لوازم یدکی خودرو

سر پلوس، راهنمای خرید انواع سر پلوس خودرو اصلی و باکیفیت+ قیمت روز

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید سر پلوس خودرو باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از قطعات یدکی لازم و ضروری در خودروهای دیفرانسیل جلو سر پلوس می‌باشد. این قطعه از یک طرف به میل پلوس متصل است که فاقد هر گونه حرکتی می‌باشد و از طرف دیگر روی دیسک چرخ بسته می‌شود. در قسمت دیسک چرخ سر پلوس با حرکت دادن فرمان به سمت چپ و راست حرکت می‌کند. در واقع مهم‌ترین مسئولیت پلوس خودرو روی دوش سر پلوس است، که وظیفه آن انتقال قدرت چرخشی میله پلوس به چرخ‌ها می‌باشد. این قطعه برای اینکه از مقاومت بالایی برخوردار باشد، از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. برای ضد زنگ کردن سر پلوس آن را با فلز استیل آبکاری می‌کنند.

مهم‌ترین قسمت سر پلوس خارها یا همان دندانه‌های آن است. خارهای روی پلوس به دلیل اینکه داخل دیسک چرخ قرار می‌گیرند و مدام در حال چرخش هستند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد که به مرور زمان ساییده نشود. کیفیت سر پلوس خودرو معمولا در همان حرکت اولیه مشخص می‌شود. یعنی نباید هیچ گونه صدا یا لرزشی در ناحیه سر پلوس شنیده شود. اگر اهل تیک آف و حرکت اولیه ناگهانی هستید پیشنهاد می‌کنم، حتما در مورد خرید سر پلوس دقت لازم را داشته باشید. زیرا در صورتی که سر پلوس شما اصلی و باکیفیت نباشد، خیلی سریع کارایی خود را از دست می‌دهد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سر پلوس خودرو شما با مشکل مواجه شده و قصد خریدن سر پلوس را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این قطعه مهم با مشکل مواجه شده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع سر پلوس خودرو آشنا کرده و به شما نکات مهمی را که هنگام خرید سر پلوس باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

سر پلوس چیست چه وظیفه‌ای را به عهده دارد؟

سر پلوس که به آن کله پلوس هم گفته می‌شود، یکی از قطعات مهم خودرو است که در زیر مجموعه سیستم تعلیق خودرو و جلوبندی قرار می‌گیرد. این قطعه‌ دقیقا از انتها روی میل پلوس و در طرف دیگر روی دیسک چرخ نصب می‌شود و مسئول انتقال قدرت چرخشی میل پلوس به چرخ‌ها است. این قطعه نسبت به سایر قطعات پلوس خودرو بیشتر دچار مشکل می‌شود، زیرا مدام با چرخ‌ها در ارتباط بوده و در حال چرخش است. ساختار سر‌پلوس در خودروهای قدیمی و جدید با هم متفاوت می‌باشد. در خودروهای قدیمی کله پلوس دارای تعدادی ساچمه بود اما در مدل‌های امروزی دارای یک سه شاخه است.

حتما بخوانید: راهنمای خرید میل لنگ خودرو

انواع مدل‌های کله پلوس در خودرو:

 • کله پلوس معمولی: این نمونه برای خودروهایی استفاده می‌شود که سیستم ترمز معمولی دارند. یعنی این مدل برای خودروهای دارای سیستم ترمز ABS قابل استفاده نیست و بالعکس کله پلوس خودروهای ABS‌دار را نمی‌توان برای خودروهای دارای سیستم ترمز معمولی استفاده کرد. از نظر قیمتی هم کله پلوس‌های معمولی نسبت به نمونه ABS‌دار ارزان‌تر هستند.
 • کله پلوس ABS‌دار: جدیدترین نمونه کله پلوس است که بیشتر در خودروهای دارای سیستم ترمز ABS مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که سر پلوس معمولی را نمی‌توان برای خودرو‌های دارای سیستم ABS استفاده کرد. زیرا روی این کله پلوس یک عدد چرخ‌دنده وجود دارد که با توجه به رفتار خودرو زمان حرکت نوع ترمزگیری را مشخص می‌کند.

خرابی کله پلوس چه خطراتی را به همراه دارد؟

 • اگر ساچمه‌های داخل کله ‌پلوس خراب شوند و نسبت به آن بی تفاوت باشید، ممکن است، چرخ خودرو شما قفل کرده و سلامت خود و سرنشینان شما به خطر بیافتد.
 • در مواردی شکسته شدن ساچمه‌های داخل کله پلوس باعث قفل کردن فرمان ماشین و خارج شدن کنترل خودرو از دست شما می‌شود.
 • به علت اینکه کله پلوس به صورت مستقیم با گیربکس در ارتباط است، خرابی این قطعه می‌تواند باعث خراب شدن گیربکس و بعد از آن خرابی قسمت‌های متصل به جعبه دنده شود.
 • در نهایت هم همان طور که گفته شد خرابی کله‌پلوس می تواند باعث خارج شدن کنترل خودرو از دست شما و نهایتا واژگونی خودرو شود.

انواع کله پلوس بر اساس تعداد خار:

 1. کله پلوس ۱۹ خار پراید: با توجه به مدل‌ خودروها نوع پلوس در آن‌ها نیز متفاوت است. برای مثال: پلوس خودرو پراید دارای دو نمونه ۱۹ خار و ۲۱ خار می‌باشد که باید با توجه به مدل خودرو خود نوع آن را مشخص کنید.
 2. کله پلوس ۲۰ خار پراید: خار همان برجستگی ‌های روی کله پلوس است یعنی اگر در این مدل تعداد دنده‌ها را شمارش کنیم تعداد آن‌ها ۲۰ عدد می‌باشد. پس حتما باید به تعداد خار روی کله پلوس توجه کنید. اگر مدل کله پلوس شما ۲۰ خار بود حتما باید نمونه ۲۰ خار آن را خریداری کنید زیرا ۱۹ خار روی ماشین شما نصب نمی‌شود.
 3. کله پلوس داخلی و خارجی۲۲ دندانه: محصولات پژو هم مانند سایپا دارای کله پلوس‌های متفاوتی هستند. یکی از رایج‌ترین نمونه‌های کله پلوس ۲۲ خار می‌باشد، کله پلوس بلند روی گیربکس یا همان جعبه دنده و نمونه کوتاه پشت چرخ خودرو وصل می‌شود. در واقع می‌توان گفت این یک نمونه رایج است که روی بیشتر مدل‌های خانواده پژو دیده می‌شود.
 4. کله پلوس داخلی و خارجی ۲۴ دندانه: این مدل هم در قسمت داخلی و هم در قسمت خارجی یعنی روی گیربکس یا جعبه دنده و دیسک چرخ نصب می‌شود. همان‌طور که گفته شد، برای هر سری یک نمونه استفاده شده که باید دقیقا همان نمونه را خریداری کنید. این مدل یعنی ۲۴ دندانه هم در برخی مدل‌های خانواده پژو دیده می‌شود.
 5. کله پلوس ۳۴ دندانه داخلی و خارجی: این نمونه از پلوس بیشتر در پژوهای مدل پایین یا همان پژو فرانسه دیده می‌شود. علت اصلی تفاوت کله‌پلوس‌ها با یکدیگر نوع گیربکس خودروها است. گیربکس این سری پلوس ۳۴ خار را ساپورت می‌کند به همین جهت باید حتما نمونه ۳۴ دندانه را خریداری کنید. محل نصب کله پلوس بلند روی گیربکس و کله پلوس کوتاه پشت چرخ می‌باشد.

علائم و نشانه‌های خرابی سر پلوس:

 • زمانی که هنگام دور زدن فرمان را تا آخر به یک سمت حرکت می‌دهید، موقع حرکت صدای تق تق شنیده می‌شود که دلیل بر خرابی کله پلوس سمتی است که به آن طرف حرکت می‌کنید.
 • هنگام حرکت متوجه می‌شوید که دسته دنده خودرو دچار لرزش شده، همچنین زمانی که با سرعت زیاد درون جاده در حرکت هستید، بدنه خودرو دچار لرزش می‌شود که همگی نشان بر خرابی کله پلوس‌ها دارند.
 • در برخی موارد هنگام شتاب گیری ناگهانی یعنی زمانی که پدال گاز را به یک باره فشار می‌دهید، صدای تقه شنیده می‌شود. همچنین در مواردی دیده می‌شود که با دور بالا در حال حرکت هستید و با رها کردن ناگهانی پدال گاز صدای تقه شنیده می‌شود، همگی نشان و گواهی بر خرابی کله پلوس‌ها هستند.

مواردی که باعث خراب شدن سر پلوس‌ها می‌شود:

 1. پاره شدن گردگیر پلوس‌ها و عدم توجه نسبت به تعویض آن‌ها باعث می‌شود، گرد و خاک وارد کله پلوس شده و تمام گریس داخل آن با حرکت خارج شود.
 2. عدم تعویض به موقع دنده هم می‌تواند به کله پلوس‌های شما آسیب بزند به عنوان مثال شما در وضعیت دنده ۳ قرار دارید و ناگهان وارد دنده ۲ می‌شوید. ترتیب تعویض دنده‌ها هم از اهمیت بالایی برخوردار است.
 3. شما با شنیدن هر گونه صدای اضافی باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. برخی موارد ممکن است مهره روی کله پلوس شل بوده و همین موضوع به مرور به کله پلوس آسیب بزند.
 4. ترمز کردن ناگهانی، انجام حرکات نمایشی با خودرو مثل کشیدن ترمز دستی هم می‌تواند باعث آسیب رساندن به کله پلوس خودرو شما شود.
 5. رها کردن ناگهانی کلاچ که به آن کلاچ پر هم گفته می‌شود یکی از قاتل‌های خاموش گیربکس و کله پلوس‌های خودرو می‌باشد.
 6. تحت هیچ شرایطی نباید به پلوس‌ها فشار اضافی وارد کنید. در مواردی دیده می‌شود که یک خودرو سنگین‌تر از خود را بکسل می‌کنند که این موضوع به کله پلوس‌ها آسیب جدی وارد می‌کند.
 7. مواردی هم دیده می‌شود که موقع خالی کردن باتری به وسیله هل دادن خودرو و رها کردن ناگهانی کلاچ اقدام به روشن کردن خودرو می‌کنند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید پولی سر میل لنگ خودرو

نکات مهم هنگام خرید سر پلوس (کله پلوس):

 • قیمت کله پلوس: فاکتورهای مهمی روی قیمت کله پلوس تاثیر دارد، به عنوان مثال برندهای معروف و شناخته شده بازار نسبت به برندهای متفرقه قیمت بالاتری دارند. همچنین جنس فلز به کار رفته و کیفیت آبکاری هم می‌تواند روی قیمت کله پلوس تاثیر داشته باشد. بهتر است قید قطعات ارزان قیمت را بزنید زیرا فاقد کیفیت لازم هستند.
 • نوع کله پلوس: دومین نکته مهمی که هنگام خرید کله پلوس خودرو باید به آن توجه داشته باشید نوع قطعه است. قطعه باید در ابتدا مربوط به خود آن خودرو باشید. سپس توجه داشته باشید که کله پلوس شما چند خار است به عنوان مثال برای خودرو پراید دو نمونه کله پلوس ۱۹ خار و ۲۰ خار وجود دارد با اینکه هر دو مدل مربوط به خودرو پراید هستند.
 • جنس کله پلوس: کله پلوس به دلیل اینکه یک قطعه متحرک است و مدام در حال چرخش و حرکت به طرف چپ یا راست می‌باشد، باید جنس محکم و مقاومی داشته باشد، تا در برابر فشار و نیروهای تکانشی از طرف چرخ و جعبه دنده مقاومت کند. بهترین جنس برای ساخت کله پلوس فولاد ضد زنگ می‌باشد، زیرا این قطعه بیشتر از سایر قطعات در معرض زنگ زدگی قرار دارد.
 • نوع آبکاری: همان طور که گفته شد این قطعه بیشتر از سایر قطعات دچار زنگ زدگی می‌شود. پس بهتر است نمونه‌هایی را خریداری کنید که با فلز استیل آبکاری شده باشند. آبکاری کردن فلزات می‌تواند تا حد زیادی جلوی زنگ زدگی در این قطعه را بگیرد. پس کله پلوس‌های ساخته شده از جنس فولاد ضد زنگ و آبکاری شده با فلز استیل بهترین نمونه کله پلوس می‌باشند.
 • مکانیسم ترمز: به سیستم ترمز خودرو توجه داشته باشید، کله پلوس خودروهای دارای سیستم ترمز ABS با کله پلوس خودروهای باترمز معمولی متفاوت است. معمولا روی کله پلوس خودروهای ABS‌دار تعدادی چرخ دنده وجود دارد که روی کله پلوس‌های معمولی دیده نمی‌شود. توجه داشته باشید به هیچ عنوان نمی‌توان کله پلوس معمولی را به جای ABSدار استفاده کرد.
 • برند کله پلوس: همیشه به سراغ خرید برندهای معروف و شناخته شده بازار بروید زیرا این محصولات معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند. تجربه هم ثابت کرده تا زمانی که یک برند معروف و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ خرید برندهای ناشناخته بروید. زیرا برندهای معروف امتحان خود را پس داده و تست شده هستند و تست کردن یک برند ناشناخته چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

روش نگهداری از کله پلوس:

 1. از شتاب گیری ناگهانی یا افت شتاب ناگهانی خودداری کنید.
 2. هرگز با خودرو حرکات نمایشی مانند تیک آف و حرکات مربوط به ترمز دستی را انجام ندهید.
 3. توجه داشته باشید که محور انتقال قدرت به چرخ کله پلوس است پس نباید خودرو سنگین تر از خودرو خود را بکسل کنید.
 4. در صورت شنیدن هر گونه صدا از ناحیه چرخ به تعمیرگاه مراجعه کنید. زیرا ممکن است مشکل از پلوس یا کله پلوس شما باشد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید سر پلوس خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برندهای سر پلوس خودرو ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ سر پلوس آپکو مدل ۲۴T

سر پلوس آپکو مدل 24T

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پژو ۴۰۵
 • جنس
  آهن مقاوم
 • تعداد دندانه
  ۲۴ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  ندارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  ۲۴ خار ABS
 • مناسب پژو ۴۰۵.سمند.پارس

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ سرپلوس شتاب کار مدل ۲۰۳۰۰۲۶ مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس شتاب کار مدل 2030026 مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پژو ۲۰۶
 • تعداد دندانه
  ۲۱ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  ندارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  مناسب برای خودرو پژو ۲۰۶ مدل موتور TU3
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو و همچنین مدل نسل موتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ سرپلوس ۲۲ خار ABS عظام کد ۲۳۴۰۵ مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس 22 خار ABS عظام کد 23405 مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پژو ۲۰۶
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ سر پلوس چرخ لیفان ۵۲۰ مدل SLAL22003

سر پلوس چرخ لیفان 520 مدل SLAL22003

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  چین
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۰ مناسب برای پراید

سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل 140130 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فلز و لاستیک
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  سر پلوس ۲۰ خار ABS ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۰ مناسب برای پراید
 • شماره فنی
  ۱۴۰۱۳۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ سر پلوس شتاب کار کد ۲۰T

سر پلوس شتاب کار کد 20T

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  ABS
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای کوییک

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای کوییک

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  تیبا
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلها و تیپهای خودرو کوییک.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای دارای ترمز ABS است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ سرپلوس عظام کد۰۰۲۲ مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس عظام کد0022 مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پژو ۲۰۶
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ سرپلوس توسن مدل TSCVO7L90 مناسب برای رنو L90

سرپلوس توسن مدل TSCVO7L90 مناسب برای رنو L90

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  رنو L90
 • جنس
  آهن مقاوم
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  ساخته شده از مواد اولیه با درجه کیفی A+
 • اقلام همراه : گردگیر ، گریس ، بست و دستکش
 • دارنده گواهینامه تضمین کیفیت:
 • ISO/TS 16949
 • IATF 0153606
 • شماره فنی
  TSCVO7L90

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ سرپلوس شتاب کار کد ۲۲T مناسب برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲

سرپلوس شتاب کار کد 22T مناسب برای پژو 206 تیپ 2

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پژو ۲۰۶
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  مناسب برای خودرو پژو ۲۰۶ مدل موتور TU3
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو و همچنین مدل نسل موتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۳ مناسب برای پراید

سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل 140133 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فلز و لاستیک
 • تعداد دندانه
  ۱۹ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  سر پلوس ۱۹ خار ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۳ مناسب برای پراید
 • شماره فنی
  ۱۴۰۱۳۳

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ سرپلوس ۲۰ خار ساده عظام مدل EPE20 مناسب برای پراید

سرپلوس 20 خار ساده عظام مدل EPE20 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – ابعاد بسته بندی: طول: ۱۰.۵ ، عرض: ۱۰، ضخامت:۱۶.۵ سانتی‌متر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ سرپلوس توسن مدل TSCVO7405L مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس توسن مدل TSCVO7405L مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پژو ۴۰۵
 • جنس
  آهن مقاوم
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  تهیه شده از مواد اولیه با درجه کیفی A+
 • اقلام همراه : گردگیر ، گریس ، بست و دستکش
 • دارنده گواهینامه تضمین کیفیت:
 • ISO/TS 16949
 • IATF 0153606
 • شماره فنی
  TSCVO7405L

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ سر پلوس پلوار مدل ۱۷۰۲ مناسب برای پژو ۴۰۵

سر پلوس پلوار مدل 1702 مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پژو ۴۰۵
 • جنس
  فولاد آلیاژی با عملیات حرارتی
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  ۲۲ خار ABS خار وسط

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ سرپلوس عظام کد ۰۰۲۲ مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس عظام کد 0022 مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پژو ۴۰۵
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ سرپلوس چرخ مدل S11-2203030D مناسب برای ام وی ام ۱۱۰ABS

سرپلوس چرخ مدل S11-2203030D مناسب برای ام وی ام 110ABS

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  چین
 • مناسب برای
  ام وی ام
 • تعداد دندانه
  ۱۹ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  سرپلوس سمت چرخ ام وی ام ۱۱۰ABS
 • شماره فنی
  ۰۱۰۱۱۳۱

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای ساینا

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای ساینا

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  تیبا
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای خودرو ساینا.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای دارای ترمز ABS است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ سر پلوس سمت چرخ ام وی ام X33 مدل T11-XLB3AH220C

سر پلوس سمت چرخ ام وی ام X33 مدل T11-XLB3AH220C

مشخصات

 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ سر پلوس ABS عظام کد ۱۰۰۲۳ مناسب برای پراید

سر پلوس ABS عظام کد 10023 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پراید
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ سر پلوس وستا مدل v33135 مناسب برای مزدا ۳

سر پلوس وستا مدل v33135 مناسب برای مزدا 3

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  چین
 • مناسب برای
  مزدا ۳
 • تعداد دندانه
  ۲۳ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • شماره فنی
  v33135

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ سرپلوس پی آر ایکس مدل P405-24MAO-ABS مناسب برای سمند

سرپلوس پی آر ایکس مدل P405-24MAO-ABS مناسب برای سمند

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  سمند
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۴ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای تولید شده سمند و سمند سورن.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای دارای ترمز ABS است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ سر پلوس عظام کد ۲۹۷۰۳ مناسب برای رنو L90

سر پلوس عظام کد 29703 مناسب برای رنو L90

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  رنو ساندرو , رنو L90
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ سرپلوس پی اس کو کد ۴۰۴ مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس پی اس کو کد 404 مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۶ عدد
 • تعداد دندانه
  ۳۴ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ سر پلوس عظام کد ۱۰۰۲۴ مناسب برای پراید

سر پلوس عظام کد 10024 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پراید
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ سرپلوس ۲۲ خار اتومکانیک مدل SATMTU027 مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس 22 خار اتومکانیک مدل SATMTU027 مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  چین
 • جنس
  فلز
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ سر پلوس سمت چرخ ام وی ام ۱۱۰ مدل S11XLB3AF2203030D

سر پلوس سمت چرخ ام وی ام 110 مدل S11XLB3AF2203030D

مشخصات

 • کشور سازنده
  چین
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ سر پلوس کد ۰۱ مناسب برای پراید

سر پلوس کد 01 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  ندارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  ندارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ سر پلوس عظام مدل EPA20 مناسب برای پراید

سر پلوس عظام مدل EPA20 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ سر پلوس پلوار مدل ۱۷۰۱ مناسب برای پراید

سر پلوس پلوار مدل 1701 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فولاد آلیاژی با عملیات حرارتی
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  ۲۰ دندانه ABS

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-19NO مناسب برای پراید

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-19NO مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۱۹ عدد عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای پراید تمامی مدلهای تولید شده
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS نیست

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20NO مناسب برای پراید

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20NO مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای تولید شده پراید سواری و پراید وانت.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – دقت کنید این سر پلوس برای مدلهای دارای ترمز ABS مناسب نیست.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای تیبا

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای تیبا

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  تیبا ۲ , تیبا
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای تیبا صندوق دار و تیبا هاچبک ( تیبا ۲).
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای با ترمز ABS است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ سرپلوس شتاب کار کد ۲۲T مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس شتاب کار کد 22T مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پژو ۴۰۵
 • تعداد دندانه
  ۲۲ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  مناسب برای خودرو پژو ۴۰۵
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو و همچنین مدل نسل موتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-33 مناسب برای پراید

سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-33 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • سایر توضیحات
  – ابعاد بسته بندی: طول: ۱۰.۵ ، عرض: ۱۰، ضخامت:۱۶.۵ سانتی‌متر
 • – وزن بسته بندی: ۱۵۶۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ سرپلوس چرخ مدل A21-XLB3AF2203030C مناسب برای ام وی ام ۵۳۰

سرپلوس چرخ مدل A21-XLB3AF2203030C مناسب برای ام وی ام 530

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  چین
 • مناسب برای
  ام وی ام
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  سرپلوس سمت چرخ ام وی ام ۵۳۰
 • شماره فنی
  ۰۱۰۱۱۳۲

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ سر پلوس ۱۹ خار ساده عظام مدل EPE19 مناسب برای پراید

سر پلوس 19 خار ساده عظام مدل EPE19 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۱۹ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۷ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای پراید

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-20AO-ABS مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پراید
 • جنس
  فولاد
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای پراید سواری و پراید وانت.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس هم مناسب مدلهای با ترمز ABS و هم مناسب مدلهای بدون ترمز ABS است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۸ سرپلوس فرانتک کد ۴۱۳۵۸۰ مناسب برای پراید

سرپلوس فرانتک کد 413580 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • مناسب برای
  پراید
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  مناسب برای پراید با سیستم ترمز ABS

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۹ سر پلوس ABS عظام کد H2 31902

سر پلوس ABS عظام کد H2 31902

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  ایران
 • مناسب برای
  پراید
 • تعداد دندانه
  ۲۰ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴۰ سرپلوس وستا مدل V33132 مناسب برای مزدا ۳ NEW

سرپلوس وستا مدل V33132 مناسب برای مزدا 3 NEW

مشخصات

 • تعداد در بسته بندی
  ۱ عدد
 • کشور سازنده
  چین
 • مناسب برای
  مزدا ۳ New
 • تعداد دندانه
  ۲۴ عدد
 • گریس
  دارد
 • بست
  دارد
 • گردگیر
  دارد
 • محل نصب
  مشترک
 • شماره فنی
  V33132

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید کله پلوس در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان ‌بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پلوس خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا