لوازم یدکی خودرو

سر پلوس، راهنمای خرید انواع سر پلوس خودرو اصلی و باکیفیت+ قیمت روز

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید سر پلوس خودرو باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از قطعات یدکی لازم و ضروری در خودروهای دیفرانسیل جلو سر پلوس می‌باشد. این قطعه از یک طرف به میل پلوس متصل است که فاقد هر گونه حرکتی می‌باشد و از طرف دیگر روی دیسک چرخ بسته می‌شود. در قسمت دیسک چرخ سر پلوس با حرکت دادن فرمان به سمت چپ و راست حرکت می‌کند. در واقع مهم‌ترین مسئولیت پلوس خودرو روی دوش سر پلوس است، که وظیفه آن انتقال قدرت چرخشی میله پلوس به چرخ‌ها می‌باشد. این قطعه برای اینکه از مقاومت بالایی برخوردار باشد، از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود. برای ضد زنگ کردن سر پلوس آن را با فلز استیل آبکاری می‌کنند.

مهم‌ترین قسمت سر پلوس خارها یا همان دندانه‌های آن است. خارهای روی پلوس به دلیل اینکه داخل دیسک چرخ قرار می‌گیرند و مدام در حال چرخش هستند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد که به مرور زمان ساییده نشود. کیفیت سر پلوس خودرو معمولا در همان حرکت اولیه مشخص می‌شود. یعنی نباید هیچ گونه صدا یا لرزشی در ناحیه سر پلوس شنیده شود. اگر اهل تیک آف و حرکت اولیه ناگهانی هستید پیشنهاد می‌کنم، حتما در مورد خرید سر پلوس دقت لازم را داشته باشید. زیرا در صورتی که سر پلوس شما اصلی و باکیفیت نباشد، خیلی سریع کارایی خود را از دست می‌دهد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سر پلوس خودرو شما با مشکل مواجه شده و قصد خریدن سر پلوس را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این قطعه مهم با مشکل مواجه شده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب شما را با انواع سر پلوس خودرو آشنا کرده و به شما نکات مهمی را که هنگام خرید سر پلوس باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

سر پلوس چیست چه وظیفه‌ای را به عهده دارد؟

سر پلوس که به آن کله پلوس هم گفته می‌شود، یکی از قطعات مهم خودرو است که در زیر مجموعه سیستم تعلیق خودرو و جلوبندی قرار می‌گیرد. این قطعه‌ دقیقا از انتها روی میل پلوس و در طرف دیگر روی دیسک چرخ نصب می‌شود و مسئول انتقال قدرت چرخشی میل پلوس به چرخ‌ها است. این قطعه نسبت به سایر قطعات پلوس خودرو بیشتر دچار مشکل می‌شود، زیرا مدام با چرخ‌ها در ارتباط بوده و در حال چرخش است. ساختار سر‌پلوس در خودروهای قدیمی و جدید با هم متفاوت می‌باشد. در خودروهای قدیمی کله پلوس دارای تعدادی ساچمه بود اما در مدل‌های امروزی دارای یک سه شاخه است.

حتما بخوانید: راهنمای خرید میل لنگ خودرو

انواع مدل‌های کله پلوس در خودرو:

 • کله پلوس معمولی: این نمونه برای خودروهایی استفاده می‌شود که سیستم ترمز معمولی دارند. یعنی این مدل برای خودروهای دارای سیستم ترمز ABS قابل استفاده نیست و بالعکس کله پلوس خودروهای ABS‌دار را نمی‌توان برای خودروهای دارای سیستم ترمز معمولی استفاده کرد. از نظر قیمتی هم کله پلوس‌های معمولی نسبت به نمونه ABS‌دار ارزان‌تر هستند.
 • کله پلوس ABS‌دار: جدیدترین نمونه کله پلوس است که بیشتر در خودروهای دارای سیستم ترمز ABS مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این نکته توجه داشته باشید که سر پلوس معمولی را نمی‌توان برای خودرو‌های دارای سیستم ABS استفاده کرد. زیرا روی این کله پلوس یک عدد چرخ‌دنده وجود دارد که با توجه به رفتار خودرو زمان حرکت نوع ترمزگیری را مشخص می‌کند.

خرابی کله پلوس چه خطراتی را به همراه دارد؟

 • اگر ساچمه‌های داخل کله ‌پلوس خراب شوند و نسبت به آن بی تفاوت باشید، ممکن است، چرخ خودرو شما قفل کرده و سلامت خود و سرنشینان شما به خطر بیافتد.
 • در مواردی شکسته شدن ساچمه‌های داخل کله پلوس باعث قفل کردن فرمان ماشین و خارج شدن کنترل خودرو از دست شما می‌شود.
 • به علت اینکه کله پلوس به صورت مستقیم با گیربکس در ارتباط است، خرابی این قطعه می‌تواند باعث خراب شدن گیربکس و بعد از آن خرابی قسمت‌های متصل به جعبه دنده شود.
 • در نهایت هم همان طور که گفته شد خرابی کله‌پلوس می تواند باعث خارج شدن کنترل خودرو از دست شما و نهایتا واژگونی خودرو شود.

انواع کله پلوس بر اساس تعداد خار:

 1. کله پلوس ۱۹ خار پراید: با توجه به مدل‌ خودروها نوع پلوس در آن‌ها نیز متفاوت است. برای مثال: پلوس خودرو پراید دارای دو نمونه ۱۹ خار و ۲۱ خار می‌باشد که باید با توجه به مدل خودرو خود نوع آن را مشخص کنید.
 2. کله پلوس ۲۰ خار پراید: خار همان برجستگی ‌های روی کله پلوس است یعنی اگر در این مدل تعداد دنده‌ها را شمارش کنیم تعداد آن‌ها ۲۰ عدد می‌باشد. پس حتما باید به تعداد خار روی کله پلوس توجه کنید. اگر مدل کله پلوس شما ۲۰ خار بود حتما باید نمونه ۲۰ خار آن را خریداری کنید زیرا ۱۹ خار روی ماشین شما نصب نمی‌شود.
 3. کله پلوس داخلی و خارجی۲۲ دندانه: محصولات پژو هم مانند سایپا دارای کله پلوس‌های متفاوتی هستند. یکی از رایج‌ترین نمونه‌های کله پلوس ۲۲ خار می‌باشد، کله پلوس بلند روی گیربکس یا همان جعبه دنده و نمونه کوتاه پشت چرخ خودرو وصل می‌شود. در واقع می‌توان گفت این یک نمونه رایج است که روی بیشتر مدل‌های خانواده پژو دیده می‌شود.
 4. کله پلوس داخلی و خارجی ۲۴ دندانه: این مدل هم در قسمت داخلی و هم در قسمت خارجی یعنی روی گیربکس یا جعبه دنده و دیسک چرخ نصب می‌شود. همان‌طور که گفته شد، برای هر سری یک نمونه استفاده شده که باید دقیقا همان نمونه را خریداری کنید. این مدل یعنی ۲۴ دندانه هم در برخی مدل‌های خانواده پژو دیده می‌شود.
 5. کله پلوس ۳۴ دندانه داخلی و خارجی: این نمونه از پلوس بیشتر در پژوهای مدل پایین یا همان پژو فرانسه دیده می‌شود. علت اصلی تفاوت کله‌پلوس‌ها با یکدیگر نوع گیربکس خودروها است. گیربکس این سری پلوس ۳۴ خار را ساپورت می‌کند به همین جهت باید حتما نمونه ۳۴ دندانه را خریداری کنید. محل نصب کله پلوس بلند روی گیربکس و کله پلوس کوتاه پشت چرخ می‌باشد.

علائم و نشانه‌های خرابی سر پلوس:

 • زمانی که هنگام دور زدن فرمان را تا آخر به یک سمت حرکت می‌دهید، موقع حرکت صدای تق تق شنیده می‌شود که دلیل بر خرابی کله پلوس سمتی است که به آن طرف حرکت می‌کنید.
 • هنگام حرکت متوجه می‌شوید که دسته دنده خودرو دچار لرزش شده، همچنین زمانی که با سرعت زیاد درون جاده در حرکت هستید، بدنه خودرو دچار لرزش می‌شود که همگی نشان بر خرابی کله پلوس‌ها دارند.
 • در برخی موارد هنگام شتاب گیری ناگهانی یعنی زمانی که پدال گاز را به یک باره فشار می‌دهید، صدای تقه شنیده می‌شود. همچنین در مواردی دیده می‌شود که با دور بالا در حال حرکت هستید و با رها کردن ناگهانی پدال گاز صدای تقه شنیده می‌شود، همگی نشان و گواهی بر خرابی کله پلوس‌ها هستند.

مواردی که باعث خراب شدن سر پلوس‌ها می‌شود:

 1. پاره شدن گردگیر پلوس‌ها و عدم توجه نسبت به تعویض آن‌ها باعث می‌شود، گرد و خاک وارد کله پلوس شده و تمام گریس داخل آن با حرکت خارج شود.
 2. عدم تعویض به موقع دنده هم می‌تواند به کله پلوس‌های شما آسیب بزند به عنوان مثال شما در وضعیت دنده ۳ قرار دارید و ناگهان وارد دنده ۲ می‌شوید. ترتیب تعویض دنده‌ها هم از اهمیت بالایی برخوردار است.
 3. شما با شنیدن هر گونه صدای اضافی باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. برخی موارد ممکن است مهره روی کله پلوس شل بوده و همین موضوع به مرور به کله پلوس آسیب بزند.
 4. ترمز کردن ناگهانی، انجام حرکات نمایشی با خودرو مثل کشیدن ترمز دستی هم می‌تواند باعث آسیب رساندن به کله پلوس خودرو شما شود.
 5. رها کردن ناگهانی کلاچ که به آن کلاچ پر هم گفته می‌شود یکی از قاتل‌های خاموش گیربکس و کله پلوس‌های خودرو می‌باشد.
 6. تحت هیچ شرایطی نباید به پلوس‌ها فشار اضافی وارد کنید. در مواردی دیده می‌شود که یک خودرو سنگین‌تر از خود را بکسل می‌کنند که این موضوع به کله پلوس‌ها آسیب جدی وارد می‌کند.
 7. مواردی هم دیده می‌شود که موقع خالی کردن باتری به وسیله هل دادن خودرو و رها کردن ناگهانی کلاچ اقدام به روشن کردن خودرو می‌کنند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید پولی سر میل لنگ خودرو

نکات مهم هنگام خرید سر پلوس (کله پلوس):

 • قیمت کله پلوس: فاکتورهای مهمی روی قیمت کله پلوس تاثیر دارد، به عنوان مثال برندهای معروف و شناخته شده بازار نسبت به برندهای متفرقه قیمت بالاتری دارند. همچنین جنس فلز به کار رفته و کیفیت آبکاری هم می‌تواند روی قیمت کله پلوس تاثیر داشته باشد. بهتر است قید قطعات ارزان قیمت را بزنید زیرا فاقد کیفیت لازم هستند.
 • نوع کله پلوس: دومین نکته مهمی که هنگام خرید کله پلوس خودرو باید به آن توجه داشته باشید نوع قطعه است. قطعه باید در ابتدا مربوط به خود آن خودرو باشید. سپس توجه داشته باشید که کله پلوس شما چند خار است به عنوان مثال برای خودرو پراید دو نمونه کله پلوس ۱۹ خار و ۲۰ خار وجود دارد با اینکه هر دو مدل مربوط به خودرو پراید هستند.
 • جنس کله پلوس: کله پلوس به دلیل اینکه یک قطعه متحرک است و مدام در حال چرخش و حرکت به طرف چپ یا راست می‌باشد، باید جنس محکم و مقاومی داشته باشد، تا در برابر فشار و نیروهای تکانشی از طرف چرخ و جعبه دنده مقاومت کند. بهترین جنس برای ساخت کله پلوس فولاد ضد زنگ می‌باشد، زیرا این قطعه بیشتر از سایر قطعات در معرض زنگ زدگی قرار دارد.
 • نوع آبکاری: همان طور که گفته شد این قطعه بیشتر از سایر قطعات دچار زنگ زدگی می‌شود. پس بهتر است نمونه‌هایی را خریداری کنید که با فلز استیل آبکاری شده باشند. آبکاری کردن فلزات می‌تواند تا حد زیادی جلوی زنگ زدگی در این قطعه را بگیرد. پس کله پلوس‌های ساخته شده از جنس فولاد ضد زنگ و آبکاری شده با فلز استیل بهترین نمونه کله پلوس می‌باشند.
 • مکانیسم ترمز: به سیستم ترمز خودرو توجه داشته باشید، کله پلوس خودروهای دارای سیستم ترمز ABS با کله پلوس خودروهای باترمز معمولی متفاوت است. معمولا روی کله پلوس خودروهای ABS‌دار تعدادی چرخ دنده وجود دارد که روی کله پلوس‌های معمولی دیده نمی‌شود. توجه داشته باشید به هیچ عنوان نمی‌توان کله پلوس معمولی را به جای ABSدار استفاده کرد.
 • برند کله پلوس: همیشه به سراغ خرید برندهای معروف و شناخته شده بازار بروید زیرا این محصولات معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند. تجربه هم ثابت کرده تا زمانی که یک برند معروف و شناخته شده وجود دارد نباید به سراغ خرید برندهای ناشناخته بروید. زیرا برندهای معروف امتحان خود را پس داده و تست شده هستند و تست کردن یک برند ناشناخته چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

روش نگهداری از کله پلوس:

 1. از شتاب گیری ناگهانی یا افت شتاب ناگهانی خودداری کنید.
 2. هرگز با خودرو حرکات نمایشی مانند تیک آف و حرکات مربوط به ترمز دستی را انجام ندهید.
 3. توجه داشته باشید که محور انتقال قدرت به چرخ کله پلوس است پس نباید خودرو سنگین تر از خودرو خود را بکسل کنید.
 4. در صورت شنیدن هر گونه صدا از ناحیه چرخ به تعمیرگاه مراجعه کنید. زیرا ممکن است مشکل از پلوس یا کله پلوس شما باشد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید سر پلوس خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از بهترین برندهای سر پلوس خودرو ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ سرپلوس آپکو کد ۱۲۰۳۰۲ مناسب برای پراید به همراه گردگیر

سرپلوس آپکو کد 120302 مناسب برای پراید به همراه گردگیر

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جنس کالا
  پلاستیک و فلز
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – سرپلوس ۲۰ خار
 • – دارای گردگیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ سر پلوس آلپارت مدل ABS222 مناسب برای پژو ۴۰۵

سر پلوس آلپارت مدل ABS222 مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۴۰۵
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  ABS , دارای بست , دارای گردگیر , دارای گریس
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جنس کالا
  فلزی
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  ABS
 • دارای گریس
 • دارای بست

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ سرپلوس عظام کد ۹۰۰۴ مناسب برای پراید

سرپلوس عظام کد 9004 مناسب برای پراید

مشخصات

 • شماره فنی
  ۳۱۱۹۰۰۴
 • مناسب برای خودرو
  پراید , سایپا پراید ۱۱۱ , سایپا پراید ۱۳۱ , سایپا پراید ۱۳۲ , سایپا پراید ۱۴۱ , سایپا پراید ۱۵۱ (وانت) , پراید X100 , پراید صبا , پراید نسیم
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  ABS , دارای بست , دارای گردگیر , دارای گریس
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  کیفیت بالا
 • تحت لیسانس
 • تولید داخل
 • تکنولوژی برتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ سرپلوس عظام کد۰۰۲۲ مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس عظام کد0022 مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جهت نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ سرپلوس عظام کد ۹۰۰۳ مناسب برای پراید

سرپلوس عظام کد 9003 مناسب برای پراید

مشخصات

 • شماره فنی
  ۳۱۱۹۰۰۳
 • مناسب برای خودرو
  پراید , سایپا پراید ۱۱۱ , سایپا پراید ۱۳۱ , سایپا پراید ۱۳۲ , سایپا پراید ۱۴۱ , سایپا پراید ۱۵۱ (وانت) , پراید X100 , پراید صبا , پراید نسیم
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای بست , دارای گردگیر , دارای گریس , معمولی
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  کیفیت بالا
 • تحت لیسانس
 • تولید داخل
 • تکنولوژی برتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ سرپلوس دلیفر مدل ۲۲ خار ABS 3234 مناسب پژو ۴۰۵

سرپلوس دلیفر مدل 22 خار ABS 3234 مناسب پژو 405

مشخصات

 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جنس کالا
  فلز
 • جهت نصب
  راست و چپ
 • مناسب برای خودرو
  پژو ۴۰۵

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-41 مناسب برای پراید

سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-41 مناسب برای پراید

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۱۹
 • ساخت کشور
  ابران
 • سایر توضیحات
  – – ابعاد بسته بندی: طول: ۱۰.۵ ، عرض: ۱۰، ضخامت:۱۶.۵ سانتی‌متر
 • – وزن بسته بندی: ۱۵۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ سرپلوس جی اس پی مدل pvs20 مناسب برای پراید

سرپلوس جی اس پی مدل pvs20 مناسب برای پراید

مشخصات

 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فلز
 • جهت نصب
  راست و چپ
 • مناسب برای خودرو
  پراید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-32 مناسب برای پراید

سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-32 مناسب برای پراید

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  – ابعاد بسته بندی: طول: ۱۰.۵ ، عرض: ۱۰، ضخامت:۱۶.۵ سانتی‌متر
 • – وزن بسته بندی: ۱۵۰۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-19NO مناسب برای پراید

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-19NO مناسب برای پراید

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – مناسب برای پراید تمامی مدلهای تولید شده
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS نیست
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۱۹ عدد
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ سر پلوس ۱۹ خار ساده عظام مدل EPE19 مناسب برای پراید

سر پلوس 19 خار ساده عظام مدل EPE19 مناسب برای پراید

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۱۹
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ سرپلوس چرخ مدل S11-2203030D مناسب برای ام وی ام ۱۱۰ABS

سرپلوس چرخ مدل S11-2203030D مناسب برای ام وی ام 110ABS

مشخصات

 • شماره فنی
  ۰۱۰۱۱۳۱
 • مناسب برای خودرو
  ام وی ام
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۱۹
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  چین
 • سایر توضیحات
  سرپلوس سمت چرخ ام وی ام ۱۱۰ABS

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۳ مناسب برای پراید

سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل 140133 مناسب برای پراید

مشخصات

 • شماره فنی
  ۱۴۰۱۳۳
 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۱۹
 • جنس کالا
  فلز و لاستیک
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  سر پلوس ۱۹ خار ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۳ مناسب برای پراید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ سر پلوس عظام مدل EPA20 مناسب برای پراید

سر پلوس عظام مدل EPA20 مناسب برای پراید

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ سرپلوس شتاب کار کد ۲۲T مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس شتاب کار کد 22T مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۴۰۵
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  مناسب برای خودرو پژو ۴۰۵
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو و همچنین مدل نسل موتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ سر پلوس چرخ ام وی ام ۵۳۰ مدل A21XLB3AF2203030C

سر پلوس چرخ ام وی ام 530 مدل A21XLB3AF2203030C

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • ساخت کشور
  چین

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ سرپلوس چرخ مدل A21-XLB3AF2203030C مناسب برای ام وی ام ۵۳۰

سرپلوس چرخ مدل A21-XLB3AF2203030C مناسب برای ام وی ام 530

مشخصات

 • شماره فنی
  ۰۱۰۱۱۳۲
 • مناسب برای خودرو
  ام وی ام
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  چین
 • سایر توضیحات
  سرپلوس سمت چرخ ام وی ام ۵۳۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-19AO-ABS مناسب برای پراید

سرپلوس پی آر ایکس مدل KP-19AO-ABS مناسب برای پراید

مشخصات

 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای تولید شده پراید سواری و پراید وانت.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس هم مناسب مدلهای با ترمز ABS و هم مناسب مدلهای بدون ترمز ABS است.
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ سرپلوس ۲۰ خار ساده عظام مدل EPE20 مناسب برای پراید

سرپلوس 20 خار ساده عظام مدل EPE20 مناسب برای پراید

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  – ابعاد بسته بندی: طول: ۱۰.۵ ، عرض: ۱۰، ضخامت:۱۶.۵ سانتی‌متر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ سرپلوس توسن مدل TSCVO7L90 مناسب برای رنو L90

سرپلوس توسن مدل TSCVO7L90 مناسب برای رنو L90

مشخصات

 • شماره فنی
  TSCVO7L90
 • مناسب برای خودرو
  رنو L90
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جنس کالا
  آهن مقاوم
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  ساخته شده از مواد اولیه با درجه کیفی A+
 • اقلام همراه : گردگیر ، گریس ، بست و دستکش
 • دارنده گواهینامه تضمین کیفیت:
 • ISO/TS 16949
 • IATF 0153606

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ سر پلوس گیربکس ام وی ام ۳۱۵ ۲۹ خار مدل A11XLB3AF2203040

سر پلوس گیربکس ام وی ام 315 29 خار مدل A11XLB3AF2203040

مشخصات

 • تعداد دندانه
  ۲۹
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • ساخت کشور
  چین

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ سر پلوس عظام مدل ABS.20 مناسب برای پراید

سر پلوس عظام مدل ABS.20 مناسب برای پراید

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید , تیبا
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  ABS , دارای بست , دارای گردگیر , دارای گریس
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فلز
 • جهت نصب
  راست و چپ
 • سایر توضیحات
  ۲۰خار مدلABS
 • قابل استفاده در خودروهای بدونABS
 • کیفیت بالا
 • مورد استفاده در خط تولید
 • مورد تایید تعمیرکاران

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ سرپلوس توسن مدل TS206CV22KHAR مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس توسن مدل TS206CV22KHAR مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  تهیه شده از مواد اولیه با درجه کیفی A+
 • اقلام همراه : گردگیر ، گریس ، بست و دستکش
 • دارنده گواهینامه تضمین کیفیت:
 • ISO/TS 16949
 • IATF 0153606

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ سرپلوس توسن مدل TS405CV34KHAR مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس توسن مدل TS405CV34KHAR مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۴۰۵
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۳۴
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  تهیه شده از مواد اولیه با درجه کیفی A+
 • اقلام همراه : گردگیر ، گریس ، بست و دستکش
 • دارنده گواهینامه تضمین کیفیت:
 • ISO/TS 16949
 • IATF 0153606

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ سر پلوس عظام کد ۲۹۷۰۳ مناسب برای رنو L90

سر پلوس عظام کد 29703 مناسب برای رنو L90

مشخصات

 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جهت نصب
  مشترک
 • مناسب برای خودرو
  رنو ساندرو , رنو L90

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ سرپلوس پی آر ایکس مدل P405-24MAO-ABS مناسب برای سمند

سرپلوس پی آر ایکس مدل P405-24MAO-ABS مناسب برای سمند

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  سمند
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۴
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای تولید شده سمند و سمند سورن.
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای دارای ترمز ABS است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ سرپلوس پی آر ایکس مدل P405-22MAO-ABS مناسب برای سمند

سرپلوس پی آر ایکس مدل P405-22MAO-ABS مناسب برای سمند

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  سمند
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جنس کالا
  فولاد
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای تمامی مدلهای تولید شده سمند و سمند سورن .
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای دارای ABS است.
 • – این سرپلوس مدل ۲۲ دندانه خار وسط است.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۰ مناسب برای پراید

سر پلوس شرکت ماشین کاران اراک مدل 140130 مناسب برای پراید

مشخصات

 • شماره فنی
  ۱۴۰۱۳۰
 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فلز و لاستیک
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  سر پلوس ۲۰ خار ABS ماشین کاران اراک مدل ۱۴۰۱۳۰ مناسب برای پراید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-33 مناسب برای پراید

سر پلوس امیرنیا مدل AN-F-33 مناسب برای پراید

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  – ابعاد بسته بندی: طول: ۱۰.۵ ، عرض: ۱۰، ضخامت:۱۶.۵ سانتی‌متر
 • – وزن بسته بندی: ۱۵۶۰ گرم

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ سرپلوس شتاب کار کد ۲۰T مناسب برای پراید

سرپلوس شتاب کار کد 20T مناسب برای پراید

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  – مناسب برای انواع مدل پراید ( ۱۱۱ – صبا – ۱۴۱ – ۱۳۱ – ۱۳۲ )
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ سرپلوس  تکنو کار مدل ۲۴ مناسب برای ۴۰۵

سرپلوس  تکنو کار مدل 24 مناسب برای 405

مشخصات

 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۴
 • جنس کالا
  فلز
 • جهت نصب
  چپ
 • مناسب برای خودرو
  پژو ۴۰۵

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ سرپلوس شتاب کار کد ۲۰۳۰۰۰۴ مناسب برای پژو ۲۰۶ تیپ ۵

سرپلوس شتاب کار کد 2030004 مناسب برای پژو 206 تیپ 5

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۲
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  مناسب برای خودرو پژو ۲۰۶ مدل موتور TU5
 • – حتما قبل از خرید از تعداد دندانه های سر پلوس خودرو و همچنین مدل نسل موتور خودروی خود اطمینان حاصل کنید
 • – این سر پلوس مناسب مدلهای ترمز ABS است

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ سرپلوس فرانتک کد ۴۱۳۵۸۰ مناسب برای پراید

سرپلوس فرانتک کد 413580 مناسب برای پراید

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  مناسب برای پراید با سیستم ترمز ABS

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ سرپلوس توسن مدل TS206CV21KHAR مناسب برای پژو ۲۰۶

سرپلوس توسن مدل TS206CV21KHAR مناسب برای پژو 206

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پژو ۲۰۶
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۱
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  تهیه شده از مواد اولیه با درجه کیفی A+
 • اقلام همراه : گردگیر ، گریس ، بست و دستکش
 • دارنده گواهینامه تضمین کیفیت:
 • ISO/TS 16949
 • IATF 0153606

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ سرپلوس مدل ۲۰T مناسب برای پراید غیر اصل

سرپلوس مدل 20T مناسب برای پراید غیر اصل

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جهت نصب
  مشترک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ سر پلوس ABS عظام کد H2 31902

سر پلوس ABS عظام کد H2 31902

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۷ سر پلوس آرپیکو کد ۷۰۱۴مناسب برای پراید

سر پلوس آرپیکو کد 7014مناسب برای پراید

مشخصات

 • سایر توضیحات
  کیفیت ساخت درجه ۱میباشد
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۰
 • جنس کالا
  فلز
 • جهت نصب
  مشترک
 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  ABS , دارای بست , دارای گردگیر , دارای گریس
 • ساخت کشور
  ایران

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۸ سر پلوس چرخ لیفان ۵۲۰ مدل SLAL22003

سر پلوس چرخ لیفان 520 مدل SLAL22003

مشخصات

 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  چین

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۹ سرپلوس فرانتک کد ۴۱۳۵۷۲ مناسب برای پراید

سرپلوس فرانتک کد 413572 مناسب برای پراید

مشخصات

 • مناسب برای خودرو
  پراید
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای گردگیر
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • جهت نصب
  مشترک
 • سایر توضیحات
  مناسب برای پراید

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴۰ سرپلوس عظام کد ۹۰۱۱ مناسب برای پژو ۴۰۵

سرپلوس عظام کد 9011 مناسب برای پژو 405

مشخصات

 • شماره فنی
  ۳۱۱۹۰۱۱
 • مناسب برای خودرو
  پژو ۴۰۵ , پژو پارس , سمند , سمند LX , سمند سورن
 • ویژگی‌های پلوس، سرپلوس و مشعلی
  دارای بست , دارای گردگیر , دارای گریس
 • تعداد در بسته‌بندی
  ۱
 • تعداد دندانه
  ۲۴
 • جنس کالا
  فولادی
 • جهت نصب
  مشترک
 • ساخت کشور
  ایران
 • سایر توضیحات
  کیفیت بالا
 • تحت لیسانس
 • تولید داخل
 • تکنولوژی برتر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید کله پلوس در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان ‌بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید پلوس خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا