این مجموعه های بهره ویژه کمی بیشتر بپردازید.

خرید اسباب بازی ساختنی برای کودکان نوپا:

 • به دنبال مجموعه‌های ساختمانی باشید که روشن و رنگارنگ هستند.
 • از قطعات کوچک و خطرات خفگی خودداری کنید.
 • به دنبال اندازه‌های بزرگ و اشکال مختلف باشید که به راحتی روی هم چیده شوند و به هم بچسبند.
 • کاوش بخش مهمی از بازی است. بلوک‌های فوم غول پیکر را می‌توان به عنوان بخشی از بازی والدین و کودک استفاده کرد. تصور کنید که
 • یک قلعه یا قلعه با بلوک‌هایی به بزرگی فرزند شما بسازید.
 • کودکان خردسال ممکن است مستعد پرتاب بلوک‌های چوبی باشند. اگر کودک نوپایی دارید که در مرحله عصبانیت است و خواهران و برادران تماشاگر بی گناه دارد، ممکن است بخواهید از بلوک‌های چوبی خودداری کنید.
 • مجموعه‌های اولیه‌ای را بخرید که بتوانید در طول زمان بسازید.
 • ست‌های ساختمانی برای کودکان نوپا را از مواد قابل شستشو خریداری کنید. به عنوان مثال، اسباب‌بازی‌های پلاستیکی Duplo را می‌توان در ماشین ظرفشویی شست و یا در سینک آب گرم و صابون که چند قطره سفیدکننده در آن وجود دارد، استریل کرد. این یک نکته مهم برای کودکان نوپا است که اغلب اسباب بازی‌ها را در دهان خود قرار می‌دهند.

راهنمای خرید اسباب بازی ساختنی:

بیشتر کودکان عاشق ساختن وسایل و چیزهای مختلف هستند. به کودک جعبه‌های مقوایی بدهید و ببینید که آن‌ها را روی هم چیده و اولین سازه مقوایی خود را می‌سازد. برای اکثر کودکان، این یک تجربه آرامش بخش است، زیرا آن‌ها آزادند چیزهایی را که می‌خواهند بسازند یا تصور کنند. اسباب‌بازی‌های ساختمانی ممکن است برای بزرگسالان ساده به نظر برسند، اما بچه‌ها آن‌ها را چیزی می‌دانند که می‌تواند به آن‌ها در ساختن ساختار رویایی‌شان کمک کند. این یکی از دلایلی است که اسباب‌بازی‌های ساختمانی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های کودکان هستند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد اسباب بازی ساختمانی به دنبال آنها باشید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید پازل

نکات مهم هنگام خرید اسباب بازی ساختنی:

 1. مناسب سن و ایمنی: خرید اسباب بازی‌های ساختمانی با خرید اسباب بازی های دیگر تفاوتی ندارد. ایمنی کودک شما باید در راس اولویت شما باشد و انجام تحقیقات شخصی قبل از خرید می‌تواند به شما کمک کند تصمیمی آگاهانه برای خرید اسباب بازی مورد علاقه بعدی کودک خود بگیرید. انتخاب یک مجموعه ساختمانی که مناسب سن کودک شما باشد. اسباب‌بازی‌هایی که برای بچه‌های بزرگ‌تر هدف قرار می‌گیرند، اغلب دارای قطعات و اجزای پیچیده‌ای هستند که می‌تواند بچه‌های کوچک‌تر را ناامید کند. علاوه بر این، این مجموعه‌ها ممکن است حاوی قطعات جداشدنی بسیار زیادی باشند که خطر خفگی بالقوه دارند. توضیحات محصول را به دقت بخوانید و مطمئن شوید که به قطعات یا اجزای موجود در مجموعه بازی ساخت و ساز که قصد خرید آن را برای کودک خود دارید، دقت کنید. همچنین خواندن نظرات سایر والدین یا خریداران برای دریافت ایده در مورد انتظارات از اسباب بازی کمک خواهد کرد.
 2. جنس مواد سازنده: مواد اسباب بازی ساخت و ساز گاهی اوقات به میزان ایمن بودن آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اسباب بازی‌های ساختمانی که از پلاستیک سخت ساخته می شوند، اغلب حاوی مواد شیمیایی مضر مانند PVC یا پلی وینیل کلراید، فتالات، BPA یا بیسفنول-A، سرب و غیره هستند. انواع مختلفی از پلاستیک سخت در ساخت اسباب بازی استفاده می‌شود. بنابراین اگر نمی‌دانید از چه نوع پلاستیکی برای ساخت اسباب بازی ساختمانی استفاده می‌شود، بهتر است چیزهای سازگار با محیط زیست مانند اسباب بازی‌های ساختمانی ساخته شده از چوب را خریداری کنید. علاوه بر این، پلاستیک برای محیط زیست خوب نیست. از تولید تا دفع، پلاستیک بیش از حد از منابع سیاره ما استفاده می‌کند. ما قطعا به دلایل زیادی به دنبال اسباب بازی‌های ساختمانی چوبی توصیه می‌کنیم. آن‌ها از پلاستیک ایمن تر هستند و این اسباب بازی‌ها از مواد پایدار و تجدید پذیر ساخته شده‌اند. بازی با اسباب‌بازی‌های چوبی راه ساده‌ای برای تعیین مسیر کودکتان به سمت یک سبک زندگی پایدار است.
 3. دوام محصول: خرید اسباب‌بازی‌هایی که به راحتی می‌شکنند، واقعاً سرمایه‌گذاری مالی خوبی نیست، زیرا هزینه آن می‌تواند اضافه کار را افزایش دهد. علاوه بر این، قطعات شکسته یا اجزای جدا شده می توانند صدمات جدی ایجاد کنند. اسباب بازی‌های ساختمانی را از اسباب بازی سازان معتبر خریداری کنید. خواندن نظرات آنلاین از سایت‌های مختلف نیز به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که این اسباب‌بازی ساختمانی چقدر بادوام هستند.
 4. میزان بودجه: تنظیم بودجه نیز ایده خوبی است اگر از نظر مالی در تنگنا هستید یا فقط می‌خواهید از هزینه‌های غیرضروری خودداری کنید. می‌تواند به شما کمک کند لیست اسباب بازی‌های خود را محدود کنید و کل تجربه خرید اسباب بازی را آسان و بدون نگرانی انجام دهید.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می‌توانید اسباب بازی ساختنی مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه اسباب بازی ساختنی ارزان، با کیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ ساختنی سازه لوله آتاتویز کد ۴۰۰

ساختنی سازه لوله آتاتویز کد 400

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۲۰x150x50 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۵۰ گرم
 • سری
  هندسی
 • مناسب رده سنی
  خردسال
 • تعداد قطعات
  ۴۶
 • اقلام همراه
  قطعات لوله شکل به همراه ۴ عدد لاستیک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ ساختنی مدل آجر مینیاتوری کد Cube 001 بسته ۱۶۰ عددی

ساختنی مدل آجر مینیاتوری کد Cube 001 بسته 160 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۵۰x130x80 میلی‌متر
 • وزن
  ۶۴۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • مناسب رده سنی
  ۶ سال به بالا
 • تعداد قطعات
  ۱۶۰
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۲۶x9x14 سانتی متر
 • وزن بسته‌بندی
  ۶۴۰
 • اقلام همراه
  ندارد
 • سایر توضیحات
  ۱۶۰ عدد آجر مینیاتوریاز مصالح ساخت ماکت و سازه های خلاقانه آجر مینیاتوری است ، جهت ایجاد روحیه ای خلاق در تمامی سنین می توان از این آجر های مینیاتوری برای ساخت سازه های مختلف بهره برد، این آجر های واقعی ، به صورت بلوکه‌هایی در مقیاس کوچک ساخته شده اند و برای ساخت دیوارها و سایر بخش‌های سازه ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آجر های برای شبیه سازی سازه های طبیعی و واقعی مناسب اند و مقاومت مناسبی نسبت به آب و حرارت دارند ، همچنین از ملات، گچ ، سیمان ، چسب و … برای چیدن و اتصال آجرها به یکدیگرمی توان استفاده کرد .

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ ساختنی مدل آشپزخانه

ساختنی مدل آشپزخانه

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x198x3 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • مناسب رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۴۱
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  یک صفحه چوبی نگهدارنده قطعاتراهنمای تمام رنگی ساخت ماکت
 • سایر توضیحات
  علاوه بر راهنمای تصویری همراه کالا، ویدیوی راهنمای ساخت نیز در آدرسهای اینترنتی سازنده، درج شده روی بسته بندی محصول، قرار گرفته استدر صورت تنگ بودن بیش از حد برخی قطعات، از سوهان و یا سمباده میتوانید استفاده نماییددر صورت نیاز به استحکام بیشتر، از انواع چسب مایع استفاده نمایید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ ساختنی مدل بلوک آجر مینیاتوری هدیه معماری کد ۴۸p-B

ساختنی مدل بلوک آجر مینیاتوری هدیه معماری کد 48p-B

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۰x120x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۲۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  دو
 • سری
  خانه سازی
 • تعداد قطعات
  ۴۸
 • اقلام همراه
  قطعات سنگی (شش نوع آجرک واقعی):آجر مستطیلی x31نیمه آجر x7آجر آرک(طاقی) x2مجموعه پنل های سقف شیروانی ۶ قطعه مختلفپرسوناژ مرد (روح الله تقیلو) x1پرسوناژ سگ (شُبیر تُفلحیان) x1کمچه مینیاتوری بنایی فلزی یک تکهتک برگ راهنما و نفشه ساختبسته پودر ملات ۱۶۰ گرمی (مناسب جهت ۲۰ بار ساخت سازه)تخته کار چوبی ۱۵×۱۲ سانتی‌متری
 • سایر توضیحات
  قابلیت تغییر رنگ و یا اضافه کردن هایلایت و سایه با آبرنگتنوع قطعات سنگی در ۶ نوعقابل شست و شو و استفاده های مجددمتریال صددرصد طبیعی و بهداشتیمناسب همه سنینرنگ کلیه ی قطعات سنگی در یک «تناژ» می باشند(در دیجی کالا رنگ کرم آجری عرضه شده است)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ ساختنی مدل ادمک مینی فیگور پلیس شهر کد ۹۰۰۹ مجموعه ۲۴ عددی

ساختنی مدل ادمک مینی فیگور پلیس شهر کد 9009 مجموعه 24 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۰x40x260 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۸۵ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۷۲
 • اقلام همراه
  هر ادمک یک عدد ابزار دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ ساختنی مدل اتاق نشیمن

ساختنی مدل اتاق نشیمن

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x198x3 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • مناسب رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۴۳
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  یک صفحه چوبی نگهدارنده قطعاتراهنمای تمام رنگی ساخت ماکت
 • سایر توضیحات
  علاوه بر راهنمای تصویری همراه کالا، ویدیوی راهنمای ساخت نیز در آدرسهای اینترنتی سازنده، درج شده روی بسته بندی محصول، قرار گرفته استدر صورت تنگ بودن بیش از حد برخی قطعات، از سوهان و یا سمباده میتوانید استفاده نماییددر صورت نیاز به استحکام بیشتر، از انواع چسب مایع استفاده نمایید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ ساختنی مدل کشتی تایتانیک

ساختنی مدل کشتی تایتانیک

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۱۰x320x420 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۳۰۰۰ گرم
 • ویژگی‌های ساختنی
  ضد حساسیت
 • جنس
  پلی‌پروپیلن
 • سری
  کشتی
 • مناسب رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۹۰۹۰
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  ندارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ ساختنی سلام بازی مدل میله هزار کاره کد ۵۰۰

ساختنی سلام بازی مدل میله هزار کاره کد 500

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰x20x30 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۰۰ گرم
 • سری
  زندگی شهری
 • مناسب رده سنی
  کودک
 • سطح
  B
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • وزن بسته‌بندی
  ۹۰۰
 • اقلام همراه
  ۵۰۰ قطعه رنگارنگ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ ساختنی مدل بلوک های خانه سازی کد ARMN 62

ساختنی مدل بلوک های خانه سازی کد ARMN 62

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰۰x50x500 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۵۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۶۲
 • اقلام همراه
  ۶۲ قطعه خانه سازیبروشور آموزشی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ ساختنی مدل جت جنگنده سوخو ۲۵

ساختنی مدل جت جنگنده سوخو 25

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۹۸x197x3 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • سری
  نظامی
 • مناسب رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۳۰
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۳۰x21x1
 • وزن بسته‌بندی
  ۲۰۰
 • اقلام همراه
  یک صفحه چوبی نگهدارنده قطعاتراهنمای تمام رنگی ساخت ماکت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ ساختنی بی تی مدل بتمن

ساختنی بی تی مدل بتمن

مشخصات

 • ابعاد
  ۶۰x30x60 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۵ گرم
 • تعداد قطعات
 • اقلام همراه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ ساختنی هوی می مدل سطل دار کد HM183

ساختنی هوی می مدل سطل دار کد HM183

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۴۰x210x25 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۲۰۰ گرم
 • ویژگی‌های ساختنی
  آنتی باکتریال
 • جنس
  پلاستیک
 • جنس سطل
  پلاستیک
 • تعداد مینی فیگور
  شش
 • سری
  زندگی شهری
 • مناسب رده سنی
  ۳ سال به بالا
 • تعداد قطعات
  ۲۱۰+
 • سطح
  C
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • کشور مبدا برند و محصول
  چین
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۳۴x21x25
 • وزن بسته‌بندی
  ۲۴۰۰
 • اقلام همراه
  ساختنی هوی می کد HM183 ، سطل مخصوص
 • سایر توضیحات
  محصول وارداتی ، کیفیت ساخت بالا ، برند اورجینال هوی می ، سطل دار ، دارای ۶ عدد مینی فیگور ، محتوی ۶ بسته ساختنی سایز بزرگ مجموعا بیش از ۲۱۰ قطعه ، جنس عمری و خرید یکبار برای همیشه.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ ساختنی تاکت توی مدل پارک شادی کد TC-1077

ساختنی تاکت توی مدل پارک شادی کد TC-1077

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۰x310x80 میلی‌متر
 • وزن
  ۹۴۱ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  دو
 • مناسب رده سنی
  خردسال
 • تعداد قطعات
  ۹۸
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  ۲۸ عدد لوله۲ عدد پله ۴ عدد نرده پله۲ عدد سرسره ساده ۱ عدد سرسره پیچ ۱۲ عدد دیواره ها ۱۳ عدد مغزی( اتصال)۱ عدد سقف ساده ۱ عدد سقف فرم دار۳ عدد کفی ساده ۳ عدد کفی طبقه ۲ عدد نرده ۲ عدد درخت ۲ عدد سبزه ۲ عدد پرچم ۱ عدد پل ۲ عدد نرده پل ۲ عدد پایه تاب ۲ عدد اتصال پایه تاب ۱ عدد رابط لوله تاب ۲ عدد کفی تاب ۴ عدد زنجیر تاب ۲ عدد سرسره تکی ۲ عدد نیمکت۲ عدد عروسک تارا و توکا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ ساختنی مدل ماینکرافت طرح MY WORLD کد ۱۱۸۶A

ساختنی مدل ماینکرافت طرح MY WORLD کد 1186A

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۴۰x55x240 میلی‌متر
 • وزن
  ۳۳۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • سری
  ماینکرافت
 • تعداد قطعات
  ۳۰۰
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۳۴x24x5
 • وزن بسته‌بندی
  ۳۳۰
 • اقلام همراه
  راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا ۲ کد ۲۳۰۱۰۰۷

 ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا 2 کد 2301007

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۴۰x240x2500 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۹۰۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۱۵۹
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • وزن بسته‌بندی
  ۲۹۰۰
 • اقلام همراه
  آجر کامل ۱۰۰ عددآجر نیمه ۲۰ عددآجر هلال ۱۱ عددآجر چارکه ۱۱ عددآجر نازک ۶ عددملات بزرگ ۱ عددآدمک چوبی ۲ عدداستانبولی بنایی ۱ عددکمچه کوچک بنایی ۱ عددگواش شش رنگ ۱ عددقلمو نقاشی ۱ عددتخته زیر کار ۱ عدددفترچه راهنما ۱ عدد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ ساختنی مدل بلوک سنگی خانه سازی جمله چین ۴۸p-A

ساختنی مدل بلوک سنگی خانه سازی جمله چین 48p-A

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۷۰x120x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۷۳۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  دو
 • سری
  خانه سازی
 • مناسب رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۴۸
 • اقلام همراه
  قطعات سنگی (شش نوع آجرک سرامیکی واقعی)پرسوناژ خانم تقیلوپرسوناژ خوک تمیزکمچه مینیاتوری بناییتک برگ راهنما و نفشه ساختبسته پودر ملاتتخته کار چوبی ۱۵×۱۲ سانتی‌متری
 • سایر توضیحات
  قابلیت تغییر رنگ و یا اضافه کردن هایلایت و سایه با آبرنگتنوع قطعات سنگی در ۶ نوعقابل شست و شو و استفاده های مجددمتریال صددرصد طبیعی و بهداشتیمناسب همه سنینرنگ کلیه ی قطعات سنگی در یک «تناژ» می باشند(در دیجی کالا رنگ کرم آجری عرضه شده است)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ ساختنی مدل Sonic

ساختنی مدل Sonic

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰x20x40 میلی‌متر
 • اقلام همراه
  – یک عدد آدمک ساختنی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ ساختنی مدل ادمک مینی فیگور پلیس شهر کد ۹۰۰۹ مجموعه ۲۴ عددی

ساختنی مدل ادمک مینی فیگور پلیس شهر کد 9009 مجموعه 24 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۰x40x260 میلی‌متر
 • وزن
  ۲۸۵ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۷۲
 • اقلام همراه
  هر ادمک یک عدد ابزار دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ ساختنی فانی بافت مدل چند رنگ

ساختنی فانی بافت مدل چند رنگ

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۰*۱۰*۱ میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰ گرم
 • مناسب رده سنی
  کودک
 • وزن بسته‌بندی
  ۵۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ ساختنی مدل کشتی بادبانی

ساختنی مدل کشتی بادبانی

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۰۰x200x10 میلی‌متر
 • وزن
  ۵۰۰ گرم
 • جنس
  چوب
 • مناسب رده سنی
  بزرگسال
 • تعداد قطعات
  ۹۱
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • کشور مبدا برند و محصول
  ایران
 • اقلام همراه
  چهار صفحه چوبی نگهدارنده قطعات و راهنمای تمام رنگی ساخت ماکت
 • سایر توضیحات
  علاوه بر راهنمای تصویری همراه کالا، ویدیوی راهنمای ساخت نیز در آدرسهای اینترنتی سازنده، درج شده روی بسته بندی محصول، قرار گرفته استدر صورت تنگ بودن بیش از حد برخی قطعات، از سوهان و یا سمباده میتوانید استفاده نماییددر صورت نیاز به استحکام بیشتر و گشاد بودن برخی شیارها، از انواع چسب چوب یا مایع استفاده نمایید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ ساختنی مدل هواپیمای کنترلی ایگل ۲

ساختنی مدل هواپیمای کنترلی ایگل 2

مشخصات

 • ابعاد
  ۳۷۰x290x105 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۱۰ گرم
 • جنس
  سایر
 • تعداد قطعات
  بدون قطعات
 • اقلام همراه
  ۳ عدد نقشه چاپ شده در ابعاد واقعی (۱۰۰ در ۷۰) به همراه دی وی دی آموزشی (نیاز به لب تاپ یا کامپیوتر برای اجرا دارد)و دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا کد ۲۳۰۱۰۰۶

ساختنی آرتینا مدل اوسا بنا کد 2301006

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۶۰x80x200 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۴۰ گرم
 • سری
  خانه سازی
 • مناسب رده سنی
  کودک
 • تعداد قطعات
  ۵۱
 • وزن بسته‌بندی
  ۸۴۰
 • اقلام همراه
  ۴۸ عدد آجر واقعی۱ عدد استانبولی۱ عدد کمچه مخصوص بنایی۱ بسته پودر ملات بنایی۱ عدد تخته چوبی زیر کاردفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ ساختنی مدل کفش پاشنه بلند

ساختنی مدل کفش پاشنه بلند

مشخصات

 • ابعاد
  ۵۰x30x70 میلی‌متر
 • وزن
  ۴۰ گرم
 • تعداد قطعات
  ۳شیت
 • اقلام همراه
  نقشه پازل

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ ساختنی مدل تانک کد ۰۸۴۸۰

ساختنی مدل تانک کد 08480

مشخصات

 • ابعاد
  ۸۰x30x50 میلی‌متر
 • وزن
  ۶۰ گرم
 • تعداد مینی فیگور
  یک
 • سری
  نظامی
 • مناسب رده سنی
  ۶ سال به بالا
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • ابعاد بسته‌بندی
  ۱۵x5x14
 • وزن بسته‌بندی
  ۱۱۲
 • اقلام همراه
  یک عدد نقشه ساخت لگو.
 • سایر توضیحات
  – ساختنی مدل تانک.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ ساختنی برانت طرح دارث ویدر جنگ ستارگان

ساختنی برانت طرح دارث ویدر جنگ ستارگان

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۵۰x110x10 میلی‌متر
 • وزن
  ۶ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۵
 • اقلام همراه
  – جعبه برند برانت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ ساختنی شیائومی مدل GLSC01

ساختنی شیائومی مدل GLSC01

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۷۰x30x80 میلی‌متر
 • وزن
  ۸۶۶ گرم
 • تعداد قطعات
  ۹۰۰
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ ساختنی مدل خانه سازی ۴۰۴ قطعه

ساختنی مدل خانه سازی 404 قطعه

مشخصات

 • ابعاد
  ۴۰۰x70x300 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۰۰ گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • تعداد قطعات
  ۴۰۴
 • اقلام همراه
  دفترچه راهنما

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ ساختنی طرح بازلایتر مدل توی استوری کد ۱۲۱ مجموعه ۴ عددی

ساختنی طرح بازلایتر مدل توی استوری کد 121 مجموعه 4 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۱۰x50x130 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۶۵ گرم
 • تعداد قطعات
  ۳۲۹
 • اقلام همراه
  راهنمای ساخت
 • سایر توضیحات
  این مجموعه دارای ۴ بسته ساختنی بازلایتر می باشد که میتوانید ۴ مدل بسازیدبا ادغام کردن تمام قطعات میتوانید تصویر موجود در البوم را بسازید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ ساختنی مدل اسلحه

ساختنی مدل اسلحه

مشخصات

 • ابعاد
  ۲۰۰x180x8 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۳۰ گرم
 • مناسب رده سنی
  بزرگسال
 • ویژگی‌های حرکتی
  قابلیت حرکت
 • تعداد قطعات
  ۱۷
 • مخاطرات
  خطر بلعیدن
 • اقلام همراه
  دو صفحه چوبی نگهدارنده قطعات-چهار عدد کش ژله ای-راهنمای تمام رنگی ساخت ماکت
 • سایر توضیحات
  علاوه بر راهنمای تصویری همراه کالا، ویدیوی راهنمای ساخت نیز در آدرسهای اینترنتی سازنده، درج شده روی بسته بندی محصول، قرار گرفته استدر صورت تنگ بودن بیش از حد برخی قطعات، از سوهان و یا سمباده میتوانید استفاده نماییددر صورت نیاز به استحکام بیشتر و گشاد بودن برخی شیارها، از انواع چسب چوب یا مایع استفاده نمایید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ ساختنی طرح هواپیما مدل آویتاپ ۱

ساختنی طرح هواپیما مدل آویتاپ 1

مشخصات

 • ابعاد
  ۶۷۰x970x180 میلی‌متر
 • وزن
  ۱۱۰۰ گرم
 • جنس
  چوب
 • سری
  هواپیما
 • مناسب رده سنی
  نوجوان
 • ویژگی‌های حرکتی
  قابلیت پرواز
 • تعداد قطعات
  ۱
 • کشور مبدا برند و محصول
  ایران
 • اقلام همراه
  تیغ کاتر ، چسب مخصوص ، سنباده ، موتور ، اسپید کنترل ، نقشه ساخت ، فایل راهنما ، ملخ ، سروو ، پیچ و مهره ، سریال نامبر و پارت نامبر دوره

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید اسباب بازی ساختنی در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پایه خنک کننده لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا