لوازم خانگی برقی

مبدل برق سه به دو، راهنمای خرید مبدل برق سه به دو ارزان

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید مبدل برق سه به دو باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

یکی از وسایل مهم و ضروری که هنگام خرید وسایل برقی وارداتی به داخل کشور به آن احتیاج دارید مبدل برق سه به دو است. همان طور که می‌دانید در بیشتر کشورهای جهان پریزهای برق سه شاخه‌ای هستند و تولید کنندگان لوازم خانگی برقی وسایل خود را متناسب با این پریزهای برق تولید می‌کنند. مشکل زمانی به وجود می‌آید که شما یکی از این وسایل را خریداری می‌کنید و قرار است آن را در یکی از کشورهایی که پریز برق آن‌ها دو شاخه می‌باشد استفاده کنید. یکی از راه‌های ساده و راحت که بدون دستکاری در سیم وسیله می‌توانید از آن استفاده کنید، استفاده از مبدل برق سه به دو است.

البته بیشتر وارد کنندگان لوازم برقی در ایران و سایر کشوها این وسایل را به سفارش کشور خود وارد می‌کنند، یعنی آن وسیله متناسب با سیستم برق این کشورها طراحی می‌شود. متاسفانه یکی از وسایلی که به سفارش کشور ما وارد نمی‌شود، تلفن همراه است. شما بعد از خرید موبایل‌های وارداتی هنگام شارژ کردن وسیله متوجه می‌شوید که شارژر آن با سیستم برق ایران یا کشورهای همسایه سازگاری ندارد به همین علت نیاز به یک مبدل برق سه به دو دارید تا سه شاخه اروپایی را به دو شاخه آسیایی تبدیل کند. این یک وسیله مهم است و شاید خرید آن از خود دستگاه مهم‌تر باشد. در صورت خرید مبدل برق سه به دو ارزان و بی‌کیفیت ممکن است به دستگاه گران قیمت خود آسیب وارد کنید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید مبدل برق سه به دو را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله ارزشمند به مشکل برخورده‌اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مقاله شما را با انواع مبدل برق سه به دو آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید مبدل برق سه به دو باید به آن‌ها توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

مبدل‌برق سه به دو چیست و چه کاربردی دارد؟

همان طور که از نام این وسیله پیداست از آن برای تبدیل سه شاخه برق به دو شاخه استفاده می‌شود. در کشورهای اروپایی خبری از دو شاخه برق نیست و تمام وسایل برقی دارای سه شاخه هستند. شرکت‌هایی که این وسایل را وارد می‌کنند، آن را به سفارش کشور خود یعنی با دو شاخه وارد می‌کنند. اما در مواردی که یک وسیله خاص نمایندگی و وارد کننده داخلی ندارد، به همان شکل اصلی یعنی سه شاخه وارد می‌شوند و شما برای روشن کردن این وسایل نیاز به این تبدیل کننده برق سه به دو دارید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید چند راهی برق

انواع مبدل‌برق سه به دو:

 1. مبدل‌برق سه به دو خانگی: این تبدیل کننده برق برای لوازم برقی کم مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسایل هنگام استفاده آمپر کمتری می‌کشند و دوشاخه آن‌ها داغ نمی‌شود. پس تفاوتی ندارد که جنس این مبدل معمولی با شد یا نسوز، مهم ایجاد یک ارتباط میان برق و دستگاه شما است.
 2. مبدل‌برق سه به دو صنعتی: گاهی شما برای روشن کردن یک وسیله صنعتی پر مصرف که آمپر بالایی می‌کشد، نیاز به این تبدیل کننده دارید. اگر شما از تبدیل کننده معمولی استفاده کنید سه شاخه درون تبدیل شما ذوب شده و امکان آتش سوزی هم به دور از انتظار نیست. به همین علت شما باید از تبدیل کننده برق صنعتی استفاده کنید، زیرا جنس آن‌ها نسوز بوده و با گرم شدن مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود.
 3. مبدل‌برق سه به دو فیوز دار: گاهی اوقات شما فقط به ایجاد یک ارتباط میان سه شاخه به دو شاخه نیاز ندارید و به دنبال یک ارتباط سالم هستید که دستگاه شما علاوه بر ارتباط با برق تا حدودی محافظت شود. به همین منظور یک سری تبدیل کننده وارد بازار شده که در مسیر سیم فاز آن‌ها یک عدد فیوز آمپر پایین نصب شده که با کوچکترین تغییر در ولتاژ این فیوز سوخته شده و ارتباط دستگاه با برق شهری را قطع می‌کند.

مزایای استفاده از مبدل برق سه به دو:

 • قیمت آن‌ها بسیار ارزان است و شما به راحتی می‌توانید یک وسیله سه شاخه را به پریز برق دو شاخه وصل کنید.
 • شما در صورت استفاده از این تبدیل کننده نیاز به قطع کردن سیم اصلی دستگاه یا تعویض کردن آن با سیم دیگر را نخواهید داشت.
 • وسیله شما از حالت فابریک خود خارج نمی‌شود و هر زمان که اراده کنید می‌توانید، دستگاه مورد نظر خود را به شکل اولیه خود تبدیل کنید.
 • جلوی هر گونه شوک به دستگاه و آتش سوزی گرفته می‌شود به عبارتی اگر دستگاه شما گران قیمت است و به نوسان برق حساس است باید از این تبدیل کننده استفاده کنید.

بهترین مارک مبدل برق سه به دو:

هیچ کس نمی‌تواند با اطمینان کامل یک برند خاص را به عنوان بهترین مارک مبدل برق به شما معرفی کند. زیرا برندهای باکیفیت زیادی وجود دارند که در زمینه تولید این محصول فعالیت می‌کنند. اگر شخصی چنین ادعایی را داشته باشد، مطمئن باشید که تبلیغ یک برند خاص را انجام می‌دهد و بابت این کار پول دریافت می‌کند. اما از آنجایی که وب سایت کیمیک یک رسانه علمی و آموزشی است و نه تبلیغاتی در ادامه لیستی از بهترین برندهای مبدل‌ برق را به شما معرفی می‌کنیم.

 • تبدیل برق سه به دو مرکان
 • تبدیل برق سه به دو نگین
 • تبدیل برق سه به دو بافو
 • تبدیل برق سه به دو باکس لایت
 • تبدیل برق سه به دو اطلس
 • تبدیل برق سه به دو اکسسوریز
 • تبدیل برق سه به دو دیپلمات

تبدیل سه به دو از کجا بخرم؟

به طور کلی روش‌های زیادی برای خرید این محصول وجود دارد و شما به راحتی از طریق هر یک از روش‌ها می‌توانید این محصول را خریداری کنید. اگر بخواهیم تک تک این روش‌ها را به شما معرفی کنیم، کاری زمان‌بر بوده و شاید نیاز به یک مقاله جداگانه داشته باشد. از آنجایی که دو روش یعنی خرید حضوری و اینترنتی بیشتر از سایر روش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در ادامه این دو روش را به طور کامل به شما معرفی می‌کنیم.

 1. خرید حضوری: در این روش شما باید حتما از منزل و محل کار خود خارج شوید و به یک الکتریکی مراجعه کنید و از میان مدل‌های موجود یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. در این روش در انتخاب خود باید نهایت دقت را داشته باشید، زیرا جنس فروخته شده به هیچ عنوان تعویض یا پس گرفته نمی‌شود.
 2. خرید اینترنتی مبدل برق سه به دو: در این روش شما نیاز به خروج از منزل و محل کار خود را ندارید، تنها کافی است به یک فروشگاه اینترنتی معتبر مراجعه کنید و از میان انبوهی از مدل‌ها تبدیل سه به دو برق مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. شما هفت روز مهلت تست دارید و در صورت عدم رضایت می‌توانید مبدل مورد نظر خود را مرجوع نموده و پول خود را پس بگیرید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید محافظ ولتاژ

نکات مهم برای خرید مبدل برق سه به دو:

 1. قیمت مبدل: اولین و مهمترین نکته در مورد خرید این محصول توجه به قیمت آن می‌باشد. با توجه به اینکه این یک وسیله ارزان قیمت است، پیشنهاد می‌کنم از خرید محصولات خیلی ارزان خودداری نمائید. زیرا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و با خرید این محصولات وقت و هزینه خود را هدر می‌دهید.
 2. نوع مبدل: همان طور که در ابتدای همین مقاله گفته شد، این وسیله هم انواع مختلفی دارد. این شما هستید که باید با توجه به نیاز و سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. به عنوان مثال وسایل کم مصرف با یک مبدل خانگی کار می‌کنند، اما برای وسایل صنعتی و پر مصرف شما نیاز به نمونه صنعتی دارید. برخی مبدل‌ها دارای فیوز داخلی هستند و از وسیله شما محافظت می‌کنند.
 3. جنس بدنه: جنس بدنه این محصول ارتباط مستقیمی با طول عمر آن دارد. هر چه جنس بدنه آن از مواد باکیفیت‌تری ساخته شده باشد، مبدل شما طول عمر بالاتری دارد. بهترین نوع این وسیله از جنس سرامیک است که علاوه بر تحمل حرارتی بالا به راحتی شکسته نمی‌شود‌. اگر به هر دلیل موفق به خرید جنس سرامیکی نشدید، می‌توانید پلاستیک نسوز را انتخاب کنید. زیرا در برابر گرم شدن مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد.
 4. کیفیت پلاتین‌های داخلی: ارتباط داخلی سه شاخه به دو شاخه به وسیله پلاتین‌هایی صورت می‌گیرد که درون یک بدنه پلاستیکی یا سرامیکی قرار می‌گیرند. اگر این پلاتین‌ها از کیفیت لازم برخوردار نباشند، بر اثر جرقه خال زده و به مرور از بین می‌روند. مس یکی از بهترین رساناهای الکتریکی است. بنابراین مبدل‌هایی را خریداری نمائید که پلاتین داخلی آن‌ها از جنس فلز مس باشد. بدترین نمونه این پلاتین‌ها هم جنس آهنی است که به مرور زمان دچار زنگ زدگی می‌شوند.
 5. محافظت ولتاژ: برخی مبدل‌ها دارای سیستم محافظت از ولتاژ می‌باشند، یعنی ولتاژ قبل از ورود به دستگاه محافظت می‌شود. البته مدل‌های ارزانی هم وجود دارد که خیلی ساده با یک فیوز شیشه‌ای داخل خود از وسیله مورد نظر شما محافظت می‌کنند. در اثر سوختن فیوز شما به راحتی می‌توانید آن را با یک نمونه جدید جایگزین کنید و دوباره از آن استفاده کنید.
 6. برند محصول: اگر با توجه به توضیحاتی که داده شد باز هم با خرید این وسیله ارزشمند مشکل دارید، پیشنهاد می‌کنم، برندهای معروف و شناخته شده را خریداری کنید. این محصولات معمولا از قبل تست شده و امتحان خود را پس داده‌اند. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک برند معروف و شناخته شده وجود دارد، نباید به سراغ برندهای نا شناخته بازار بروید زیرا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و با خرید این محصولات وقت و هزینه خود را هدر می‌دهید.

باتوجه به نکاتی که گفته شد، می توانید مبدل برق سه به دو مورد نظر خود را خریداری نمایید‌. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه مبدل برق سه به دو ارزان، با کیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت نمایید.


۱ مبدل برق بهداد الکتریک مدل تبدیل سه به دو مجموعه ۲ عددی

مبدل برق بهداد الکتریک مدل تبدیل سه به دو مجموعه 2 عددی

مشخصات

 • تعداد پریزها
  هفت عدد
 • طول کابل
  ندارد
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶ آمپر
 • جنس بدنه
  پلاستیک سخت با کیفیت بالا
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۲۲۰۰ وات

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ مبدل برق سه به دو طرح اپل مدل KT-168 بسته ۳ عددی

مبدل برق سه به دو طرح اپل مدل KT-168 بسته 3 عددی

مشخصات

 • تعداد پریزها
  یک عدد
 • توضیحات پریز
  تبدیل استاندارد برق اروپا و آمریکا و آسیا شرقی به استاندارد ایران
 • طول کابل
  ۰.۰
 • تعداد فاز
  تک فاز
 • امکانات چندراهی برق
  ارت
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶ آمپر
 • جنس بدنه
  پلاستیک سخت
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۱۶ آمپر
 • ولتاژ ورودی
  ۱۱۰-۲۴۰ ولت
 • چندراهی برق و محافظ ولتاژ سازگار با
  پکیج
 • سایر توضیحات
  قابلیت اتصال ۲ شاخه و سه شاخه.تبدیل ۳ به ۲ برای تامین جریان برق دوشاخه‌های تیغه‌ای و سه‌شاخه‌هاقابلیت اتصال به سوکت های دو پین آمریکاییمناسب برای شارژر گوشی ها ، تبلت و لپ تاپ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ مبدل برق سه به دو مدل KT-168 بسته ۵ عددی

مبدل برق سه به دو مدل KT-168 بسته 5 عددی

مشخصات

 • تعداد پریزها
  یک عدد
 • توضیحات پریز
  تبدیل استاندارد برق اروپا و آمریکا و آسیا شرقی به استاندارد ایران
 • طول کابل
  ۰.۰
 • امکانات چندراهی برق
  ارت
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶ آمپر
 • جنس بدنه
  پلاستیک سخت
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۱۶ آمپر
 • ولتاژ ورودی
  ۱۱۰-۲۴۰ ولت
 • چندراهی برق و محافظ ولتاژ سازگار با
  پکیج
 • سایر توضیحات
  قابلیت اتصال ۲ شاخه و سه شاخه.تبدیل ۳ به ۲ برای تامین جریان برق دوشاخه‌های تیغه‌ای و سه‌شاخه‌هاقابلیت اتصال به سوکت های دو پین آمریکاییمناسب برای شارژر گوشی ها ، تبلت و لپ تاپ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ مبدل برق سه به دو مرکان کد G 87

مبدل برق سه به دو مرکان کد G 87

مشخصات

 • تعداد پریزها
  یک عدد
 • توضیحات پریز
  تبدیل استاندارد برق اروپا و آمریکا و آسیا شرقی به استاندارد ایران
 • ویژگی‌های مقاومتی
  مقاوم در برابر گرد و غبار
 • امکانات چندراهی برق
  ارت
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶آمپر
 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۱۶ آمپر
 • ولتاژ ورودی
  ۱۱۰-۲۵۰ ولت ولت
 • چندراهی برق و محافظ ولتاژ سازگار با
  کامپیوتر
 • سایر توضیحات
  قابلیت اتصال ۲ شاخه و سه شاخه.تبدیل ۳ به ۲ برای تامین جریان برق دوشاخه‌های تیغه‌ای و سه‌شاخه‌ها

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ مبدل برق سه به دو مدل Narkan

مبدل برق سه به دو مدل Narkan

مشخصات

 • تعداد پریزها
  یک عدد
 • طول کابل
  ندارد
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶ آمپر
 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۲۵۰۰

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ مبدل برق سه به دو ارتدار تیراژه مدل sepid

مبدل برق سه به دو ارتدار تیراژه مدل sepid

مشخصات

 • تعداد پریزها
  یک عدد
 • توضیحات پریز
  – قابلیت تبدیل دوشاخه‌های type D، type B، type A و type G به دوشاخه‌ی استاندارد type C- استفاده از دوشاخه و تیغه‌های برنجی همراه با فنر با قابلیت ارتجاعی بالا جهت کاهش تلفات حرارتی ناشی از عبور جریان برق
 • طول کابل
  بدون سیم
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶
 • جنس بدنه
  ABS
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۳۵۰۰
 • ولتاژ ورودی
  ۲۵۰ ولت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ مبدل برق سه به دو مدل KT168 بسته ۲۰ عددی

مبدل برق سه به دو مدل KT168 بسته 20 عددی

مشخصات

 • تعداد پریزها
  یک عدد
 • توضیحات پریز
  تبدیل استاندارد برق اروپا و آمریکا و آسیا شرقی به استاندارد ایران
 • طول کابل
  ۰.۰
 • تعداد فاز
  تک فاز
 • امکانات چندراهی برق
  ارت
 • حداکثر جریان انتقالی
  ۱۶ آمپر
 • جنس بدنه
  پلاستیک سخت
 • حداکثر توان قابل پشتیبانی
  ۱۶ آمپر
 • ولتاژ ورودی
  ۱۱۰-۲۴۰ ولت
 • چندراهی برق و محافظ ولتاژ سازگار با
  پکیج
 • سایر توضیحات
  قابلیت اتصال ۲ شاخه و سه شاخه.تبدیل ۳ به ۲ برای تامین جریان برق دوشاخه‌های تیغه‌ای و سه‌شاخه‌هاقابلیت اتصال به سوکت های دو پین آمریکاییمناسب برای شارژر گوشی ها ، تبلت و لپ تاپ

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید مبدل برق سه به دو در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید زنگ اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا