ابزار سلامت

معرفی و خرید چند نمونه تب سنج دیجیتالی ارزان+ قیمت روز

نکاتی که در مورد تب سنج دیجیتالی، باید بدانید.

استفاده از تب سنج دیجیتالی امروزه بسیار شایع شده است. چرا که درجه حرارت بدن از جمله ی علائم حیاتی خواهد بود و هرگونه تغییر در میزان درجه ی حرارت نشان دهنده ی بروز بیماری است. همانطور که می دانید میزان حرارت بدن به صورت طبیعی ۳۷ درجه می باشد. در صورتی که بیماری یا عفونت خاصی در بدن وجود داشته باشد این میزان تغییر می یابد و بسته به شدت و ضعف بیماری، درجه حرارت هم بالا و پایین می شود.

بدن در مقابل بیماری از خود واکنش نشان می دهد، یکی از واکنش های شایع، تب است. اگر تب انسان بالای ۴۰ درجه باشد، نشان دهنده ی این است که آنزیم های ضروری بدن به خوبی کار خود را انجام نمی دهند و دچار اختلال شده اند‌. اگر تب سنج دیجیتال در خانه داشته باشید، به راحتی می توانید از میزان تب خود یا سایر اعضای خانواده مطلع شوید.

ما در این مطلب قصد داریم، نکاتی را به شما دوستان معرفی کنیم. تا با خیال آسوده به خرید تب سنج دیجیتالی مورد نیاز خود بپردازید. پس با ما همراه باشید.

تب سنج چیست؟

همانطور که گفته شد، تب نشان دهنده ی بیماری است و بدن در حال مبارزه با آن بیماری می باشد. بنابراین اگر میزان تب بالا رود، احتمال مرگ هم وجود خواهد داشت. دستگاه تب سنج دستگاهی است که میزان تب را نشان می دهد و به وسیله ی آن می توانید به درجه ی حرارت بدن پی ببرید. اگر در خانه، کودک دارید از خرید این وسیله غافل نشوید. چرا که معمولا مقاومت کودکان در برابر بیماری نسبت به بزرگسالان کمتر است. اگر درجه حرارت بدن کودک بالا رود بسیار خطرناک خواهد بود. اما در صورتی که تب سنج دیجیتالی در منزل داشته باشید، می توانید تب کودک را بررسی نمایید و اگر بالا بود اقدامات لازم را انجام دهید.

انواع تب سنج ها:

 • تب سنج جیوه ای: این نوع تب سنج از گذشته تا به امروز مورد استفاده مردم و پزشکان بوده است. اما بعد از طی مدتی دانشمندان به این نتیجه رسیدند که استفاده از تب سنج جیوه ای به دلیل وجود جیوه در آن می تواند خطرات جبران ناپذیری مانند: بروز سرطان را در پی داشته باشد. در نتیجه بهره گیری از تب سنج جیوه ای توصیه نمی شود.
 • تب سنج الکلی: این مدل از تب سنج ها دارای مخزن هستند و درون آن الکل قرمز وجود دارد. اما رنگ مخزن به خودی خود زرد است. همین رنگ زرد سبب می شود که عدد نمایش داده شده به راحتی خوانده شود. اما با این حال گاهی اوقات هم خواندن اعداد سخت خواهد بود. پس می توان گفت استفاده از تب سنج جیوه ای و الکلی به دلیل خوانده نشدن اعداد، چندان مناسب نیستند.
 • تب سنج دیجیتالی: یکی از جایگزین های مناسب تب سنج جیوه ای و الکلی، نوعِ دیجیتالی یا مادون قرمز آن است. تب سنج دیجیتالی دارای انواع مختلفی است از جمله: دهانی، زیربغلی، مقعدی، گوش و پیشانی. نوع پیشرفته تر این دستگاه ها هم وجود دارد که بدون تماس با بدن درجه حرارت را نشان می دهند و از طریق مادون قرمز کار می کنند. به وسیله تب سنج دیجیتال می توانید دمای محیط، آب حمام و دمای مواد غذایی را اندازه گیری کنید.

انواع تب سنج های دیجیتالی:

 • تب سنج دهانی: برای اندازه گیری درجه حرارت بدن در دهان قرار می گیرند. البته این نوع را در زیر بغل هم می توان استفاده کرد. این نوع تب سنج ها در بین مردم خواهان بیشتری دارند، چرا که نسبت به سایر تب سنج ها ارزان تر هستند.
 • تب سنج رِکتال: این نوع تب سنج بیشتر برای کودکان و نوزادان مورد استفاده است. اما در حال حاضر به دلیل بهداشتی نبودن، خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
 • تب سنج گوشی: این نوع تب سنج ها بیشتر در مراکز بهداشتی و درمانی و توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا نسبت به سایر تب سنج های گفته شده دقیق تر عمل می کند و طی ۱ یا ۲ ثانیه درجه حرارت بدن را نشان می دهد.
 • تب سنج های دیجیتالی با قابلیت مادون قرمز(لیزری): داشتن قابلیت مادون قرمز در تب سنج های دیجیتالی آن ها را بسیار پرطرفدار کرده است. زیرا برای اندازه گیری میزان تب نیازی به تماس مستقیم با بدن نیست و از فاصله ی دور به وسیله اشعه ی مادون قرمز درجه ی تب مشخص می شود. این نمونه از تب سنج ها برای کودکانی که خیلی فعالیت دارند و یا به دلیل بیماری نمی توانند از سایر تب سنج ها استفاده کنند، گزینه ی مناسبی خواهد بود. این مدل، به لحاظ بهداشتی هم بسیار مناسب است، چرا که افراد مختلفی می توانند از آن استفاده کنند.

موارد مهمی که هنگام خرید تب سنج دیجیتالی باید به آن توجه کنید:

 • قیمت: توجه به قیمت در خرید این وسیله بسیار حائز اهمیت است. این دستگاه معمولا از قیمت ارزان شروع می شوند تا گران. بسته به انتظاری که از دستگاه دارید، قیمت هم تغییر می یابد.
 • توجه به صفحه ی نمایشگر: هنگام خرید توجه کنید که صفحه ی نمایشگر، فاقد خط و خش و شکستگی باشد.
 • دقت در بسته بندی: بسته بندی این دستگاه باید به گونه ای باشد که وارد شدن ضربه به آن، باعث آسیب رساندن به تب سنج نشود.
 • توجه به قسمت حسگر دستگاه: قسمت انتهایی دستگاه، حسگر نام دارد که وظیفه اش مشخص کردن میزان تب است. این قسمت باید فاقد هرگونه برجستگی، فرورفتگی و شکستگی باشد.

با توجه به نکاتی که گفته شد، شما می توانید تب سنج مورد نیاز خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه تب سنج دیجیتال ارزان، با کیفیت و پرفروش بازار را جمع آوری کرده ایم. فراموش نکنید، با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، می توانید اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.

تب سنج دیجیتالی هانوکس مدل LCT600

تب سنج دیجیتالی هانوکس مدل LCT600

دماسنج‌های دیجیتالی نسبت به دماسنج‌های قدیمی عملکرد بسیار ساده‌ای دارند. کافی است آن‌ها را در فاصله‌ی کمی از بدن بگیرید تا دمای بدن را به شما بگویند. این مسئله خصوصا وقتی با کودکان سروکار داریم، اهمیت پیدا می‌کند. ازآنجایی‌که قراردادن دماسنج در گوش یا دهان کودک ممکن است کمی دردسرساز باشد، با دماسنج‌های دیجیتالی کار بسیار ساده‌تر می‌شود.
null

تصاویر بیشتر و خرید

تب سنج دیجیتالی هانوکس مدل LCT-200

تب سنج دیجیتالی هانوکس مدل LCT-200

null

تصاویر بیشتر و خرید

تب سنج دیجیتالی وینتکت مدل WT3652

تب سنج دیجیتالی وینتکت مدل WT3652

این دماسنج مادون قرمز بدن مدل WT3652 بدون تماس به طور خاص طراحی شده است تا درجه حرارت بدن یک فرد را بدون در نظر گرفتن دمای اتاق نمایش دهد . بسته به نوع پوست و ضخامت آن ممکن است اختلاف دما وجود داشته باشد. هنگامی که درجه حرارت داخلی به طور قابل توجهی متفاوت است، دماسنج مادون قرمز بدن باید در آن اتاق برای ۱۵-۲۰ دقیقه قبل از استفاده قرار گیرد. .
null

تصاویر بیشتر و خرید

تب سنج دیجیتالی کودک مدل BLIR_3

تب سنج دیجیتالی کودک مدل BLIR_3

null

تصاویر بیشتر و خرید

تب سنج دیجیتالی سامسونگ مدل SET-100

تب سنج دیجیتالی سامسونگ مدل SET-100

دماسنج دیجیتالی مادون قرمز پزشکی سامسونگ، قابل اطمینان و دقیق برای اندازه گیری تب کودکان از طریق گوش می‌باشد که با طراحی کاربر پسند تولید شده‌است. (استفاده از این دماسنج برای بزرگسالان نیز مناسب می‌باشد. ).
null

تصاویر بیشتر و خرید

تب سنج دیجیتالی ترمو مدل Q2N

تب سنج دیجیتالی ترمو مدل Q2N

null

تصاویر بیشتر و خرید

تب سنج دیجیتالی مدل BLTH-2

تب سنج دیجیتالی مدل BLTH-2

تب سنج و دماسنج دیجیتالی غیر تماسی بیبیلی Babyly Non-contact Infrared thermometer BLTH-2 یک تب سنج بسیار با کیفیت و عالی است که می تواند برای تمام سنین مورد استفاده قرار گیرد. تب سنج بیبیلی قادر است از فاصله ای بین ۵ تا ۸ سانتیمتر بدون نیاز به تماس با پوست دمای بدن را اندازه گیری نموده و در صورت بالاتر بودن ئمای بدن از حالت طبیعی ، تب را به وسیله آلارم اعلام نماید. این تب سنج و دماسنج بیببلی همچنین قادر است دمای محیط را نیز اندازه گیری نماید. برای حالت تب سنج دمای قابل اندازه گیزی تعریف شده دستگاه بین ۳۵.
null

تصاویر بیشتر و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید تب سنج دیجیتالی در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه فشارسنج

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن