لوازم مصرفی خودرو

راهنمای خرید انواع فیلتر هوای خودرو اسپورت و شرکتی ارزان

چند نکته مهم و کاربردی که در مورد خرید فیلتر هوای خودرو باید بدانید.

یکی از لوازم مصرفی مهم و ضروری در خودروها فیلتر هوای خودرو است. بسته به نوع رانندگی شما فیلتر مورد استفاده می‌تواند متفاوت باشد. کسانی که با خودرو خود مسابقه می‌دهند دیگر یک فیلتر هوای خودرو شرکتی به کار آن‌ها نمی‌آید و نیاز به نوع دیگری به نام فیلتر هوای خودرو اسپورت دارند. پس می‌توان نتیجه گرفت که فیلتر شما را سبک رانندگی شما مشخص می‌کند.

فیلتر هوای خودرو چه از نوع اسپورت و چه نمونه شرکتی در مسیر هوای ورودی به درون سیلندر خودرو قرار می‌گیرد. وظیفه این فیلتر در واقع ورود هوای پاک و بدون آلودگی به درون سیلندر است. فیلتر هوای خودرو از ورود گرد‌ و غبار به درون موتور جلوگیری می‌کند. همان طور که می‌دانید فیلتر‌های هوای شرکتی دارای زنبور گیر هستند، اما مدل‌های اسپورت فاقد زنبور گیر می‌باشند. زیرا در حالت اسپورت خودرو نیاز به تنفس بیشتری دارد.

فیلتر هوای خودرو اسپورت به جزئیات دقت نمی‌کند و هدف اصلی آن ورود اکسیژن بیشتر به داخل موتور خودرو است. توجه داشته باشید یکی ازمهم‌ترین وظیفه‌های فیلتر هوای خودرو مدیریت مصرف سوخت خودرو است. یعنی اگر میزان مشخصی از هوا وارد سیلندر شود، به احتراق صحیح کمک می‌کند. بیشتر از این مقدار برای موتور مضر بوده و مصرف سوخت را افزایش می‌دهد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به سلامت موتور خودرو خود و مصرف سوخت آن توجه می‌کنید و قصد خرید فیلتر‌ هوای خوب برای خودرو خود دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و قیمت‌ها با خرید این وسیله به مشکل برخورده‌اید، نگران نباشید. ما در این رسانه شما را با انواع فیلتر هوای خودرو آشنا کرده و به شما نکات مهمی را که هنگام خرید فیلتر هوای خودرو باید به آن توجه داشته باشید را آموزش می‌دهیم.

فیلتر هوای‌خودرو چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

فیلتر هوا در واقع یک صافی برای حذف ذرات معلق موجود در هوا است. در واقع فیلترهای خودرو قادر به حذف ذرات معلق تا ۲۰ میکرون هستند. این صافی یا فیلترهای هوای خودرو از موادی مانند: کاغذ، فلز و مواد pu ساخته می‌شود. البته در فیلترهای هوای خودروهای خارجی ممکن است به جای کاغذ از نمد استفاده کنند. همان طور که می‌دانید، وظیفه فیلتر هوای خودرو جلوگیری از ورود الودگی‌های موجود در هوا به موتور خودرو است.

حتما بخوانید: راهنمای خرید روغن موتور

انواع فیلتر هوای‌خودرو:

 1. فیلتر هوای شرکتی: این فیلتر یک فیلتر استاندارد است که به وسیله شرکت سازنده خودرو تولید و روی خودروها نصب می‌شود. این مدل فیلتر دارای زنبور گیر هستند و صدای موتور خودرو را تا حد زیادی کم می‌کنند. قیمت آن‌ها در مقایسه با سایر فیلتر‌ها ارزان‌تر است. حجم هوای ورودی به موتور خودروها به وسیله این فیلترها دقیق و به اندازه صورت می‌گیرد بنابراین مصرف سوخت را کاهش می‌دهند.
 2. فیلتر هوای اسپورت: خودروهای معمولی به دلیل اینکه به شتاب صفر تا صد بیشتری برای مسابقه نیاز دارند، از فیلترهای اسپورت استفاده می‌کنند. فیلتر‌های اسپورت فاقد زنبور گیر بوده به همین علت هوای بیشتری را وارد موتور خودرو می‌کنند. اگر میزان پاشش سوخت را ریمپ نکنید و از فیلتر اسپورت استفاده کنید. علاوه بر وارد کردن فشار به موتور خودرو خود مصرف سوخت آن را نیز افزایش می‌دهید.
 3. فیلتر هوای کابین: فیلتر کابین که به فیلتر کولر هم معروف است، مسئول فیلتر کردن ذرات معلق موجود در هوا قبل از ورود به داخل کابین خودرو است. زمانی که شما کولر یا بخاری خود را روشن می‌کنید. هوایی که از دریچه‌های خودرو خارج می‌شود قبل از ورود به داخل خودرو از فیلتر کابین عبور می‌کند. امروزه با وجود آلودگی هوا توصیه می‌شود فیلتر کابین را زودتر از زمان تعویض روغن تعویض نمایید.

جنس فیلتر هوای خودرو از چیست؟

 • فیلتر هوای نمدی: نمد یکی از بهترین مواد برای فیلتر کردن ذرات معلق موجود در هوا است. به طوری که فیلترهای نمدی قادر به دریافت ذرات حتی کوچکتر از ۲۰ میکرون می‌باشد. قیمت این فیلترها مقداری بیشتر از مدل‌های دیگر است.
 • فیلتر هوای کاغذی: یکی از رایج‌ترین نمونه فیلتر هوای خودرو در ایران هستند. خوشبختانه قیمت‌ها بسیار ارزان است و شما به راحتی می‌توانید آن را به موقع تعویض نمایید. معمولا فیلتر خودرو را هر ۷ هزار کیلومتر تعویض می‌کنند البته این موضوع به شرایط آب و هوایی منطقه و نوع رانندگی شما هم دارد.
 • فیلتر هوای روغنی: این مدل فیلتر بیشتر در ماشین‌های سنگین دیده می‌شود. شاید بتوان آن را یکی از بهترین فیلترهای هوا دانست. سطح روغنی این فیلترها باعث می‌شود که ذرات را با دقت بیشتری به خود جذب کنند. با اینکه این فیلترها یکبار مصرف نیستند ولی به علت اینکه سریع تر از فیلترهای معمولی گرفته می‌شوند باید ان‌ها را به موقع شستشو دهید.
 • فیلتر هوای بدون روغن: یکی از نمونه های فیلتر هوای دائمی در خودرو هستند. این فیلترها نیاز به تعویض ندارند و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را شستشو داده و مجدد استفاده کنید. اگر می‌خواهید به جای فیلتر کاغذی از این مدل استفاده کنید بهتر است مقداری بیشتر هزینه کنید.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر هوای‌خودرو:

در واقع اکثر افراد با هر بار تعویض روغن این فیلتر را تعویض می‌کنند. البته در اصل نوع هوای محل زندگی شما است که زمان تعویض فیلتر را مشخص می‌کند. اگر در شهرهای بزرگ و صنعتی مانند تهران زندگی می‌کنید یا در شهرهای دارای ریز‌گرد مانند اهواز باید زمان تعویض روغن را به نصف تقسیم کنید. یعنی زمانی که کارکرد روغن موتور شما نصف شد یک بار آن را تعویض کنید و زمان تعویض روغن هم یکبار این کار را انجام دهید.

تفاوت فیلتر هوای موتور با فیلتر کابین چیست؟

از نظر جنس و کارایی دقیقا به یک شکل عمل می‌کنند، یعنی وظیفه هر دو فیلتر حذف آلودگی و ذرات معلق موجود در هوا است. نوع قرار گیری و مکان آن‌ها با هم متفاوت می‌باشد، یعنی فیلتر هوای موتور آلودگی‌های هوا را به موتور خودرو حذف می‌کند و فیلتر کابین از ورود آلودگی و گرد و غبار به داخل کابین خودرو جلوگیری می‌کند.

ویژگی‌های فیلتر هوای خوب و باکیفیت:

 • توانایی جذب کردن ذرات معلق در حد حداقل ۲۰ میکرون را داشته باشد.
 • همان طور که می‌دانید آلودگی هوا هم برای موتور و هم برای سلامتی انسان خطرناک است. شما با یک فیلتر هوای خوب می‌توانید، سلامت بدن و موتور خودرو خود را تضمین کنید.
 • جلوی صداهای تولید شده به وسیله موتور خودرو به داخل کابین را بگیرد. یکی از ویژگی‌های این قطعه جلوگیری از ورود صدای موتور به کابین است.
 • مصرف سوخت خودرو شما را تا حد چشم گیری کاهش دهد. اگر مصرف سوخت شما بالا رفت به احتمال زیاد فیلتر هوای خودرو شما بی‌کیفیت است.
 • اگر بعد از یک مدت به فیلتر خود نگاه کنید باید حجم زیادی از خاک و دوده را به خود جذب کرده باشد.

قیمت فیلتر هوای‌خودرو:

قیمت فیلتر هوا به عوامل مختلفی بستگی دارد، یکی از این عوامل جنس فیلتر است. فیلترهایی که از جنس نمد ساخته می‌شوند مقداری از فیلترهای کاغذی گران‌تر هستند. نوع فیلتر هم در قیمت آن موثر می‌باشد، یعنی اگر شما یک فیلتر اسپورت را انتخاب کنید قیمت آن چند برابر فیلترهای شرکتی است. جهت اطلاع از قیمت دقیق فیلتر هوای خودرو خود به انتهای همین مطلب مراجعه کرده و با کلیک روی هر محصول از قیمت دقیق آن اطلاع حاصل نمایید.

بهترین مارک فیلتر هوای خودرو:

به دلیل اینکه برندهای معتبر زیادی را می‌توان به عنوان بهترین مارک فیلتر هوای خودرو معرفی کرد. بنابراین نمی‌توانیم تنها یک برند خاص را به شما عزیزان معرفی کنیم زیرا این کار بیشتر تبلیغ یک برند خاص محسوب می‌شود تا معرفی محصول، در ادامه به شما لیستی از بهترین برندهای تولید کننده فیلتر هوای خودرو را معرفی می‌کنیم.

 • فیلتر هوای سرکان
 • فیلتر هوای گالریا
 • فیلتر هوای جینیون پارتز
 • فیلتر هوای هنگست
 • فیلتر هوای پاور فلو
 • فیلتر هوای پرفلاکس
 • فیلتر هوای کی اند ان
 • فیلتر هوای کاسپین
 • فیلتر هوای یونیورسال
 • فیلتر هوای لوکومبیل
 • فیلتر هوای دیجی اس پارت

فیلتر هوای خودرو از کجا بخریم:

خوشبختانه در این مورد دست شما کاملا باز است زیرا می‌توانید این قطعه مصرفی را با هر تعویض روغن از تعویض روغنی خریداری کنید. متاسفانه معمولا برندهایبی‌کیفیت را به شما می‌فروشند. می‌توانید به نمایندگی خودرو مراجعه کرده و فیلتر هوای خودرو خود را خریداری نمایید. متاسفانه نمایندگی‌ها بعد از اتمام گارانتی خودرو دیگر به مشتری های خود خدمات ارائه نمی‌کنند. پس دو راه بیشتر برای شما باقی نمی ماند.

 • شما می‌توانید به فروشگاه‌های قطعه فروشی یا نمایندگی های مجاز سطح شهر مراجعه کرده و فیلتر را با قیمت شرکتی خریداری کنید.
 • شما می‌توانید به صورت آنلاین از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی فیلتر هوای خودرو مورد نظر خود را خریداری کنید. انتخاب با خود شماست که کدام روش را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: راهنمای خرید روغن گیربکس

نکات مهم هنگام خرید فیلتر هوای خودرو:

 • قیمت فیلتر هوا: میزان بودجه شما است که مشخص می‌کند کدام برند را انتخاب و خریداری کنید. پس قبل از شروع کار مقدار بودجه برای خرید فیلتر هوا را مشخص کنید. با این کار مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند، خود به خود از انتخاب شما حذف شده و انتخاب برایتان آسان می‌شود.
 • نوع فیلتر: مرحله دوم باید مشخص کنید که فیلتر را برای چه مدل خودرویی می‌خواهید، بعد از انتخاب مدل خودرو خود باید توجه داشته باشید که فیلتر را برای موتور خودرو می‌خواهید یا برای کابین خودرو همان طور که می‌دانید باید بسته به نوع استفاده از خودرو مدل فیلتر را انتخاب کنید. برای استفاده شهری فیلتر شرکتی مناسب بوده و برای مسابقه به یک فیلتر اسپورت نیاز دارید.
 • جنس فیلتر هوا: جنس فیلتر هوا تاثیر بسزایی در جذب ذرات معلق موجود در هوا دارد. شما می‌توانید با خرید فیلترهای نمدی و روغنی بیشترین میزان ذرات معلق هوا را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید با انتخاب فیلتر هوای کاغذی که پرفروشترین فیلتر هوا در ایران است نیاز خودرو خود را برطرف کنید زیرا قیمت آن‌ها بسیار ارزان می‌باشد. فیلترهای بدون روغن را می‌توانید مقداری گران‌تر بخرید و همیشه آن را شستشو داده و مصرف کنید.
 • اندازه فیلتر هوا: با اینکه فیلترهای هوا در اندازه‌های استاندارد تولید می‌شوند اما ممکن است برخی فیلترها قالب کوچکتر و بزرگتری داشته باشند. بنابراین بد نیست به این نکته مهم هم توجه داشته باشید. زیرا اندازه کوچکتر با داشتن درز خالی قادر به فیلتر کردن کامل نیست و اگر اندازه بزرگتر از حد استاندارد باشد درب محفظه فیلتر یا بسته نمی‌شود یا به سختی بسته می‌شود.
 • میزان جذب ذرات: همان طور که در ابتدای همین مقاله هم توضیح داده شد یک فیلتر هوای خوب و باکیفیت باید قادر به جذب ذرات به اندازه ۲۰ میکرون باشد. هر چه فیلتر مورد نظر شما ذرات ریزتری را فیلتر کند باکیفیت‌تر بوده و اگر ذرات بزرگتر از ۲۰ میکرون را دریافت نماید نمی‌توان آن را فیلتر هوای خودرو دانست و بود نبود آن در خودرو تفاوتی نخواهد داشت.
 • برند فیلتر هوا: فیلترهای هوا با برندهای مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. بهتر است به سراغ خرید برندهای معروف و شناخته شده بروید. تجربه ثابت کرده تا زمانی که یک برند شناخته شده وجود دارد که امتحان خود را پس داده است. نباید به سراغ برندهای ناشناخته بازار بروید زیرا تست کردن این برندها چیزی جز اتلاف وقت برای شما نخواهد داشت.

روش نگهداری از فیلتر هوای خودرو:

 1. بهتر است فیلترهای هوای روغنی را قبل از کار گذاشتن مجدد روغن کاری نمایید. زیرا این کار سبب افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.
 2. اگر از فیلتر هوایی استفاده می‌کنید که قابلیت شستشو دارند بهتر است هر چند وقت یک بار آن را شستشو دهید. قبل از این کار بهتر است گرد و خاک روی فیلتر را تمیز کرده و با مایع و آب سرد شستشو دهید. سپس در هوای آزاد قرار داده و اجازه دهید خشک شود.
 3. توجه داشته باشید برخی از فیلترهای هوا را نمی‌توان شستشو داد و مجدد استفاده کرد. با این کار تنها سلامت خود و موتور خودروتان را به خطر می‌اندازید.
 4. به دلیل اینکه فیلتر هوا درون محفظه کاپوت خودرو قرار دارد، بهتر است از کثیف شدن موتور جلوگیری کنید، زیرا گرد و خاک روی موتور باعث کثیف شدن و کاهش طول عمر فیلتر هوا می‌شود.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید فیلتر هوای خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه فیلتر هوای خودرو ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده‌ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید.


۱ فیلتر هوا مدل ۹۵b129620a مناسب برای پورشه ماکان غیر اصل

فیلتر هوا مدل 95b129620a مناسب برای پورشه ماکان غیر اصل

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • مناسب برای
  پرشه ماکان
 • شماره فنی
  ۹۵b129620a

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲ فیلتر هوا خودرو کد ۷۰۰۸۹ مناسب برای ولوو xc90 غیر اصل

فیلتر هوا خودرو کد 70089 مناسب برای ولوو xc90 غیر اصل

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • مناسب برای
  ولوو XC90

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c1361 مناسب برای بی ام دبلیو e87/120i

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c1361 مناسب برای بی ام دبلیو e87/120i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۲۰ , بی ام و X1 , بی ام دبلیو E90
 • توضیحات مدل خودروها
  ۱۱۸i 120i e87 2005~2010
 • ۳۲۰i e90 2006~2010
 • x1 1.8 e84 2010~2015
 • شماره فنی
  c1361
 • سایر مشخصات
  مناسب برای اتاق ۱ و ۳ و ایکس ۱ چهار سیلندر با موتور n46

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۴ فیلتر هوا خودرو سانگ یانگ مدل ۰۹۰۰۱ مناسب برای اکتیون به همراه فیلتر روغن و فیلتر بنزین

فیلتر هوا خودرو سانگ یانگ مدل 09001 مناسب برای اکتیون به همراه فیلتر روغن و فیلتر بنزین

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • مناسب برای
  سانگ یانگ اکتیون

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۵ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c15007 مناسب برای آلفارومئو جولیتا

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c15007 مناسب برای آلفارومئو جولیتا

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  آلفا رومئو جولیتا
 • شماره فنی
  c15007

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۶ فیلتر هوای خودرو مدل XC90 مناسب ولوو غیر اصل

فیلتر هوای خودرو مدل XC90 مناسب ولوو غیر اصل

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  ولوو XC90
 • توضیحات مدل خودروها
  مناسب برای خودرو ولوو XC90
 • شماره فنی
  ۳۱۳۷۰۰۸۹

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۷ فیلتر هوا خودرو سانگ یانگ مدل ۰۹۰۰۱ مناسب برای اکتیون به همراه فیلتر روغن و فیلتر کابین و فیلتر بنزین

فیلتر هوا خودرو سانگ یانگ مدل 09001 مناسب برای اکتیون به همراه فیلتر روغن و فیلتر کابین و فیلتر بنزین

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • مناسب برای
  سانگ یانگ اکتیون

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۸ فیلتر هوای خودرو اسپرت مدل C100

فیلتر هوای خودرو اسپرت مدل C100

مشخصات

 • مدل
  اسپرت
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  پژو ۲۰۶ , پژو پارس , پژو ۴۰۵ , رنو L90 , تیبا , پژو ۲۰۷ , پراید
 • سایر مشخصات
  – مناسب برای تمامی خودرو‌ها
 • – قابل شستوشو و استفاده مجدد
 • – مقاومت بالا در برابر حرارت و ضربات مکانیکی
 • – افزایش توان موتور با هواگیری ۳۶۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۹ فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل Mini Cooper مناسب برای مینی کانتری من، کوپر، BMW X1

فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل Mini Cooper مناسب برای مینی کانتری من، کوپر، BMW X1

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و X1 , مینی کانتری من , مینی کلاب من , مینی کوپر
 • توضیحات مدل خودروها
  مینی کانتری من
 • مینی کلاب من
 • مینی کوپر
 • X1 F48

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۰ فیلتر هوا خودرو هیوندای جنیون پارتز کد ۱۰۰ مناسب برای کامیونت هیوندای HD65/HD78

فیلتر هوا خودرو هیوندای جنیون پارتز کد 100 مناسب برای کامیونت هیوندای HD65/HD78

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • توضیحات مدل خودروها
  کامیونت هیوندای HD65
 • کامیونت هیوندای HD78
 • سایر مشخصات
  افزایش راندمان
 • بهبود عملکرد موتور
 • کاهش مصرف سوخت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۱ فیلتر هوای خودرو پورشه مدل Panamera مناسب برای خودرو پورشه پانامرا

فیلتر هوای خودرو پورشه مدل Panamera مناسب برای خودرو پورشه پانامرا

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  پورشه پانامرا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۲ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c25114 مناسب برای بی ام دبلیو e46/325i

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c25114 مناسب برای بی ام دبلیو e46/325i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۲۵
 • توضیحات مدل خودروها
  ۳۲۰i e46 2004~2005
 • ۳۲۵i e46 2004~2005
 • ۳۳۰ci e46 2004~2005
 • شماره فنی
  c25114
 • سایر مشخصات
  مناسب برای موتور m54 شش سیلندر اتاق e46

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۳ فیلتر هوای خودرو سیموتا مدل ریسینگ

فیلتر هوای خودرو سیموتا مدل ریسینگ

مشخصات

 • مدل
  اسپرت
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  ریو , سمند , پژو ۲۰۶ , پژو پارس , پژو ۴۰۵ , پژو ۴۰۶ , رنو L90 , ام وی ام ۱۱۰ , تیبا , رانا , پژو ۲۰۶ صندوقدار , پژو ۲۰۷ , پژو ۴۰۷ , جک J5 , پراید , ام وی ام ۳۱۵ , لیفان X50 , ام وی ام X33 , پژو ۲۰۰۸ , هایما S5 , جک S5 , تمامی خودروها , ساندرو استپ وی
 • توضیحات مدل خودروها
  مناسب تمامی خودرو ها با تنظیم لوله کیت مکش
 • سایر مشخصات
  _افزایش قدرت و راندمان موتور با هواگیری ۳۶۰ درجه
 • _بهبود شتاب خودرو
 • _تنفس مطلوب موتور
 • _طول عمر بالا
 • _مقاومت بالا در برابر حرارت
 • _قابلیت شستشو با آب و پمپ هوا

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۴ فیلتر هوای خودرو بی ام دبلیو مدل E60M54

فیلتر هوای خودرو بی ام دبلیو مدل E60M54

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۵۲۰ , بی ام و ۵۲۵ , بی ام و ۶۳۰
 • توضیحات مدل خودروها
  (BMW 525i (2004/05/06/07/08/09/10
 • (BMW 530i (2004/05/06/07/08/09/10
 • (BMW 630i (2005/06/07/08/09/10 «کوپه، کروک»
 • (BMW 640i (2011/12 «کوپه، کروک، سدان»
 • (BMW 520i (2004/05/06/07/08/09/10
 • (BMW 525i (2004/05/06/07/08/09/10
 • (BMW 530i (2004/05/06/07/08/09/10

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۵ فیلتر هوای خودروی کی اند ان مدل ۲۰۲۱-E

فیلتر هوای خودروی کی اند ان مدل 2021-E

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۲۰ , بی ام و ۳۱۸
 • توضیحات مدل خودروها
  – بی ام و ۳۱۸
 • – بی ام و ۳۲۰ ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱
 • سایر مشخصات
  – قابل شستشو و استفاده مجدد و دائمی
 • – طراحی شده جهت بهبود قدرت و شتاب خودرو
 • – کتان شش لایه آغشته به روغن مخصوص نگهداری
 • – رویه‌ی فلزی مشبک برای حفظ چین‌های فیلتر به مرور زمان
 • – ساختار شبیه به تار عنکبوت با قابلیت جذب حشرات و ذرات ریز
 • – قابلیت جذب ذرات و گرد و غبار ۹۷ تا ۹۹ درصد
 • – قابلیت شستشو با کیت مخصوص شستشو بعد از ۱۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کارکرد بنا به محل استفاده از خودرو
 • – با قابلیت کاهش مصرف سوخت و افزایش شتاب خودرو
 • – دارای بست فلزی جهت اتصال
 • – قطر داخلی فیلتر ۸۰ میلی‌متر
 • – قطر بیرونی فیلتر ۱۳۰ میلی‌متر
 • – ارتفاع فیلتر ۱۱۴ میلی‌متر

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۶ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c30139 مناسب برای بی ام دبلیو ۶۳۰i

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c30139 مناسب برای بی ام دبلیو 630i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۶۳۰
 • توضیحات مدل خودروها
  ۵۲۰i 523i 530i e60 2005~2010
 • ۶۳۰i e63 2006~20010
 • شماره فنی
  c30139
 • سایر مشخصات
  مناسب برای موتور n52 n53 شش سیلندر اتاق e63 کوپه و کابریولت

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۷ فیلتر هوا مدل ۱۴۴۴TT مناسب برای پژو ۲۰۰۸-۵۰۸

فیلتر هوا مدل 1444TT مناسب برای پژو 2008-508

مشخصات

 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  پژو ۲۰۰۸
 • شماره فنی
  ۱۴۴۴TT

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۸ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر  کد c36004 مناسب برای بی ام دبلیو ۳۳۵i

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر  کد c36004 مناسب برای بی ام دبلیو 335i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۳۵ , بی ام و Z4
 • توضیحات مدل خودروها
  ۳۳۵i e92.e93 2007~2012
 • z4 35i e89 2010~2016
 • شماره فنی
  c36004
 • سایر مشخصات
  مناسب برای موتور n54 335i تویین توربو

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۱۹ فیلتر هوای خودرو بی ام دبلیو مدل N20E84E89

فیلتر هوای خودرو بی ام دبلیو مدل N20E84E89

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و X1 , بی ام و ۵۲۸ , بی ام و Z4 , بی ام و F10
 • توضیحات مدل خودروها
  (۱۵/۱۶/BMW 528i (2011/12/13/14
 • (BMW X1 20i (2011/12/13/14
 • (BMW X1 20ix (2011/12/13/14
 • (BMW X1 18ix (2011/12/13/14
 • (۱۵/۱۶/۱۷/BMW X4 28ix (2014
 • (۱۵/BMW Z4 20i (2013/14
 • (۱۵/BMW Z4 28i (2013/14

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۰ فیلتر هوای خودرو مدل SSH200000

فیلتر هوای خودرو مدل SSH200000

مشخصات

 • مدل
  اسپرت
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  پژو ۳۰۸ , پراید ۱۴۱ , پراید نسیم , پراید صبا , پراید ۱۳۲ , پژو ۲۰۶ , پژو پارس , پژو ۴۰۵ , تیبا , پژو ۲۰۶ صندوقدار , پژو ۲۰۷ , پراید , پژو ۲۰۰۸
 • توضیحات مدل خودروها
  مناسب برای تمامی خودروها
 • شماره فنی
  SSH200000
 • سایر مشخصات
  – مناسب برای تمامی خودرو‌ها
 • – قابل شستوشو و استفاده مجدد
 • – مقاومت بالا در برابر حرارت و ضربات مکانیکی
 • – افزایش توان موتور با هواگیری ۳۶۰ درجه
 • – ضد زنگ زدگی

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۱ فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل E90 مناسب برای بی ام دبلیو ۳۳۰i

فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل E90 مناسب برای بی ام دبلیو 330i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۲۰ , بی ام و ۳۳۵ , بی ام و ۳۲۵ , بی ام و ۳۳۰ , بی ام و E90
 • توضیحات مدل خودروها
  ۳۲۳i N52(2006~2010)E90
 • ۳۲۵i N52(2006~2010)E90
 • ۳۲۵i N52(2007~2012)E92 کوپه
 • ۳۲۵i N52(2007~2012)E93 کروک
 • ۳۳۰i N52(2007~2012)E90
 • ۳۳۰i N52(2007~2012)E92 کوپه
 • ۳۳۰i N52(2007~2012)E93 کروک

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۲ فیلتر هوای خودرو پورشه مدل Macan

فیلتر هوای خودرو پورشه مدل Macan

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  پرشه ماکان
 • توضیحات مدل خودروها
  پورشه ماکان (تمامی مدلها)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۳ فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل F26 مناسب برای بی ام دبلیو X4

فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل F26 مناسب برای بی ام دبلیو X4

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و X4
 • توضیحات مدل خودروها
  BMW X4

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۴ فیلتر هوا خودرو بوش مدل S0287 مناسب برای فولکس تیگوان

فیلتر هوا خودرو بوش مدل S0287 مناسب برای فولکس تیگوان

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  فولکس تیگوان
 • توضیحات مدل خودروها
  – مناسب برای خودرو فولکس مدل تیگوان

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۵ فیلتر هوا خودرو پورشه مدل Boxter مناسب برای پورشه باکستر و کایمن

فیلتر هوا خودرو پورشه مدل Boxter مناسب برای پورشه باکستر و کایمن

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  پورشه باکستر
 • توضیحات مدل خودروها
  پورشه باکستر ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۶ (Boxter)
 • پورشه کایمن ۲۰۱۴ الی ۲۰۱۶ (Cayman)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۶ فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل F10 N20 مناسب برای بی ام دبلیو ۵۲۸i

فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل F10 N20 مناسب برای بی ام دبلیو 528i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۵۲۸
 • توضیحات مدل خودروها
  BMW 528i

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۷ فیلتر هوای خودرو مدل XC90 مناسب برای خودرو ولوو غیر اصل

فیلتر هوای خودرو مدل XC90 مناسب برای خودرو ولوو غیر اصل

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  ولوو XC90
 • توضیحات مدل خودروها
  VOLVO XC90 (تمامی سالها)

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۸ فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل N55N54 مناسب برای بی ام دبلیو X6

فیلتر هوا خودرو بی ام دبلیو مدل N55N54 مناسب برای بی ام دبلیو X6

مشخصات

 • مناسب برای
  بی ام و X6
 • توضیحات مدل خودروها
  BMW X6 35i

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۲۹ فیلتر هوای خودرو بی ام دبلیو مدل F30F32F33F36

فیلتر هوای خودرو بی ام دبلیو مدل F30F32F33F36

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۲۰ , بی ام و ۳۲۸ , بی ام و F33 , بی ام و ۴۲۸ , بی ام و ۴۲۰
 • توضیحات مدل خودروها
  (BMW 220i (2016/17
 • (BMW 228i (2016/17
 • (BMW 320i (2012/13/14/15
 • (BMW 328i (2012/13/14/15
 • (۱۶/BMW 420i (2015 «کوپه، کروک، سدان»
 • (۱۶/BMW 428i (2015 «کوپه، کروک، سدان»

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۰ فیلتر هوای خودرو طرح مدل XC60 غیر اصل

فیلتر هوای خودرو طرح مدل XC60 غیر اصل

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  ولوو C70 , ولوو XC60
 • توضیحات مدل خودروها
  VOLVO XC60
 • VOLVO C70

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۱ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر مدل c27125 مناسب برای بی ام دبلیو ۵۲۸i

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر مدل c27125 مناسب برای بی ام دبلیو 528i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۵۲۰ , بی ام و X1 , بی ام و ۵۲۸ , بی ام و Z4
 • توضیحات مدل خودروها
  ۵۲۰i 528i f10 2013~2015
 • x1 28i e84 2011~2015
 • z4 20i 23i 28i 30i e89 2011~2015
 • شماره فنی
  c27125

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۲ فیلترهوا خودرو مان فیلتر کد c21106 مناسب برای آلفارومئو میتو

فیلترهوا خودرو مان فیلتر کد c21106 مناسب برای آلفارومئو میتو

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  آلفا میتو
 • توضیحات مدل خودروها
  alfa romeo mito
 • شماره فنی
  c21106

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۳ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c30013 مناسب برای بی ام دبلیو x4

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c30013 مناسب برای بی ام دبلیو x4

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  بی ام و X3 NEW , بی ام و X4
 • توضیحات مدل خودروها
  x3 28i f25 2012~2016
 • x4 28i f26 2013~2016
 • شماره فنی
  c30013

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۴ فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c18114 مناسب برای بی ام دبلیو e82/125i

فیلتر هوا خودرو مان فیلتر کد c18114 مناسب برای بی ام دبلیو e82/125i

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  بی ام و ۳۲۵ , بی ام و ۳۳۰
 • توضیحات مدل خودروها
  ۱۲۵i e82 2007~2010
 • ۳۲۵i.330i e90.e92.e93 2006~2010
 • شماره فنی
  c18114
 • سایر مشخصات
  مناسب برای اتاق ۱ و ۳ شش سیلندر با موتور n52

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۵ فیلتر هوای خودرو پورشه مدل کاهی مناسب برای خودرو پورشه کاین

فیلتر هوای خودرو پورشه مدل کاهی مناسب برای خودرو پورشه کاین

مشخصات

 • مدل
  معمولی
 • شکل فیلتر
  مکعب مستطیل شکل
 • مناسب برای
  پورشه کاین
 • توضیحات مدل خودروها
  پورشه کاین اتاق جدید
 • پورشه کاین اتاق قدیم
 • سایر مشخصات
  توجه: برای سرویس یک عدد پورشه کاین باید دو عدد از این فیلتر را خریداری فرمایید.

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

۳۶ فیلتر هوای خودرو مدل SSH100000

فیلتر هوای خودرو مدل SSH100000

مشخصات

 • مدل
  اسپرت
 • شکل فیلتر
  استوانه ای شکل
 • مناسب برای
  پژو ۳۰۸ , ریو , پراید ۱۴۱ , پراید نسیم , سورن , پراید صبا , پراید ۱۳۲ , سمند , پژو ۲۰۶ , پژو پارس , پژو ۴۰۵ , رنو L90 , رنو ساندرو , تیبا , پژو ۲۰۶ صندوقدار , پژو ۲۰۷ , پژو ۲۰۰۸
 • توضیحات مدل خودروها
  مناسب برای تمامی خودرو‌ها
 • شماره فنی
  SSH100000
 • سایر مشخصات
  – مناسب برای تمامی خودرو‌ها
 • – قابل شستوشو و استفاده مجدد
 • – مقاومت بالا در برابر حرارت و ضربات مکانیکی
 • – افزایش توان موتور با هواگیری ۳۶۰ درجه

تصاویر بیشتر، قیمت روز و خرید

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید فیلتر هوای خودرو در اختیار شما قرار دهد. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان ‌بگذارید.

در ادامه بیشتر بخوانید: راهنمای خرید روغن ترمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا