سرگرمی و آموزشی

پارک بازی کودک، راهنمای خرید انواع پارک بازی کودک چند کاره، زیبا و ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید پارک بازی کودک باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از وسایل مهم و ضروری در اتاق سیسمونی پارک بازی کودک است. این وسیله در آینده بیشتر از هر وسیله دیگر به کار شما می‌آید. اهمیت این وسیله زمانی مشخص می‌شود که کودک شما نوپا است و مدام در حال کشف محیط اطراف می‌باشد. شما با این وسیله یک محیط امن و سالم برای بازی کودک خود فراهم می‌کنید. پارک بازی کودک یک فضای جداگانه در اتاق کودک شما ایجاد می‌کند که شما می‌توانید با خیالی آسوده کودک خود را درون آن رها کرده تا با اسباب بازی‌های خود به بازی بپردازد، بدون اینکه خطری کودک شما را تهدید کند. همان طور که می‌دانید استخوان جمجمه کودک نوپا هنوز به خوبی تشکیل نشده و برخورد سر کودک با یک قسمت می‌تواند مشکلات جدی را در آینده برای کودک شما ایجاد کند.

پارک بازی کودک با ایجاد یک محیط کنترل شده و بدون خطر می‌تواند جلوی خیلی از این حوادث ناگوار را بگیرد.خوشبختانه پارک بازی کودک یک وسیله چند کاره است، یعنی شما می‌توانید با ریختن مقداری توپ آن را تبدیل به یک استخر توپ برای بازی کودک کنید. البته برخی مدل‌ها قابلیت تبدیل شدن به تخت کودک را هم دارند. پس دیگر نگران این نباشید که بعد از راه رفتن دیگر این وسیله برای کودک شما مناسب نیست. خیلی از افراد همزمان دو عدد پارک بازی کودک را خریداری می‌کنند، زیرا می‌توان آن‌ها را به یکدیگر وصل کرد و آن را به یک پارک بزرگتر تبدیل نمود. این روش بیشتر برای کسانی به کار می‌رود که دارای فرزند دو قلو هستند، البته کسانی هم وجود دارند که می‌خواهند کودک آن‌ها درون پارک بازی کودک آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای کودک خود قصد خرید پارک بازی کودک را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید، ما در این مطلب شما را با انواع پارک بازی کودک آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید پارک بازی کودک باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

پارک‌بازی کودک چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع یکی از مهم‌ترین اجزاء سیسمونی اتاق کودک می‌باشد که اهمیت آن در آینده مشخص می‌شود. زمانی که کودک شما شروع به حرکت یا حتی غلت خوردن می‌کند شما از این وسیله می‌توانید استفاده کنید البته بسته به اندازه و ارتفاع پارک حتی تا سن ۲ تا ۳ سالگی هم می‌توان از پارک کودک استفاده کرد. این وسیله شامل چند قطعه است که به هم متصل شده و دارای یک کفه نرم می‌باشد. این وسیله طوری طراحی شده که کودک توان خارج شدن از آن را نداشته باشد، بنابراین برای کودک شما یک نقطه امن و کنترل شده برای بازی ایجاد می‌کند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید سرسره کودک

انواع پارک‌بازی کودک و نوزاد:

 1. پارک‌بازی کودک روکش‌دار: این محصول مناسب بازی کودک و نوزاد در فضای بیرون از منزل است، داشتن روکش یا همان سایبان باعث می‌شود نور مستقیم خورشید به سر کودک شما برخورد نکند و در محیط بازی کودک سایه ایجاد می‌کند. کناره‌های این محصول معمولا دارای توری است که از ورود حشرات به داخل پارک جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود هوا درون پارک به خوبی جریان داشته باشد.
 2. پارک‌بازی کودک زمین فوتبال: این مدل پارک بازی شکل مستطیل دارد و شباهت زیادی به زمین فوتبال دارد. این مدل برای بازی با توپ طراحی شده به همین دلیل از آن تا سن ۲ تا ۳ سالگی هم می‌توان استفاده کرد. در دو طرف پارک همانند زمین فوتبال دروازه و تور وجود دارد که کودک شما می‌تواند درون آن به فوتبال بپردازد. همچنین ارتفاع آن به گونه‌ای است که دارای دو عدد تور بسکتبال می‌باشد که کودک شما به وسیله آن‌ها می‌تواند بازی بسکتبال را به خوبی انجام دهد.
 3. تخت و پارک‌بازی کودک: خیلی از خانواده‌ها نگران این هستند که این وسیله روی دستشان بماند، پس شاید یکی از دلایلی که خانواده‌ها از خرید این وسیله صرف نظر می‌کنند همین موضوع باشد. اما یکی از شرکت‌های سازنده اقدام به ساخت و طراحی مدلی کرده که علاوه بر پارک بازی به عنوان تخت کودک هم از آن می‌توان استفاده کرد. پس اگر نگران این هستید که بعد از عبور کودک از این سن این وسیله بدون استفاده باقی بماند، بهتر است این مدل را خریداری کنید و بعد هم به عنوان تخت آن را استفاده کنید.
 4. پارک‌بازی چادری: این پارک شباهت زیادی به یک چادر مسافرتی دارد، یعنی دارای چهار چوب فنری است و به راحتی می‌توان آن را باز و بسته کرد. دیواره‌های آن توری بوده و فاقد سقف می‌باشد به همین دلیل به پارک شباهت زیادی دارد. زیرا چادر مسافرتی‌ها سقف‌دار هستند اما این وسیله فاقد سقف است. به دلیل نصب راحت می‌توان آن را یک وسیله مسافرتی دانست و از آن برای کودک در سفر استفاده کرد.
 5. پارک‌بازی دیواره اسفنجی: کودک در این سن یعنی دوران نوپا بودن امکان زمین خوردن زیادی دارد. یعنی مدام برای بلند شدن از زمین و راه رفتن تلاش می‌کند به همین دلیل بارها ممکن است زمین بخورد. از این رو برای محافظت از سر و صورت کودک کناره‌های دیوار پارک با اسفنج محافظت می‌شود تا در صورت برخورد سر یا قسمتی از بدن کودک با پارک دچار آسیب دیدگی نشود.

مزایای استفاده از پارک بازی کودک:

 • ایجاد یک فضای سالم و امن برای بازی کودک و نوزاد بدون اینکه خطری کودک شما را تهدید کند.
 • دیواره‌های این پارک قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند بنابراین می‌توان ان را به راحتی جا‌به‌جا کرد.
 • می‌توان با خرید دو محصول به صورت همزمان آن‌ها را به یکدیگر وصل کرد و به یک پارک بزرگ تبدیل نمود.
 • درون این پارک می‌توان توپ ریخت و آن را به یک استخر توپ تبدیل کرد، همچنین با قرار دادن سرسره می‌توان آن را به یک پارک واقعی تبدیل نمود.
 • مدل‌هایی وجود دارند که روی سر کودک یک کاور چادر مانند وجود دارد که با ایجاد سایه می‌توان آن را در فضای بیرون از منزل نصب کرد.

پارک بازی کودک از کجا بخریم؟

در کل روش‌های زیادی برای خرید این وسیله وجود دارد که شما می‌توانید از هر کدام از روش‌ها پارک مورد نظر خود را خریداری کنید. اما با توجه به تحقیقات انجام شده دو روش از سایر روش‌ها معروف‌تر می‌باشند که در ادامه این دو روش را به صورت کامل برای شما مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. متاسفانه اگر بخواهیم تمام روش‌ها را توضیح دهیم باید چند مقاله برای این روش‌ها ارائه کنیم.

 1. خرید حضوری: یکی از شناخته شده‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌های خرید در ایران می‌باشد که همچنان طرفداران زیادی دارد. در این روش شما با خروج از محل کار و منزل خود می‌توانید به نزدیکترین فروشگاه اسباب بازی و کودک مراجعه کرده و این پارک را خریداری کنید. لازم به ذکر است تنوع محصول خیلی کم بوده و جنس خریداری شده به هیچ عنوان تعویض یا پس گرفته نمی‌شود.
 2. خرید اینترنتی: یکی از جدیدترین روش‌های خرید در کشور ایران است در این روش نیازی به خروج از محل کار و زندگی خود نیستید و با مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی معتبر می‌توانید محصول مورد نظر خود را از میان حجم زیادی از مدل‌ها انتخاب و خریداری کنید. لازم به ذکر است در این روش شما هفت روز مهلت تست دارید و در صورت عدم رضایت از محصول می‌توانید پارک مورد نظر خود را مرجوع کرده و پول خود را پس بگیرید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید چادر بازی کودک

نکات مهم هنگام خرید پارک بازی کودک و نوزاد:

 1. قیمت محصول: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، بهتر است قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید پارک را مشخص کنید. با مشخص شدن مقدار بودجه خود به خود مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف شده و خرید برای شما اندکی آسان می‌شود.
 2. نوع پارک: بسته به سن کودک و شناختی که شما از کودک خود دارید، می‌توانید از میان مدل‌های مختلف محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. ممکن است شما دوست نداشته باشید که بعد از مدتی پارک کودک شما بدون استفاده باقی بماند، بنابراین می‌توانید نمونه تخت شو آن را خریداری کنید. همچنین شما با خرید نمونه زمین فوتبال می‌توانید این وسیله را برای کودک خود تا سن ۲ تا ۳ سالگی استفاده کنید.
 3. جنس بدنه: پارک‌های کودک معمولا از جنس فلز یا پلاستیک فشرده ساخته می‌شوند. پلاستیک وزن خیلی کمی دارد و به راحتی آن را می‌توانید جا‌به‌جا کنید اما در عوض طول عمر کمتری دارد. اگر به دنبال محصولی هستید که برای تمام کودکان خود از آن استفاده کنید نمونه آلومینیومی است. این محصول اندکی گران‌تر می‌باشد اما سالیان سال می‌توان از آن استفاده کرد. برای مراقبت از کودک هنگام زمین خوردن لبه‌های فلزی آن با اسفنج نرم پوشانده شده است.
 4. سایز پارک: شاید مهم‌ترین نکته در مورد خرید این وسیله اندازه آن باشد، در واقع شما باید با توجه به تعداد فرزند و اسباب بازی‌های آن‌ها اندازه پارک را در نظر بگیرید. اگر فرزند دو قلو یا بیشتر دارید مطمئن باشید یک پارک معمولی جوابگوی آن‌ها نخواهد بود و شما باید دو عدد یا بیشتر را با یکدیگر ادغام کنید. همچنین ارتفاع دیواره‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، اگر ارتفاع دیواره‌های پارک شما زیاد باشد کودک شما تا سن ۲ و ۳ سالگی هم می‌تواند از آن استفاده کنید.
 5. قابلیت جا‌به‌جایی: یکی از قابلیت‌های جالبی که پارک‌کودک می‌تواند داشته باشد، قابلیت جا‌به‌جایی آسان است. در هر صورت شما برای مرتب بودن فضا مجبور می‌شوید این وسیله را جا‌به‌جا کنید. در نتیجه بهتر است این وسیله قطعه قطعه از هم جدا شود و جنس بدنه آن هم سبک باشد در غیر این صورت شما به راحتی قادر به جا‌به‌جا کردن آن نخواهید بود. البته اکثر مدل‌ها طوری ساخته شده‌اند که شما به راحتی بتوانید ان‌ها را جا‌به‌جا کنید.
 6. نصب آسان: به دنبال خرید مدل‌هایی بروید که دارای نصب آسان هستند. هر چه نصب این وسیله آسان‌تر باشد شما راحت‌تر می‌توانید آن را جا‌به‌جا کنید. همچنین نصب قطعات محکم در کنار یکدیگر یک مزیت مهم محسوب می‌شود. با نصب محکم این محصول خیال شما بابت امنیت کودک در فضای بازی راحت شده و دیگر نگران جدا شدن قطعات پارک و سقوط کودک خود به بیرون از پارک هم نخواهید بود. با این حال هیچ گاه بی‌خیال کودک خود نشوید و هر چند دقیقه به کودک خود سر بزنید.

روش نگهداری از پارک بازی کودک و نوزاد:

 • درست است که این وسیله یک محیط امن برای بازی کودک شما به وجود می‌آورد، اما این به شرطی حاصل می‌شود که این وسیله در جای امن برپا شود. نباید پارک را در جایی که خطر سقوط کمد، لوستر و دیگر وسایل وجود دارد برپا کنید.
 • به دلیل اینکه قسمت‌های پلاستیکی و فوم این وسیله به گرما حساس بوده و تغییر شکل می‌دهد، نباید آن را نزدیک بخاری یا در جلوی نور مستقیم خورشید وصل کرد. زیرا سبب تغییر شکل ظاهری وسیله شده و به قسمت‌های مختلف آن آسیب وارد می‌کند.
 • همیشه در صورت کثیف شدن این وسیله را طبق دستور شرکت سازنده شستشو دهید. شستن این وسیله با مواد شیمیایی یا اسیدی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 • این وسیله را دور از دسترس کودکان بزرگتر قرار دهید، زیرا برای سن پایین ساخته شده و مناسب کودکان بزرگتر نیست و می‌توانند به پارک کودک شما آسیب وارد کنند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید پارک بازی کودک مورد نظرتان را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه پارک بازی کودک پرفروش و ارزان موجود در بازار را برای شما جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ پارک بازی کودک طرح خرسی کد ۵۰۶۷

پارک بازی کودک طرح خرسی کد 5067

مشخصات

 • ابعاد
  ابعاد هر ضلع: ۸۰*۴*۵۹ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰.۷ کیلوگرم
 • رده سنی
  ۱۲ ماه و بالاتر
 • جنس
  پلاستیک
 • ویژگی‌های نظافتی
  قابلیت شست‌وشو
 • سایر توضیحات
  استخر توپ ۶ ضلعی با طرح نرده برای بازی کودکان در داخل مهد کودک، خانه بازی و خانهشما با اضافه کردن اضلاع بیشتر،یک استخر توپ بزرگ خواهید داشت.مهارت های حرکتی جاذبه ای و تعامل اجتماعیابعاد بسته بندی :۸۰*۲۸*۵۹

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ پارک بازی تونلی کودک مدل Snail Tunnel

پارک بازی تونلی کودک مدل Snail Tunnel

مشخصات

 • ابعاد
  ۱۳۰ ۵۰ ۶۰ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۰ کیلوگرم
 • رده سنی
  ۱۲ ماه و بالاتر
 • جنس
  پلاستیک
 • ویژگی‌های نظافتی
  قابلیت شست‌وشو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید پارک بازی کودک در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بکسل خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا